Şimdi Ara

go-kart yapalım (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.130
Cevap
134
Favori
3.331.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkeze merhabalar biliyorum coktan beridir foruma katılamıyorum ama işler baya yoğun
    kenan arkadasımızın gönderdiği fotoğrafın elektrikli motor olduğunu görünce dayanamadım
    yanlış görmüyorsam o bir 3kw lık bir dc motor ve dc kontrolörü mevcut. akü grubu ise yanlarda duruyor.
    bi sayfa önece kanuni işlemlerin zor olduğunu söyliyen bir arkadaş vardı.
    akın bey güzel çevap vermiş ama işler aynen söyle işliyor;
    ilk önce yaptığınızız aracın motorat kurallarını içeren bir projesini çizdirip MMO baş vuruyorsunuz sonrada tip onayı için TSE ye sonrada karayollarına uygunluk belgesi için trafik tesciline buarada CE belgeside gerekiyor tabi bu işi yapan aynı talipçiler gibi tesil büroları mevcut. bizde yaklaşık 2 ay önce bahsettiğim araca daha yeni bu hafta başladık. şu anda kalıp yapım aşamasında. bu arada akın beye cok teşekkür ediyorum cünki perm motorla irtibata geçip 8.5KW bir motorla Dc kontrolörünü spariş ettim.shippingle 20 gün içinde izmirde olacak. bu arada gümrük işlerinide öğrenmiş olduk. gerçekten bazen kader ağlarını örüyor tekrar teşekkürler akın bey. araçın hard copysi oluştuktan sonra. fotoları forma ekleyeceğim ve sizlerle paylaşacağım. bu arada türkiyede bu gibi araçlara tip onayı almış firmalar var. en yakın örneği hazeytürk. ilgilenen arkadaşlar için linki veriyorum... http://www.hazey-turk.com/ bu araçalr kesinlikle üst yapı münferiti ile ilgili deplasmanlara ait değil yani seri tadilatla ilgili projeler değil tamamen tip onayı alınmış araçlar.
    ve akın beye katılıyorum okadar insanız ve medya ile ilgili bağlantılarıda olan insanlar mevcut bu konuyu sıkı bir birliktelikle kamuoyuna açarız ki şu aralar üretkenliğin bu kadar önemli olduğu bir devirde akın bey tekrar teşşekür eder saygılarımı sunarım en kısa zamanda fotoları ekleyeceğim herkeze kolay gelsin.

• quote:

Orjinalden alıntı: okmen sumer

herkeze merhabalar biliyorum coktan beridir foruma katılamıyorum ama işler baya yoğun
    kenan arkadasımızın gönderdiği fotoğrafın elektrikli motor olduğunu görünce dayanamadım
    yanlış görmüyorsam o bir 3kw lık bir dc motor ve dc kontrolörü mevcut. akü grubu ise yanlarda duruyor.
    bi sayfa önece kanuni işlemlerin zor olduğunu söyliyen bir arkadaş vardı.
    akın bey güzel çevap vermiş ama işler aynen söyle işliyor;
    ilk önce yaptığınızız aracın motorat kurallarını içeren bir projesini çizdirip MMO baş vuruyorsunuz sonrada tip onayı için TSE ye sonrada karayollarına uygunluk belgesi için trafik tesciline buarada CE belgeside gerekiyor tabi bu işi yapan aynı talipçiler gibi tesil büroları mevcut. bizde yaklaşık 2 ay önce bahsettiğim araca daha yeni bu hafta başladık. şu anda kalıp yapım aşamasında. bu arada akın beye cok teşekkür ediyorum cünki perm motorla irtibata geçip 8.5KW bir motorla Dc kontrolörünü spariş ettim.shippingle 20 gün içinde izmirde olacak. bu arada gümrük işlerinide öğrenmiş olduk. gerçekten bazen kader ağlarını örüyor tekrar teşekkürler akın bey. araçın hard copysi oluştuktan sonra. fotoları forma ekleyeceğim ve sizlerle paylaşacağım. bu arada türkiyede bu gibi araçlara tip onayı almış firmalar var. en yakın örneği hazeytürk. ilgilenen arkadaşlar için linki veriyorum... http://www.hazey-turk.com/ bu araçalr kesinlikle üst yapı münferiti ile ilgili deplasmanlara ait değil yani seri tadilatla ilgili projeler değil tamamen tip onayı alınmış araçlar.
    ve akın beye katılıyorum okadar insanız ve medya ile ilgili bağlantılarıda olan insanlar mevcut bu konuyu sıkı bir birliktelikle kamuoyuna açarız ki şu aralar üretkenliğin bu kadar önemli olduğu bir devirde akın bey tekrar teşşekür eder saygılarımı sunarım en kısa zamanda fotoları ekleyeceğim herkeze kolay gelsin.

