Şimdi Ara

GM Discovery || GamerzROM Secret Edition 2.0 [25.07.2013] (283. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.013
Cevap
51
Favori
370.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drkprnc

Merhaba bugun teknık servisle konusurken bu konuyu kendisi aaçtı aman abi dikkat et şarj yerine diye orası zornanınca bozuluyor ve anakart değişmesi gerekiyor garanti dışında diye. Sanırım bu konuda yapabileceğimiz birşey yok.
    GecMış olsun sıkıntı yasayan arkadaslara diğer arkadaslarda her an olabilir diye dikkat etsınler.
    Son olarak benim ekranı degıstırdıler diger arkadaslarında anakart degısebıldıgıne gore telpa yedek parçaları getırmıs demektir

şarj girişiyle ilgili küçük bir püf noktası vereyim istedim!!!

Arkadaşlar şarj girişi ters yapılmış samsung şarj kablosu taktığım zaman soketi ters çevirip takıyorum(kendi soketini beğenmedim ondan ) bilginize düz olarak zorlamayın.
  • Soket değil anakartın değiştiriyorlarmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cyber71khan hoca bir ara MIUI romla uğraşıyordu var mı yeni hali ya da bi gelişme
  • drkprnc kullanıcısına yanıt
    Haftaya telpaya gidip konuşayım bari. Sonucu buradan haber veririm .

Şarj cihazını takıp çıkartırken dikkat edin arkadaşlar. Hunharca davranmayın . Hatta imkanınız varsa usb kablosunu kaliteli bir tane ile değiştirin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaCoMiLi -- 29 Ağustos 2013; 8:47:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaCoMiLi

Haftaya telpaya gidip konuşayım bari. Sonucu buradan haber veririm .

Şarj cihazını takıp çıkartırken dikkat edin arkadaşlar. Hunharca davranmayın . Hatta imkanınız varsa usb kablosunu kaliteli bir tane ile değiştirin

Saolasin uyarin icin hocam

• İyi günler, dün bir sorun yaşadım ve teli garantiye yolluycam. Sp flash ile yüklemede sorun yok yalnız orjinal bootanimation da müzik sesi vardı yanlış hatırlamıyorsam, spflash ile yüklediğim versiyonda bu ses yok.
    Orjinal rom kullananlara soruyorum, açılış sesi varmıydı orjinal romda?

Başıma gelen ise şu:
    telefonu 35 gün hiç sorunsuz kullandım, dün araçla eve gelirken sinyal seviyesinin düşük olduğunu farkettim, dün full çeken yerlerde sinyal değişip duruyordu. Xperia yüklüydü belki ondandır dedim eve gelince ilk iş orjinal roma döndüm ama sorun aynı. Şu anda hiç çekmiyor, ara ara tek diş çekiyor sonra yine gidiyor. Hattım başka telde çalışıyor, imeilerim yerinde.

Benim şahsi görüşüm donanımsal bir sorun olduğu yönünde ama telefon yere bile düşmedi.

Benzer sorun yaşayıpta bilgisi olan, garantiye yollamadan çözme yöntemi varsa yazabilirmi zahmet olmazsa

• quote:

Orijinalden alıntı: haviconi

Gençlik, XPERIA rom için ayrı konu oluşturdum.
    Soru, sorun ve çözüm yolları için orayı kullanabiliriz. Malum bu konu çorba halini aldı.

http://forum.donanimhaber.com/m_80312888/f_//tm.htm#80313614

konuyu silermisiniz. en azından sorabilirdiniz bu işi yapmadan önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakgon -- 29 Ağustos 2013; 11:14:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakgon

quote:

Soru, sorun ve çözüm yolları için orayı kullanabiliriz. Malum bu konu çorba halini aldı.

nexus romda acaba multi window özelliği varmi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: aBouT

quote:

Orijinalden alıntı: burakgon

quote:

nexus romda acaba multi window özelliği varmi ?

Hayir yok canvas ve xperia romda var

• Konuyu bozmadan bundan sonra alacak olanlar hem kendi sitesinde hemde hızlıalda 50 liralık zamla kavuşmuş olacaklar discovery'e
  • quote:

Orijinalden alıntı: haakan33

Konuyu bozmadan bundan sonra alacak olanlar hem kendi sitesinde hemde hızlıalda 50 liralık zamla kavuşmuş olacaklar discovery'e

sebebi doların 2 lirayı geçmiş olması gayet doğal bir durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugraakkoc

quote:

Orijinalden alıntı: haakan33

Konuyu bozmadan bundan sonra alacak olanlar hem kendi sitesinde hemde hızlıalda 50 liralık zamla kavuşmuş olacaklar discovery'e

sebebi doların 2 lirayı geçmiş olması gayet doğal bir durum

+ Discoverylerin gümrükde beklemeside etken oldu :)
  • hulusi kullanıcısına yanıt
    Custom romların hepsi tarafımdan denenmiştir,orijinalinden dahah iyisi ve hızlısı,hatasız olanı yoktur,emin olabilirsiniz.Bu arada orijinal rom da gitti customları denerken,sitede linki bulunan sözde orijinal rom'a da müdahale edilmiş,hiç müdahale edilmemiş rom nereden bulacağız???
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuki67

Custom romların hepsi tarafımdan denenmiştir,orijinalinden dahah iyisi ve hızlısı,hatasız olanı yoktur,emin olabilirsiniz.Bu arada orijinal rom da gitti customları denerken,sitede linki bulunan sözde orijinal rom'a da müdahale edilmiş,hiç müdahale edilmemiş rom nereden bulacağız???

orjinal romdan daha hızlı ve iyisi yok mu?
    yapmayın lütfen orjinal rom çöp resmen dayanamıyorum telefonu alalı 2 ay oldu 1.5 aydır orjinal romu hiç kullanmadım custom rom candır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tivac

İyi günler, dün bir sorun yaşadım ve teli garantiye yolluycam. Sp flash ile yüklemede sorun yok yalnız orjinal bootanimation da müzik sesi vardı yanlış hatırlamıyorsam, spflash ile yüklediğim versiyonda bu ses yok.
    Orjinal rom kullananlara soruyorum, açılış sesi varmıydı orjinal romda?

