Şimdi Ara

Gigabyte MA785GT-UD3H Kullananlar Buraya! (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
637
Cevap
3
Favori
38.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dediğiniz gibi yaptım cl8 1600 mhz olarak çalışıyor fakat kilitlenme veya mavi ekran vermesi devam ediyor.acab ramler arızalı olabilir mi?ramlerin düzgün çalışıp çalışmadığını nasıl test edebilirim acaba?yardım lütfen.
  • arkadaşlar bu ana kartla ses sistemi bağlantısı yapan var mı ben ne yaptıysam ses sisteminden ses alamıyorumda
  • ben de sipariş verdim az önce vatandan. ram olarak patriot 2x2 1600 cl9 aldım inşallah sorun yaşamam işlemcim de phenom II x4 955
  • quote:

Orijinalden alıntı: palermo

ben de sipariş verdim az önce vatandan. ram olarak patriot 2x2 1600 cl9 aldım inşallah sorun yaşamam işlemcim de phenom II x4 955

Eğer "Signature Line" serisi ise ram konusunda sorun yaşamazsınız. Zira ben de aynı ramleri kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4Bs0LuT

quote:

Orijinalden alıntı: palermo

ben de sipariş verdim az önce vatandan. ram olarak patriot 2x2 1600 cl9 aldım inşallah sorun yaşamam işlemcim de phenom II x4 955

Eğer "Signature Line" serisi ise ram konusunda sorun yaşamazsınız. Zira ben de aynı ramleri kullanıyorum.

evet dostum "4GB (2*2GB) Patriot Signature Line DDR3 1600MHz RAM" zaten senin post'undan referans alarak yaptım tercihimi, teşekkür ederim böyle aydınlatıcı bir topic açtığın için

• quote:

Orijinalden alıntı: ehhalil

merhaba arkadaşlar, öncelikle oldukça acemi olduğumu belirtmek istiyorum. PC almaya 2 ay kadar önce niyetlendim ve yaklaşık 45 gündür araştırma yapıyorum. 45 gün önce "OverClock, CrossFire, Bant Genişliği, hatta PowerSupply" gibi terimleri ya hiç duymamıştım ya da bana çok uzak kavramlardı; o derece acemiydim yani geçen süre içinde bu konularda epeyce bilgi sahibi oldum ancak hala öğrenmem gereken çok şey olduğunu düşünüyorum.
    sistemimde bu anakartı kullanmayı düşündüğüm için, bu konuyu görünce bi göz atayım dedim. 3-4 gündür -işyerinde, fırsat buldukça- baştan itibaren okumaya çalıştım ve ancak bitirebildim RAM dışında sistemimi belirledim diyebilirim. şu şekilde bir sistem düşünüyorum:

Phenom II X4 945 (95W)
    MA785GT-UD3H
    4GB (2x2) DDR3 1600 MHz. RAM (1333 de olabilir)
    1 TB HDD (Samsung düşünüyorum)
    HIS ATI HD5750 iCooler IV (1GB DDR5 128bit DX11)
    DVD-RW sata
    Card Reader
    XIGMATEK Asgard Kasa (500W PSU)

düşündüğüm sistemle ilgili eleştiri ve yorumlarınız olursa dikkate alırım.

RAM olarak TEAM Xtreem Dark 1600 MHz düşünüyordum. ancak konunun ilk mesajındaki şu listeyi görünce tereddüt ettim:

quote:

Uyumlu Ramler Listesi
    Gigabyte Uyumlu Ramler Listesi
    +
    PATRIOT 2GB 1600MHz DDR3 CL9
    PATRIOT 1GB 1333MHz DDR3 CL9
    A-DATA 4GB (2x2GB) 1333MHz DDR3 CL7
    TEAM Elite 2GB 1333MHz DDR3 CL9
    KINGSTON 4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3 XMP CL8

