Şimdi Ara

GM Discovery || GamerzROM Secret Edition 2.0 [25.07.2013]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.014
Cevap
51
Favori
370.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • [Güncel bir konu olduğundan silinmesi uygun görülmemiştir. Gönüllü ve bilgi sahibi bir arkadaşa konunun devri uygun olabilir.]

@Blur
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Lüzümsuz bir arkadaş Burak hocamızı kızdırdığı için forumdan uzaklaşmıstı burakgon fakat sımdı tekrar aramızda :)
    O lüzümsuz kişi kendini biliyor lütfen bu konudan uzak dur !
    @Clfkaya bukadar kişiden beddua almak hoşuna gidiyorsa buyur uğraşmaya devam et !

Arkadaslar bu sorular ismailsss tarafindan hazirlanmistir kendisine tesekkur ederim

Tek tıkla tüm programları kapatmak için ne yapmak lazım?
    GravityBox'ta bu ayar.

Bende *#06# yapinca sadece 1 tane imei gozukuyor.
    Sen 2.yi nasil gordun?

Gravitybox- engineering mode a girin orada sağa çekip connectivity e girin orada cds information a girin
    oradan da radio information a girin phone 1 ve phone 2 ye bakın imei numaralarını görürsünüz.

1.0 yeni yükledim. 1.1i yüklesem uygulamalarım silinir mi? Baştan yüklemekten bıktım :)

Rom değiştirmiyorsun guncellıyorsun o yuzden sılınmıyor, wipe data yapmazsan silinmez hiç bir şey.

Usb kablosunu bağlıyorum Driver da yükledim ama windows telefonu tanımıyor algılanamadı diyor anlamadım gtti 3 tane bilgisayarda denedim gene görmedi neden olabilir acaba

Bana oldu aynısı.Usb kablo bozuktur.Ben eski telin usb kablosunu kullandım tanıdı.Başka usb kabloyla dene.

Bu root çince olanı yapamadim baska root yapabilecegim program varmi lutfen yardim edin

Bu programda nereye basmanız gerektigi anlatılıyor
    http://forum.donanimhaber.com/m_76663488/tm.htm
    burdan sayfanın sonuna dogru resimli anlatım var.

Arkadaşlar rom ve root işlerini kablosuz olarak yapma imkanı yokmu

Kablodan bağlayınca telefon üzerinde beliren usb bağlantı çeşitlerinden birisi medya cihazi. Bağladıktan sonra pc üzerinde telefonun hafızaları görünecek( Dahili- sd kart) ondan sonra motochopper içindeki run.bat ile çalıştırıp gelen ekrandaki ingilizce yazilari takip edin( genelde devam icin bir tusa basin yazar ingilizcesinde)

Kilit tusuna basildigi zaman ekran gec kapaniyoe gec aciliyor.

Gec kapanip gec acilmiyor fade animasyonu var. Yavas yavas sonuyo. :-D aniden kapanmasi amoled ekranlar icin zararli genelde butun led oanellerde durum boyle oyuzden ips vesaire bizdede bu sekilde. istersen gelistirici menusunden animasyonu kapat.

Arkadşlar bende flash player calısmıyor yardımcı olur musunuz? 1.1 yüklü secret roma geçtiğimden bu yana çalışmıyor flash player

Flash player son surum tekrar yukledim sorun duzeldi tamamdir

1.1 KURDUM ANA SAYFADA MENU TUSUNUN YANINDA SADECE GOOGLEPLAY VAR DIGER TUSLARI NASIL GETIREBİLİRİM.(TELEFON,REHBER,GİBİ)

MENUDEN TUTUP GÖTURUNCE OLUYORMUS...

Cihaza rom atınca garanti dışı kalır mı ? cihaz açılmayacak şekilde bozulursa öyle garantiye gönderirsek farklı rom görünce garanti dışı bırakırlar mı ? bir de eğer cihaz açıksa ve bi arıza yaparsa biz orjinal rom a dönüp yollasak o azaman garantiye girer mi bi yardımcı olur musunuz ?

