Şimdi Ara

GlobalMagazam.com ile Amerika’dan Alışveriş Keyfi Başlıyor! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
4
Favori
8.954
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

Orijinalden alıntı: donanim haber

ebay dan açık arttırma dan kazandığım cb telsiz sorunsuz geldi . takibini de yapabiliyorsunuz , ben denediğim için tavsiye ediyorum . telefon , kozmetik ve gıda takviyesi dışındaki gönderilerde sorun olmayacağını söylemişlerdi , ben de öyle yaptım . hakikatten sorun çıkmadı

GlobalMagazam.com ile Amerika’dan Alışveriş Keyfi Başlıyor!

Bunun icin ucret odediniz mi?

fiyatlandırma resimdeki gibi ;

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇöÇan

Kredi kartı istiyor arkadaşlar.bonus kart kabul ediyormu.ayrıca bu sitenin iletişim adresi yok
    kartı eklemediğimiz içinmi iletişim kuramıyoruz ?

sadece finansbank kart sahiplerine hizmet veriyor.
  • quote:

quote:

ebay dan açık arttırma dan kazandığım cb telsiz sorunsuz geldi . takibini de yapabiliyorsunuz , ben denediğim için tavsiye ediyorum . telefon , kozmetik ve gıda takviyesi dışındaki gönderilerde sorun olmayacağını söylemişlerdi , ben de öyle yaptım . hakikatten sorun çıkmadı

Hocam bu site kargoları hangi firmayla gönderiyor.Ayrıca firma isteklere cevap verebiliyormu ?
    paketin görünmemesi için ekstra paketleme yada ürünün üzerine hediye yada düşük fiyat
    yapıştırma gibi işleri yapabiliyorlarmı ?

paket küçültme yada birkaç paketi tek paket halinde birleştirme işlemi yapıyorlar . çağrı merkezi numarası 0 212 347 29 90 buradan tüm sorularına cevap bulabilirsin .

• gönderiler shipzip isimli firma üzerinden yapılıyor . http://www.shipzip.com/
  • Sadece finansbank kart kullanma zorunluluğu çok kötü.Kart başvurusu yapayım dedim
    en iyisi fix kart ama ücretlendirmeye bi bakıyosunuz nefes almaya bile para işletiyolar.

Son birşey sorabilirmiyim.bu gönderiler gümrükte takılırsa eğer özel kargoların yaptığı
    gibi ardiye parası , ordino parası vs gibi masraflar isteniyormu yoksa öyle bir durumda
    sadece malın kdv sinimi ödüyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇöÇan -- 9 Nisan 2013; 12:04:56 >
  • quote:

Sadece finansbank kart kullanma zorunluluğu çok kötü.Kart başvurusu yapayım dedim
    en iyisi fix kart ama ücretlendirmeye bi bakıyosunuz nefes almaya bile para işletiyolar.

Son birşey sorabilirmiyim.bu gönderiler gümrükte takılırsa eğer özel kargoların yaptığı
    gibi ardiye parası , ordino parası vs gibi masraflar isteniyormu yoksa öyle bir durumda

devlet postası ile gelmediği için düşüncelerin olası . en doğru cevabı globalmağazam'ın çağrı merkezi verecektir . iletişime geçmeni tavsiye ederim . ilaveten dün beklediğim kargoyu ups getirdi açıkcası şaşırdım ayrıca paketlemeyi gerçekten çok itinalı yapmışlardı .
  • quote:

quote:

Sadece finansbank kart kullanma zorunluluğu çok kötü.Kart başvurusu yapayım dedim

devlet postası ile gelmediği için düşüncelerin olası . en doğru cevabı globalmağazam'ın çağrı merkezi verecektir . iletişime geçmeni tavsiye ederim . ilaveten dün beklediğim kargoyu ups getirdi açıkcası şaşırdım ayrıca paketlemeyi gerçekten çok itinalı yapmışlardı .

Ozaman bu iş bize göre değil.

