Şimdi Ara

Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.200
Cevap
15
Favori
105.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nedense e-sata teknolojisi zaten ölü doğdu..e-sata aslında çok işlevsel bir port ama üretici firmalar pek takmadıTabi arkasında usb 3.0 çıkınca teknoloji iyice yalan oldu..
  • Merhaba arkadaşlar bende aynı anakarttan kullanuyorum.Sistem imzamda mevcut.Bir sorum olacak ben hiç bios güncellemesi yapmadım.Bios güncellemesi performansa etki edermi merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Never More

Merhaba arkadaşlar bende aynı anakarttan kullanuyorum.Sistem imzamda mevcut.Bir sorum olacak ben hiç bios güncellemesi yapmadım.Bios güncellemesi performansa etki edermi merak ediyorum

Bios'u hep güncel tutmalısınız..Yeni Bios ile hem yeni bir özellik gelebilir hemde en önemlisi önceki bios sürümünde veya sonradan keşfedilen hatalar giderilebilir.Yeni Bios'u yüklemeniz sizin için her zaman avantajdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoUg

quote:

Merhaba arkadaşlar bende aynı anakarttan kullanuyorum.Sistem imzamda mevcut.Bir sorum olacak ben hiç bios güncellemesi yapmadım.Bios güncellemesi performansa etki edermi merak ediyorum

Bios'u hep güncel tutmalısınız..Yeni Bios ile hem yeni bir özellik gelebilir hemde en önemlisi önceki bios sürümünde veya sonradan keşfedilen hatalar giderilebilir.Yeni Bios'u yüklemeniz sizin için her zaman avantajdır

Daha önce hiç güncellemedim.Nasıl yapılacağı hakkında bilgilendirirmisiniz.

• quote:

quote:

quote:

2 yöntem var.Birincisi Anakartın sayfasındaki @bios programını kullanarak yapabilirsiniz..İkincisi ise yine aynı sayfadan bios güncellemesini bir flash belleğe çekerek bios içerisinde f8 tuşuna basarak yükleme yapmak..İkinci seçeneği yapamam yada uğraşmak istemem derseniz @bios ile yapın yalnız @bios programında en son f9 vardı..Şu anki son bios F10

• quote:

quote:

quote:

quote:

2 yöntem var.Birincisi Anakartın sayfasındaki @bios programını kullanarak yapabilirsiniz..İkincisi ise yine aynı sayfadan bios güncellemesini bir flash belleğe çekerek bios içerisinde f8 tuşuna basarak yükleme yapmak..İkinci seçeneği yapamam yada uğraşmak istemem derseniz @bios ile yapın yalnız @bios programında en son f9 vardı..Şu anki son bios F10

son bıos f10 degıl.hala beta asamasında olan F10g bıos.betadan kurtuldugu takdırde f10 bıosa sahıp olmus olacaz ve bende yuklemıs olacam.

• Öyle diyorsunuz ama f10 bios ocz ssd kullanıcılarının yüklemesi gereken önemli bir sürüm.Şu an için getirileri oldukca fazla..

Edit:F10 dediğime bakmayın F10g yani

Bu arada geçen hafta yabancı bir forumda oradaki 'beta' kelimesinin aslında bios yapılmış ancak eklenti v.s. olmalımı acaba diye inceleme falan yapıldığını okumuştum..Açıkcası 2 aydır falan F10g yüklü bende herhangi bir sorun yaşamadım..Zaten sorun yaşayacak olsak beta sürümünü koymazlardı..Ama benim aklımda da soru işaretleri yok değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoUg -- 14 Şubat 2012; 23:21:56 >
  • Peki , bizim bu anakartta dual bios die birşey mevcut, nasıl kullanıyoruz onu? Mesela bende f9 bios var, f10g yüklesem, herhangi bir problemde f9 geri dönebiliyorum sanırım. Nasıl oluyo o? Bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: realthing

Peki , bizim bu anakartta dual bios die birşey mevcut, nasıl kullanıyoruz onu? Mesela bende f9 bios var, f10g yüklesem, herhangi bir problemde f9 geri dönebiliyorum sanırım. Nasıl oluyo o? Bilen var mı?

