Şimdi Ara

Ghost11 sürüm5 Lancelot Cd (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
2
Favori
21.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Lancelot_Real

Extinet_DeviL

quote:

Ben şimdi bu yedeği bir medya'ya çekip dos ortamında yükleme yapabilirmiyim hard disk'ler çöktüğün'de ?

Tabiki yapabilirsin, medyayi sen sec, CD, DVD, USB Bellek, USB HD ?

(hatta belki disket , ama o durumda disketten acip CD, DVD, USB Bellek, USB HD yada hd lerden birinde bulunan gho dosyalarini secmeli, ben kullanmasamda eski laptoplar icin iyi bir yontemdir)

Sanirim bu iki dosyayi 2 yada 1 CD yada DVD ye cekip, cd/dvd den boot etmek istiyorsun.

Tam cdlerden birini indirirsen (m1 yada m2 farketmez) iclerinde 110mb lik anlatim bolumu var, orada anlattim.
    1. mesajda anlatim bolumunun kisa bir ozeti olarak bir resim var, burayada koyalim
     Ghost11 sürüm5 Lancelot Cd

Ilgilendigin medya ile ilgili anlatimlari okuyup tatbik ederken bir sorun yasarsan (henuz anlatimlarda hata olduguna dair geri bildirim olmadi, ama tabi eksik yok diye birsey olmaz, geri bildirimler aninda degerlendirilir ) buraya mesaj atarsin.

Cevaplar için teşekkür'ler ben isteklerim doğrultusun'da mini'yi indirmiştim şimdi tam sürümü indireyim anlatım için.

Güzel bir paylaşım olmuş hakkatten emeğine sağlık.

• Beyler şöyle bir problem yaşadım yedek'ten sonra tamam herşey güzel ama yedeği D'de tutuyordum. D sürücüsüne girmek istediğimde sürücü biçimlendirilmemiştir diyor ve yedek için'de 2.5 gb şimdi orayı biçimlendirirsem yedek gidicek ne yapmalıyım ?
  • Extinet_DeviL

bu uyariya ghostta hic rastlamadim, ilk defa senden duyuyorum, ama herseyin bir ilki vardi tabi

Kullandigin isletim sistemi ne?
    "Advanced WindowsCare" isimli bir program kullaniyor musun?
    D:\ nin toplam boyutu nedir? (yada cevapliyabilirsen harddiskinin kapasitesi ve bolum bilgileri)

aldigin yedegi windows ta iken D: de gorebiliyorsun sanirim?
    Eger dogru ise, indirdigin m1 yada m2 cdsi ile cd acilisinda 'WinPE1 Lance' yi secip oyle ghost u kullanmayi dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lancelot_Real -- 11 Ekim 2008; 17:55:02 >
  • quote:

Extinet_DeviL

bu uyariya ghostta hic rastlamadim, ilk defa senden duyuyorum, ama herseyin bir ilki vardi tabi

Kullandigin isletim sistemi ne?
    "Advanced WindowsCare" isimli bir program kullaniyor musun?
    D:\ nin toplam boyutu nedir? (yada cevapliyabilirsen harddiskinin kapasitesi ve bolum bilgileri)

aldigin yedegi windows ta iken D: de gorebiliyorsun sanirim?
    Eger dogru ise, indirdigin m1 yada m2 cdsi ile cd acilisinda 'WinPE1 Lance' yi secip oyle ghost u kullanmayi dene

*Kullandığım işletim sistemi "Windows Xp Professional"
    *"Advanced WindowsCare" isimli bir program kullanmıyorum.
    * D'nin toplam boyutu 100 gb. HD kapasitesi 160 GB Samsung Sata
    *Aldığım yedeği D'nin özelliklerine baktığımda için'de 2.5 gb bir alanın dolu olduğunu göstererek öğrendim.
    *Boot Cd takıp tekrar image'ı yüklemek istediğim'de HD hata verdi biçimlendirmemiş olmasından dolayı.

M1'i indirdim sistemi baştan kurup tekrar image alacağım sonucu bildiririm.

• quote:

*Aldığım yedeği D'nin özelliklerine baktığımda için'de 2.5 gb bir alanın dolu olduğunu göstererek öğrendim.

