Şimdi Ara

GİGABAYTE GA-M61PMES2 SORUNU!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    AMD X2 6000 3.1 GHz
    PALİT HD4850 512 MB
    3x1 GB 800 MHz Kingston
    320 GB 7200 RPM Sata 2
    Gigabyte GZ-X6 460 Watt

Arkadaşlar sistemim bu şekilde.Eskiden stock fanla gta 4 yada cod 4 oynamaya felan kalktığımda 5 dakika sonra işlmecimin sıcaklığı 80-85 dereceye çıkıp bilgisayar kendini kapatıyodu.Onun için 2 gün öncehttp://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=31794 bu işlemci fanını aldım tabikide rahat oyun oynayabilmek için.Bu fanı taktım ve gta 4 oyununa girdiğimde 20 dk sonra işlemci sıcaklığı 88 dereceye çıkıp pc kendini kapattı.Ben size şunu soruyorum bu amd 6000 işlemcinin iki farklı modeli var . 3.1 ghz ve 3 ghz lik modeli var.Benim işlem cim 3.1 ghz olduğundan anakartın işlmecimi kaldrımaması gibi bir durum olur mu?Eğer sorun o değilse sorun nedendir acaba?Aslında yeni bi fan aldımda düzelmesi lazım değilmiydi?

Lütfen bana yardım edin

• Anakartın işlemciyi destekliyor.Bios güncelleme yaparak deneyebilirsiniz.Eğer acemi iseniz biosu siz güncellemeyiniz.İşlemci ile fanın tam oturduğundan emin olun.Termal macunun doğru sürülmesine dikkat edin.Kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Anakartın işlemciyi destekliyor.Bios güncelleme yaparak deneyebilirsiniz.Eğer acemi iseniz biosu siz güncellemeyiniz.İşlemci ile fanın tam oturduğundan emin olun.Termal macunun doğru sürülmesine dikkat edin.Kolay gelsin.

En son 4-5 ay önce termal macun sürülmüştü
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.