Şimdi Ara

Gerçek boyutlarda maket araba yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar bu tür mekanik işlere ve otomobillere merakım var henüz gerçek bir araba almak için yeterli imkanlar hazır değil bende, kendim için uğraşı amaçlı maket otomobil yapmak istiyorum ama gerçek boyutlarda olucak, örnek olarak Polo,clio,uno, gibi araçlar boyutunda yapmayı düşünüyorum ancak sorun aracın kasasını hangi malzemeden yapmalıyım ve ufak da olsa tur atmasını istediğim için kasanın hafif olması lazım gitmesi için ise bisiklet dişlisi ve pedalı kullanmayı düşünüyorum yapmak için zamanım var elimden az çok böyle işler gelir kasa için köpük veya tahta kullanmayı düşünüyorum ancak sağlam olurmu? Be bana maliyeti ne olur düşünce ve yardımlarınızı bekliyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Straforla yapılabilir.

• yakaza01 Y kullanıcısına yanıt
    Strafora şekil verilir mi? Olursa tabanını hangi malzeme kullanılmalı

• Yok mu başka fikir verecekler

• Sigma profillerle şaseyi yap sonra sandviç panelle kapla
  • türkiye şartları yüzünden millet kendi arabasını yapma peşinde galiba :D

belli bir şase için profiller şart. dış için levha saç yerine alüminyum kullanabilirsin. hem sağlam hem hafif.ama diğer yandan da hem pahalı hem de işçiliği ve kaynak olayı masraflı.
  • Hurdaliktan bir hurda araba alıp onar daha kısa ve maliyetsiz olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ghostmanzero G kullanıcısına yanıt
    Nasıl yapacağım bilmiyorum ama profil ağır olmaZmı sonuçta pedal çevirerek kullanıcam

• blackmanng09 B kullanıcısına yanıt
    ben bir akülü sistem filan olur diye düşünmüştüm. öyle ise direk bisikletlerdeki gibi bir sistem daha mantıklı
  • station renoyu hurdaya 600TLye verecem demişti 800 verdi. Jilet gibi arabaydı...
    Ama olmadı 3 tekerli bisiklet yapın. Hem bi işe yarasın, malzeme ziyan olmasın hem de faydalı meşguliyet olsun
  • ghostmanzero G kullanıcısına yanıt
    AKÜLÜ sitemi bende düşündüm ama hobi için yapacağım sonuçta fazla para harcamaya gerek Yok diye düşünüyorum eğer akülü sistemli olursa zaten elektrikli motor parası harcamış olurum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.