Gerekli açıklama aşağıdaki linkte var.Ben ikincil olarak f9 biosu yükledim ancak geçiş yapabileceğim seçeneği bulamadım..Biraz kurcalamam gerekiyor.

Link

Edit : makalede herhangi bir sorun olduğunda ikincil biosun otomatik devreye girdiği yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoUg -- 15 Şubat 2012; 13:17:40 >

• Eyvallah kardeşim saolasın. Ama ben bu f10 biosu yükleyemedim. Başlangıçtra f8 hiç bir işe yaramıyor. "end" tuşluna basıyorum o da q flash diyor, ne işe yaradığını bilmiyorum zaten o da işe yaramıyor.
  • quote:

Eyvallah kardeşim saolasın. Ama ben bu f10 biosu yükleyemedim. Başlangıçtra f8 hiç bir işe yaramıyor. "end" tuşluna basıyorum o da q flash diyor, ne işe yaradığını bilmiyorum zaten o da işe yaramıyor.

biosun içinden f8 diyince girmesi lazım
  • quote:

quote:

Eyvallah kardeşim saolasın. Ama ben bu f10 biosu yükleyemedim. Başlangıçtra f8 hiç bir işe yaramıyor. "end" tuşluna basıyorum o da q flash diyor, ne işe yaradığını bilmiyorum zaten o da işe yaramıyor.

gigabyte ın sitesinden touch biosu indir ve biosu indir sonra programı kurup çalıştır orda dosyadan bios var o kısımdan indirdiğin biosu göster onayla kapatıp açınca kolaylıkla oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: metaform81

quote:

quote:

gigabyte ın sitesinden touch biosu indir ve biosu indir sonra programı kurup çalıştır orda dosyadan bios var o kısımdan indirdiğin biosu göster onayla kapatıp açınca kolaylıkla oluyor

Süpersin hocam yeni bir şey daha öğrenmiş oldum eyvallah

• önemli değil nedemek bende deneyerek öğrendim. birde şu 1600 mhz ram i çalıştırabilseydim ne iyi olacaktı ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: metaform81

önemli değil nedemek bende deneyerek öğrendim. birde şu 1600 mhz ram i çalıştırabilseydim ne iyi olacaktı ama

Bu akşam deneyeceğim bende bakalım bendeki sonuç ne olacak??
  • @bios programıyla "load from file " seçeneğiyle yükledim. Sorun yok. Fakat bu biosu yükledikten sonra, ramlar oc olmuyor. Sizin bahsettiğiniz de bu mu?
  • selam arkadaşlar bugün itibariyle bende bu bordtan almış bulunmaktayım. Akşam sistemi kuracağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msakdogan

selam arkadaşlar bugün itibariyle bende bu bordtan almış bulunmaktayım. Akşam sistemi kuracağım.

Hayırlı olsun hoş geldin..Herhangi bir sıkıntın olduğunda buraya yazarsan yardımcı oluruz
  • quote:

Şurası bir gerçek ki ssd'lerin fiyatları gerçekten çok uçuk..60gb lık 2.el(sahibi bir hafta kullanmış) 180TL ye aldım..Bundan bir yıl sonrasında bu fiyata sıfır 120GB alınabilir ancak ssd'nin farkını gördükten sonra neden daha önce almamışım diyeceksin muhtemelen Mali durumunuz uygun olduğunda mutlaka alın derim.

Kısmetse bu ay içinde alacağım parası sorun değil de araştırıp en az sorunlu en uygun ve performansı iyi olanı almak istiyorum ki şu sıralar aklıma corsair force gt yattı dediğim gibi. Oyun kurmam belki samsung f3 ler idare eder ama en azından işletim sistemi için alacağım.
  • Hayırlı sabahlar. kısmetse bu kart bugün elime ulaşacak. asus m4a87 bozuk çıkınca bende gigabyte 990xa'ya yöneldim. sormak istediğim şu.

bu ana karta 2 adet ekran kartı takabiliyormuyuz.?

takıyorsak monitörü hangisine bağlayacağız?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.