Uyumsuz Ramler Listesi
    TEAM Xtreem Low Voltage 2x2GB 1600MHz DDR3 CL7

gerçi uyumsuz listesinde yazılı olan "Xtreem Low Voltage" serisi bir bellek ve ürün kodu farklı benim düşündüğüm "Xtreem Dark" serisi belleğe göre. "Xtreem Dark" serisi ürünlerin açıklamalarında "DDR3 destekli AM3 işlemcilerle yüksek uyumluluk" ibaresi var ama ben "kesin uyumluluk" arayışındayım
    gördüğüm kadarıyla bu forumda 1600 lük RAM kullanan iki kişi var. QuAnTuM-C isimli arkadaşımızla irtibata geçtim, sağolsun yardımcı oldu. kullandığı Kingston HyperX 1600 CL8 RAMlerde sorun yaşamadığını, ancak sistemin RAM hızını 1333 olarak gördüğünü, biostan ayar yapınca 1600 olarak çalışmaya başladığını belirtti. biraz araştırdım ama şu anda piyasada bu RAM modelini (Kingston 1600 CL8) bulamadım.

diğer 1600 lük RAM (Patriot Signature) kullanan arkadaşımız malesef şu an cezalı olduğu için iletişim şansım olmadı.

birkaç kişi daha RAM uyumu konusunda soru sormuş/yardım istemiş ama gördüğüm kadarıyla yanıt bulamamış. bi de ben şansımı denemek istedim. sanırım en büyük dert RAM uyumu.
    45 gündür site site gezmekten, döküman okumaktan, performans testlerini incelemekten helak oldum, gözlerim ağrıyor artık şu RAM olayını da kesinleştirebilirsem siparişimi verip rahatlamak istiyorum artık

yardımcı olursanız çok sevinirim.

kardes nerdeyse aynı olayları yasamısız seninle mart basından beri arastırıyorum bende finallerim biter bitmez 15 haziranda alacam pcyi :)
    bende arastırma sonuclarıma gore bisi topladım sanada soyleyim belki yardımcı olur
    bu maliyeti artırmadan en iisini almak istiyosan işlemciyi biraz kıs athlon x4 630 olabilir
    ekran kartını 5770 yap ramide 1333mhz al çünkü fazla fark yokmus 1600le arasında
    kasa yeterli olur zaten sistemine bende akasa 500w almayı dusunuyorum
    hayırlı olsun simdiden

• bord ve ramler elime ulaştı, dün sistemi kurdum, genel olarak bordun performansından çok memnun kaldım. patriot signature line 1600mhz cl9 ramlerle hiç bir sorun yaşamadım..default olarak 1333mhz görüyor ancak daha sonra ram çarpanını 8 yapınca 1600mhzde gayet stabil.

ama onbord ekran kartı hd4200 beni biraz hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim.. nfs swift oynayayım dedim medium detaylarda zaten araba hareket bile etmiyor :) lowa çekince de hiç akıcı değil..yorumlara göre bu kartla idare ederim diyordum ama görünen o ki yeni bir ekran kartı almam gerekecek
  • NFS Shift'i 1280x720'de Medium'da AA açmadan, 4X AF ile 20-25 fps ile oynadım.
    Tabi işlemcinin 3900Mhz'de olmasının illa ki bir katkısı vardı ama araç hiç hareket etmiyorsa ve siz tuşları doğru konfigure ettiğinize eminseniz başka bir problem var demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 19 Nisan 2010; 18:03:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa-1905

quote:

merhaba arkadaşlar, öncelikle oldukça acemi olduğumu belirtmek istiyorum. PC almaya 2 ay kadar önce niyetlendim ve yaklaşık 45 gündür araştırma yapıyorum. 45 gün önce "OverClock, CrossFire, Bant Genişliği, hatta PowerSupply" gibi terimleri ya hiç duymamıştım ya da bana çok uzak kavramlardı; o derece acemiydim yani geçen süre içinde bu konularda epeyce bilgi sahibi oldum ancak hala öğrenmem gereken çok şey olduğunu düşünüyorum.
    sistemimde bu anakartı kullanmayı düşündüğüm için, bu konuyu görünce bi göz atayım dedim. 3-4 gündür -işyerinde, fırsat buldukça- baştan itibaren okumaya çalıştım ve ancak bitirebildim RAM dışında sistemimi belirledim diyebilirim. şu şekilde bir sistem düşünüyorum:

Phenom II X4 945 (95W)
    MA785GT-UD3H
    4GB (2x2) DDR3 1600 MHz. RAM (1333 de olabilir)
    1 TB HDD (Samsung düşünüyorum)
    HIS ATI HD5750 iCooler IV (1GB DDR5 128bit DX11)
    DVD-RW sata
    Card Reader
    XIGMATEK Asgard Kasa (500W PSU)

düşündüğüm sistemle ilgili eleştiri ve yorumlarınız olursa dikkate alırım.

RAM olarak TEAM Xtreem Dark 1600 MHz düşünüyordum. ancak konunun ilk mesajındaki şu listeyi görünce tereddüt ettim:

quote:

Uyumlu Ramler Listesi
    Gigabyte Uyumlu Ramler Listesi
    +
    PATRIOT 2GB 1600MHz DDR3 CL9
    PATRIOT 1GB 1333MHz DDR3 CL9
    A-DATA 4GB (2x2GB) 1333MHz DDR3 CL7
    TEAM Elite 2GB 1333MHz DDR3 CL9
    KINGSTON 4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3 XMP CL8

Uyumsuz Ramler Listesi
    TEAM Xtreem Low Voltage 2x2GB 1600MHz DDR3 CL7

gerçi uyumsuz listesinde yazılı olan "Xtreem Low Voltage" serisi bir bellek ve ürün kodu farklı benim düşündüğüm "Xtreem Dark" serisi belleğe göre. "Xtreem Dark" serisi ürünlerin açıklamalarında "DDR3 destekli AM3 işlemcilerle yüksek uyumluluk" ibaresi var ama ben "kesin uyumluluk" arayışındayım
    gördüğüm kadarıyla bu forumda 1600 lük RAM kullanan iki kişi var. QuAnTuM-C isimli arkadaşımızla irtibata geçtim, sağolsun yardımcı oldu. kullandığı Kingston HyperX 1600 CL8 RAMlerde sorun yaşamadığını, ancak sistemin RAM hızını 1333 olarak gördüğünü, biostan ayar yapınca 1600 olarak çalışmaya başladığını belirtti. biraz araştırdım ama şu anda piyasada bu RAM modelini (Kingston 1600 CL8) bulamadım.

diğer 1600 lük RAM (Patriot Signature) kullanan arkadaşımız malesef şu an cezalı olduğu için iletişim şansım olmadı.

birkaç kişi daha RAM uyumu konusunda soru sormuş/yardım istemiş ama gördüğüm kadarıyla yanıt bulamamış. bi de ben şansımı denemek istedim. sanırım en büyük dert RAM uyumu.
    45 gündür site site gezmekten, döküman okumaktan, performans testlerini incelemekten helak oldum, gözlerim ağrıyor artık şu RAM olayını da kesinleştirebilirsem siparişimi verip rahatlamak istiyorum artık

yardımcı olursanız çok sevinirim.

kardes nerdeyse aynı olayları yasamısız seninle mart basından beri arastırıyorum bende finallerim biter bitmez 15 haziranda alacam pcyi :)
    bende arastırma sonuclarıma gore bisi topladım sanada soyleyim belki yardımcı olur
    bu maliyeti artırmadan en iisini almak istiyosan işlemciyi biraz kıs athlon x4 630 olabilir
    ekran kartını 5770 yap ramide 1333mhz al çünkü fazla fark yokmus 1600le arasında
    kasa yeterli olur zaten sistemine bende akasa 500w almayı dusunuyorum
    hayırlı olsun simdiden

önerilerin için teşekkür ederim kardeş. ben de aklımdaki sistem üzerinde biraz değişiklik yaptım zaten.

