Şimdi Ara

Gmail, iPhone X'un ekranını tam olarak kullanabilecek şekilde güncellendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple öncekilerden biraz daha büyük ekranla gelen iPhone 5'i piyasaya sürdüğünde, geliştiricilerin uygulamalarını büyük ekranı destekleyecek şekilde güncellemeleri zaman almıştı. iPhone X ile bu durumu yeniden yaşayacağız gibi görünüyor ancak Gmail kullanıcıları beklemek zorunda kalmayacak.

Ayrıca Bkz.Tinder artık yapay zekayla kullanıcılarına sevgili bulabilecek
    Google geçtiğimiz günlerde Gmail uygulamasını, iPhone X'daki çentikli ekranı destekleyecek şekilde güncelledi. Bu da uygulamanın artık daha büyük ve daha yüksek çözünürlüklü ekranla tamamen uyumlu olduğu anlamına geliyor. E-posta istemcisi yeni güncemeleyle iPhone X'un 5.8 inçlik Super Retina HD ekranını tam olarak kaplayan bir kullanıcı arayüzüne sahip oldu.

Google Haritalar da iPhone X güncellemesi almıştı

Öte yandan Gmail artık kullanıcıların Google dışındaki e-posta hesaplarını IMAP aracılığıyla eklemesine izin veriyor. Bunun dışında işlevsel olarak başka bir değişiklik yok. Gmail, Google'ın iPhone X için güncellediği en son uygulama oldu. Şirket daha önce Google Haritalar'ı iPhone X'un ekranınına uyumlu hale getirmişti. Arama devinin zamanla tüm uygulamalarını bu şekilde güncellemesi bekleniyor.

• Şu kusur sayılabilecek girintiden bile bir ek özellikmiş gibi bahsedip sonunda apple ile ilgili olumlu bir habere çeviriyorsunuz ya helal olsun diyorum, evet artık girinti yok bütün uygulamalar girintisiz çalışıyor bu bir devrim, adamlar yoktan problem ortaya çıkarıyorlar sonrada onu düzelttik diye haber yaptırıyorlar, arkadaşlar size tavsiyem girintisiz seviyorsanız güncelleme beklemeyin iphone 8 veya note 8 alabilirsiniz onlara güncelleme çoktan geldi.
    Akıllıca sevdim bunu, ancak mesele çıkıntı değil, bunaltı derece reklam yapılması zaten sitenin her yerinden reklam fışkırıyor bir de içerik reklam olunca biz üyeler de derdimizi belirtiyoruz, neyse o çıkıntı editörler için olsa bir dert olmasa bir dert bakın tekrar söylüyorum 1-2 sene sonra kasa değiştiğinde artık çıkıntı yok diye sunulacak ve bu ekranlar o zaman editörlerimiz tarafından haber yapılacak.
  • kendi sistemine olsa hayatta ugrasıp güncellemez.....

• Şu kusur sayılabilecek girintiden bile bir ek özellikmiş gibi bahsedip sonunda apple ile ilgili olumlu bir habere çeviriyorsunuz ya helal olsun diyorum, evet artık girinti yok bütün uygulamalar girintisiz çalışıyor bu bir devrim, adamlar yoktan problem ortaya çıkarıyorlar sonrada onu düzelttik diye haber yaptırıyorlar, arkadaşlar size tavsiyem girintisiz seviyorsanız güncelleme beklemeyin iphone 8 veya note 8 alabilirsiniz onlara güncelleme çoktan geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSG1 -- 6 Aralık 2017; 0:32:17 >
  • DSG1 kullanıcısına yanıt
    Haberin Apple ile ilgili olumlu yanı nedir mesela neden bahsedip övmüşüz?

• quote:

Orijinalden alıntı: macromedia21

Haberin Apple ile ilgili olumlu yanı nedir mesela neden bahsedip övmüşüz?

