Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 8 [ANA KONU] ★★Sd 435 İşlemci /5.7' - 720p Ekran ★★ (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
967
Cevap
24
Favori
127.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bunlar Allahlik ya hicbsorun yok zaten .5plusa android 7 ozelliklerinin yarisini vermediler goofle vermedi oldu 8gec verildi google bize gec iletti wp sorunu var android 8le uyumsuz vs hic suclari yok bunlarin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kısa bir süre önce aldığım cihazı bir tanıdığımın istemesi soncu ona verdim.simdi iphone aldım ama yaklaşık 1 ay yada daha fazla süredir kullandıgım gm8 ile ne kullanımda nede batarya konusunda bir problem yaşamamıştım uzun vadede ne olur belirsiz çünkü geçmiş biraz problemli gm açısından ama değerlendirmeyi aynı fiyat segmentinde başka markalarlar yaparsanız durumun çok kötü olmadğını görürsünüz xiaomi redmi 4x 899 tl şuanda malum sitelerde 2gb ram ve 16gb modeli inanın bu telfondan yavas samsungun da var böyle benzer fiyatlı gm 8 den düşük telefonları benim gm 8 de hoşuma gitmeyen tek şey arka kapağın plastik ve kalitesiz oluşu onun haricinde problem olmadı.
  • vodafone hat kullanıyorum. bugün, 2 defa, gelen aramada ses anlaşılamadığı için kapatıp geri aradım.

şehir merkezinde olduğumdan çekim problemi olduğunu zannetmiyorum. bu sıkıntı kronik mi? birkaç arkadaş daha yazmış. operatörle alakası yok gibi.
  • olgacxx O kullanıcısına yanıt
    Telefona mı geldi uygulamaya mı? Bende hala sorun devam ediyor
  • Rastaman77 kullanıcısına yanıt
    Cihaza güncelleme geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: trexin

vodafone hat kullanıyorum. bugün, 2 defa, gelen aramada ses anlaşılamadığı için kapatıp geri aradım.

şehir merkezinde olduğumdan çekim problemi olduğunu zannetmiyorum. bu sıkıntı kronik mi? birkaç arkadaş daha yazmış. operatörle alakası yok gibi.
    Aynı Vodafone hat kullanıyorum benzer şekilde bende sorunlar yaşıyorum. Dün doğru düzgün telefon görüşmesi yapamadım hemde şebekenin full cektigi açık alanda. Artık mesajlaşma yoluyla haberleşmeye başladım. Tam bir rezillik çekiyoruz.

• Arkadaşlar merhaba bir arkadaşım almış bu cihazı fakat cihaz inanılmaz yavaş neden olabilir ? Güncellemeler yüklü. Kişi kaydetmek için ilgili kısmı açtığında bile çok geç geliyor ekran var mıdır bir çözümü ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar bu cihazi alali 1.5 ay kadar oldu hersey cok guzel ama halk bank mobile uygulamasini kullanamiyorum uygulama ya girdigim zaman sacma sapan yazilar cikiyo uygulama acilmiyor. Sizden boyle bi sorun yasayan var mi?

• Bugun telefonu simsek hizi ile betona dusurdum eyvah dedim ya ekrani gercekten cok saglammis arkadaslar cizik yok cok sukur

• mesutefe kullanıcısına yanıt
    Ben de çok sık düşürür oldum 3 kere göğüs hizasından düşürdüm şimdilik bir sıkıntı yok bakalım.Ama telefonun ağırlığından mıdır nedir eski telefonumda olmayan şeyler oluyor sık düşürüyorum.

• Onceki telefon gm1 di 4.7 inc ten 5.7 ye gecince kullanmak biraz zor gelio :-) dusurme riski artti ama allahtab kirilmadi. Bi arkadasim daha aldi dun ama whats app durduruldu hatasi aliomus bunla ilgili cozum var mi acaba

• mesutefe kullanıcısına yanıt
    En son güncellemeyi yapsın düzelir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: olgacxx

Son güncellemeyle düzeldi.

