Şimdi Ara

Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.200
Cevap
15
Favori
105.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @KoUg kardeşim ocz marka ssd takınca bu smart özelliği gidiyor..O yüzden F10 bios yüklememiz gerekiyor diye biliyorum..Gerçi smart özelliği ne onu bilmiyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ungrybirds

@KoUg kardeşim ocz marka ssd takınca bu smart özelliği gidiyor..O yüzden F10 bios yüklememiz gerekiyor diye biliyorum..Gerçi smart özelliği ne onu bilmiyordum

Evet İrfan kardeşim OCZ marka SSD varsa eğer F10 Bios yüklemek gerekiyor..Çünkü bazı özellikler malesef OCZ marka SSD'de çalışmıyor diye biliyorum..Smart dediğin olay aşağıda linkteki özellikler mi acaba?

Gigabyte Smart 6

• quote:

Orijinalden alıntı: KoUg

quote:

Orijinalden alıntı: Wadjet

Bende bu kartı kullanıyorum ama konusu vardı sanırım.Sormak istediğim birşey var;
    Bilgisayarı açarken BIOS ekranından sonra An error occured tarzı siyah ekranda yazı geliyor ve kalıyor pcyi kapatıp açmak gerekiyor.Her seferinde oluyor bu.Niçin oluyor acaba HDD'den mi ?

Disklerinizde raid yada kullandığınız bir ssd varmı?Bu yazı genelde bu tarz sorunlar için çıkar..Mekanik diskiniz varsa ve eğer sorun devam ederse muhtemelen diskiniz IDE modunda çalışıyordur,diski 5.6. sata 3 portuna takarak BIOS dan o portları sata yaparak format atın.Bu yazı bendede çıkmıştı bende ssd var..Kurulumda AHCI yapmadığım için sorun vermişti..Yapınca yazı ortadan kalktı..Biraz araştırdım disk ile ilgili onlarca hata için sadece tek bir hata mesajı verdiğini gördüm anakartın..Ancak sorunun disk olduğuna eminiz

Raid veya SSD kullanmıyorum hocam.Şuan format atamam malesef zamanım pek yok. Formatsız çözemez miyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wadjet -- 12 Şubat 2012; 12:05:15 >

• quote:

quote:

quote:

Bende bu kartı kullanıyorum ama konusu vardı sanırım.Sormak istediğim birşey var;
    Bilgisayarı açarken BIOS ekranından sonra An error occured tarzı siyah ekranda yazı geliyor ve kalıyor pcyi kapatıp açmak gerekiyor.Her seferinde oluyor bu.Niçin oluyor acaba HDD'den mi ?

Disklerinizde raid yada kullandığınız bir ssd varmı?Bu yazı genelde bu tarz sorunlar için çıkar..Mekanik diskiniz varsa ve eğer sorun devam ederse muhtemelen diskiniz IDE modunda çalışıyordur,diski 5.6. sata 3 portuna takarak BIOS dan o portları sata yaparak format atın.Bu yazı bendede çıkmıştı bende ssd var..Kurulumda AHCI yapmadığım için sorun vermişti..Yapınca yazı ortadan kalktı..Biraz araştırdım disk ile ilgili onlarca hata için sadece tek bir hata mesajı verdiğini gördüm anakartın..Ancak sorunun disk olduğuna eminiz

Raid veya SSD kullanmıyorum hocam.Şuan format atamam malesef zamanım pek yok. Formatsız çözemez miyiz

Sıkıntının disk kaynaklı olduğuna eminiz..Daha doğrusu disk ile anakart arasındaki bir problem..Diskinizde bad sector taraması yapın eğer sonuç temiz çıkarsa dediğimi uygulayın..Kesin çözüm demiyorum ancak diskinizin bios ayarlarında IDE olarak çalıştığını varsayarak bu yorumu yaptım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

BIOS sorunları yaşayıp anakartı iade edip başka bir marka ve model almıştım. Umuyorum olası sorunlarınız için en kısa zamanda çözüm bulursunuz. Bence çok önemli bir başlık açılmış hayırlı olsun.

Sağolun hocamBaşlığı açtığım zamana kadar büyük sorunlar yaşandığını bilmiyordum..Gerçekten birçok kullanıcının sorun yaşadığını gördümDün akşam yabancı forumlarda ssd ile kartı kullanamayana bile rastladım..

bu anakart ıle ssd raıd duzenegı kullanmaktayım.anakart ıle ılgılı tek yasadıgım sorun delete tusu ıle bazen bıosa gırmemesı.f9 bıos yuklu.sıtesınde F10g bıos var ama beta oldugu ıcın yuklemek ıstemıyorum.