Övgü demedim, olumluya çevirme yani negatif bir olayı pozitif tarafından bakarak kusuru bir lütufmuş gibi sunmanızdan bahsettim farkı anla önce. Apple'ın sakat ekranı neresinden bakarsanız bir kusur ama sen gel bunu şöyle sun "iPhone X'daki çentikli ekranı destekleyecek şekilde güncelledi. Bu da uygulamanın artık daha büyük ve daha yüksek çözünürlüklü ekranla tamamen uyumlu olduğu anlamına geliyor." 1050 dolar verdiğim cihazın garip çentikleri artık destekleniyor büyük olay, baştan aldığımda hazır sunulması gereken zımbırtı haber değeri taşıyor peki herhangi bir markanın normalde olması gereken çentiksiz süper ekranını neden haber yapmıyorsunuz, zira x bir iki sene sonra çentiksiz yapıldığında bunu haber yapacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSG1 -- 6 Aralık 2017; 1:23:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DSG1

Şu kusur sayılabilecek girintiden bile bir ek özellikmiş gibi bahsedip sonunda apple ile ilgili olumlu bir habere çeviriyorsunuz ya helal olsun diyorum, evet artık girinti yok bütün uygulamalar girintisiz çalışıyor bu bir devrim, adamlar yoktan problem ortaya çıkarıyorlar sonrada onu düzelttik diye haber yaptırıyorlar, arkadaşlar size tavsiyem girintisiz seviyorsanız güncelleme beklemeyin iphone 8 veya note 8 alabilirsiniz onlara güncelleme çoktan geldi.

benim de size tavsiyem çıkıntıdan rahatsız oluyorsanız oraya boydan boya siyah elektrik bandı çekin çıkıntı yok yea diye note 8 gibi kullanırsınız
  • DSG1 kullanıcısına yanıt
    Çentiğin desteklenmesi iPhone X çentiğinin olumlu olduğu anlamına mı geliyor? Mantığınızı çözemedim ama uzatmaya da niyetim yok. Bu sizin görüşünüz ve dilediğiniz gibi düşünmekte özgürsünüz. Hayırlı geceler...

• quote:

Orijinalden alıntı: macromedia21

Çentiğin desteklenmesi iPhone X çentiğinin olumlu olduğu anlamına mı geliyor? Mantığınızı çözemedim ama uzatmaya da niyetim yok. Bu sizin görüşünüz ve dilediğiniz gibi düşünmekte özgürsünüz. Hayırlı geceler...

Ekranı artık destekleyen uygulamalarla ilgili bir haber hazırlanıyorsa bu olumlu bir haberdir artık o sorun giderildi iyiye işaret demektir, fakat geçmişte ekranı desteklemeyen uygulamalarla ilgili haber yapıldı mı mesela şöyle: 1050 dolar verdiğin iphone bir çentik çıkıntısını bile desteklemiyor diye mesela ben hatırlamıyorum, yapmışsanız haklısınız o zaman özür dileyeyim ancak o zaman şöyle bir sorun ortaya çıkıyor bir tırnaklık çıkıntı için neden bu kadar çok haber yapıyorsunuz, neyse size de iyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSG1 -- 6 Aralık 2017; 1:38:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ®ed

quote:

Şu kusur sayılabilecek girintiden bile bir ek özellikmiş gibi bahsedip sonunda apple ile ilgili olumlu bir habere çeviriyorsunuz ya helal olsun diyorum, evet artık girinti yok bütün uygulamalar girintisiz çalışıyor bu bir devrim, adamlar yoktan problem ortaya çıkarıyorlar sonrada onu düzelttik diye haber yaptırıyorlar, arkadaşlar size tavsiyem girintisiz seviyorsanız güncelleme beklemeyin iphone 8 veya note 8 alabilirsiniz onlara güncelleme çoktan geldi.

benim de size tavsiyem çıkıntıdan rahatsız oluyorsanız oraya boydan boya siyah elektrik bandı çekin çıkıntı yok yea diye note 8 gibi kullanırsınız

