Şimdi Ara

Ω | GOD OF WAR | PS4 ANA KONU | GOTY 2018 | Ω (812. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.385
Cevap
96
Favori
694.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 810811812813814
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sirtayfun

God of War Fallen God Sayı 1 Türkçe çevirisi bitti. Ufak tefek hatalar olmuş olabilir fakat genel itibariyle anlaşılır dostlar. İyi okumalar.

https://disk.yandex.com.tr/i/71i4c48OObIjvw PDF

https://disk.yandex.com.tr/d/fTnUc1ug3g_Gfg CBR

Elinize sağlık.  

• @sirtayfun hocam God of War Fallen God 2. Sayı Çevirini Heyecanla Bekliyoruz   

• Hocam çizgi romanın ikinci sayısı düştü mü internete? Baya aradım ama düşmemişe benziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moral Veren Adam -- 10 Nisan 2021; 2:25:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moral Veren Adam kullanıcısına yanıt
    Daha düşmedi dostum.
  • cocobongo555 kullanıcısına yanıt
    Bi düşse de başlasak hocam :)
  • Çizgi romanın ikinci sayısında witcher mı okuyoruz gow mu anlamadım  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi busterr -- 13 Nisan 2021; 17:18:0 >
  • Dostlar merhaba geçenlerde uzaklaştırma aldığım için Fallen God ikinci sayıyı atamadım bende yeni hesap açıp atayım dedim. İyi okumalar.

PDF

https://disk.yandex.com.tr/i/dGYwXfQq37a68A

CBR

https://disk.yandex.com.tr/d/7pQ_YPH_F0b5Eg

• quote:

Orijinalden alıntı: sirkratos

Dostlar merhaba geçenlerde uzaklaştırma aldığım için Fallen God ikinci sayıyı atamadım bende yeni hesap açıp atayım dedim. İyi okumalar.

PDF

CBR

çook sağol hocam emeğine sağlık. hemen okuyorum, yorumlaırmı yazarım gene

• quote:

Orijinalden alıntı: sirkratos

Dostlar merhaba geçenlerde uzaklaştırma aldığım için Fallen God ikinci sayıyı atamadım bende yeni hesap açıp atayım dedim. İyi okumalar.

PDF

CBR

Okudum hocam yorumlarıma geçeyim. Yorumlarım AĞIR SPOİLER içermekte, o yüzden başka okuyanlar olursa bunu bilsinler

-Bu kez daha iyi, bi tık daha detaylı ama hala çok eksiği var ve çoğu soru cevapsız hala

-Çizimler hala yetersiz, Gow 4ün çıktığı zamanlarda çıkan çizgi romanlardaki görsel kalite ve ton kesinlikle yok.

-En azından kılıçlar neden dönüyor sorusunun cevabının Athena olduğunu biliyoruz

-Kratos, çizgi romandaki beyaz saçlı adam(yada tanrı mı?) tarafından iyiliğe zorlanıyor fakat God of War 3'ten izler taşıyan ve hala eski kafalı olan Kratos olabildiğince reddediyor ancak bi arada kalma durumu da yaşıyor bu da bize Kratos'un eninde sonunda Gow 4teki (daha insaflı-daha iyi) haline eninde sonunda dönüşeceğini ifade ediyor

-Kratos'un sakallarının biraz daha çıkmaya başlaması güzel detay

-Kratos kaderinden kaçmak için dünyayı dolaşıyor (kendi söylüyor) ve sanırım eninde sonunda yaşlı adamın dediğine gelip iyilikler yapmaya başlayacak ve bunu farklı bir isim altında belki de daha gizli şekilde yapıcak, tüm bunların hala Kratos'un aslında TYR olduğuna işaret olduğunu düşünüyorum

-Kratos'un gördüğü şeylerin çoğunun ilizyon olması bana şunu düşündürtüyor; ya God of War 4te yaşadıklarımızın tamamı bir ilizyonsa? Ya hiç yaşanmadıysa? Atreus vs hepsi bir hayalse?? abovv düşüncesi bile felaket :)

-Yanılmıyorsam bu çizgi roman serisinden gelicek olan geriye sadece 1tane kaldı çıkacak olan ve hala yeteri kadar sorular cevap bulamadı ve aşırı yavaş işliyor bu da beni endişelendiriyor.

-Athena kratosa evine dön diyor, bunun sebebi nedir ? yaptıklarını bi şekilde düzeltmek istemesi mi acaba bi fikriniz var mı? Ve bu durum aslında eninde sonunda oyunlarda Yunanistana geri döneceğimiz anlamına mı geliyor acaba? meraktayım

-Son olarak ilk sayıda söylediğim şeyi tekrar söylüyeceğim, keşke çizgi romanı Cory Barlog yazsaymış. Eksikliği bariz hissediliyor.