Alıntıları Göster
    Merhaba,
    GM8 kullanıyorum, birçok problemi var bildiğiniz gibi. Bu problemlerin güvenlik yamalarıyla çözüldüğü söylenmiş fakat telefonda hala Ocak 2018 güvenlik yaması var. Güncellemeleri denetlediğimde sisteminiz güncel uyarısı geliyor ve hiçbir güncelleme yapmıyor. Telefonun sorunlarını güvenlik yamalarıyla giderdiklerini söylüyorlar sorunları gidermek için güvenlik yamasını kurmak istiyorsun bu seferde güvenlik yamasını almıyor. Gerçekten garip bir durum. Aynı sorunu yaşayan ve yardımcı olabilecek birileri var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: marleytosh

Merhaba,
    GM8 kullanıyorum, birçok problemi var bildiğiniz gibi. Bu problemlerin güvenlik yamalarıyla çözüldüğü söylenmiş fakat telefonda hala Ocak 2018 güvenlik yaması var. Güncellemeleri denetlediğimde sisteminiz güncel uyarısı geliyor ve hiçbir güncelleme yapmıyor. Telefonun sorunlarını güvenlik yamalarıyla giderdiklerini söylüyorlar sorunları gidermek için güvenlik yamasını kurmak istiyorsun bu seferde güvenlik yamasını almıyor. Gerçekten garip bir durum. Aynı sorunu yaşayan ve yardımcı olabilecek birileri var mı?

Alıntıları Göster
    Ben bu şekilde bir sorun yaşamadım ama sorun yaşayan 1-2 arkadaş durumu serviste güncelleme yükleterek çözdüğünü söyledi. Sanırım oto güncelleme konusunda sıkıntılar mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: marleytosh

Merhaba,

Alıntıları Göster
    Geliştirici seçeneklerini aktif edip otomatik güncellemelerin kapanıp kapanmadığını kontrol edebilir misiniz?

• Tüketici Yandaşı kullanıcısına yanıt
    Merhaba, söylediğiniz şekilde kontrol ettim, otomatik sistem güncellemeleri açık konumda.
  • Uzun zamandır GM kullanıyorum . Ama bu GM 8 başa bela oldu. Allah'tan kendime almamişim . Hanima aldım bide ablama aldık hep sorun WhatsApp sorunu bitmek bilmiyor hanımın telefonuna güncelleme gelmiyor WhatsApp sorunu bitmiyor. Ablamın telefonuna güncelleme geldi onun da telefonunda güncelleme den sonra Vodafone hat problemi yaşıyor arama yaparken kendi kendine arama kesiliyor. Ben kendim GM 4g kullanıyorum daha önce discovery kullandım hanıma discovery 2 mini almıştım. Böyle bir sorun yaşamamıştım lanet girsin GM 8 inde ......

• Benim telefonumda konuşurken bazen sesim karşıya gitmiyor. Bu sorunla karşılaşan ve çözüm bulan var mı?

• @oskurr hocam cihazın 32GB versiyonu heryerde 1.199 TL olmus sebebi nedir biliyor musunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E905B1095

@oskurr hocam cihazın 32GB versiyonu heryerde 1.199 TL olmus sebebi nedir biliyor musunuz?
    Dolar kurunun 4.92'leri görmesinden sonra MOBISAD -ikinci eller de dahil- tüm akıllı telefonlara %20 zam yapma kararı almıştı.

Bu 1 günlük ani artışların bile TÜFE - ÜFE üzerindeki etkileri ne yazık ki 6-7 ay boyunca sürecek. Türk lirası ancak seçimden sonra değer kazanmaya başlar; iyileşmenin etkileri de fiyatlara ancak 6-7 ay sonra yansır.

Türk firmalar, özellikle de fason üretim yaptıran Türk firmalar, kurdaki bu dalgalanmalardan maalesef çok etkilenmekteler.

Zaman pek fason & yurtdışı menşeili ürün alma zamanı değil gibi, gerçek yerli bir akıllı telefon üreten bir firma da ne yazık ki yok. Neredeyse tüm parçalar yurt dışından geliyor. Tutup da işlemcinin vs. Türkiye'de üretilmesi de beklenemez tabii.

General Mobile da yurt dışına bağımlı olmasına, fason* üretim yapmasına rağmen yine de bir şeyler başarıyordu. Ama, yakın zamanda Türkiye'de fabrikalar açmasına rağmen kurdaki bu dalgalanmalar, itibarınının biraz sarsılmasına neden oldu. Özellikle de Google ile Android One ortaklığı konusunda. Android Go projesi de aynı şekilde Türkiye'de sıkıntıda.

Kurdaki artış alınan vergilerde de artışa sebep olmakta. Dolar 1.5 iken alınan %25 ÖTV'nin verdiği değer makûl; 4.5 iken alınan %25 ÖTV'nin verdiği değer de ne yazık ki absürt bir değer oluyor.

Bu, General Mobile gibi belli bir fiyat aralığında ürün üretmek isteyen firmalara büyük zarar veriyor. Bu aralığı aşınca da ürünleri ne yazık ki Xiaomi gibi firmaların yıllar önce ürettiği ve şu an ucuza sattığı ürünler karşısında pek rağbet göremiyor.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.