Evet garanti dışıı kalır ama garantiye gondermeden once orjınal romu yukleyıp rootuda kaldırırsan kımse anlayamaz. diğer romun sayfasında bu sorulara cevap verilmişti ordan bakabilirsiniz

Çince root programını yapamadım pc sorun var şu telefonu bir rootlayamadım gitti baska root programı varmı arkadaslar lütfen yardımcı olunda bende yükliyeyim şimdiden teşekkürler

http://vulnfactory.org/public/motochopper.zip
    Bunla da root yapanlar var. Run.bat ı çalıştırmak yeterlı. Rardan çıkart. Root yapmak baslıgındakı sürücü paketini yükle hata ayıklama modunda bağla

Sarjdan cikardim •/• 100 dü 5 dk sonra •/• 90 a dustu Sonra normal gitti.

%100 e gelince telefon bir müddet daha şarj oluyor kardeşim anında şarjdan çkarmıyorum ben aniden inme söz konusu olmuyor şarjda ve usb ile pc den şarj edince çabuk doldu görünüyor :)

Recovery modundaykende hafıza kartına dosya atabiliyorsunuz
    mounts and stroga diye bi seçenek var oraya girip mount usb storage diye bi seçenek var onada tıkladımı telefonun hafıza kartı pcye bağlanıyor, aklınızda bulunsun.

Başka telefonların romunu yükleyebilirmiyim?

Baska telefon romunu denemek kör kuyuya atlamak gibidir telefonunuz hiç açılamayacak ekrana görüntü gelmeyecek duruma gelebilir aman dikkat edin denemeyin. Direk servisli olur. Fazla macera aramayın
    lütfen bilinçsiz bir şekilde başka cihazların romunu kurmayın düzgün çalışma ihtimali aşağıdaki işlemleri uygulamadan kesinlikle yoktur. şansınız varsa açılabilir fakat yoksa ekranınza görüntü gelmez ve spflash tool ile düzeltemessiniz.

bu arada 1.4 versiyonun da şöyle bir sıkıntı yaşadım, ekran görüntüsü alamadım.

Once ses kisma sonra guc dugmesine bas

Bilen arkadaşlar, klavyede Türkçe sözlük kullanabiliyor musunuz?

Ek sozluklerden kurulabiliyor veya user dictionary manager var onu kullanıp hazır türkçe worldlıst eklenebilir.

Nasıl yapıcaz bu cm10 temalarını bu telefonda ?

Tema apk sını kurup, xplosed tema menusunden uygula demek kalacak geriye büyük ihtimal

Secret edition da power saving varmı?

Secrette güç tasarrufu modu yok ortak ama güç tasarrufu sağlayacak birsürü iyileştirme var.

Arkadasın telefonunu ne yaptımsa rootlayamadım daha dogrusu en son motochopper ile yaptım discovery customizerde rootlu ancak superuser yok yazıyo ancak menude var
    cvm recovery kur dıyorum ındırıyor.. cvm recovery ıle baslat dıyınce ıcınde unlem olan androıd simgesi birde altında komut yok yazıyor.

Superuserden customizere yetki vermen lazım. Superuseri aç custimizerin sağındaki simge kırmızı üzerine tıkla sil. customizeri tekrar aç bu sefer karşına gelecek ekranda grand butonuna bas

Apex Launcher Pro'yu yüklemeye çalışınca şimdiki durumda çakışıyor ve yükleyemiyor cihaz. System dizinindeki apex launcher apk sını silmeye kalktıgımda gömülü olduğu için doğal olarak launcher sapıtıyor. Güvenli bir şekilde bu gömülü olan Apex launcher apk sını Pro versiyon ile değiştirmenin yolunu tarif edebilirseniz sevinirim.

Terminal emulatoru indir ve aç aşağıdaki komutları sırayla yaz.
    su (bu komutu yazınca izin isteyecek izin ver)
    mount -o remount,rw /system
    rm /system/app/Apex*
    buakdar.

Orjinalden direk V2'ye geçtim, wipe data/factory reset ve wipe dalvik cache yaptım hala açılmadı, açılış ekranında. Acaba önce başka bir versiyonu mu kurmam gerekti?

Wipe data/factory reset
    Wipe cache partition
    Wipe dalvik cache
    Ardından romu kurdum.

