Şimdi Ara

Gigabyte MA785GT-UD3H Kullananlar Buraya! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
636
Cevap
3
Favori
38.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hero4262321

windows 7 kurdum. sistem notu olarak 4.1 verdi ekran kartı değerini baz alıyormuş.

ekran kartı puanını değil, en düşük bileşen puanını baz alıyor bildiğim kadarıyla. extra ekran kartı almadığınız için grafik ve oyun perf. puanları düşük çıkıyor doğal olarak. güzel bir ekran kartı takmış olsaydınız, sistem puanınız en düşük puanı alan bileşenin (muhtemelen HDD yada RAM) puanını baz alacaktı.

bu anakart yerine M4A785TD-V EVO tercih etmekle isabetli bir karar verdiğimi görmüş oldum sayenizde. harici bir ekran kartı kullanmama karşın grafik notum 4,6 (oyun puanım 5,5)

*** bilmeyenler için şu notu düşmekte yarar görüyorum: win7 tüm bileşenler için en fazla 7,9 puan veriyor. (ben önceden puanlar 10 üzerinden veriliyor sanıyordum da)

• quote:

Orijinalden alıntı: ehhalil

quote:

windows 7 kurdum. sistem notu olarak 4.1 verdi ekran kartı değerini baz alıyormuş.

ekran kartı puanını değil, en düşük bileşen puanını baz alıyor bildiğim kadarıyla. extra ekran kartı almadığınız için grafik ve oyun perf. puanları düşük çıkıyor doğal olarak. güzel bir ekran kartı takmış olsaydınız, sistem puanınız en düşük puanı alan bileşenin (muhtemelen HDD yada RAM) puanını baz alacaktı.

bu anakart yerine M4A785TD-V EVO tercih etmekle isabetli bir karar verdiğimi görmüş oldum sayenizde. harici bir ekran kartı kullanmama karşın grafik notum 4,6 (oyun puanım 5,5)

*** bilmeyenler için şu notu düşmekte yarar görüyorum: win7 tüm bileşenler için en fazla 7,9 puan veriyor. (ben önceden puanlar 10 üzerinden veriliyor sanıyordum da)

Bende tüm bu işlemlerden sonra işlemciyi ve grafik kartımın hızını artırdım. ve ekran kartı notu olarak 4.4 verdi işlemci içinde 7,3 verdi xD

şahsen çok iyi bir sistem topladığımı düşünüyorum.

2 gb ram i 4 yaparsam ilerde çok daha sağlam olacağına inanıyorum.

• evet windows derecelendirmeyi 7.9 üzerinden yapıyor. bu arada sunbeam core contact freeze ile anakartın herhangibir uyum sorunu yok kullanak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim kurulumu biraz zor oldu ama yükse 13-14 dereceye kadar fark etti
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

sunbeam core contact freeze ile anakartın herhangibir uyum sorunu yok kullanak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim kurulumu biraz zor oldu ama yükse 13-14 dereceye kadar fark etti

paylaşım için tşk. işlemcide bi ısınma sorunu olursa aklımızda olsun. şimdilik ısınma sorunum yok şahsen. en fazla 44 dereceyi gördü işlemci.
  • 44 derece çok iyiymiş %100 yükte 44'ü geçmiyorsa mükemmel ben dün 3.7'ye çektim işlemciyi prime de 58'e kadar çıktı sunbeam ile
  • Athlon II X3 435 AM3 2.9GHz 1.5MB Cache 45nm İşlemci

b işlemciyle beraber bu konudakı anakart ıle beraber 2gb kıngston cl9 1600 mhz ram ıle beraber

p4 kullandıgım sıstemımı yenılemek ıstıyorum butcem kısıtlı ama bu anakartın ustundekı ekran kartı sımdı cıkan butun oyunları medıum ayarlarda bana oynatabılırmı acaba

ozellıkle bad company 2 fıfa manager 2010 pes 2010 sımcıty 3 takılmadan kasılmadan oynatırsa hemen sıparısımı gerceklestırecegım artık arastırmaktan sıkıldım. bu sadıgım oynlarda basarı ıse benım ıcın cok ıdeal olacak ekran kartsız sıstem almıs olacammm..dıger parcalarım hepsı en ıyıylerı zaten var kasada...

onemlı olan bu anakart ıle ekran kartsız ekran kartı masrafı olmadan oyun ısını hal edebılırmıyım..dusuk ayarlarda degıl medıum ya da hıgh ayarlarında ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: makovad