Abicim ne kadar çok teşekkür etmişsin yahu.Fikirlerim işe yaradıysa ne mutlu.Araç tescilleriyle ilgili fikirler (arsipel) Hakkı Bey'e aitti.Ben hala bu araçları trafikte kullanmayalım diyorum.Yaya geçidinde yayaya yol vermeyen bir trafik düzeninde bizleri ezer geçerler, suçlu da biz oluruz.Biz amatörler için tescil işlemi çok zor ama bu işi profesyonel düşünen biri çıksa belirlenen modellere tescil alıp, aracı demonte olarak planıyla beraber satışa sunsa, paraya para demez kanaatindeyim

Bazı motosiklet markaları bu tip araçları Çin'den getirip satıyorlar ve plaka alabiliyorlar.Daha geçen gün Pendik'te gördüm.Araç bildiğimiz Çin malı buggy ve plakası ile trafikte rahat rahat dolaşıyordu.
    Motoru ve sürücüyü bulabildiğinize sevindim.En yakın zamanda resimleri bekliyoruz.

• buyrubn arkadaşlar bu aracın teknik özelliklerine http://www.bestemotorspor.com adresinden bakablirsiniz.

go-kart yapalım
  • arkadaşlar biz 2 arkadaş go-kart (yada ona benzer bişey)yapmaya karar verdik.
    acaba ilk olarak nasıl başlayabiliriz? bununla ilgili bakabileceğimiz proje varmı acaba
    ilgilenirseniz çok seviniriz oluruz. şimdiden teşekkürler.
  • egemen arkadaşım bu resimler bakarak kafanda bir şeyler canlandırabilirsin.takıldığın yerlerde yardımcı olmaya calışırım.

go-kart yapalım

go-kart yapalım

go-kart yapalım

• Bu planı eklemeniz çok iyi olmuş.Pek çok arkadaşın arayıp bulamadığı bir plan.

blacklist_2000, abicim siteye resim ekleyemiyorum.Her seferinde problem çıkıyor.Bendeki resimleri toparlayıp mail atıcam sana.
  • akın arkadaşım bugün yanına gelecektim piste uğramam gerekti gelemedim en kısa zamanda yanına geleceğim arkadaşım.tabi resimleri mail adresime gönderirsen sevinirim
  • arkadaşlar ben gp moturumun motorunu go kart yaprtırıp taktırmak istiyorum ama ne yapmam gerek nerede kimler en ii yapar bana bi ulaşırsanız sevnirim
    ankaradan özkan
    neler ve nekadar bi maliyeti doknur bize
  • Merhaba arkadaşlar,
    Kendim bir süredir yazılarınızı takip ediyorum. İki sene önce bir go-kart yapmaya niyetlenmiştim. Motorum olmadığı için de beklemek zorunda kaldım. Bu sene elime bir Jawa 350 sport geçti. Şanzımanı biraz yıpranmıştı. Vites dişlileri yenmişti. Yeni dişlileri yerine koyup motoru çalıştırabildikten sonra (Tufan abimin yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim bu konuda!) şasi yapımına başladım.
    Motor 4 ileri vitese sahip. Şasinin resimlerini eklemeye çalışacam. Henüz yeni başladım. Yardımlarınızı bekliyorum.
    Motor büyük olunca boyutları da büyüttüm. Kafamdaki plan 2,5 m uzunluğunda, 1,2m eninde iki kişilik, dört bağımsız süspansyonlu bir cross-kart yapmak.
    Yanlız önümüzdeki günlerde final sınavlarım olduğundan bir süre ara verecem. Finaller biter bitmez projeye devam tabiki!
    Saygılarımla...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cakal_carlosw