Hocam su cihaz ismini nasil değistireceğiz build.proptan değistirsen google play de de degisir mi xolo 800 diye olmuyo

Elimize ne gececek peki sonrasinda? En azindan markette daha cok program bulabiliriz bu prop ile. Cunku XOLO 800 goolge tarafindan taninmis bir cihaz. Yoksa onu degistirmesini bende biliyorum. :-)

UnRoot yapmak isteyenler

http://androidsoru.com/...4%B1l-yap%C4%B1l%C4%B1r

resimli anlatım ile cevapladım...

Arkadaşlar menü tuşuna falan basınca telefon titriyor. Aradım taradım bulamadım. Nereden kapatacağım bu titreme işini??

Ses profilleri(soud profiles)>genel(general)>dokunulduğunda titreşim(vibrate on touch)

Sim Slot 2 de 3G çalışmamasından dolayı elinizdeki mevcut sim cardları micro sim e çevirmek için aşağıda yazdığım maddeleri uygulayabilirsiniz;

-http://www.thechinacell.../micro_sim_template.pdf linkindeki sayfayı 1:1 boyutunda A4 kağıda basın.
    - Sayfanın tepesindeki 2 şablondan birine sim kartınızı kartınızı uhu ile yapıştırın (çipli tarafı üste gelecek şekilde).
    - Kenarlardaki referans çizgilerini takip ederek bir cevtel ve kurşun kalem vasıtasıyla sim kartınızın üzerine çizgileri çekin.
    - Çizmiş olduğunuz referans çigilerinden sim kartınızı makasla dikkatlice kesin.
    - Bir törpü ile yeni kestiğiniz kartınızın köşelerini hafifçe törpüleyin.
    - Arzu ediyorsanız sim kartınızın arka tarafından uhuyla yapıştırmış olduğunuz kağıt tabakasını sökebilirsiniz.
    Artık kartınızı Sim Slot 1 de kullanabilirsiniz. Sim kartınızı başka bir cihazda kullanmanız gerekirse, birçok çin sitesinde ücretsiz kargolu ve ucuz olarak bulabileceğiniz sim kart adaptörleri mevcut.

(UYGULAMALARIN TÜMÜNÜ TEK TUŞLA SONLANDIRMA (SAĞ ÜST KÖŞEYE BAKIN) bu uygulama yerini bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

O özellik GravityBoxtan yapılan ayar ile geliyor.
    GravityBox ile ayarlamalar yapmak için:
    1- Rom ile gelen Xposed Installer uygulamasını açıyoruz.
    2- Install diyoruz. Grant diyoruz Yükleniyor. OK diyip kapatıyoruz.
    3- MODULES yazan yere giriyoruz ve GravityBoxun tikini işaretliyoruz. (aktifleştiriyoruz.)
    4- Telefonu yeniden başlattıktan sonra GravityBox ile çeşitli ayarlamalar yapabilirsiniz.
    Tektık ile son uygulamarı silme işleminden bahsediyosun. GravityBox için üstteki adımları izle daha sonra

GravityBox >> "Miscellaneous tweaks" >> "Clear all recent tasks" bunu işaretliyoruz.

Discovery customizeri açtıgımda şu uyarı var. Sarı yazı ile ( Telefonunuz Rootludur fakat SuperSu yüklü değildir ) yazısının bir çözümü vardı sanki. daha önce duymuştum. bu konuda ne yapmam lazım

GravityBox ile ayarlamalar yapmak için:
    1- Rom ile gelen Xposed Installer uygulamasını açıyoruz.
    2- Install diyoruz. Grant diyoruz Yükleniyor. OK diyip kapatıyoruz.
    3- MODULES yazan yere giriyoruz ve GravityBoxun tikini işaretliyoruz. (aktifleştiriyoruz.)
    4- Telefonu yeniden başlattıktan sonra GravityBox ile çeşitli ayarlamalar yapabilirsiniz.

Ekran kilidi duvar kağıdını değiştirmek için ne yapıcam

Ayarlar >> Güvenlik >> Ekran Kilidi
    Ayarlar >> Ekran >> Duvarkağıdı

Marketten şu programı indirip kullanmanızı tavsiye ederim vazgeçilmezlerim arasındadır, hem yedekleyip geri yüklersiniz hemde txt formatında kayıt edebilir pc de depolayabilirsiniz.. .

SMS To TEXT

2.0 ile ekran görüntüsünü kaydedemiyorum?

Kapama tuşu+ses kısma tuşuna aynı anda basın..