Athlon II X3 435 AM3 2.9GHz 1.5MB Cache 45nm İşlemci

b işlemciyle beraber bu konudakı anakart ıle beraber 2gb kıngston cl9 1600 mhz ram ıle beraber

p4 kullandıgım sıstemımı yenılemek ıstıyorum butcem kısıtlı ama bu anakartın ustundekı ekran kartı sımdı cıkan butun oyunları medıum ayarlarda bana oynatabılırmı acaba

ozellıkle bad company 2 fıfa manager 2010 pes 2010 sımcıty 3 takılmadan kasılmadan oynatırsa hemen sıparısımı gerceklestırecegım artık arastırmaktan sıkıldım. bu sadıgım oynlarda basarı ıse benım ıcın cok ıdeal olacak ekran kartsız sıstem almıs olacammm..dıger parcalarım hepsı en ıyıylerı zaten var kasada...

onemlı olan bu anakart ıle ekran kartsız ekran kartı masrafı olmadan oyun ısını hal edebılırmıyım..dusuk ayarlarda degıl medıum ya da hıgh ayarlarında ...

Ben de ekran kartını sonradan aldım. Yani ilk aldığımda onboard ekran kartını kullanmıştım. PES 2010'u High'ta oynamıştım. Sadece oyuncuları çok yakından gösterdiği yerlerde biraz kasıyordu. Simcity 3000 zaten eski bir oyun. Diğerleri hakkında da bir şey söyleyemeyeceğim. Zira daha önce oynamadım. Bence siparişinizi verin.

• simcity yazmısım pardom sims3 diyecektim ekran kartsız o zaman alıyorum bu kartı ama akmadanonce bır kac kısının daha onayını ve dıger oyunlzrdakı performansını öğrendıkte n sonrz alısı yapılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4Bs0LuT

quote:

Ben de ekran kartını sonradan aldım. Yani ilk aldığımda onboard ekran kartını kullanmıştım. PES 2010'u High'ta oynamıştım. Sadece oyuncuları çok yakından gösterdiği yerlerde biraz kasıyordu. Simcity 3000 zaten eski bir oyun. Diğerleri hakkında da bir şey söyleyemeyeceğim. Zira daha önce oynamadım. Bence siparişinizi verin.

bende pes2010 u takıntısız medium ayarlarda oynuyorum. bunun yanında arka planda bir dünya şey çalışıyor oluyor. windows 7 olmasına rağmen hiç bir takılma olmadı.

• wov ya da bad company 2 onlıne performansı nasıl kı acaba onların grafıklerı daha ust sevıde...ve ya gta4
  • gta4 ü kaldırmıyormuş bir kaç arkadaş yazmıştı. bad için bir fikrim yok daha önce oynamadım :)
  • slm bende yeni anakart ve işlemci aldım ga-ma785gt ud3h ve phenom x2 555 ram olarak sogutuculu kingston 1600 2gb benim sormak istediğim bu işlemcide çekirdek aşırtma olabiliyormu.birde hdd nin biraz yavaş oldugunu hissediyorum. sata olarak bağladım ama herhangi bir ayar yapmadım. sadece bios güncellemesini f7 olarak yaptım. yardımcı olursanı cok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: galatsaray

slm bende yeni anakart ve işlemci aldım ga-ma785gt ud3h ve phenom x2 555 ram olarak sogutuculu kingston 1600 2gb benim sormak istediğim bu işlemcide çekirdek aşırtma olabiliyormu.birde hdd nin biraz yavaş oldugunu hissediyorum. sata olarak bağladım ama herhangi bir ayar yapmadım. sadece bios güncellemesini f7 olarak yaptım. yardımcı olursanı cok sevinirim.

tabi ki yapılabiliyor. açılışta del ile biosa girin.
  • quote:

ben de önce bu anakartı kullanmayı düşünüyordum -ki zaten o yüzden bu foruma girmiştim- ancak daha sonra incelediğim ASUS m4a785td-v evo anakartta karar kıldım. bünyesinde, ma785gt ile aynı ekran kartı çipini barındırıyor olsa da "side port memory" avantajıyla bir adım öne çıkıyor. genel anlamda diğer özellikleri de gayet iyi. daha önce incelemediyseniz eğer, sipariş vermeden önce bu modele de gözatmanızı tavsiye ederim. (fiyat olarak da pek farklı değil)
    çok fazla oyun düşkünü biri değilim. ben de şimdilik anakarttaki ekran kartını kullanmayı düşünüyorum. yetersiz gelirse harici kart almayı düşünürüm ama..
    PES 2010 'u bugün bi arkadaşın yanına uğrayarak tedarik ettim. bi aksilik olmazsa akşam kurup test edebilirim sanırım. diğer oyunlar hakkında bişey diyemem.