• Merhaba

Bende bir saat aldım ve ürün gümrükten geçme fiyatının üzerinde olmasına rağmen bugün gümrük işlemleri tamamlandı. sanırım yarın elimde olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skull83 -- 13 Mayıs 2013; 15:33:31 >
  • Selamlar arkadaşlar,

Ben de özellikle denemek için 2 ayrı sipariş geçtim bu siteden. İlgilenenler için tecrübelerimi paylaşayım.

Deneme yapıyorken bari sitedeki tüm hizmetleri test edeyim diye siparişlerimi farklılaştırmaya çalışmıştım.

1) Gümrük/vergi durumunu test etmek için;
    biri gümrük ve vergiye tabi olmaması için 100$ altında, küçük bir zarfa sığacak ürün,
    diğeri 100$'ın epey üzerinde, gümrük işlemleri ve vergi ödemesi de yapılacak büyükçe bir kolide ağır bir ürün
    sipariş ettim.

2) Amerikadaki sitelerin bazı kısıtlamalarını da test etmek için;
    birinde kendi kredi kartımla satın almayı yapıp, ürünü Amerika adresine gönderttim; oradan Türkiye'ye aktarıldı.
    diğerinde sadece Kuzey Amerika kartlarını kabul eden bir siteden kendi kartımla satın alma yapamadığım için "Benim İçin Al" hizmetini kullandım, ürünü onlar satın aldılar, hesabımda göründüğünde de Türkiye'ye aktarttım...

Bu test kriterlerine göre izlenimlerimi aktarayım şimdi de:
    1) 100$ altı ürünü kendim aldığım için satın aldığım yerden Amerika içi yolculuğunu kendim takip ettim.
    Alışveriş yaptığım siteden verilen takip kodunu kullanarak GlobamMagazam'ın sağladığı NY adresine kadar ki sürecini oradam izledim.
    Adrese ulaştıktan sonra, hesabımda paketin geldiği göründü, mesaj ile bildirim de geldi.
    Türkiye'ye gönderimi için işlemi başlattım, onunla da ilgili gönderildi bilgisi 1 gün içinde geldi, verdikleri TNT takip kodu ile Türkiye'ye gelişini izledim.
    1Mayıs'ta NewYork'tan yola çıkan ürünü 3Mayıs öğlen teslim almıştım bile.

Kargo masrafı: 25$ tuttu...

2) 100$ üzerinde olan ürünü "Benim İçin Al" hizmeti ile alınmasını istedim.
    Bu hizmetin yaklaşık %5 gibi bir komisyonu varmış, hatırlatayım...
    Ürün henüz yeni ve yoğun talepte olan bir ürün olduğundan stok durumu sürekli değişiyor, sitesinde satışı bir kapanıp, stok yenilenince açılıyordu.
    O nedenle önce satın alınması sonrasında da gönderime hazırlanması biraz zaman aldı
    ama sonuçta ürün firma tarafından gönderildiğinde bana da Amerika içi takip kodunu gönderdiler, oradan izledim.
    Paket adrese varınca, Türkiye'ye gönderim için işlemleri başlattım.
    Biraz ağır ve büyükçe (9pound) olduğundan kargo ücreti:
    ($25 + 8 x $5.5= $69) tuttu.
    Ürün hem 100$ büyük hem de hassas bir cihaz olduğundan sigorta ilave ettirdim: 15$
    9 mayıs'ta paketin gönderime hazır olduğu mesajı geldi.
    10 Mayıs'ta telefon ile aradılar ve ürün fiyatı nedeniyle gümrük işlemi ve vergi masraflarını bildirdiler, kabul ettim.
    11 Mayıs Cumartesi günü NewYork'tan gönderildiği bilgi ile ShipZip takip kodunu verdiler.
    Haftasonu diye takip kodunu izlememiştim ama 13 Mayıs Pazartesi sabahı İstanbul'a varmış, gün içinde gümrük işlemleri tamamlanmış ve gün sonunda aktarım merkezlerini dolaşmaya başlamış,
    14 Mayıs Salı günü öğüleden önce de paketi teslim aldım.

Kargo ücretinin üzerine: %20 gümrük vergisi, damga vergisi, ardiye ve aracılık komisyonu eklenmiş oldu.