Ekranı kapatmak için tap tap adlı programı kullanıyorum... 5-20mb civarı ram yiyor, pile bir etkisi yok, artık güç tuşuna hiç basmıyorum ekranı kapatmak veya açmak için...

https://play.google.com...as.android.wsleep&hl=tr

Ekran Parlaklığı

Ek olarak önemli bilgi: gravitybox ı aktif yaptıktan sonra ekran parlaklığını tamamen kısarsanız ekran simsiyah oluyor dün bu duruma düştüm.
    tekrar yaptım aynı şeyi fakat bu sefer parmağımı çekmedim siyah bile olsa hemen geri sağa çektim ekranı tekrar açtım.
    Çözümüde kolay gravitybox a girin ordan display tweaks ordanda minimum brightness level ı 25 yapın.
    telefonu kapatıp açın.

V.2.0 indirdim 303mb rarlı cıkartmıoruz demi bunu rardan bu haliyle kalıo harici sd kartımızın içine oldugu gibi cıkarmadan atıoruz sonra install form sd choose zip file sd cart diyoruz ?

Yok çikarma sakin.rom zaten zip halinde olur cmw recovery menuden flaşlayacaksin.telefon ilk açılırken ses + ve gü ç düğnesine bas recoveryden eğer ilk kez yüklüyorsan wipe data wipe cache yap.sonra choose from sd card dan romu(zipli halini) seç guç dugmesiyle onayla 3-5 dk ya yuklenir
    artık gönül rahatlığıyla ekran parlaklığını minumuma çekebilirsiniz

Şeffaf statusbar olayı gravitybox dan mı yapılıyor acaba, tarifi mümkünmü?

http://forum.xda-develo...howthread.php?t=1629653 burdaki programı indirip Xposed den aktif edin sonra ayarlayın detaylı bilgi linkte mevcut

EDIT:GravityBox'ta aynı ayar mevcutmuş Statusbar bölümündeki renk yerini aşağıdaki fotoğraf gibi yapın şeffaf oluyor

< Resme gitmek için tıklayın >

Arkadaşlar supersu programını indirip root işlemi yaptım. Ancak çince bir yazı ile 9 dan geriye sayan birşeyler çıktı..Şimdi supersu programı ile yanında çince yazılı mavi taç işareti olan bir şey çıktı..
    Supersu programını açtığımda güncellem istiyor evet deyince de güncellenme başarısız yazısı geliyor..
    APPS kısmına bastığımda "No apps configured" yazısı çıkıyor

1- Bu saydıklarım herkes de oluyor mu?
    2- Telefonun root işleminin düzgün çalışıp çalışmadığını nasıl kontrol edeceğim?
    3- Discovery costemizer ne zaman markete yüklenecek?

1) evet oluyor, doğru yüklemişsin
    2)çince çıkıyor ve geri sayıyorsa herşey yolunda
    3)coustomizer şu anda aktif olmadığı için recoveryi şu yöntemle yükleyeceksin:
    a)bilgisayarından burakgon un vermiş olduğu şu:http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=78666301 recovery.img dosyasını indirip sd kartın hafızasına atacaksın
    b)mtkuncle apk sını marketten yükle ve aç update recovery seçeneğine tıkla, en üstte çıkan recovery.img dosyasını seç. kurulumu 10 sn falan sürüyor. yükleme bitince reboot recovery ekranı çıkıyor tamam deyince cwm arayüzüyle açılacak telefonun
    c)cwm de burak ın ilk sayfadaki rom kurulum anlatımını takip ederek secret versiyon 2 yi kurduğunda zaten 4. sorundaki program kalkmış olacak ve yepyeni bir rom ile telefonun tekrar başlayacak

@burakgon takip bilgileri

Geliştirici grubumuzun blogu

http://pittech.blogspot.com

Kişisel Linux deneyimlerimi paylaştığım blogum

http://tuxperience.blogspot.com

Facebook sayfamız

https://www.facebook.co...chnology?ref=ts&fref=ts (mutlaka katilin burada paylasimlar devam edecek)