öncelikle, "oyun tutkunu" biri olmadığım için ekstra ekran kartı almaktan şimdilik vazgeçtim. onboard ekran kartı ile bir süre idare edebileceğimi düşünüyorum. ancak bu noktada anakart tercihimi değiştirdiğimi de belirtmem gerek. "side port memory" desteği ile ekran kartı performansının daha iyi olacağını düşündüm ve birkaç detayda daha üstünlüğü ile ASUS daha cazip geldi gözüme. ( M4A785TD-V EVO modelinde karar kıldım.) O/B ekran kartı bana yeterli gelmezse en kısa zamanda kart alırım. yeterli gelirse, idare ettiği kadar eder, beni kurtarmadığı noktada zamanın şartlarına göre uygun bi kart alabilirim.

bellek olarak da G.Skill 1333 MHz. (7-7-7-21) tercih ettim.

işlemciyi de bi basamak düşürdüm: Phenom II X4 925

siparişimi verdim. siparişi verdiğim bilgisayarcı "bu hafta içinde parçalar gelir" dedi. bi aksilik olmazsa haftasonunda PC me kavuşacağım.

bu arada "bilgisayarcıyım" diye geçinen bazı kişilerin bi hayli bilgisiz olduğunu gördüm malesef. Hele ki biri "G.Skill dediğin Kingston'ın bi modeli mi?" diye sorunca ağzım açık kaldı. "G.Skill diye bi ram duymadım hiç" dedi. bi daha o dükkana girmem herhalde

• quote:

bu arada "bilgisayarcıyım" diye geçinen bazı kişilerin bi hayli bilgisiz olduğunu gördüm malesef. Hele ki biri "G.Skill dediğin Kingston'ın bi modeli mi?" diye sorunca ağzım açık kaldı. "G.Skill diye bi ram duymadım hiç" dedi. bi daha o dükkana girmem herhalde

Onlar işlemcide Intel, anakartta Gigabyte ve Asus, ekran kartında ATI'nin daha iyi olduğu zamanlarda bile -ATI'yi bilmelerine rağmen- genellikle Nvidia, ramde Kingston ve hard diskte Seagate'den başkasını tanımaz veya tercih etmezler zaten. Düşük bütçeli bir sistemde bile saydığım markaların f/p oranı düşük parçalarını yazarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: 4Bs0LuT

quote:

Onlar işlemcide Intel, anakartta Gigabyte ve Asus, ekran kartında ATI'nin daha iyi olduğu zamanlarda bile -ATI'yi bilmelerine rağmen- genellikle Nvidia, ramde Kingston ve hard diskte Seagate'den başkasını tanımaz veya tercih etmezler zaten. Düşük bütçeli bir sistemde bile saydığım markaların f/p oranı düşük parçalarını yazarlar.

evet.. yazıp eline verdiğim listede WD Caviar Black HDD vardı. -aynı zamanda G.Skill markasını hiç duymamış olan kişi- "WD iyi bir HDD markası değildir, Seagate verelim" de demişti. onu söylemeyi unutmuşum

• Merhaba Arkadaşlar
    Yaklaşık 1 bucuk ay önce aşağıdaki sistemi topladım.
    işletim sistemi olarak w7 64 bit kullanıyorum...