Akıllıca sevdim bunu, ancak mesele çıkıntı değil, bunaltı derece reklam yapılması zaten sitenin her yerinden reklam fışkırıyor bir de içerik reklam olunca biz üyeler de derdimizi belirtiyoruz, neyse o çıkıntı editörler için olsa bir dert olmasa bir dert bakın tekrar söylüyorum 1-2 sene sonra kasa değiştiğinde artık çıkıntı yok diye sunulacak ve bu ekranlar o zaman editörlerimiz tarafından haber yapılacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: cellat87

kendi sistemine olsa hayatta ugrasıp güncellemez.....

Centikli ekran uretmenin maliyetinin duz ekran uretmekten cok daha pahali olacagi belli. Android telefon ureten hic bir firmanin boyle bir sey yapacagini sanmam. Ekran da centigin yanlarindan kesip duz yaparlar, cikacak tum sorunlardan da bastan kurtulurlardi. Surekli goze batan boyle bir dizayn faciasi da olmazdi. :D
  • Apple elektrik bandı da satmaya başlayabilir...

• quote:

"Minik bir alan; Face ID özelliğine imkan veren kameralar ve sensörler gibi şimdiye kadar tasarladığımız en gelişmiş teknolojilere ev sahipliği yapıyor."
  • Yeeeehhhuuuuuu

• Şu haber tam anlamıyla uygulama haber iken niye ana listede bulunur anlayamıyorum. Evet haberi merak edip böyle bir sonuca varacağımı bilerek girdim. Buradan da sesleniyorum, uygulama haber kısmında olsun bu sadece, ana listeye girmesine gerek yok ya da topluca, kapsamlı şekilde yaparsınız o zaman girsin. Çünkü:

Google geçtiğimiz günlerde Gmail uygulamasını, iPhone X'daki çentikli ekranı destekleyecek şekilde güncelledi. Bu da uygulamanın artık daha büyük ve daha yüksek çözünürlüklü ekranla tamamen uyumlu olduğu anlamına geliyor. E-posta istemcisi yeni güncemeleyle iPhone X'un 5.8 inçlik Super Retina HD ekranını tam olarak kaplayan bir kullanıcı arayüzüne sahip oldu.

Haber bu. Ama asıl söylenebilecek:

iPhone X çentiğine göre tasarım yapılıp uygulama güncellendi.

Gerisindeki Super Retina HD, yüksek çözünürlüklü ekran, çentikli kısım vs fasa fiso kalıyor. Kelime kotası doldurmak oluyor. Haber daha dolu olsa amenna, süsleyip püsleyin bazı kısımları ama haberin ahım şahım durumu yokken süslü kokana olmuş.

• quote:

Kusur mu?

Bu yorumdan sonra Apple seni AR-GE başına getirsin. Ulan bi şeyden anladığınız yok.. O kadar mühendisin akıl edemediği şeyi akıl ettiğini savunuyorlar ya.. Gül gül ölüyorum ya.
  • bunun haber değeri ne?? iphone x kullanıcılarına bildirmek gibi saçma sapan birşey değildir heralde amacınız. çünkü öyleyse benim lg g5'ime de 2 hafta önce optimizasyon güncellemesi geldi. onu da haber yapın. tüm telefonlara gelen optimizasyonları böyle haber yapın.

• Apple şu çentik için yazılım konusunda biraz daha odaklansaydı; hiç kimse için sorun oluşturmazdı. Fakat Kişiselleştirme ve Apple birbirlerine uzak kavramlar oldukları için; çok da birşey beklememek gerekiyor...

• İyi de arladaş göz var izan var. Ekran bembeyaz o üstteki kırmızı ekran bütünlüğünü bozuyor. Kabak gibi sırıtmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Ekran yukarı doğru kaydılırken o şekilde, normalde aşağıdaki şekilde görünüyor.

• tam çok süper bi özellik

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.