Kendi adıma söylemem gerekirse oldukça hız ve avantajlar konusunda oldukça memnun kaldığımı söyleyebilirim.
    Hem henüz Türkiye'de bulunmayan bir ürünü Amerika fiyatından alabildim hem de bazı Amerikan sitelerin dönem dönem yaptıkları indirimli fırsatlardan değerlendirebildim.

Ama özellikle "evraklar" konusunda hiç de memnun olmadığımı söylemeden geçemeyeceğim.
    Sistemde bazı eksiklikler var, onları kendilerine de iletmiştim zaten.
    Mesela "Benim İçin Al" servisini kullandığınızda hesabınızda bununla ilgili hiç bir kayıt görünmüyor, öyle bekliyorsunuz ama ne beklediğinizi biş yerde görmüyorsunuz sonrasında!
    Diğer işlemlerle alakalı da evraklar ya yok ya da epey eksik...
    Ayrıca TNT, UPS felan iyi de "ShipZip" kısmına pek ısınamadım, sitelerinde bile hiç bir detay bilgi yok!

Arada bazı arkadaşların yorumları olmuş, mesela:

quote:

Orijinalden alıntı: adepex

Bunun gibi aracı firmalar zaten var. Misal amerikadaniste.com gibi.

demiş ki doğrudur. Hatta bu reklam ilk geldiğinde benim de aklıma o site gelmişti.
    Kısa bir karşılaştırma yaptım, birbirlerine çok benziyorlardı, hatta öyle ki:
    https://www.amerikadaniste.com/Home/Contact
    https://www.globalmagazam.com/contact_us.aspx
    benzemenin de ötesinde, aynılar: Legrin LLC

Sanırım son zamanlarda Finanbank'ın nPara.com gibi bazı diğer uygulamaları gibi farklı alanlarda müşterilerine değişik hizmetler sunmak için bu sistem ile anlaşmışlar.
    Sonuçta Finansbank müşterileri için bir sistem, sadece Finansbank Kredi kartları kullanılabiliyor ve "üyelik ücreti" / "aidat" vs sözkonusu değil...
    Tabi bi şekilde arkasında bir bankanın olduğunu bilmek güven verebilirwww.amerikadaniste.com ile kıyaslandığında...
    Ama sonuçta aynı servis :)

Kargo ücretleri ve gümrük/vergi gibi ilaveler düşünüldüğünde, ya Türkiye'de bulunmayan veya buradaki fiyatları ile AMerika fiyatları arasında oldukça fark olan ürünlerde kullanılabilecek bir yöntem.
    Değişik sitelerden ayrı ayrı siparişlerin, tek adreste toplanıp, Türkiye'ye tekbir seferde gönderilebilmesi gibi işlemler yapılabiliyor mesela...
    Özellikle; bazı Amerikan sitelerinin sadece "Amerika adresi" değil aynı zamanda "Amerika kaynaklı kredi kartı" da istemeleri durumunda kullanılabilecek "Benim İçin Al" hizmeti de ayrıca önemli bir detay.

Biraz dağınık ve uzun oldu sanırım ama ilgilenenler için detay/fikir vermeye çalıştım.
    olursa soruları da cevaplamaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ManusH

Selamlar arkadaşlar,

Ben de özellikle denemek için 2 ayrı sipariş geçtim bu siteden. İlgilenenler için tecrübelerimi paylaşayım.

Deneme yapıyorken bari sitedeki tüm hizmetleri test edeyim diye siparişlerimi farklılaştırmaya çalışmıştım.

1) Gümrük/vergi durumunu test etmek için;
    biri gümrük ve vergiye tabi olmaması için 100$ altında, küçük bir zarfa sığacak ürün,
    diğeri 100$'ın epey üzerinde, gümrük işlemleri ve vergi ödemesi de yapılacak büyükçe bir kolide ağır bir ürün
    sipariş ettim.