Hocam bazen aynı sorun bendede oluyor..Bios sayfasına giremiyorum..SSD olduğu için hızlı geçiyor herhalde..F10g nin bizlere dezavantajı ne olabilir?SSD kullanıcıları kesinlikle F10g yüklesi içinde Beta Bios var falan filan diyorlar..

anlamadım sımdı ssd oldugundan dolayı yuklememmı gerekıyor?

ne gıbı artıları oluyormus?

SSD'nizin markası/modeli nedir?

bende tek ssd mevcut degıl.raıd duzenegı var.60 gb ocz vertex2 ve 60 gb sandısk ultra raıd olarak tek parca halınde kullanıyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sıkıntının disk kaynaklı olduğuna eminiz..Daha doğrusu disk ile anakart arasındaki bir problem..Diskinizde bad sector taraması yapın eğer sonuç temiz çıkarsa dediğimi uygulayın..Kesin çözüm demiyorum ancak diskinizin bios ayarlarında IDE olarak çalıştığını varsayarak bu yorumu yaptım.

Taramayı yapmıştım geçen gün sıkıntı çıkmadı.BIOS ekranında IDE kısmı vardı oraya girdiğimde HDD en üstte Master Slave falan yazıyordu.Formatsız değişmez mi yani

• @bonser24 kardeşim,eğer OCZ marka SSD kullanıyorsan Beta Bios içeren bios update'i yapman gerekiyor..Yani şu an için senin yapman gereken F10 Bios'a geçmek..Hem OCZ Hem GİGABYTE firmasınında söylediği bu..

@Wadjet kardeşim,geçenlerde bir ayar yapmak için ahci modu kapatıp format atmadan sata moda girdim..Ancak sata moddan tekrar ahci moda girerken format istedi..Biraz araştırınca düşük teknolojiden yükseğe geçince disk için ufak bir yapılandırma yapılıyormuş ve bu yüzden format atmak gerekiyormuş..Açıkcası verilerini yedekledikten ve müsait bir zamana denk getirdikten sonra yap derim..Tabi benim bahsettiğim çözüm yolu sende ne kadar işe yarar ve bios'un güncelmi bunlarıda kontrol etmek lazım..
  • quote:

Hocam bazen aynı sorun bendede oluyor..Bios sayfasına giremiyorum..SSD olduğu için hızlı geçiyor herhalde..F10g nin bizlere dezavantajı ne olabilir?SSD kullanıcıları kesinlikle F10g yüklesi içinde Beta Bios var falan filan diyorlar..

Aynı sorun bende de oluyor.Gigabyte 890GPa-ud3h ta da böyle bir sorun vardı. Bunda da aynı sorun var. Bazen es geçiyor biosu.O kadar del tuşuna basmama rağmen.
    Gigabyte firmasının amd anakartlardaki karekteristik sorunu oldu herhalde bu.
    Ben yaklaşık 1 aydır f10G biosunu kullanıyorum. Henüz bir sıkıntısını görmedim.
    Forumda birisi yazmıştı bu anakart için : fazla biosla oynanmaması gerekiyor diye.
    Fırsat bulursam 2xhd502hj raid 0 yapacağım izlenimleri aktarırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: berdush42

quote:

Aynı sorun bende de oluyor.Gigabyte 890GPa-ud3h ta da böyle bir sorun vardı. Bunda da aynı sorun var. Bazen es geçiyor biosu.O kadar del tuşuna basmama rağmen.
    Gigabyte firmasının amd anakartlardaki karekteristik sorunu oldu herhalde bu.
    Ben yaklaşık 1 aydır f10G biosunu kullanıyorum. Henüz bir sıkıntısını görmedim.
    Forumda birisi yazmıştı bu anakart için : fazla biosla oynanmaması gerekiyor diye.
    Fırsat bulursam 2xhd502hj raid 0 yapacağım izlenimleri aktarırım.

Bize yaratacağı büyük bir dezavantaj yok..Sorunun çözümü yeniden başlattığınızda durmadan del tuşuna basmak..Bios sayfasını görene kadar basmaya devamF10g Bios da herhangi bir sorun yok aylardır bu Bios ile kullanıyorum..