sisteminizle ilgili bir yorumum da olacak izninizle..
    işletim sistemi olarak hangisini ve kaç bit kullanacağınızı bilemiyorum ancak bendeki 7-64 bit sistem, bilgisayar yeni açıldığında boşta çalışırken bile hemen hemen 1 GB lık RAM kullanıyor (980 MB civarı). harici ekran kartı almayacağınızı da düşünürsek ekran kartı da kendine bir miktar bellek ayıracak. hele ki ma785gt alacak olursanız anakartta side port memory olmayacağı için daha fazla RAM ayıracaktır kendine. (bendeki asus, kurulum esnasında otomatikman 256 MB ayırdı. gigabyte 512 MB a kadar ayırabilir) tüm bunları düşündüğümüzde 2GB lık RAM kullanmanız sizi bi miktar sıkıntıya sokabilir diye düşünüyorum. RAM miktarını artırmanızı öneririm.

• gigabyte 100 mb ayırıyor diye biliyorum. günlük kullanım için 2 gb ram yeterli ama bütçeniz yetiyorsa bende 4 gb öneririm
  • quote:

44 derece çok iyiymiş %100 yükte 44'ü geçmiyorsa mükemmel ben dün 3.7'ye çektim işlemciyi prime de 58'e kadar çıktı sunbeam ile

öncelikle şunu belirteyim; şahsen OC yapmayı düşünmüyorum. normal standartlarında çalışsın, çok ısınmasın, yıpranmasın, ömrü kısalmasın istiyorum
    bi de benim PC henüz çok taze, daha 5 günlük daha çok çetin şartlar altında çalışmamış olabilir. henüz internet bağlantısını da yapmadığımız için uzun süreli açık da kalmadı; en fazla 3-4 saat açık kalmıştır sanırım. (biraz oyun oynadım sadece) o nedenle işlemcimin fazla ısınmaması gayet normal.. havalar ısındığında, uzun süreli açık kaldığında daha yüksek sıcaklıkları görecektir. 50 dereceyi aşacak olursa kasadaki -şu an için devre dışı bıraktığım- 3. fanı da (yan kapaktaki) çalıştırmayı düşünüyorum. o da yeterli gelmezse özel soğutucu almayı düşünebilirim.

• Arkadaşlar OC sonrası maximum ısının kaç derece olması makuldur. Bilgi verebilir misiniz?
    Dün prime95 testinde 75 Dereceye kadar çıktı. ondan sonra durdurdum testi...!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ehhalil

quote:

44 derece çok iyiymiş %100 yükte 44'ü geçmiyorsa mükemmel ben dün 3.7'ye çektim işlemciyi prime de 58'e kadar çıktı sunbeam ile

öncelikle şunu belirteyim; şahsen OC yapmayı düşünmüyorum. normal standartlarında çalışsın, çok ısınmasın, yıpranmasın, ömrü kısalmasın istiyorum
    bi de benim PC henüz çok taze, daha 5 günlük daha çok çetin şartlar altında çalışmamış olabilir. henüz internet bağlantısını da yapmadığımız için uzun süreli açık da kalmadı; en fazla 3-4 saat açık kalmıştır sanırım. (biraz oyun oynadım sadece) o nedenle işlemcimin fazla ısınmaması gayet normal.. havalar ısındığında, uzun süreli açık kaldığında daha yüksek sıcaklıkları görecektir. 50 dereceyi aşacak olursa kasadaki -şu an için devre dışı bıraktığım- 3. fanı da (yan kapaktaki) çalıştırmayı düşünüyorum. o da yeterli gelmezse özel soğutucu almayı düşünebilirim.

Ben işlemciye ne yaptıysam ısısını düşüremedim hatta şu an voltajı 1.15 ki defaultu 1.30 ona rağmen yükte 63 ü buluyor ya işlemci içindeki sensör bozuk yada işlemci ,termal pastayı 2 kere yeniledim neler neler yaptım psu bile aldım gene aynı gene.

• quote:

Çok fazla umut bağlama onboard ekran kartına pes 2010 full hd lowda oynuyorum 1024*768'de highte oynarsın.Bad company aşırı şekilde kasıyor.en düşük ayar ve çözünülürlükte bile kasılmalar mevcut

• quote:

Arkadaşlar OC sonrası maximum ısının kaç derece olması makuldur. Bilgi verebilir misiniz?
    Dün prime95 testinde 75 Dereceye kadar çıktı. ondan sonra durdurdum testi...!

Senin kullandığın (Athlon X3 435) işlemcinin maksimum çalışma sıcaklığı 73 derece olarak belirlenmiş. bi hayli zorlamışsın.. yazıktır günahtır.. o kadar para veriyoruz sistem kuruyoruz, bi OC hırsı ile helak etmiyelim
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.