Fakat Kıngston ram den önce OCZ Platinum XTC 2 GB 1333 MHz DDR3 RAM CL7 bu ram ile kuracaktım pc yi.İşletim sistemi yüklerken devamlı donma ve mavi ekran hatası aldım.xp,w7 32 - 64 bit her denememde yüklerken mavi ekran ve donma hatası aldım.Kasayı tabiiki exa ya geri götürdüm RAM hatası dediler.kardeşim sen denemedin mi denedik bizde çalıştı vs konuşmalarımızdan sonra şimdi ne yapacağıza geldik.Sonucta başka OCZ stoklarında bulunmadığından KINGSTON DDR3 1333 hyperx aldım taktıkdım kontrol ettirdim.
    Win7 64 bit kurdum eve gelince şu ana kadar herhangi bir problemle karşılaşmadım...

Memnunum
    Sonra burayı gordum aynı anakart kullananlar için çok güzel paylaşımlar yapmışssınız.

Bir kaç sorum olacak arkadaşlar yanıtlarsanız sevinirim

BIOS update olayında revizyon önemlimi benim anakartımın revizyonu nereden göreceğim cpuz fln baktım yazmıyor orda.

Sonra bıos update yapmak için CD deki @BIOS programını kullanmam yeterli olurmu.Sanırım otomatik olarak masaüstündeyken kendi kuruyor bıos dan kurmamıza gerek kalmayacak.Bu konuda detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim..Tabiiki bunu sizin REVİZYON soruma cevapladıkdan sonra yapmak istiyorum.
    Bıos updatin bana yararı ne olur ?
    zararı varmıdır ? Zararının olmadığını biliyorum ama tabiiki korkuyor insan elk kesilirse fln...

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

AMD Phenom II 965 X4 (3.4 GHz) 8MB 938p 125W
    Gigabyte MA785GT-UD3H/ DDR3 S+V+GL+1394+16X 938pin
    KINGSTON DDR3 2gb HYPER-x
    Seagate 1 TB 7200 RPM 32MB SATA2 NCQ
    LG DVDWRT+Super multi SATA
    AeroCool VX-R Limited Edition 730W Gaming Kasa
    ATİ REDEON 3870 Ekran kartı

Not : cpuz bıraz karıstırdıkdan sonra bunu buldum artı pc acılırken F5a var yukarda revizyon la alakası varmı bilemiiyorum ?
    Resim aşağıda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demonturk -- 21 Nisan 2010; 12:07:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Demonturk

Merhaba Arkadaşlar

sistemini güle güle kullan kardeş.. en sık rastlanan sorunların başında RAM uyumsuzluğu geliyor sanırım. bi aksilik olmazsa c.tesi günü benim PC de montaja girecek. umarım benim G.Skill'ler sorun çıkartmaz.

bios mios pek anlamıyorum, o konulara gelmedim henüz ancak sistemin geneline baktığımda 2gb RAM biraz zayıf kalmış gibi geldi bana. keza ekran kartı da zayıf halka olarak görünüyor, zira anakart üstünde ATI HD 4200 var..
    5870 yazacağına yanlışlıkla 3870 yazmış olabilir misin? diye geçirdim aklımdan.....

• arkadaşlar bu kartla özel cpu soğutucusu kullanan var mı? ben sunbeam core-contact freezer sipariş verdim ama elimde patlamaz umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

arkadaşlar bu kartla özel cpu soğutucusu kullanan var mı? ben sunbeam core-contact freezer sipariş verdim ama elimde patlamaz umarım

Herhangi bir uyum sorunu olmaz, merak etmeyin.
  • teşekkürler hocam içime su serptin anakartı ile cpu cooler arasında sıkıntı yaşayanların mesajlarını okuyunca tırstım ne yalan söyleyim
  • quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar

sistemini güle güle kullan kardeş.. en sık rastlanan sorunların başında RAM uyumsuzluğu geliyor sanırım. bi aksilik olmazsa c.tesi günü benim PC de montaja girecek. umarım benim G.Skill'ler sorun çıkartmaz.

bios mios pek anlamıyorum, o konulara gelmedim henüz ancak sistemin geneline baktığımda 2gb RAM biraz zayıf kalmış gibi geldi bana. keza ekran kartı da zayıf halka olarak görünüyor, zira anakart üstünde ATI HD 4200 var..
    5870 yazacağına yanlışlıkla 3870 yazmış olabilir misin? diye geçirdim aklımdan.....