Çeviri için tekrardan eline sağlık çok teşekkürler @sirkratos hocam, sayende okuyoruz

Beyaz saçlı adam Tyr olmasın :)

Çizgi romanın çok dolu olmaması ileride bu bölümleri içeren kapsamlı birnoyun çıkacağı anlamına da gelebilir. Cory Barlog bunu özellikle isteğini söylemişti bir röportajda.

Yunanistan'a dönme fikri bana da mantıklı geliyor. Kratos iyi birine dönüşecekse kendi halkının yaşadığı yere de huzur getirmek isteyebilir.
    İlk oyundaki Kratos anlatılan Tyr'a benziyor ama Tyr olmaktan çok uzak. Sürekli kendi işine odaklanan ve yardım etmek istemeyen biri.

Tyr komple bir kehanet olabilir mi? Henüz yaşamamış biri. Çok iyi olurdu böyle olsa. Nasıl ki oyunun sonunda duvardaki resimler önceden çizilmişse, Tyr'ı anlatan resimler de geleceği işaret ediyor olabilir. Tyr tapınağı nasıl yapıldı sorusu geliyor akla tabii ki. Nasıl ki Jormungandr geçmişe ışıklandıysa Kratos da aynısını yapmış olabilir. Geçmişe gelip bunun farkında olmaması mümkün mü işte orayı ben de çözemedim.

Şuraya eskilerden bir müzik bırakalım. Ara dönemin anlatılacağı oyun trailerı şu müzikle başlasın, pre-orderlar havada uçuşsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moral Veren Adam -- 16 Nisan 2021; 8:37:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Moral Veren Adam

Beyaz saçlı adam Tyr olmasın :)

Çizgi romanın çok dolu olmaması ileride bu bölümleri içeren kapsamlı birnoyun çıkacağı anlamına da gelebilir. Cory Barlog bunu özellikle isteğini söylemişti bir röportajda.

Yunanistan'a dönme fikri bana da mantıklı geliyor. Kratos iyi birine dönüşecekse kendi halkının yaşadığı yere de huzur getirmek isteyebilir.
    İlk oyundaki Kratos anlatılan Tyr'a benziyor ama Tyr olmaktan çok uzak. Sürekli kendi işine odaklanan ve yardım etmek istemeyen biri.

Tyr komple bir kehanet olabilir mi? Henüz yaşamamış biri. Çok iyi olurdu böyle olsa. Nasıl ki oyunun sonunda duvardaki resimler önceden çizilmişse, Tyr'ı anlatan resimler de geleceği işaret ediyor olabilir. Tyr tapınağı nasıl yapıldı sorusu geliyor akla tabii ki. Nasıl ki Jormungandr geçmişe ışıklandıysa Kratos da aynısını yapmış olabilir. Geçmişe gelip bunun farkında olmaması mümkün mü işte orayı ben de çözemedim.

Şuraya eskilerden bir müzik bırakalım. Ara dönemin anlatılacağı oyun trailerı şu müzikle başlasın, pre-orderlar havada uçuşsun

Teorin doğru olabilir elbette. Zaman algısı zaten tepetaklak bu oyunda o yüzden herşey olabilir.

-BUNDAN SONRASI AĞIR SPOİLER İÇERİR-

Fakat benim Krator Tyr olabilir dememin en en büyük sebebi aslında oyunun sonundakş duvar resmine dayanıyor. Duvar resminde Kratos'u Atreusun kucağunda ağır yaralı ve kolu kopmuş şekilde (Tyr'in de 1 kolu kopmuştur mitolojide) yatıyordu. Ama daha da ilginci, atreus babasının ruhundan Dünya Yılanını ortaya çıkarıyor gibi duruyordu son resimde. O yüzden Kratos'un hem bir şekilde Tyr, hem de bir şekilde Dünya yılanı olduğunu düşünüyorum (duvar resimlerine göre). Ama tabi bunların hepsi kehanette de kalabilir :)

O resimdeki adam Kratos mu tartışmalı hocam. Ben de ilk seferde Kratos olduğunu düşünmüştüm. Hatta Kratos bile o resme bakarak sona çok yakın olduğumuzu söylüyordu. Oyunu geçen hafta bir kez daha bitirdim ve resimlere dikkatlice bir kez daha baktım. Soldaki resimlerde Kratos farklı bir kıyafet giyiyor, Atreus'un kucağındaki kişi ise ayrı. Tabii ki de kıyafet değişimi olabilir ama bu fark Kratos olmadığını anlatmak için de konulmuş olabilir. Dünya yılanının doğum anı gibi geldi bana da ama kucaktaki kişi kim tam anlaşılmıyor.

Bir se Kratos'un kehanetleri değiştirdiğini biliyoruz. Nasıl ki Ragnarok süresini öne çektiyse, Ragnarok'taki olayları da değiştirebilir. Yine aynı şekilde kucaktaki Kratos olsa dahi bu kehanet gerçekleşmeyebilir. Aslında ufaktan bilgi paylaşmaya başlasalar biz de teorileri belirli bir çerçevede oluştururuz. Şuan ihtimaller sonsuz.