• Anakartıma şu anda ssd ile birlikte 5 disk takılı. F9 bios kullanıyorum ve biostan ide moda istediğim zaman geçebiliyorum. Windows her iki şekilde de açılıyor. Sadece açıldıktan sonra diskleri yeni donanım olarak algılayıp yeniden başlatma istiyor.
    Ayrıca; evet, Delete tuş sıkıntısı bende de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realthing

Anakartıma şu anda ssd ile birlikte 5 disk takılı. F9 bios kullanıyorum ve biostan ide moda istediğim zaman geçebiliyorum. Windows her iki şekilde de açılıyor. Sadece açıldıktan sonra diskleri yeni donanım olarak algılayıp yeniden başlatma istiyor.

F10 Bios'a neden geçmedin hocam??Belli bir sebebi varmıdır??Birde ide'den sata'ya sata'dan ahci'ye geçerken format istemiyormu?Açıkcası ide'den sata'ya hiç geçmedim ancak sata'dan ahci'ye geçerken format istemişti benden..
  • @KoUg

Kulubumuz vatana millete hayırlı olsun vatandan %25 indirimle iki adet kaptım.İşlemci olmadığı için kutusunda o bana ben ona bakıyorum.

Para yetmedi işlemci almaya belki geçici olarak athlon x2 260 alabilirim.

Liste oluşturun kullanıcların nickleri orda yazarsınız.

Bu anakarta oc için hangi remleri tavsiye edersiniz hangisini alalım tek modulmü 2x2 gb şeklindemi alalım şu an için 4gb düşünüyorum.

İlerde başkan başkan yardımcısı seçeriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miralay25 -- 12 Şubat 2012; 18:55:12 >
  • quote:

quote:

Anakartıma şu anda ssd ile birlikte 5 disk takılı. F9 bios kullanıyorum ve biostan ide moda istediğim zaman geçebiliyorum. Windows her iki şekilde de açılıyor. Sadece açıldıktan sonra diskleri yeni donanım olarak algılayıp yeniden başlatma istiyor.

F10 Bios'a neden geçmedin hocam??Belli bir sebebi varmıdır??Birde ide'den sata'ya sata'dan ahci'ye geçerken format istemiyormu?Açıkcası ide'den sata'ya hiç geçmedim ancak sata'dan ahci'ye geçerken format istemişti benden..

F10 bios açıklamasında beta bios demiş. Beta bildiğim kadarıyla tamamlanmamış ama kullanılabilir durumdaki sürümler için genel bir kavram. Bu yüzden zaten donanımlar ince ayarlarla çalışırken bir de sağlam çalışan biosu beta denemesi için riske atmak istemedim. Bende sata diye bir mod yok. IDE, AHCI, RAID bunlar var. ideden ahciye ahciden ideye geçiyorum sorun çıkmadan kullanıyorum. Format istediğini hatırlamıyorum.

• arkadaşlar rev numaranız kaç bendeki 1.1 piyasada 1.0 dolu galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miralay25

@KoUg

Kulubumuz vatana millete hayırlı olsun vatandan %25 indirimle iki adet kaptım.İşlemci olmadığı için kutusunda o bana ben ona bakıyorum.

Bu anakarta oc için hangi remleri tavsiye edersiniz hangisini alalım tek modulmü 2x2 gb şeklindemi alalım şu an için 4gb düşünüyorum.

Eyvallah kardeşim hoşgeldin

Ben 260'a almıştım 1.5-2 ay önce şu anki fiyat gayet güzel..Listeye falan gerek yok hocam isteyen imzasını eklesin bizim grubun böyle devam ederiz..Yada isterseniz oluştururum bir liste..Bir kere al düzgün bir işlemci al bence..Geçici alacaksın ama daha sonra onu satmak falan filan sorun yaratır.Sakın FX işlemci alma şimdilik 955 Black Edition falan al derim FX Nextler gelince bende alacağım onlara geçiş yaparız..FX 8 Çekirdeğim var eski 955 kadar atak değil..Yakında değiştireceğim FX Pek iyi gelmedi bana..Ram konusunda marka/model önemli değil 1.5V olmasına dikkat etsen yeterli zaten testlerde 1333-1600 cl9-cl7 gibi özelliklerin kandırmaca olduğunu gördük..Ama bana sorarsan 1.5v 2*4GB al çünkü günümüz programların 4GB yetersiz kalıyor.Yinede aradaki fiyat farkı fazla olmazsa CL7 tercih edilebilir..

• quote:

quote:

quote:

F10 bios açıklamasında beta bios demiş. Beta bildiğim kadarıyla tamamlanmamış ama kullanılabilir durumdaki sürümler için genel bir kavram. Bu yüzden zaten donanımlar ince ayarlarla çalışırken bir de sağlam çalışan biosu beta denemesi için riske atmak istemedim. Bende sata diye bir mod yok. IDE, AHCI, RAID bunlar var. ideden ahciye ahciden ideye geçiyorum sorun çıkmadan kullanıyorum. Format istediğini hatırlamıyorum.

