Şimdi Ara

,

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi made off hit her -- 19 Eylül 2022; 13:59:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Böyle fabrikasyon hayvanları beslemekten vazgeçin artık.Günahı geçtim hayvana yazık eziyet.

Siz bu tarz hayvanları besledikçe talep ettikçe bu hayvanları kötü koşullarda çiftleştirip para karşılığı satıyorlar.

Sen altın kafestede baksan binlerce hayvanın ölümüne dolaylı yoldan sebep oluyorsun.Timsahın,sincabın,gine domuzu,çincillanın vs ne işi var evde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 24 Eylül 2021; 19:42:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayne87

Böyle fabrikasyon hayvanları beslemekten vazgeçin artık.Günahı geçtim hayvana yazık eziyet.

Siz bu tarz hayvanları besledikçe talep ettikçe bu hayvanları kötü koşullarda çiftleştirip para karşılığı satıyorlar.

Sen altın kafestede baksan binlerce hayvanın ölümüne dolaylı yoldan sebep oluyorsun.Timsahın,sincabın,gine domuzu,çincillanın vs ne işi var evde...

5000 yildir varolan canliya fabrikasyon diyorsun. , 

Hayatinda bir canliya yardimin dokunacak diye ne kadar korkuyorsun. , 

• made off hit her kullanıcısına yanıt
    Ulen evcil hayvan mıydı bu özentilikten besliyorsunuz.Hayvanları çiftleştirip satıyorsunuz.Bu canlılar hassas canlılar evcil olmaya uygun değil.

Benim 2 tane köpeğim var.Daha yeni sokaktan bir can dost edindim.Ne saçmalıyorsun sen

• Kokmaz mı?

• quote:

Ulen evcil hayvan mıydı bu özentilikten besliyorsunuz.Hayvanları çiftleştirip satıyorsunuz.Bu canlılar hassas canlılar evcil olmaya uygun değil.

Benim 2 tane köpeğim var.Daha yeni sokaktan bir can dost edindim.Ne saçmalıyorsun sen

Gine domuzlari hakkinda en ufak bilgin yok konusuyorsun. Hayatta gorebilecegin en evcil hayvanlar. Ayrica ciftlestirmiyorum, kisirlastirmayi da sevmedigim icin 2 disi aldim.

Gine domuzlari mutlu olduklarinda ziplayarak dolasiyorlar (popcorning) ve bu ikisi her gun dakikalarca popcorn yapiyor ve sen benim bunlara duzgun ortam saglamadigimi soyluyorsun. , 

• quote:

Orijinalden alıntı: espial

Kokmaz mı?

Hamster gibi degil bunlar hocam. Kucagina al saatlerce yatarlar uzerinde. Cok insan canlisi hayvanlar ve kesinlikle isirmiyorlar. Asiri uysal olduklari icin de dogada avlanmasi en kolay hayvanlar.

Petshoplarda cocuguna hayvan alan insanlara oneriyorlar genelde gine domuzunu ve petshoplardaki kafeslerin yeterli oldugunu soyluyorlar para kazanabilmek icin ama bakimi kediden, kopekten daha zor. Surekli ilgi ve temizlik istiyorlar. Petshoplardaki kafeslere gelirsekte benim yalnizca uyumalari icin ayirdigim alan o kafeslerin butun yasam alani.

Kisacasi bilinenin aksine cocuklara alinacak bir hayvan degiller. Kucuk cocuga kedi almak dahi gine domuzu almaktan daha mantikli kisaca.

Cogu insan ne yazik ki su tarz kafeslerde tutuyor.

,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi made off hit her -- 24 Eylül 2021; 2:15:8 >

• made off hit her kullanıcısına yanıt
    Arkadaş sen benim dediğimi ya anlama güçlüğü çekiyorsun.Ya da anlamamazlıktan geliyorsun.Tekrar yazayım bu narin hayvanları beslemeyin.Siz talep ettikçe petshoplarda ya da internette bunun ticareti oluyor piyasası oluyor.

Bir sürü insan özenip alıyor senin resmini paylaştığın kafeslerde ortamlarda besliyor.Ya da doğaya salıyor hayvan telef oluyor.

Para verip evcil olmayan hayvanı evlerinizde beslemeyin diyorum sadece.Hayvanin doğasında evde yaşamak yok yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 24 Eylül 2021; 19:44:26 >
  • quote:

Arkadaş sen benim dediğimi ya anlama güçlüğü çekiyorsun.Ya da anlamamazlıktan geliyorsun.Tekrar yazayım bu narin hayvanları beslemeyin.Siz talep ettikçe petshoplarda ya da internette bunun ticareti oluyor piyasası oluyor.

Bir sürü insan özenip alıyor senin resmini paylaştığın kafeslerde ortamlarda besliyor.Ya da doğaya salıyor hayvan telef oluyor.

Para verip evcil olmayan hayvanı evlerinizde beslemeyin diyorum sadece.Hayvanin doğasında evde yaşamak yok yani...

Insanlar uygun olmayan kafeslerde besledikleri icin suclu olan duzgun ortamda besleyen ben miyim simdi?

• Gine domuzu ne la😳ilk defa duydum

• Başka besleyecek bir hayvan bulamadın mı dostum neden domuz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Çok tatlı görünüyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Altına masa yaptırsana, niye yere koydun

• domuz haram , 

• < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Adam evini Madagaskar’a çevirmiş bu ne lan

• Güzel olmuş sağlam yer ayırmışsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Güzel olmuş sağlam yer ayırmışsın

Sagol hocam

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.