Mimir ve Kratos hasta olan Atreus'u Freya'ya götürürken dunya yılanının borusuna üflendi. Bu iki adam neden merak edip o boruyu kimin üflediğini sormadı yılana anlayamadım. Yılanın midesine girmeden önce gayet de sorulabilirdi. Çocuk hasta olmasa ve bu olaya şahit olsa kesin ısrarcı olup bu soruyu sordurturdu. Bu boru olayı yapımcılarca çocuğun hasta olmasından daha önce planlanmış ve çocuğun olmadığı bu dönemde uygulamaya konulmuştur bence :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moral Veren Adam -- 16 Nisan 2021; 12:33:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Moral Veren Adam

O resimdeki adam Kratos mu tartışmalı hocam. Ben de ilk seferde Kratos olduğunu düşünmüştüm. Hatta Kratos bile o resme bakarak sona çok yakın olduğumuzu söylüyordu. Oyunu geçen hafta bir kez daha bitirdim ve resimlere dikkatlice bir kez daha baktım. Soldaki resimlerde Kratos farklı bir kıyafet giyiyor, Atreus'un kucağındaki kişi ise ayrı. Tabii ki de kıyafet değişimi olabilir ama bu fark Kratos olmadığını anlatmak için de konulmuş olabilir. Dünya yılanının doğum anı gibi geldi bana da ama kucaktaki kişi kim tam anlaşılmıyor.

Bir se Kratos'un kehanetleri değiştirdiğini biliyoruz. Nasıl ki Ragnarok süresini öne çektiyse, Ragnarok'taki olayları da değiştirebilir. Yine aynı şekilde kucaktaki Kratos olsa dahi bu kehanet gerçekleşmeyebilir. Aslında ufaktan bilgi paylaşmaya başlasalar biz de teorileri belirli bir çerçevede oluştururuz. Şuan ihtimaller sonsuz.

Mimir ve Kratos hasta olan Atreus'u Freya'ya götürürken dunya yılanının borusuna üflendi. Bu iki adam neden merak edip o boruyu kimin üflediğini sormadı yılana anlayamadım. Yılanın midesine girmeden önce gayet de sorulabilirdi. Çocuk hasta olmasa ve bu olaya şahit olsa kesin ısrarcı olup bu soruyu sordurturdu. Bu boru olayı yapımcılarca çocuğun hasta olmasından daha önce planlanmış ve çocuğun olmadığı bu dönemde uygulamaya konulmuştur bence :)

katılıyorum hocam. başkası da olabilir, kıyafet değişikliğinin ben de farkındayım ama genede kratosdur diye düşünmüştüm ben ama tabi olmayadabilir. Boruyu kim üfledi muhabbetini ben de çok merak ediyorum açıkçası.

• Çizgi romanın üçüncü sayısı çıkmış. Kratos hayvanlar aleminde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuomir -- 5 Mayıs 2021; 15:13:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet dostlar üçüncü sayı çıktı ve çevirmiş bulunmaktayım. Keyifli okumalar.

CBR

https://disk.yandex.com.tr/d/3ocppn1NS3S9uQ

PDF

https://disk.yandex.com.tr/i/myWujcfqL4V12A

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuomir

Çizgi romanın üçüncü sayısı çıkmış. Kratos hayvanlar aleminde
    Chaos canavarı su aygırı mı acaba

• sirtayfun kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ps5 güncellemesi gelicek mi acaba , yoksa 4K 60 fps mi kalıcak böyle
  • Bu çizgi roman rezilliği nedir Allahaşkına kaç yaşındakilere hitap ediyorlar,böyle saçma sapan hikaye ve çizimlerle.

Bundan zevk alan varmı ya...thukkkk tahaaaakk sluffff muluffff bu nedir yaa.Böyle bir rezilliği yapacağınıza ara bir oyun yapsalar hadi ondanda vazgeçtik en azından animasyon olarak yapılsa daha iyi olmazmı.

yazık gerçektende sonynin elinde altın yumurtlayan bir tavuk var,ama gözleri kör göremiyorlar.

Bu çizgi roman saçmalığı gow hayranlarına büyük hakaret .Hiç yapılmasa daha iyiydi bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: sirtayfun

Evet dostlar üçüncü sayı çıktı ve çevirmiş bulunmaktayım. Keyifli okumalar.

CBR

https://disk.yandex.com.tr/d/3ocppn1NS3S9uQ

PDF

https://disk.yandex.com.tr/i/myWujcfqL4V12A

Çıkalı bu kadar gün olmuş ve ben daha yeni görüyorum. Çeviri için çok teşekkürler hocam, okuyup yorumlarımı yazıcam

• 
Sayfa: önceki 810811812813814
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.