Boyut ile degil, Dosyalari windowsta iken gorebilmis olman gerekirdi????????

ek not: lutfen cevap verirken alinti yapma sadece gerekli bulursan gerekli buldugun bolumu yap, fuzuli kalabalik yapmayalim.
  • quote:

M1'i indirdim sistemi baştan kurup tekrar image alacağım sonucu bildiririm.

m1 i indirdi isen ve dosyalari da windows ta iken gorebiliyorsan, en kotu ihtimal su sira m1 in isini gormesi gerekir.

Dogrusu ne oldugunu anlamadim, yazdiklarinla ilk defa karsilasiyorum.
  • Dosyaları windows'da göremedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Extinet_DeviL

Dosyaları windows'da göremedim.

işte sorunda burda, dosyalari windowsun "D:" ismini verdigi yere koyduguna eminmisin. (windows harf veririken bagzen acaip isler yapabiliyor :))

Bence daha ileri gitmeden bilgisayarinda dosyalarin nerede oldugunu bulman daha iyi olur. (yada neden gorunemediklerini) Ghost yedek alirken gizli dosya yaratmaz! dosya(lar) her nerde ise acikca gorebilmen gerekir. Aciklamalarda dosyalar bolme ile ilgili yazi var, goremedigin/bulamadigin dosyalar üzerinde hicbir islem (cdye cekme, parcalama, icinden birseyler cikarma) yapamazsin....
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Extinet_DeviL

Dosyaları windows'da göremedim.

işte sorunda burda, dosyalari windowsun "D:" ismini verdigi yere koyduguna eminmisin. (windows harf veririken bagzen acaip isler yapabiliyor :))

Ben anlatamadım her halde sorunu yedeği aldım yedekten 1 kere geri dönüşümü yaptım geri dönüşüm'den sonra D diskine erişemedim yeniden biçimlendirmek istiyor diski öbür türlü içine erişemiyorsun bende mecbur olarak biçimlendirdim ve D'deki dosyalar uçtu.
    Garip bir problem az çok sistem'den anlarım çok garip bir problem yaşadığım bir dahaki yüklemem'de daha doğrusu Call Of Duty Modern bittik'den sonra tekrar format atacağım ve yedeği dvd'ye alacağım o zaman'da aynı problem yaşanmaz inş.

• Bu durumda ne desem boş, Eger aciklamadaki adimlari takip etti isen boyle bisi olmamasi lazim!?. Halen de nedenini anlamis degilim. Telefonla bile ghost u D: den C: ye yuklettigim cok oldu, hicbirzaman boyle bisi olmadi.

Aciklamada yazildigi gibi biz ghostun sadece 2 ozelligini kullaniyoruz, Local->Partition->To Image ve Local->Partition->From Image. Ghost un diger ozelliklerinden biseyi kullandi isen basina boyle bisi gelebilir, ama dogrusu onada pek ihtimal vermiyorum, cunku ghost hatali islem yapildiginda farkli uyari pencereleri ile sık sık uyarir ve kullanici aliskin olmadigi bir uyari ile karsilastiginda yanlis bisi yaptigini farkina varir, tabi yeni kullanici icin durum daha kolay cunku resimli aciklamalardan farkli bisi ile karsilasmasi durumda hemen yanlis bisi yaptigini anlar cancel/no diyip bastan baslar ve hatasini bulur.

Bir sekilde, ya yanlis bir secenek ile D: diskinin icerigini ucurmussun, yada baska bilemedigim birsey!? DVD den de alsan yaptigin yanlis her ne ise ayni neticeyi verebilir. Su ana kadar kimse (yeni baslayan, yada tecrubeli) boyle birsey yazmadigindan aklimada birsey gelmiyor. Sebebi bulursan yada basarili bir sekilde islemlerini yapar isen buraya yazarsan sevinirim.

Aciklamalari takip edip, C: nin yedegini D: ye alip, geri C: ye koymayi bir daha dener misin?! Belki bu sefer bir sorun olmaz ve sorunun sebebini anlarsin?