arkadaşlar ben gp moturumun motorunu go kart yaprtırıp taktırmak istiyorum ama ne yapmam gerek nerede kimler en ii yapar bana bi ulaşırsanız sevnirim
    ankaradan özkan
    neler ve nekadar bi maliyeti doknur bize

"Gp motorunun motoru" nedir?Motosiklet motoru mu?Açıklarsan sevinirim.Maliyet konusu kullanacağın malzemelere göre değişir.Fiyat şu kadara çıkar demek yanıltıcı olur.Maliyetin en büyük kalemi motor, elinde varsa diğer kullanacağın parçalar: Direksiyon kutusu, direksiyon, tekerlekler, koltuk, şase malzemesi, zincir ve dişliler, aks, poryolar, fren sistemi, amortisörler vs. fiyatlarını sıfır veya 2. el olarak araştırman gerekiyor.Kendin yapmayacaksan bir de işçilik fiyatı araştırman gerekli.Yanlış anlaşılmasın ama hazır bir araç alman senin için daha avantajlı olacaktır.En az kullandığın malzeme fiyatı kadar işçilik ödemen muhtemel.
    Buradaki arkadaşlarımızın hemen hemen tamamı amatör imalatçı.Nerede, kime yaptırabileceğin konusunda bir fikir veremeyeceğim.Elinde bir model varsa demir doğramacılar şase imalat işini halldebilir.Toplama işini de ATV tamircilerinde yaptırabilirsin sanırım.

• Arkadaşlar tüm ayrıntıları dikkate alıp,uygulamaya çalıştım, detay detay harcadığım parayı da kayıt ettim.Torna işçiliği dışında tüm kaynak vs.işlerini de kendim yapmama rağmen, işe başlarken planladığım rakamın iki katına geldim. Bu işi biryerlerde birilerine yaptırtayım fikrinde olan arkadaşlar dikkatle bütçelesinler, sanayide araba toplatanınız varsa bilir işten güçten olmayın. hem pahalı hem istediğiniz gibi olmayabilir.
    Benim araç boya aşamasında fotoğraf koyamadım bu ara, bir haftaya kadar bitmiş olur sanırım.
    Tescil ile ilgili Mak Müh. Odası cevap verdi. Adres doğru, Projesini yapıtırın getirin diyorlar birde İstanbul da faliyet gösteren proje bürolarının listesini eklemişler e maile.
    Herkese kolay gelsin.
  • Arkadaşlar, bu iki link çektiğim resimlerin linkleri. Şasi başlangıç fotoğrafları. Siteye bir türlü resim ekleyemedim, resimler yüklenirken hata oluşuyor. Neyse umarım beğenirsiniz...
    http://img529.imageshack.us/img529/7186/foto287raf0024jk8.jpg

http://img444.imageshack.us/img444/4894/foto287raf0025ti3.jpg

• quote:

Orjinalden alıntı: arsipel

Arkadaşlar tüm ayrıntıları dikkate alıp,uygulamaya çalıştım, detay detay harcadığım parayı da kayıt ettim.Torna işçiliği dışında tüm kaynak vs.işlerini de kendim yapmama rağmen, işe başlarken planladığım rakamın iki katına geldim. Bu işi biryerlerde birilerine yaptırtayım fikrinde olan arkadaşlar dikkatle bütçelesinler, sanayide araba toplatanınız varsa bilir işten güçten olmayın. hem pahalı hem istediğiniz gibi olmayabilir.
    Benim araç boya aşamasında fotoğraf koyamadım bu ara, bir haftaya kadar bitmiş olur sanırım.
    Tescil ile ilgili Mak Müh. Odası cevap verdi. Adres doğru, Projesini yapıtırın getirin diyorlar birde İstanbul da faliyet gösteren proje bürolarının listesini eklemişler e maile.
    Herkese kolay gelsin.

