Şimdi Ara

Göbekli bir adamım ne yapacağım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yaş 43, boy 1.83, genel kilo 101...

Masa başı çalışan her yere araba ile giden döt döbek almış başını gitmiş bir adamım... Allahtan uzun boyluyum kilo göbekte ve belde toplanmış durumda,

kollar cılızzzz güçsüüüzzz, bel her sabah ağrır yerden biraz ağır kaldırayım bel tutulur... en son 101 kiloya çıkınca sırt kaslarım isyan ederek acillik oldum spazm ...

20 gündür yaşam tarzımı değiştirdim, ekmeği ve şekeri kestim, 4 kilo verdim 97 kg ye indim... bu arada haftada 3 kez antreman yapmaya başladım neler yapıyorum arkadaşlar bir anlatayım bana akıl verin benim elimden tutun :)

ilk günler yerlerde süründüm her yerim ağrıdı geberiyorum sandım şimdi ağrılar gitti sitemize ait bir spor salonu var sadece aletler var... kahvaltıda 2 yumurta öğlen et akşam sebze yiyorum.

haftada 3 gün şunları yapıyorum :

5km bisiklet pedal çeviriyorum 10dk sürüyor, 100 kere ayakta yuvarlak dönen şeye basıp sağa sola bel çevirme

17 kg halter ile 3x12 ayakta bel seviyesine indir kaldır (bunda zorlanıyorum), 12 kg ile 2x10 bilekleri dumbıl ile çalıştırıyorum.

Ağırlık istasyonu var orada 35kg ye ayarlayıp 3x12 itme, 3x12 önde birleştirme, 6x12 yukarıdan ip ile aşağı çekme, sonra yine aynı halterler 2x10 kere kaldırıp bitiriyorum 40 dk sürüyor.

Dilim dışarı çıkmış eve gidiyorum... Kendimi nasıl hissediyorum... koşabiliyorum, yerden bir şeyi hızlıca belim ağrımadan eğilip alabiliyorum, sabah bel ağrılarım kalmadı, kollarım sanki biraz sertleşti ama aynada bişi anlamıyorum... karnım ve belim küçüldü...

Şimdi yoğun tempoda çalışan briyim bu şekilde devammı edeyim ne yapayım bilemedim... tecrübeli arkadaşlar yorum yaparsa memnun olurum... ilk halimin fotosunu da koyacağım...

1 yil sonra edit : ilk ve son hal..
    Jelibon gibi yığık bir adammışım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 29 Ekim 2018; 22:7:42 >

• Yaşımız ve boyumuz aynı .

Bırakmadan devam edin . Sporun en saçması bile ,yatmaktan iyidir .

Ama bilekle falan ugraşmaktansa , internette yeralan her hangi bir başlangıç programını uygulayın .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 96 kiloya indim kilo verme yavasladi acaba yerine kasmi yapiyorum :) bel yanlar gozle gorulur inceldi, gobek erimeye basladi ancak hala var... kol kaslarimi normal zamanda daha gergin hissediyorum, yillardir cektigim sirt bel agrilari buhar oldu gitti...

Agirliklari arttirdim halteri 21 kg ye agirlik istasyonunu 40-45 kg ye cikardim... antreman sirasinda poweredge sporcu icecegi iciyorum...

Bu yola bas koydum fit olacagim ancak kalbi yoruyormuyum merak ediyorum haftaya ekg ve eko yaptiracagim...

• Sayın büyüğümüz tavsiyelerimden önce Diyetisyen veya Doktor olmadığımı belirterek önce Sağlık sorunlarınız olup olmadığını öğrenmeden önce onlara danışmanızı, daha sonra herhangi bir sorununuz yok ise tecrübelerimizi dikkate almanızı tavsiye ederim.