• Oyunu bitirdim tekrar yedek alacağım uygun bir vakit'de windows'u baştan kurup bu sefer şöyle bir yöntem düşünüyorum;

Windows'u kurup yedeği dvd'ye ve HD'ye alacağım.
    Daha sonra ise makinaya deepfreeze kuracağım.
    Ondan sonra ise tekrar yedekten kurmayı deneyeceğim bakalım sorun çıkmamasını bekliyorum
    Birde sizce HD 160 Gb kaça kaç böleyim ?
    Yada bölmeden direk DVD yedek alayım sonra deep freeze kurayım sizce hangisi mantıklı ?
  • deepfreeze i kurmadan yedek al. Hic kullanmadigimdan nasil bir etki yapacagini bilemiyorum.

ben 160 lik hd yi 50 + 110 olarak 2 ye bolerdim oyunlari zaten D: ye kuruyorum ( ör: D:\Program Files\id Software\Quake 4 Multiplayer Demo )
  • Sonuç gene hüsran
    Bakalım ama çözer gibiyim sorunu yarın tekrar deniyeceğim bakalım sonuç ne olucak birde siz yedekleri alırken Sp3'lü mü yoksa Sp2'li alıyorsunuz ?
  • Extinet_DeviL

win95 den vistaya kadar 32bit, 64bit tüm windowslarin (xpsp3 dahil) sorunsuzca yedegini aldim. Zaten sorunun sebebi baska biryerde, su iki programin diskin hakkinda cikardigi sonuclari
    ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/tools/pq/utilities/PartInNT.zip
    ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/tools/pq/utilities/PTEDIT32.zip
    resim halinde postalarsan sevinirim.
    Sorununun nerde oldugunu verdigin bilgilerle henuz anlayamadim. daha once dedigim gibi, ghost kullanmak cok basittir! Yedegini D: ye alan birinin daha sonra yedek aldigi dosyalari kaybettigine ilk defa rastliyorum.

Belki su bahsettigin deepfreeze in bir numarasidir ?!, ghsot kullandigimdan hic kurup kullanmadim ama deepfreeze in gorevi daha once yapilan degisiklikleri silmek olduguna gore dosyalari silen o olabilir. Deepfreeze i sistemden tamamiyle kaldirma ile ilgili biraz arastirma yapman faydali olabilir.

• Sorun büyük ihtimalle Sp3ve İE7'den kaynaklanıyor.
    Deep Freeze'i daha hiç kullanmadım yedek kaybolunca acaba böyle bir yöntememi geçsem diye düşündüm büyük ihtimalle bugün sorun giderilecek akşama biter bende buraya verileri koyarım.
  • Keyfinder (Jelly Bean's)
    Joshuas Key Reader (changer)

Bunlar ne işe yarıyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: minimalist

Keyfinder (Jelly Bean's)
    Joshuas Key Reader (changer)

Bunlar ne işe yarıyor?

mevcut keyleri değiştirmede kullanılıyor sanırım.
    Örneğin Keyfinder ile orjinallik sınamasından geçemeyen XP keyini, başka bir key ile değiştirip aktive vb. kullanıyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musadilek -- 17 Aralık 2008; 0:45:52 >
  • ghost'la dvd'ye imaj almak istiyorum.kullandığım işletim sistemi vista 32 bit.acaba hangi sürümünü kullansam daha iyi olur.ghost 14 aşağı yukarı 100mb civarında.kotalı kullanıcı olduğum için doğru sürümü seçmem benim için önemli.
    sözün kısası ghost 14'le dvd'ye başarılı bir şekilde imaj alabilirmiyim.veya başka bir yolmu önerirsiniz.
  • gewa

alirsin, 2.44MB lik ghost cd si ile bile alirsin ,
    Yukarda bulunan 17 mb lik cd nin icinde bulunan diger programlar ilerde ghost/imaj isleri disinda ihtiyac duyacagin bircok sorunu gelecekte cozmene yardimci olacaktir.
  • quote:

gewa

alirsin, 2.44MB lik ghost cd si ile bile alirsin ,
    Yukarda bulunan 17 mb lik cd nin icinde bulunan diger programlar ilerde ghost/imaj isleri disinda ihtiyac duyacagin bircok sorunu gelecekte cozmene yardimci olacaktir.

çok teşekkürler.17mb lık olanı cd yaptım.birkaç şey daha yükleyip (office vb.) ondan sonra imaj almayı düşünüyorum.emeğinize ve ilginize tekrardan teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.