Hakkı abi tescil işlemlerinin maliyeti konusunda bir bilgi varmı?

• Akın abicim fiyat bilgisi almadım ama adreslerin olduğu listeyi siteye eklemeye çalışacağım. isteyen arkadaşıma e mail de atarım gerek duyarlarsa.
    Benim arabanın altına gir üstüne çık, çok yoruyordu çalişırken, bende bir fikstür yapıp arabayı iki ucundan yatakladım çevirip çevirip çalışıyorum üzerinde.Çok rahat ettim. Boya içinde bayağı kolaylık sağlayacak. Herkese tavsiye aderim.12 mt 40X40 Köşebent kullandım ama büyük kolaylık sağladı.
    herkese kolay gelsin.

go-kart yapalım

go-kart yapalım

• Merhaba Arşipel,
    Çalışmaların gerçekten çok güzel ve saygıya değer. Vermiş olduğun ikinci resimdeki malzemelerin teminini nasıl yaptın. Yani fiyatları ve teknik isimlerini. Nerede satılır filan. Çünki benim projeme de bu sistemi kullanmayı planlıyorum. Çalışmalarından dolayı tekrar tebrik eder ve şimdiden yardımların için teşekkür ederim...
  • Abi arkadaki Efesi bizim bakkaldan aldım, kusura bakma antep fistığı görünmemiş. :))) Kardeş tüm mafsal melzemeleri oto sanayideki şaft balans işi yapan dükkanlarda var yenisi çok para çıkmalarına 150 tl verdim ama çok ta ugraştırdı açıları sorun oluyor. tavsiyem çıkma renault12 aksları çifti 100tl civarı oda oto çıkmacılarda bol miktarda var. poryaları da kendim çizip tornacıya yaptırdım çifti 100 tl gibi maloldu.
    quote:

Orjinalden alıntı: Nartuko

Merhaba Arşipel,
    Çalışmaların gerçekten çok güzel ve saygıya değer. Vermiş olduğun ikinci resimdeki malzemelerin teminini nasıl yaptın. Yani fiyatları ve teknik isimlerini. Nerede satılır filan. Çünki benim projeme de bu sistemi kullanmayı planlıyorum. Çalışmalarından dolayı tekrar tebrik eder ve şimdiden yardımların için teşekkür ederim...

• Peki çok sağol arşipel dostum, kolay gelsin...
  • arkadaslar herkese yapımda kolay gelsin
    ben bi arkadaşımla bu işi duşunuyorum ilk oğrenmek istedigim baja ile buggy arasında ne fark var ve ben bi mimarım teknik çizim ve konsturksyon konusunda baya fikrimvar yenilik gibi ama beceri derseniz bu konuda az ama genede kendime guveniyorum arkadışım kaynakçı sizin yaptıklarıızı kafasında canlandırabilmem için gostermem gerekio bana bu konuda yardımcı olurmusunuz...
  • Siyah kısımların (hareketli parçalar)boyası tamam, Cuma gövde boyası ,cumartesi son kat, pazar nasip olursa montaj,Tam 3 ay oldu bir ara hiç bitmeyecek gibi gelmişti, birde performans yerinde olursa yorgunluk bitecek.Darısı hepinizin başına. Kolaygelsin.

go-kart yapalım

go-kart yapalım

• ARKADAŞLAR BU LİNKTE ÇEŞİTLİ GO KARTLAR VAR PAYLAŞMAK İSTEDİM ..http://www.git.com.au/~theedge/customerbuggies.htm
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.