3870, 4200'dan kat be kat daha iyi bir karttır. Bende 3650 var, 4200'ın rüyasında göremeyeceği fps'leri alabiliyorum ki 3870, 3650'den de iyidir.

2GB RAM ise gerçekten az, bu sıkıntıyı ben de yaşıyorum. Özellikle de RAM'i su gibi içen W7 64 bit kuruluyken en az 3GB kullanmak lazım. (En güzeli 2x2 yapmak tabi.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 22 Nisan 2010; 17:23:08 >

• quote:

Sonra bıos update yapmak için CD deki @BIOS programını kullanmam yeterli olurmu.Sanırım otomatik olarak masaüstündeyken kendi kuruyor bıos dan kurmamıza gerek kalmayacak.Bu konuda detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim..Tabiiki bunu sizin REVİZYON soruma cevapladıkdan sonra yapmak istiyorum.
    Bıos updatin bana yararı ne olur ?
    zararı varmıdır ? Zararının olmadığını biliyorum ama tabiiki korkuyor insan elk kesilirse fln...

Gigabyte'ın mobo'larında Dual BIOS var, bu sayede ilk BIOS uçsa bile yedekten kurtarmak mümkün.
    Ben şahsen uçurdum eski Gigabyte board'umun BIOS'unu ama ilk açılışta tekrar geri yükledi 2 tuşa bastırarak sağolsun.

CPU-z'e göre F5a BIOS'u kurulmuş en son ki bunu servis yapmıştır muhtemelen. Ben aldığımda da en güncel F4 sürümü vardı, Inventus onu kurmuştu isteğim üzerine.
    Şu an site bakımda olduğu için bakamıyorum ama hatırladığım kadarıyla en son F6 çıkmıştı ve F5'e ilaveten birkaç değişiklik içeriyordu.
    F5 BIOS, 6 çekirdekli işlemci desteğini getirdi zaten, daha kritik bir yenilenme olmadıkça o kadar da gerek yok BIOS update'e.
    Tabi bunu F6'nın getirdiği yenilikleri şu an göremediğim için söylüyorum, site geri gelince daha açık konuşabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 22 Nisan 2010; 17:29:34 >

• AKASA
    Akasa Genesis 450W Siyah Mid-ATX Kasa 87,00 USD 153,48 TL
    SEAGATE
    500GB 16MB SATA2 Barracuda 7200.12 Harddisk 59,00 USD 104,08 TL
    CORSAIR
    2GB DDR3 1333MHz CL9 Tek Modül Ram 64,00 USD 112,90 TL
    SAMSUNG
    SH-S223C 22X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI 28,00 USD 49,39 TL
    AMD
    Athlon II X3 435 AM3 2.9GHz 1.5MB Cache 45nm İşlemci 92,00 USD 162,30 TL
    HIS
    HD4850 ICooler IV GDDR3 1GB 256Bit ATI DX10.1 Ekran Kartı 149,00 USD 262,85 TL

GIGABYTE MA785GT-UD3H AMD 785G + SB710 DDR3 1666MHz HDMI/VGA Anakart 170 Tl

arkadaşlar bu sistemi sipariş vermek üzereyeim bu ramler bana bu anakarrtta sorun cıkartırmı
  • Bende bu anakart ile artık aranızdayım arkadaşlar.

2 gb kingston 1333 cl9 ram
    500 gb samsung sata2 hdd
    Athlon X3 435 2.9 :)

windows 7 kurdum. sistem notu olarak 4.1 verdi ekran kartı değerini baz alıyormuş. bugün biraz ekran kartının hızını ve çekirdek açma olayını denemek istiyorum. birde vakit varken achi moduna bakayım.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.