Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (784. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.175
Cevap
710
Favori
809.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 782783784785786
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler dikkate alacağım
  • abdullah b. abdullah kullanıcısına yanıt
    hayır değil kesinlikle. Çok daha komplike bir olay asidite. Ama direk ekşilik değildir. ekşiliği etkiler. Ama asiditesi yüksek güzel kavrulmuş bir kahve , asiditesi çok yüksek ve az kavrulmuş bir kahveye göre çok daha az ekşidir. Benim damak zevkime pek uymuyor asiditesi yüksek kahveler. Biraz daha meyvemsi notalar içeriyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

Benim seramik V60 kırıldı ve artık plastik V60 alacağım. Hem tada kötü etkisi yok yorumlardan gördüğüm kadarıyla, hem sıcak suyu soğutmuyor porselen gibi, hem kırılmaz, hem de daha ucuz.
    https://kahhve.com/hario-v60-02-plastik-dripper-beyaz-kahve-demleme-ekipmanlari - 69 TL
    https://kahhve.com/hario-v60-02-dripper-beyaz-seramik-kahve-demleme-ekipmanlari - 165 TL
    Aldınız mı hocam? Ben de v60 almak istiyorum ama plastik mi cam mı porselen mi alsam kararsız kaldım.

Bir de kahve değirmeni almak istiyorum ama onda da çok kararsız kaldım başta hario skerton alacaktım fakat bir çok forumda az çok aynı kalitede olduğu söylenen touch me değirmeni gördüm. Sonra hario çöp timemore alın diyenler gördüm anlamadım ben şimdi ne yapmam gerektiğini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar;

Taze Kahve'de %35 İndirim Kampanyamızın Haziran Etabı Yayınlanmıştır.
    https://forum.donanimhaber.com/taze-kahve-de-35-indirim-haziran-etabi-80-tadim-puanli-kahveler-eklendi--141965093-25#141965093

Mng kargo ile sorun yaşayanlar için alternatif olarak Aras kargoyu da sisteme ekledik. Güncellediğimiz Kavurma profilleri ile beğeni oranını %90'ın üzerine çıkardık.

Herkese keyifli Forumlar
  • egurme kullanıcısına yanıt
    O konuya ben mesaj atamıyorum bunun sizinle ilgisi var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Forrestt.

O konuya ben mesaj atamıyorum bunun sizinle ilgisi var mı?
    Hocam selamlar; bizle hiç bir alakası yok neden böyle bir şey oldu bilmiyorum. Sormak istediğiniz bir şey var ise özelden yazabilirsiniz isterseniz?
  • Aroasting labdan aldığım 50 gramlık tadımlık kahveler geldi.
    Şu ana denedikkerimde acılık hissetmedim. V60 v2 de demliyorum ve 22 clikte öğütütorum.

• Merhaba, demleniyor.com dan dark roast guetamala geldi. Ama biraz hayal kırıklığı yarattı. Bu kadar dark beklemiyordum. 2 gün önce kavrulmasına rağmen yağlanmıştı. Starbucks ayarında bekliyordum ama bu o ayarı da geçmiş bence. Fotoları da ekliyorum. Yanda ise e-gurme nin standart kavurm çekirdekleri koydum.

• eediz kullanıcısına yanıt
    açık kahve candır.

• asc2 kullanıcısına yanıt
    valla ben biraz koyu seviyorum. Tadı kötü değil ama beklediğim starbucks tadını vermedi. 😂😂

bu kadar kavurunca o kahve kansorejen olur, starbucks cekirdek hic almadim ama onda bile bir ara fazla kavurmadan dolayi kansorejen maddeler ciktigi soylenmisti.
    Bu ne kadar koyu hocam zift gibi

• mcroses kullanıcısına yanıt
    bana da fazla geldi biraz. Bir daha dark roast sipariş etmem

Adi üstünde dark roast. Yağ çıkması gayet normal. Starbucks kahvelerinin çoğunun yağı çıkıyor bu şekilde ve bundan daha koyu kavramları da oluyor.

• Hangi demleme için aldınız? Espresso içinse makul karşılanabilir bir ölçüde, ki onun için bile baya koyu.
    Bende espresso, v60, mokapot, french press var. Hepsi için de
    sağdaki ayarda kavuruyorum.

• Gününüz güzel olsun.

Nitelikli kahve içmek için kullandığımız ekipmanlarda işleyiş ve bakım da oldukça önem arz ediyor. Çok büyük meblağlara aldığımız ekipmanların ömrünü uzatmayı da hepimizin isteyeceğini düşünüyorum.

Comandante'yi ilk aldığım zaman büyük bilgi kirliliğine maruz kalmıştım temizlik konusunda. Öyle ki aldığım marka bile "ılık suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz." diyerek yönlendirmişti. Ürünün suyla temas etmesi konusu aklıma yatmayınca hem internette araştırarak hem de @raistlin ile iletişime geçerek doğru temizleme yöntemini öğrendim ve hemen hemen her 100 gramda bir temizlemeyi alışkanlık edindim.

Comandante kullananlar ve yeni satın alanlar için yönlendirici bir video oluşturmak istedim ve bugün detaylı bir temizleme videosu paylaştım.

İlgilisine sunuyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=P4nIUIiIcPk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertugu -- 13 Haziran 2020; 15:48:42 >

• Merhabalar french pressle yapıyorum kahvemi değirmen filan yok uzun süredir starbucks etiyopya içiyorum(dum) takii geçen haftaya kadar malesef bitti. Ticket geçtiği için rahattım değiştirmedim yıllarca ama şuan İşşiz biri olarak kahveye çok para veremem kahve dünyasından aldım 2 li çok kötü ya acı tatsız türk kahvesini filtre niyetine içiyorum gibi (Birde 2li aldım diğeri ne olacak kim bilir..) Bana şöyle güzel pişman olmayacağım eski kahvem tadında öneriniz var mı?
  • fhozbek F kullanıcısına yanıt
    Sanal pazarı deneyin. Sturbucks dan aldığınız çekirdekten hem daha ucuz hemde daha iyi kavrulmuş olur. French press için ogutturebilirsiniz.

• Sanalbaharat'in çok elestirilmesinden dolayı ve uzun süredir Metro Market'e gidemediğim için nitelikli online kahve siparişi vereyim dedim ama ogutucum yok, dandik braun bıçaklı öğütücü var ve 60 liralık kahveyle 150 liralik kahve arasında bir fark göremedim, hatta ucuz olan daha lezzetli geldi bana.

El değirmeni ile uğraşmak istemiyorum, filtre kahve makinesinde kahve yapmak için f/p elektronik öğütücü tavsiyesi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: false6

Sanalbaharat'in çok elestirilmesinden dolayı ve uzun süredir Metro Market'e gidemediğim için nitelikli online kahve siparişi vereyim dedim ama ogutucum yok, dandik braun bıçaklı öğütücü var ve 60 liralık kahveyle 150 liralik kahve arasında bir fark göremedim, hatta ucuz olan daha lezzetli geldi bana.

El değirmeni ile uğraşmak istemiyorum, filtre kahve makinesinde kahve yapmak için f/p elektronik öğütücü tavsiyesi olan var mı?
    amazon türkiye'de kampanya vardı , inceleyin derim.
  • 
Sayfa: önceki 782783784785786
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.