2) Amerikadaki sitelerin bazı kısıtlamalarını da test etmek için;
    birinde kendi kredi kartımla satın almayı yapıp, ürünü Amerika adresine gönderttim; oradan Türkiye'ye aktarıldı.
    diğerinde sadece Kuzey Amerika kartlarını kabul eden bir siteden kendi kartımla satın alma yapamadığım için "Benim İçin Al" hizmetini kullandım, ürünü onlar satın aldılar, hesabımda göründüğünde de Türkiye'ye aktarttım...

Bu test kriterlerine göre izlenimlerimi aktarayım şimdi de:
    1) 100$ altı ürünü kendim aldığım için satın aldığım yerden Amerika içi yolculuğunu kendim takip ettim.
    Alışveriş yaptığım siteden verilen takip kodunu kullanarak GlobamMagazam'ın sağladığı NY adresine kadar ki sürecini oradam izledim.
    Adrese ulaştıktan sonra, hesabımda paketin geldiği göründü, mesaj ile bildirim de geldi.
    Türkiye'ye gönderimi için işlemi başlattım, onunla da ilgili gönderildi bilgisi 1 gün içinde geldi, verdikleri TNT takip kodu ile Türkiye'ye gelişini izledim.
    1Mayıs'ta NewYork'tan yola çıkan ürünü 3Mayıs öğlen teslim almıştım bile.

Kargo masrafı: 25$ tuttu...

2) 100$ üzerinde olan ürünü "Benim İçin Al" hizmeti ile alınmasını istedim.
    Bu hizmetin yaklaşık %5 gibi bir komisyonu varmış, hatırlatayım...
    Ürün henüz yeni ve yoğun talepte olan bir ürün olduğundan stok durumu sürekli değişiyor, sitesinde satışı bir kapanıp, stok yenilenince açılıyordu.
    O nedenle önce satın alınması sonrasında da gönderime hazırlanması biraz zaman aldı
    ama sonuçta ürün firma tarafından gönderildiğinde bana da Amerika içi takip kodunu gönderdiler, oradan izledim.
    Paket adrese varınca, Türkiye'ye gönderim için işlemleri başlattım.
    Biraz ağır ve büyükçe (9pound) olduğundan kargo ücreti:
    ($25 + 8 x $5.5= $69) tuttu.
    Ürün hem 100$ büyük hem de hassas bir cihaz olduğundan sigorta ilave ettirdim: 15$
    9 mayıs'ta paketin gönderime hazır olduğu mesajı geldi.
    10 Mayıs'ta telefon ile aradılar ve ürün fiyatı nedeniyle gümrük işlemi ve vergi masraflarını bildirdiler, kabul ettim.
    11 Mayıs Cumartesi günü NewYork'tan gönderildiği bilgi ile ShipZip takip kodunu verdiler.
    Haftasonu diye takip kodunu izlememiştim ama 13 Mayıs Pazartesi sabahı İstanbul'a varmış, gün içinde gümrük işlemleri tamamlanmış ve gün sonunda aktarım merkezlerini dolaşmaya başlamış,
    14 Mayıs Salı günü öğüleden önce de paketi teslim aldım.

Kargo ücretinin üzerine: %20 gümrük vergisi, damga vergisi, ardiye ve aracılık komisyonu eklenmiş oldu.

Kendi adıma söylemem gerekirse oldukça hız ve avantajlar konusunda oldukça memnun kaldığımı söyleyebilirim.
    Hem henüz Türkiye'de bulunmayan bir ürünü Amerika fiyatından alabildim hem de bazı Amerikan sitelerin dönem dönem yaptıkları indirimli fırsatlardan değerlendirebildim.

Ama özellikle "evraklar" konusunda hiç de memnun olmadığımı söylemeden geçemeyeceğim.
    Sistemde bazı eksiklikler var, onları kendilerine de iletmiştim zaten.
    Mesela "Benim İçin Al" servisini kullandığınızda hesabınızda bununla ilgili hiç bir kayıt görünmüyor, öyle bekliyorsunuz ama ne beklediğinizi biş yerde görmüyorsunuz sonrasında!
    Diğer işlemlerle alakalı da evraklar ya yok ya da epey eksik...
    Ayrıca TNT, UPS felan iyi de "ShipZip" kısmına pek ısınamadım, sitelerinde bile hiç bir detay bilgi yok!

