Şimdi Ara

GIGABYTE GA-P35-S3G 1TB hardiski görmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    hdd :250 gb sata2 seagate
    hdd :1 Tb sata 3 hdd

sorun:yeni sata3 1 tb hdd aldım sisteme taktım bios hdd görmüyor ve windows kurulmuyor.Hdd başka bir bilgisayarda denedim gayet güzel çalışıyor ve formatlayıp sistem kurdum.

Tekrar kendi sistemime takıyorum bios hdd hiç görmüyor.Bunu çıkarıp eski 250 gb sata2 hdd takıyorum gayet sorunsuz çalışıyor.

Sitesinde 1tb diskler için bios güncelleme verilmiş.5 tane bios var hepsini kurdum denedim sonuç değişmedi.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• diğer çalışanlar sata 3 mü sata 2 mi ? senin anakart sata 2 aldığın harddisk sata 3 olduğundan dolayı görmüyor olabilir ama bence bundan dolayı değildir çünkü sata 2 de sata3 hdd kullananlar var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: memhisar

anakart : Gigabyte GA-P35-S3G
    hdd :250 gb sata2 seagate
    hdd :1 Tb sata 3 hdd

sorun:yeni sata3 1 tb hdd aldım sisteme taktım bios hdd görmüyor ve windows kurulmuyor.Hdd başka bir bilgisayarda denedim gayet güzel çalışıyor ve formatlayıp sistem kurdum.

Tekrar kendi sistemime takıyorum bios hdd hiç görmüyor.Bunu çıkarıp eski 250 gb sata2 hdd takıyorum gayet sorunsuz çalışıyor.

Sitesinde 1tb diskler için bios güncelleme verilmiş.5 tane bios var hepsini kurdum denedim sonuç değişmedi.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

şu yöntemi deneyebilirsin.Öncelikle bios olarak f5 yüklü olsun yani son bios sürümü.Yeni aldığın diskin arkasında jumper takılcak birkaç pin var.diskin üzerinde "limit to sata 3gb/s" diye gösterir zaten.gösterdiği şekilde bir jumper tak.daha sonra bu şekilde sistemine 1tb diski tak.sadece bu disk takılı olsun.Biostan "ahci mode" seç.kaydedip çık.yeniden biosa gir.görmesi lazım.

• Anakartınızın sata çıkışlarını kontrol edin yada başka çıkışta deneyin sata kablosunuda değiştirin yazılım olarakta bios güncelse
    sata ide driverlarını güncelleyin.
  • Guç kablolarını kontrol edin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.