24 yaşında aynı boyda aynı kiloda olan kardeşin olarak 28 günde 11 kg verdim. Vermeye devam ediyorum. Yoğun tempoda çalışıyormuşsun günlük 1000 kalori alıp dayanabilirsen aynı sporla aynı kiloları verebilirsin. Kilo vermenin yavaşlaması fazla Kalori almandır. Metabolizma kolay kolay yavaşlamaz. Günde 3 öğün yerine 1 öğün yiyebilirsin dayanabilirsen. Neden olmasın? Sağlıksız diyecekler. Peki Biz sağlıklı kilo mu aldık ki sağlıklı verelim?

Şimdi gelelim püf noktaya. Doktor olmadığımı üstüne basa basa belirterek bir kardeşin olarak araştırarak L cartin yağ yakıcı ve yediklerinin yağ olarak depolanmasını engelleyecek CBA supplementlerini de gıda takviyesi olarak alabileceğini bütçen dahilinde önerebilirim.
  • Yukarda ki kişiyi sakın dinleme. Yavaş yavaş ver kilonu önemli değil.

• İnternetten başlangıç seviye bir ağırlık idmanı bul. 5x5 türevleri iyidir. Bunu uygula haftada iki günde kardiyo yaparsın. Ayrıca yağ yakmak için kalori sayıp açık vermen gerekli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzhaan

Yukarda ki kişiyi sakın dinleme. Yavaş yavaş ver kilonu önemli değil.

Uyarımızı yapmışız üstüne basa basa da tekrar etmişiz. Sizin gibiler neden Konu dışında boş konulara yönelmiyor?
  • 2-3 ay evvel 105kg`dim, simdi 99-100 arasi gidip geliyorum, boy 1.72 ancak spor gecmisim var... Tercihen kilo verme odakli degilim... Mecburiyetten veriyorum zira kilo benim icin her zaman gucle baglantiliydi, ozellikle bench press`te.

Mumkunse vucut agirliginizla calisin, sinav-barfiks vs... (O agirlik dezavantaj degil avantaj olsun)

Bence evde bench press yoksa mutlaka alin (yuksek agirliklarla calismayacaginizi varsayarsak, tehlikesi de yok)

Bench press hem sinavi, hem barfiksi destekleyebiliyor, bu ucluyu iyi calisan bir insan saglikli ve guclu olabilir (Ufak tefek seyleri de ilave ederek)

Burada kilit mesele istikrar, sanki ekmek almak gibi sporu da bir yere oturtacaksiniz hayatinizda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 6 Ekim 2017; 0:43:43 >
  • 95 kg ye indim çok mutluyum, haftada 3 gün 1 er saat spora devam, ekmek şeker yok barbeküye bile otursam 4-5 köfte kadar alıp çekiliyorum midem küçüldü çabuk doymaya başladım...

Bu arada tam kan testleri yaptırdım trigliserit 245 çıktı o biraz yüksek 2 ay önce olsa demek ne olacaktı...insilün şeker ve diğerleri iyi...

5 den fazla şınav çekemiyorum o tarafa ağırlık vermem lazım..
  • tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    Hocam bende 115ten 90a düştüm sonra saldım ama sporu yaptım sadece kalori açığı kısmını saldım. Şuan geri döndüm. Bende başladığımda 1 tane şınav çekemiyordum şuan 30 tane çekebiliyorum. 10 tane alkış şınav yapabiliyorum. Kilom şuan 92.5 yağ oranım %22. Hedefim ocağa 12-15 arası olmak. Asla pes etmeyin.
  • Artık 94 kg yim hava soğudu sitenin salonu ısıtma yok tat vermiyor.. bir spor salonuna yazılma vakti geldi... eskiden pekçok kez yazıldım dünya paralar bayıldım hatta şu dikmen vadisinde zamanının en lüx spor salonuna öğle yemeğinde restoranına gitmek için kullandım :), şimdi ciddi şekilde antreman zamanı...