Arada bazı arkadaşların yorumları olmuş, mesela:

quote:

Orijinalden alıntı: adepex

Bunun gibi aracı firmalar zaten var. Misal amerikadaniste.com gibi.

demiş ki doğrudur. Hatta bu reklam ilk geldiğinde benim de aklıma o site gelmişti.
    Kısa bir karşılaştırma yaptım, birbirlerine çok benziyorlardı, hatta öyle ki:
    https://www.amerikadaniste.com/Home/Contact
    https://www.globalmagazam.com/contact_us.aspx
    benzemenin de ötesinde, aynılar: Legrin LLC

Sanırım son zamanlarda Finanbank'ın nPara.com gibi bazı diğer uygulamaları gibi farklı alanlarda müşterilerine değişik hizmetler sunmak için bu sistem ile anlaşmışlar.
    Sonuçta Finansbank müşterileri için bir sistem, sadece Finansbank Kredi kartları kullanılabiliyor ve "üyelik ücreti" / "aidat" vs sözkonusu değil...
    Tabi bi şekilde arkasında bir bankanın olduğunu bilmek güven verebilirwww.amerikadaniste.com ile kıyaslandığında...
    Ama sonuçta aynı servis :)

Kargo ücretleri ve gümrük/vergi gibi ilaveler düşünüldüğünde, ya Türkiye'de bulunmayan veya buradaki fiyatları ile AMerika fiyatları arasında oldukça fark olan ürünlerde kullanılabilecek bir yöntem.
    Değişik sitelerden ayrı ayrı siparişlerin, tek adreste toplanıp, Türkiye'ye tekbir seferde gönderilebilmesi gibi işlemler yapılabiliyor mesela...
    Özellikle; bazı Amerikan sitelerinin sadece "Amerika adresi" değil aynı zamanda "Amerika kaynaklı kredi kartı" da istemeleri durumunda kullanılabilecek "Benim İçin Al" hizmeti de ayrıca önemli bir detay.

Biraz dağınık ve uzun oldu sanırım ama ilgilenenler için detay/fikir vermeye çalıştım.
    olursa soruları da cevaplamaya çalışırım.

merhaba
    "Kargo ücretinin üzerine: %20 gümrük vergisi, damga vergisi, ardiye ve aracılık komisyonu eklenmiş oldu. "
    %20 gümrük vergisi ok.
    ancak damga verigi,ardiye ve aracılık için ne kadar bir rakam ödediniz?
    ayrıca gümrük masrafını kabul ettiğinizde sizden extra bir evrak istiyorlarmı?
    dhl, tnt, ups gibi firmalara gürmrükleme işlemini yapın dediğinizde vah halinize!
    bu nedenle yaptığınız masraflar ve prosedür ile ilgili daha detaylı bilgi verebilirmisiniz?
    teşekkürler!

• Fena bi hizmet değil belirli ürünlerde dikkatli olmak lazım yalnız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: magicboyguccino

merhaba
    "Kargo ücretinin üzerine: %20 gümrük vergisi, damga vergisi, ardiye ve aracılık komisyonu eklenmiş oldu. "
    %20 gümrük vergisi ok.
    ancak damga verigi,ardiye ve aracılık için ne kadar bir rakam ödediniz?
    ayrıca gümrük masrafını kabul ettiğinizde sizden extra bir evrak istiyorlarmı?
    dhl, tnt, ups gibi firmalara gürmrükleme işlemini yapın dediğinizde vah halinize!
    bu nedenle yaptığınız masraflar ve prosedür ile ilgili daha detaylı bilgi verebilirmisiniz?
    teşekkürler!