Twitter adresim

https://twitter.com/burakgoncu12

Github profilim

https://github.com/burakgon

XDA profilim

http://forum.xda-develo...om/member.php?u=3104272

IRC kanalımız

freenode, #pittech

ROM çalışmalarımıza yakında XDA'dan devam edeceğiz ve romumuz 4 farklı cihazı destekleyecek. Farkettiğiniz üzere donanımhabere çok sık uğramıyorum. Mutlaka yukardaki linkleri takip ederek romdan anında haberdar olabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maca4ss -- 22 Ağustos 2013; 23:43:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ben yatim 1de kalkar bakarım :)
    eline sağlık bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut.. -- 21 Temmuz 2013; 6:35:10 >
  • Teşekkürler. Şu imei gitme işi biraz korkutuyor ancak güzel çalışma. Türkçeye çevrilebilirse çok daha iyi olur menüler.

bu arada Çağatay Semiz'in de numarasını öğrenmiş olduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstfckmk -- 21 Temmuz 2013; 7:04:41 >
  • Beyler ben şuan orjinal romu kullanıyorum. Sadece "
    Kurulumdan önce ihtiyaç duyulacaklar
    1- Telefonunuzu rootlamalısınız.
    4- Discovery Customizer ile CWM Recovery yükleyin.

Orjinal ROM'dan ve GamerzROM'dan GamerzROM Secret Edition'a geçiş (Telefonun kendi hafızasındaki verileriniz silinecektir.)
    1- İndirdiğiniz ROM'u telefonunuzun hafıza kartına atın.
    2- CWM Recovery'i açıyoruz. (Ses açma + güç tuşuna basılı tutarak telefonu açın.)
    3- Install zip from sdcard'ı seçiyoruz. (Ses açma ve kısma tuşlarıyla aşağı yukarı, güç tuşu ile onay verilir.)
    4- "choose zip from sdcard"ı seçip GamerzROM zipini bulup seçiyoruz, onaylıyoruz ve YES diyoruz.
    5- Şimdi CWM'nin ana menüsüne geri dönüyoruz ve "Wipe data" seçeneğini bulup onaylıyoruz. YES diyoruz.
    6- IMEI'mizi kontrol edip gerekirse aşağıdaki IMEI düzeltme kısmını okuyarak düzeltiyoruz. " bölümünü uygulamam yeterli mi??

• Ellerine sağlık hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zxcasd1006 -- 21 Temmuz 2013; 13:59:44 >
  • Süper haber bugün ilk defa custom rom kuracağım herhalde teşekkürler hocam

• Bu ROMu yüklediğimizde hali hazırda yüklü uygulamalarımız siliniyor mu?

• Harikasın..
  • Ellerine saglik hocam
    @Burakgon show devam ediyor
    Kafama takildi hocam ROM İngilizce mi türkçe olabiliyormu??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drkprnc -- 21 Temmuz 2013; 9:33:55 >
  • Rezerve Burak hocam gerçekten çok güzel görünüyor. Elinize sağlık. Telefonu alabilsem direk sizin romları deneyeceğim.
  • hocam eline saglık daha telefonum gelmedi ama muhteşem olmuş telefon gelirgelmez yükleyeceğim bir de türkçe olursa süper olur. Gerçekten ramazan ayında büyük sevaba girdin hocam saglıgına duacıyız :D yaptıgın işler karşısında durumum bu :
  • Takip

• Telefonu almayanlar daha simdiden rom arayisina baslamis eski rom kotuymus gibi O kadar animasyonu kaldirirsan tabi akici olucak cihaz .Android in dogasi oyle.

• lovekrand kullanıcısına yanıt
    Stock romu kastediyosan berbattı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaCoMiLi -- 21 Temmuz 2013; 10:08:51 >
  • Ben de gayet iyi calisiyor o rom o kadar arka planda calisan uygulama yuklememe ragmen bir yavaslama olmadi. Gereksiz uygulamalar icin zaten cozum ortada. Saf arayuz cok basit geliyor bana ama kullanisli ve sade tabi.

• Eline sağlık burakgon. Yeni gelen özellikler çok iyi görünüyor. Helal olsun

• Muhteşemsin Burak kardeş,
    sensiz hayatın tadı yok be...
  • Ya ben 1.9 dan gayet memnunum.
    Secreta hiz testi icin gececegim
    Orj. Stock rom UI yi begemmiyorum ben de.

Eline beynine saglik

• Burak kardeş sabırsızlıkla yüklemeni bekliyoruz.Şimdiden ellerine sağlık.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.