Şimdi Ara

GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI 2024 (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: maneo Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 15 Misafir (5 Mobil) - 11 Masaüstü5 Mobil
5 sn
5.347
Cevap
204
Favori
1.265.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
62. Sırada  bugün en iyi #14
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Para olarak mı düşünüyorsunuz anlamadım. Bu biraz kendinize de bağlı. Backend ile uğraşmak ile gamedev olmak arasında belirli farklar var mesela.

• para olarak düşünmüyorum. Hangisinde iş olanağı daha fazla ve bilgiye ulaşım daha kolay onu merak ediyorum. Öğrenirken zorluk çekmek istemiyorum hiç. Uğraşlarımdan çok çabuk sıkılan birisiyim. Frontend react ile sektöre başlayıp daha sonra full stack olmayı düşünüyorum. Sizce mantıklı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyperino -- 15 Şubat 2023; 16:21:7 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • engineer98 E kullanıcısına yanıt

Çok yazılımcı var ama hala talebi karşılayacak düzeyde vasıflara sahip olan yok. Olmadığı için de ücretlere yansımaya devam ediyor. Öyle 5-10 yılda kapanacak bir açık da değil çünkü talep de gün geçtikçe daha da artıyor.

• hyperino kullanıcısına yanıt

Game dev çok iyi fikir değil Türkiye'de. Hevesin varsa hobi olarak yapmanı öneririm, hatta mezun olunca değil şimdi başlarsan biraz daha fikrin olur. Çok sararsa kariyer düşünebilirsin belki. Ki zaten oyun firmaları genelde portfolyo bakıyor, storelarda oyunun var mı kontrol ediyor. Bu dediğim mobil tabi, bilgisayar oyunu işi daha da yaş.

• Üstte bir arkadaş demiş kazandırdığın kadar kazanırsın diye

olay aslında biraz burda, yazılımcılar bireysel olarak şirkete etki yapabiliyorlar, yaptığı otomasyon bir kaç kişilik iş yapıyor, haliyle de ona göre kazanıyor.. mekanikçi elektrikçi bireysel bazda bu kadar etki yapamıyor. bu birazda işin mekanik / elektrik trafının fiziksel çıktı vermesinden kaynaklı bence.

ben kendim makineciyim, endüstri müh tarzı bi iş yapıyorum. yazılım biliyor olsam kendimi 2 ye 3'e katlayabilirim, yani bölümde aynı işi yapan 2-3 arkadaşı işinden ettirebilirim ama işte bilmiyorum ve bölümde 20 kişi çalışıyoruz :)

• bence oyun / e-ticaret sektörü çok zevkli. kendi tecrübeme dayanarak söylüyorum seri üretimin, üretim bandının olduğu sektörlerden kaçmak lazım :D insanın ömrünü tüketiyor bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuna222 -- 15 Şubat 2023; 23:48:46 >
  • Pankreasına Talibim kullanıcısına yanıt

+1

kendim sağlık sektöründe çalışmayı çok istememe rağmen o sektörde para yok maalesef.

halbuki sinir ağları, drug delivery vs çalışılması bence çok zevkli konular.

• :ArHaus: kullanıcısına yanıt

İş analisti, scrum master, product ownerlık için düşünceniz aynı mı hocam? Bir de bunlar developera göre ne kadar kazanıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Falsoluserttop F kullanıcısına yanıt

Trde bu kavramlar iç içe, ve birbirlerinin alanına giriyor. İş analisti burada ayrılabilir belki çünkü diğer ikisine göre trde meslek tanımı daha belli başlı denebilir ve büyük oranda developerdan az alır. Scrum masterlık, bizim ülkede ne kadar sadece bu title ile iş yaparsın emin değilim, takip ettiğim bir kaç insan var hepsi avrupada. Ama işin gerçeği scrum masterlık falan kolayca öğretilip ekip içinden çözülecek işler, bir kriz sonucu lay off olduğunda bir firmada ilk vazgeçilecek kesim olabilir diye düşünüyorum çünkü senin oturttuğun sağlam bir gelenek varsa doğru uygulamalar ve alışkanlık varsa bir şekilde çözülüyor. PSM 1 var bende mesela ikiyi de belki alırım. Product owner ise güzel alır.

• Kimya sektörü

Otomasyon mühendisi

2 yıl tecrübe

Brüt 31.200 Tl

Yılda 13 maaş + özel sağlık sigortası

• Oğuzhaan kullanıcısına yanıt

Genelde iş analisti product ownerdan fazla kazanıo diolar hocam

• kamuran291216 kullanıcısına yanıt

Tam zamanlı kadroya alınırsan 25k, taşeron firma olursa 15k.

• quote:

Orijinalden alıntı: gbzlim

Kimya sektörü

Otomasyon mühendisi

2 yıl tecrübe

Brüt 31.200 Tl

Yılda 13 maaş + özel sağlık sigortası

Net ele geçen yazarsanız hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • balci1987 kullanıcısına yanıt
    0.7 ile çarp hocam 30klarda

• Akasha_Ether kullanıcısına yanıt

Hocam upwork üzerinden mi iş alıyorsunuz?

• .Ferrum. kullanıcısına yanıt
    Yok hocam anlaşmalı oldugum büyük bir danışmanlık şirketi var onlar işi paslıyor. Alt yüklenici taşeron gibi düşünebiliriz. Tek farkı alt yüklenici şirketin patronu ve çalışanı aynı kişi

• :ArHaus: kullanıcısına yanıt

Yok ben zaten sizin dediğinize yanlış demiyorum. Benim savunduğum şey de bu zaten. Hem kendini geliştirmeyip hem de orta düzey üniden mezun olan yazılımcının yüksek maaş beklemesi.

• Tai/tusaş'ta ne zaman maaş iyileştirmesi yapılacak? Bilgisi olan var mı?

• jackaliso kullanıcısına yanıt

Ne kadar daha artması gerekiyor hocam anlamadım. Aselsandan yüksek mi olsun  

• Şu anda maaşlar aselsan, havelsana göre düşük kalmış. O yüzden iyileştirme yapılarak maaşların eşitleneceği konuşuluyordu. Yoksa kimse kimseden daha fazla kazansın diye bir iddiam yok.

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.