İlk mesajda da dediğim üzere, evraklar ve belgelendirme ile ilgili bir sıkıntı sözkonusu ama yine de cevaplamaya çalışayım.
    Kalem kalem sıralayarak bu siparişle ilgili ücretleri yazayım:
    -------------------------------------------------------------------
    Ürün Bedeli: xxx $
    Benim İçin Al komisyonu: ~%5
    Kargo: 69$
    Sigorta: 15$
    Gümrük Vergisi : xxx TL ( değişken, ürün fatura tutarının %20'si)
    [Merkez Bankası Doviz Satıs Kuru: 1,8033]
    Damga Vergisi : 53 TL (Sabit)
    Ardiye : 75 TL (Sabit)
    Komisyon Bedeli : 45 TL (Sabit)
    Beni aradıklarında, bana ürün bedelinin %20 vergisi ve üzerine yaklaşık 50~75$ arası bir işlem-masraf tutacağı bilgisi verilince ben de kabul etmiştim, kredi kartımdan o tutar paket NY'dan yola çıktığında çekilmişti.
    İşlemler sonuçlandığında bana masraf bilgisi ile birlikte kartıma para iadesi de yaptılar.

Gümrük işlemleri için benden ayrıca herhangi bir belge/evrak istenmedi,
    zaten tüm belgeler onların elinde idi -ki "Benim İçin AL" servisi nedeniyle bende satınalıma dair bir belge yoktu zaten.

Sitede, istenirse gümrük işlemlerinin firma tarafından adınıza yapılabileceği gibi,
    isterseniz kendiniz de yapabilmeniz için gerekli evrakları isteyebileceğiniz bilgisi yeralıyor.

Ben işlemlerle uğraşmak için gümrüğe/takibe gidemeyeceğimi düşündüğümden,
    adreste teslim olmasını istediğimden takibin ve işlemlerin firma tarafından yapılmasını kabul etmiştim.

Gümrük ve işlemler/masraflar konusunda fazla bilgim yok.
    DHL, TNT, UPS'ten bahsettiğinize göre bu konuda tecrübeniz veya bilginiz varsa bu fiyatlkandırmaları değerlendirebilir misiniz?

Fikir vermesi açısından; paket bir Laptop-çantası büyüklüğünde, 9pound gelen bir koli.
    Bu arada kolinin gümrükte kontrol için açıldığını ve sonrasında GÜMRÜK bantları ile yapıştırıldığını belirtmekte fayda var.
    Sanırım o süreçte, cihazı kendi koruyucu poşetlerinden çıkarmışlar ama sonra yeniden koliye koyarken o koruyucu poşete geri koymadan kolilemişler.
    Öyle ki içinden benimle hiç alakası olmayan başka bir ürünün Kullanım Kılavuzu çıktı!

• merhaba
    aldığınız ürün satmakta olduğunuz Wacom Cintiq 13HD tablet ise ödediğiniz masrafa değer.
    ancak türkiyede çok pahalı olmayan bir ürünü yurtdışından bu şekilde getirtmek pek mantıklı değil diye düşünüyorum.
    en iyisi; ptt kargo hizmeti altında olan ems, usps gibi firmalarla ürünü getirtip gümrük vergisini ptt üzerinden ödemek diye düşünüyorum.
    ancak ürün türkiye'ye gönderilmiyorsa ve almak için yandığınız bir ürün ise bu yöntem kullanılabilir (benim tercihim genelde bir tanıdık bulup aldırmaya yada göndertmeye çalışmak)
  • quote:

Orijinalden alıntı: magicboyguccino

merhaba
    aldığınız ürün satmakta olduğunuz Wacom Cintiq 13HD tablet ise ödediğiniz masrafa değer.
    ancak türkiyede çok pahalı olmayan bir ürünü yurtdışından bu şekilde getirtmek pek mantıklı değil diye düşünüyorum.
    en iyisi; ptt kargo hizmeti altında olan ems, usps gibi firmalarla ürünü getirtip gümrük vergisini ptt üzerinden ödemek diye düşünüyorum.
    ancak ürün türkiye'ye gönderilmiyorsa ve almak için yandığınız bir ürün ise bu yöntem kullanılabilir (benim tercihim genelde bir tanıdık bulup aldırmaya yada göndertmeye çalışmak)