Macfit i düşünüyordum ancak çok kalabalıkmış sıra bekleniyormuş.. bugün macfite giden bir vicdansız ile karşılaştım aracını özürlü park yerinin manevra kısmına parketti... birader dedik bak tabela var o kısım araçtan inen özürlülerin manevra alanı... baktı aval aval buraya engelli gelmiyor bah orayada biri parketmiş... geçen mercedes vardı sakat adam mercedesemi biner kalsın araba dedi vicdanı kıpırdamadı.. halbuki herkes özürlü olma adayıdır bre vicdansız mercedesi olan adam kaza geçirip sakat kalmış olamazmı beyinden ampute... bu şahsın bu vicdansız adamın Atatürkün sporcunun ahlaklısı kıstasına uymayan bu kişi salona doğru gitti... benimde bu salon listemden otomatikman çıktı...

• 93kg ye indim, vucudum giderek fitlesiyor, spor salonuna yazildim haftada 3 kez gidiyorum, kollarimin guclendigini hissediyorum, basamaklari hizlica cikmakta artik zorlanmiyorum... bunlari yaziyorum ki motive olmak icin arada acip okuyorum nereden nereye gidecek diye...

• 91kg ye geldim, whely 3x aldım bugün içimi zor ama protein eksikliğini tamamlayacak gibi.. omuzlarım hafiften yuvarlanmaya basladı, pazular ve bisepsler daha belirginleşti.. karnımın %70 i gitti az birşey kaldı yanlar gitti ve cene altıda toplandı... gömlek pantalonlar bol geliyor yenileri ile değiştirmeye başladım 44 bedenken 41 bedene giriyorum... haftada 3 gün 50 dk ağırlık basmaya devam..

• fotografla desteklesen örnek konu olurdu
  • 89 Kg ye dustum cok sukur... hayaldi gercek oldu, obezitenin ucurumundan dondum...vucudumu taniyamiyorum... artik spor yaptigim belli de oluyor atletik bir yapiya kavusmak uzereyim.. bunca yil ye ye ekmegi lavasi tatlilari gom gom nereye kadar.. harcamisim gencligimi...

• Tebrik ediyorum darısı benim başıma bende aynı azimle bırakmadan devam ederim umarım
    soruma gelecek olursam bende hiç ekmek yemiyorum ama arada canım çok istiyor sen hiç ekmek tüketmiyormusun? Tam buğdaylı vs
    bir merak ettiğim konuda halen dürüm vs gibi şeyler yemiyormusun kaçamaklar ne sıklıkla oluyor :)
  • usnn U kullanıcısına yanıt
    Ekmek yiyorum, ekmegi kesmek olmaz oradan gelecek onemli vitaminler var ama eskisi gibi ekmek arasi baklava yemiyorum. Dilim satilan organik ekmek aliyorum 1 hafta bana yetiyor. Kebap ta yiyorum ama altindaki yagli pideyi yemiyorum, esas olarak tatli yemiyorum bal dan gayri tatli yemiyorum, arkadaslar yanimda havuc dilimi yese donup 1 catal almiyorum...1 yildir protein agirlikli besleniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Ekmek yiyorum, ekmegi kesmek olmaz oradan gelecek onemli vitaminler var ama eskisi gibi ekmek arasi baklava yemiyorum. Dilim satilan organik ekmek aliyorum 1 hafta bana yetiyor. Kebap ta yiyorum ama altindaki yagli pideyi yemiyorum, esas olarak tatli yemiyorum bal dan gayri tatli yemiyorum, arkadaslar yanimda havuc dilimi yese donup 1 catal almiyorum...1 yildir protein agirlikli besleniyorum.
    teşekkür ederim
  • Öncesi ve sonrası fotoğraflarınız var mı hocam? Farkı görmek ve yeni başlayacakları motive etmek için yararlı olacaktır. :)
  • Karnındaki karpuz önce şekerpareye sonra baklavaya dönecek .

Uzun iş vesselam .

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.