Evet hocam bende öyle sanıyorum ancak oradaki 'beta' kelimesinin bizim sandığımız şekilde olmadığını öğrendim.Beta bios ile birlikte yanlış hatırlamıyorsam 4 tane problemin çözümü birlikte geliyor..Bunlardan bir taneside ocz ssd ile birlikte gelen sorunların çözülmesi..

SATA 3 Portlarında 1-2-3-4 numaralı port AHCI/IDE/RAID portudur.5-6 numaralı port ise fazladan SATA özelliği içerir..Ki zaten bios un içerisinde de belirtiyor durumu..

• Acınacak durumdayım resmen F3 BIOS kullanıyorum Oyun oynamaktan fırsat kalmıyor Şunu güncelliyim bari
  • quote:

quote:

@KoUg

Eyvallah kardeşim hoşgeldin

Ben 260'a almıştım 1.5-2 ay önce şu anki fiyat gayet güzel..Listeye falan gerek yok hocam isteyen imzasını eklesin bizim grubun böyle devam ederiz..Yada isterseniz oluştururum bir liste..Bir kere al düzgün bir işlemci al bence..Geçici alacaksın ama daha sonra onu satmak falan filan sorun yaratır.Sakın FX işlemci alma şimdilik 955 Black Edition falan al derim FX Nextler gelince bende alacağım onlara geçiş yaparız..FX 8 Çekirdeğim var eski 955 kadar atak değil..Yakında değiştireceğim FX Pek iyi gelmedi bana..Ram konusunda marka/model önemli değil 1.5V olmasına dikkat etsen yeterli zaten testlerde 1333-1600 cl9-cl7 gibi özelliklerin kandırmaca olduğunu gördük..Ama bana sorarsan 1.5v 2*4GB al çünkü günümüz programların 4GB yetersiz kalıyor.Yinede aradaki fiyat farkı fazla olmazsa CL7 tercih edilebilir..

yıllardan beri asus kullanıyorum ama asus bu fiyata bu özelliklerde ve sli desteğini katmadığı için gigabyte 990xa benim için istediğim herşeyi kaşılıyor x16-x16 dışında.

1)3 way sli takmayı düşünüyorum 3xgtx460 amp ilerde tabiki

2) usb 3.0 sata 3.0 cabası ama şu an için yararlanamayıacaz bırak sata3 ü usb3 yok elimde 2.0 larla devam dabana kuvvet.

3) fx işlemci için anakartı aldım tabiki bazıları ısınma sorunu var demşiş yabancı forumlarda ama öyle bir şey yok

4) raid için bios sıkıntı var ama ben raim maid beni derstlemez kullanmıyacamda elimde 1tb*2 +320 gblik 3 harddiski takıp sıradan kullanacam saten lgga 775 de ayrı ayrı sürücülere bölmüştüm

5)ddr 3 cabası saten olacak.

6) ısınmada olsa beni dertlemez kuzey köprüleri amdede ezelden beri var olsa dahi kullanmaya devam kart yanacak değil ya.

7)benim tarzım şu raidi maidi boşver takacağım işlemciyi oc yap ram tak ekran kartı harddiskleri tak kullan oyununu yada progrtammı yap işte budur bios çocuk oyuncağımıki zırt pırt girelim.

basit anlamda kullanmak isteyenler için bu anakart geleceğin anakartıdır peynir ekmek gibi satılacaktır bazı sıkıntılarda olsa bios güncellemesi ile ilginelirler.

• quote:

arkadaşlar rev numaranız kaç bendeki 1.1 piyasada 1.0 dolu galiba

990XA-UD3 olduğuna eminmisin hocam 990FXA-UD3 olmasın..Çünkü Gigabyte'ın kendi sitesinde de 1.1 revizyonu yok:)
  • quote:

quote:

arkadaşlar rev numaranız kaç bendeki 1.1 piyasada 1.0 dolu galiba

990XA-UD3 olduğuna eminmisin hocam 990FXA-UD3 olmasın..Çünkü Gigabyte'ın kendi sitesinde de 1.1 revizyonu yok:)

eminim hocam 990xa ud3 gözlerim şaşı değil anakartın sol bölmesinde en altta yukarı doğru rev 1.1 yazıyor herhalde yeni basım oldu vatana geldi bende fazla dikkat etmeden aldım alırken 1.0 olarak kafamda varken aldım ama eve gelirken 1.1 yazmasın şaşırdım vallahi.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.