Evet, haklısınız. Zaten ben de önceki mesajlarımda ya Türkiye'de bulunmayan yada buradaki fiyatından çok daha ucuza Amerika'dan alınabilecek ürünler için kullanılması uygun olur diye yazmıştım.
    Hele ki bazı tatil veya özel günlerdeki iddialı indirim kampanyaları denk getirilebildiğinde o fiyat farkları çok çekici olabiliyor :)

Bu arada, elbette benim de tercihim öncelikle bir tanıdık bulup aldırmak ve getirtmek olurdu ama her ne hikmetse ne zaman bir işim düşüp bişeyler rica edecek olsam ya getirmek için müsait olmuyorlar yada zaten hiç ulaşılamıyorlar.
    O nedenle ben o seçeneği eleyeli uzun yıllar oluyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: java

Yurtdışından ürün getirtemiyorum diye yırtınanların aynı zamanda ithalat patladı son 10 yılda diye hükümete küfür etmesi ne ilginçtir değil mi...

Not...: Ben de pek çok ürün aldım alacağım... Alınmasından da yanayım... Sadece anlık bir anektot...

dunyanin en pahali benzinini elektrigini ve dogalgazini kullaniyoruz yine an pahali arabasi elektronik esyasini satin aliyoruz veyine dunyanin ez az asgari ucretli ulkesiyiz ama yine de hukumeti savunana bir guruh var (sozum meclisten disari) boyleleri oldukca bizi daha cok duduklerler, nede olsa hamdolsun dinimiz amin demi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkie -- 15 Eylül 2013; 17:36:44 >

• Yurtdışından alışveriş konusunda deneyimli olmayanlar için güzel imkan. Tabi 75 Euro sınırına uyarak herkes bunu basitçe gerçekleştirebilir. Amazon.com , cabelas.com , endless.com ( kapandı ) , shoemetro.com ve eastbay.com dan sayısız alışverişim oldu, hiçbirisinde sıkıntı yaşamadım.
  • Yazik ya verilen paralara. Yurtdisina giden bircok forumdas var. Bir konu acilir gerekli anlasma yapilir hem bizden birine sakal kalir hem de daha az masrafli olur bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iOC

Özel kargo firmalarının 50TL'lik ürünü taşırken sanki 50.000 tonluk konteyner gemisini size özel kiralıyormuşcasına "konşimento" düzenlemesinden dolayı, 100TL'den başlayan ve ürünün değerine göre artan "konşimento hazırlama" bedeli ödemeniz mümkün...

Yurtdışından ürün getirmenin en ucuz ve en güvenli yolu o ülkenin resmi kargo şirketi ile ve 75 Euro altı meblada, mümkünse yılda 3-4 kereyi geçmeyecek şekilde ürün almaktır.

Hocam yılda 3-4ü geçmesin demişsiniz, acaba geçse birşey olur mu? Çünkü benim bırakın yıldayı ayda 5-6 ürün geldiği oluyor ama hepsi ptt ile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestrosef -- 15 Eylül 2013; 19:15:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: duskorc

Yurtdışından alışveriş konusunda deneyimli olmayanlar için güzel imkan. Tabi 75 Euro sınırına uyarak herkes bunu basitçe gerçekleştirebilir. Amazon.com , cabelas.com , endless.com ( kapandı ) , shoemetro.com ve eastbay.com dan sayısız alışverişim oldu, hiçbirisinde sıkıntı yaşamadım.

Siz bi sitelerden araci site kullanarak mi direk mi alisveris yaptiniz acaba?

_--------_--------------_-------
    @ManusH

Hocam uğraşıp detayli yazmissiniz cok teşekkürler.

Aklima bir sey takildi.
    Simdi diyelim bir urun aldim ama kargo birlestirip avantaj saglamak icin baska bir urun daha alacagim.ama ikinci urunu 20 gun sonra alacagim diyelim.

O zaman ne oluyor ucret vesaire aliyorlar mi depoda bekletmek için amerika adresinde?