Başıma gelen ise şu:
    telefonu 35 gün hiç sorunsuz kullandım, dün araçla eve gelirken sinyal seviyesinin düşük olduğunu farkettim, dün full çeken yerlerde sinyal değişip duruyordu. Xperia yüklüydü belki ondandır dedim eve gelince ilk iş orjinal roma döndüm ama sorun aynı. Şu anda hiç çekmiyor, ara ara tek diş çekiyor sonra yine gidiyor. Hattım başka telde çalışıyor, imeilerim yerinde.

Benim şahsi görüşüm donanımsal bir sorun olduğu yönünde ama telefon yere bile düşmedi.

Benzer sorun yaşayıpta bilgisi olan, garantiye yollamadan çözme yöntemi varsa yazabilirmi zahmet olmazsa

Bende orjinal rom var root bile yapmadım telefona açılışta herhangi bir ses yok. 3G açıkken 3G ye geçtiğinde bazı yerlerde daha az çekiyor telefonlar ondan olabilir.

Bu arada yabancı kelimeler kullanılan bölümlerle ilgili hatalar için güncelleme halen gelmedi galiba ne zaman gelir bilgisi olan var mı?

• quote:

Herşeyi çok biliyosun onu da bulursun diye tahmin ediyorum.. .
  • bugraakkoc kullanıcısına yanıt
    Harcadığınız emeğe saygı duyuyorum,bu işlerle uğraşanlar bilir yazılım işleriyle uğraşmak hem çok zevkli,hemde çok yorucu bir iştir,paylaşımlarınız güzel.
    Orijinal rom dan bazı uygulamalar kaldırılmış,bazıları silinmiş ve tabi ki işlem sayısı düşünce CPU hız artmış gibi gözükebilir ve artmıştır da.Telefonun orijinal halinde daha görsellik var,herkesin kendi tercihi,herkes hızdan performanstan ne anlıyorsa ona göre tercihini yapmalı bence.GM discovery orijinal haliyle de çok güzel,bence tek eksiği internet aramaları özelliği bulunmaması,harici uygulama yüklemeden androidin son sürüm işletim sistemlerinde bu özellik olması lazım.
  • quote:

Harcadığınız emeğe saygı duyuyorum,bu işlerle uğraşanlar bilir yazılım işleriyle uğraşmak hem çok zevkli,hemde çok yorucu bir iştir,paylaşımlarınız güzel.
    Orijinal rom dan bazı uygulamalar kaldırılmış,bazıları silinmiş ve tabi ki işlem sayısı düşünce CPU hız artmış gibi gözükebilir ve artmıştır da.Telefonun orijinal halinde daha görsellik var,herkesin kendi tercihi,herkes hızdan performanstan ne anlıyorsa ona göre tercihini yapmalı bence.GM discovery orijinal haliyle de çok güzel,bence tek eksiği internet aramaları özelliği bulunmaması,harici uygulama yüklemeden androidin son sürüm işletim sistemlerinde bu özellik olması lazım.

yanlış anlaşılma olmasın romları ben paylaşmıyorum burakgon yapıyor ben sadece üyelere yardımcı olmaya çalışıyorum
    ama dediğim gibi zamanında bende bu işlerin içinde bulundum ve bizim orjinal rom gerçekten oldukça hantal. herkes istediğini kullanabilir tabiki bir lafım yok

• ozanparlak O kullanıcısına yanıt
    Hiç merak etme bulurum,neden alınıyorsunuz,paylaşım ne için var,birbirimize kızmak için mi,birbirimizden bir şey öğrenmek için mi.
  • "orijinalinden dahah iyisi ve hızlısı,hatasız olanı yoktur,emin olabilirsiniz."

Bu nasıl kendinden emin bir cümledir ve iddadır?
    Bi dolu programla olsun kişisel kullanımla olsun custom romların hızlılığı hata oranı düşüklüğü vs. biçok şeyi ispatlanmışken sizin bu cümleyle yapılan herşeyi hiçe saymanız nekadar etik acaba?

stock rom yıkılıyor resmen ve hala gelmiş orjinal iyidir gibi kesin ve net bir bilgi sunmak kusura bakmayın ama ister istemez böyle bir tepkiyi çeker kendisine.

Ayrıca romları ben hazırlamadım ki alınayım, ama günlerce saatlerce emek verildi o romlara ve mükemmele yaklaştı telefon bu sayede.Siz birşeyler öğretmiyorsunuzki direkt ukala bi şekilde kesin ve net bilgi veriyorsunuz ve bu yanlış insanlara yanlış bilgi veriyorsunuz.Ha dersinizki bence böyle herkes istediğini düşünebilir yada kullanabilir ozaman birşey denmez cümlenize.

Paylaşılan orjinale bile b.k atıyorsunuz ayıp insanlar o rom u cihazın içinden sökene kadar canları çıktı, neyi eksik mesela neyi aradınızda bulamadınız?

Lütfen bitin artık, lütfen.

Edit:imla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanparlak -- 29 Ağustos 2013; 14:56:44 >

• 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.