Şimdi Ara

GİGABYTE G41MT-S2P anakart ve msi Nvidia N9800GT HDMI ses sorunu ! ! !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sorunumu dile getirdim ama cevap veren bir kişi oldu :) onada teşşekür ederim ama sorunum çözülmedi daha halen, öncellikle sorunu şu şekilde anlatayım bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok sevineceğim, elimde kendi bilgisayarımın gigabayte G41MT-S2P anakart ve msi Nvidia N9800GT ekran kartım var ben televizyonumu ekran kartımın hdmı çıkışına bağladığımda hdmı'den sadece görüntü geliyor ses gelmiyor daha sonra ekran kartının kutusundaki ufak bir kablo var o aklıma geldi o kabloyu ekran kartının neresıne takılcağı ekran kartının kullanım klavuzunda acıklamışlar ama anakartın kullanım klavuzunda öyle birşey yok ben bu ufak hdmı ses aparat kablosunu bu ana kartın uzerınde nereye takmam lazım? biraz araştırma yaptım anakartın üzerinde spdıf çıkışı olmazı gerekirmiş ama öyle bir yer bulamadım :( derin bilgirenize sığnıyor kolay gelsin diyorum .. saygılar iyi günler..

• anakartınızda malesef sf*dıf gırıs yok takamazsınız
  • teşşekür ederim cevabınız için başka bir çözümü varmı mesela ön paneldeki yeşil ve pembe yani biri kulaklık çıkışı diğeride mikrofon bunların ana kartı girişindeki o uçları taksam
  • resimde gösterdiğim kabloyu pinlerini spekar girişlerine ekran kartına zarar vermiş oluırmuyum? acaba

GİGABYTE  G41MT-S2P anakart ve msi Nvidia N9800GT HDMI ses sorunu ! ! !
  • ekran kartı ve anakarta zarar verebılırsınız baska uclara baglantı yapmayın
  • tmm o riske girmem teşşekür ederim artık 5.1 ıle kullancam .
  • resimde gösterdiğim kabloyu pinlerini spekar girişlerine ekran kartına zarar vermiş oluırmuyum?

GİGABYTE  G41MT-S2P anakart ve msi Nvidia N9800GT HDMI ses sorunu ! ! !
  • Tmm arkadaşlar sorunumu gigabyte türkiye temsilcilerine mail olarak attım ve 24 saat içinde geri dönüş yaptılar şu şekilde

Merhaba,
    NVIDIA grafik işlemcili ekran kartları ile HDMI bağlantı noktasından ses ve görüntüyü aktarmak için gerekli ses bağlantısı bu anakartla maalesef mümkün değildir. Çünkü bu anakart üzerinde söz konusu bağlantı için gerekli herhangi bir SPDIF Çıkış bağlantı noktası bulunmamaktadır. Eğer imkanınız var ise, ATI grafik işlemcili farklı bir ekran kartı ya da SPDIF başlığı olan farklı bir anakart kullanmanızı tavsiye ederiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakandp2000 -- 17 Ekim 2011; 10:54:27 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.