Bir de sanirim 25 dolardan basliyor en kucuk kargo.bir urun var amazonda 18 dolar kargo ve eger ariza cikarsa iade etmek istedigimde amazon.com direk kendi prime saticisindan sattigi için iadeye gonderirken kargo masrafı odetmiyor.once oduyoruz iade kargosunu sonra hesabimiza iade ediyor(ps4 leri arizali cikan arkadaslara oyle yapmislardi)

Dusunuyorum 75 dolarlik urun 18 dolar kargo global magazam adresine yollatsam en ucuz kargo 25 dolar ve iade etmek istedigimde amazon "siparis adresin neresi sen ürünü nerden gönderiyorsun der" diye düşünüyorum.

Sizin dusunceniz nedir bu konuda? Boyle bir deneyiminiz oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pudinkk -- 17 Haziran 2014; 12:17:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: pudinkk

quote:

Orijinalden alıntı: duskorc

Yurtdışından alışveriş konusunda deneyimli olmayanlar için güzel imkan. Tabi 75 Euro sınırına uyarak herkes bunu basitçe gerçekleştirebilir. Amazon.com , cabelas.com , endless.com ( kapandı ) , shoemetro.com ve eastbay.com dan sayısız alışverişim oldu, hiçbirisinde sıkıntı yaşamadım.

Siz bi sitelerden araci site kullanarak mi direk mi alisveris yaptiniz acaba?

_--------_--------------_-------
    @ManusH

Hocam uğraşıp detayli yazmissiniz cok teşekkürler.

Aklima bir sey takildi.
    Simdi diyelim bir urun aldim ama kargo birlestirip avantaj saglamak icin baska bir urun daha alacagim.ama ikinci urunu 20 gun sonra alacagim diyelim.

O zaman ne oluyor ucret vesaire aliyorlar mi depoda bekletmek için amerika adresinde?

Bir de sanirim 25 dolardan basliyor en kucuk kargo.bir urun var amazonda 18 dolar kargo ve eger ariza cikarsa iade etmek istedigimde amazon.com direk kendi prime saticisindan sattigi için iadeye gonderirken kargo masrafı odetmiyor.once oduyoruz iade kargosunu sonra hesabimiza iade ediyor(ps4 leri arizali cikan arkadaslara oyle yapmislardi)

Dusunuyorum 75 dolarlik urun 18 dolar kargo global magazam adresine yollatsam en ucuz kargo 25 dolar ve iade etmek istedigimde amazon "siparis adresin neresi sen ürünü nerden gönderiyorsun der" diye düşünüyorum.

Sizin dusunceniz nedir bu konuda? Boyle bir deneyiminiz oldu mu?

Alıntıları Göster
    Bu sorduklarınız kendi sitelerindeki soru-cevap bölümlerinde yazıyor zaten.
    O kısımları tekrar okumanızda fayda var, misal:

SORU: Siparişlerimi toplu halde göndermek için Amerika adresimde bekletebilir miyim?

CEVAP: Evet.
    Global Mağazam kullanıcılarının paketlerini 30 gün süre ile ücretsiz depolar.
    30 günü aşan beklemelerde kilo (kg.) başına aylık $5 ücret alınır.
    Paket depolama toplamda 75 günü aşamaz.

Bu tür sistemlerin ana kullanım yeri, zaten Türkiye'ye hiç gönderim yapmayan sitelerden alışveriş yapabilmektir öncelikli olarak.

Bahsettiğiniz satın alma sonrası iade durumuyla ilgili de bazı açıklamalar mevcut. Şahsen benim öylebir deneyimim olmadı ama geri iade prosedürleri zaten siteden siteye, hatta sitelerdeki satıcıdan satıcıya değişebilmektedir. Sizin de aldığınız paketin boyutları ile değişebilecek bir kargo maliyetiniz çıkabilir. Karşı taraf, geri ödemeyi karşılıyorsa dahi o da anca Amerika içindeki geri dönüş süreci olabilir. Sizin Türkiye'den Amerika'ya gönderiminizi hesaba katmalarını beklemeniz hayalcilik olabilir...

Yine de firmayı arayıp bilgi almayı deneyebilirsiniz. Daha sağlıklı netice alabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ManusH -- 17 Haziran 2014; 19:46:27 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.