Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (2093. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.392
Cevap
229
Favori
1.711.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20912092209320942095
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba gm 5 plus ta radyo varmı yoksa bu nasıl aktif ediliyor rom flan anlamam romda yüklemek istemem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İso-06 İ kullanıcısına yanıt
    Yok acilmiyor da kapatmislar

• quote:

Orijinalden alıntı: İso-06

Merhaba gm 5 plus ta radyo varmı yoksa bu nasıl aktif ediliyor rom flan anlamam romda yüklemek istemem

5 plusta radyo yok. 4g de vardı onu da kapattılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İso-06

Merhaba gm 5 plus ta radyo varmı yoksa bu nasıl aktif ediliyor rom flan anlamam romda yüklemek istemem

4g de olduğu gibi işlemci içerisinde bulunuyor ancak kernel üzerinden driver dahil bir sürü şey eksik. Bir kereliğine spirit2 ile çalıştırdım sadece 5plus üzerinde. Sonra yazılım çöktü. Lib ler bile eksik..

• 1️⃣2️⃣ ...

• Hala Oreo'nun geleceğine inanan kaldı mı? Geleceğini sannıyorum artık. Yanılmak istiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İso-06 İ kullanıcısına yanıt
    Radyo yok ancak gerekte yok.internetten butun radyolari dinleyebiliyorum.gicirtisiz😀

• quote:

Orijinalden alıntı: denız_23

Radyo yok ancak gerekte yok.internetten butun radyolari dinleyebiliyorum.gicirtisiz😀

İşte film setinde çekmeyen bir köyde çalışırken o kadar çok işe yarıyor ki.. özellikle hava durumu ayrı radyo da taşınmaz ki

• Armadon kullanıcısına yanıt
    ben gecen ayın 26sı gibi gelmeyınce vermezler dedım halen yuzde 70 vermezler dıyorum ama genede bekleyelım en erken 26sı bence haftaya apzartesı en erken belkı ufak bır erkenlıkle cuma yayınlarlar . Bakalım
  • Sanırım arkaplanda yetkililer bu konuda toplantı yapıyor ise şunu hesaplamaya çalışıyorlar;

- Güncellemeye ağırlık vermezsek kaç kişi bizi dava eder? Ne kadar tazminat öderiz? Avukatlarımız ne diyor? Dava açılsa kazanır mıyız?

Tazminat ve kayıpları güncellemeyi hazırlamaktan daha az kaynağa mal olacaksa biz bu güncellemeyi görmeyiz.

Böyle bir durumda aramızdan bir kişi THH'ye başvurur para iadesi talebi ile, GM hakem heyetinin kararını uygulamayacağı için ardından bu kişi dava açar, emsal çıkartarak tüm GM5 plus sahiplerine ayrı ayrı dava açtırırız. Yasal masraflara boğulup iflasın eşiğine bile sürüklenebilirler yeterli sayıda dava açılması durumunda.

Tabii bu iyimser bir muhabbet. Malzeme kalitesizliğinden bükülen cihazları, sararan ekranları kullanıcı hatası diye yutturmaya çalışıp müşterisini gerizekalı yerine koymak için ağır çaba gösteren, üç beş kuruş daha nasıl yolabilirim bu enayileri diyen bir firmadan bahsediyoruz. Uğraştıracaklar biraz belli.

• Bence de vermeyecekler gibi geliyor Şubat mevzusu gibi olacak inşallah yanılırım

• Bu cihazdan kurtuluyorum artık, Huawei'ye geçiş yapıyorum. Allah kurtarsın beyler. Açıkçası şu saatten sonra güncellemenin bir anlamı yok GM için. Kırsaldaki adamlara satılıyormuş ya zaten, bırakın onlar kullansın (!) Batarya desen ayrı sorun, 3 gündür uygulamaların durdurulması gibi hatalar alıyorum bambaşka bir sorun, bunlar haricinde ısınması, bazen "Kamera çalışmıyor, telefonu yeniden başlatın." gibi saçmalıklar.. Müşteri hizmetleri zaten para kovalıyor, serviste aynı şekilde. Demem o ki, alacak olanlar almasın. Üstüne 500 daha koyun, sıkın dişinizi 1000 daha koyun, farklı bir marka telefon alın. Geçen sene çıkan ya da bu sene çıkan telefonlar, yine fiyat performans listesinde olanlardan bahsediyorum, emin olun parasını kat kat hak ediyor, özellikle yerli olmayan telefonlar..

Demem o ki sat gitsin GM telefonu, koy üstüne biraz daha para, sık dişini, kafan rahat etsin. Firmaya çamur atmak değil, yanlış anlaşılmasın bu, fakat parasını hak eden bir telefon olduğunu düşünmüyorum. 899 liraya düşmüş zaten, parayı çöpe atmış olursunuz, yeni alacaklara duyurulur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: al-Alamut

Bu cihazdan kurtuluyorum artık, Huawei'ye geçiş yapıyorum. Allah kurtarsın beyler. Açıkçası şu saatten sonra güncellemenin bir anlamı yok GM için. Kırsaldaki adamlara satılıyormuş ya zaten, bırakın onlar kullansın (!) Batarya desen ayrı sorun, 3 gündür uygulamaların durdurulması gibi hatalar alıyorum bambaşka bir sorun, bunlar haricinde ısınması, bazen "Kamera çalışmıyor, telefonu yeniden başlatın." gibi saçmalıklar.. Müşteri hizmetleri zaten para kovalıyor, serviste aynı şekilde. Demem o ki, alacak olanlar almasın. Üstüne 500 daha koyun, sıkın dişinizi 1000 daha koyun, farklı bir marka telefon alın. Geçen sene çıkan ya da bu sene çıkan telefonlar, yine fiyat performans listesinde olanlardan bahsediyorum, emin olun parasını kat kat hak ediyor, özellikle yerli olmayan telefonlar..

Demem o ki sat gitsin GM telefonu, koy üstüne biraz daha para, sık dişini, kafan rahat etsin. Firmaya çamur atmak değil, yanlış anlaşılmasın bu, fakat parasını hak eden bir telefon olduğunu düşünmüyorum. 899 liraya düşmüş zaten, parayı çöpe atmış olursunuz, yeni alacaklara duyurulur.

valla kardeşim ne güzel diyorsun 500 kyun üstüne 1000 koyun diye keşke söylemek kadar koly olsa gm de ne işimiz var ozaman neyse sen kendini kurtarmışsın darısı bizim başımıza ben başka bir şey sormak istiyorum telefonum bir hafta içinde 2 kez kendi kendine kapanıp açıldı neden olabilir acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: selcuk005

quote:

Bu cihazdan kurtuluyorum artık, Huawei'ye geçiş yapıyorum. Allah kurtarsın beyler. Açıkçası şu saatten sonra güncellemenin bir anlamı yok GM için. Kırsaldaki adamlara satılıyormuş ya zaten, bırakın onlar kullansın (!) Batarya desen ayrı sorun, 3 gündür uygulamaların durdurulması gibi hatalar alıyorum bambaşka bir sorun, bunlar haricinde ısınması, bazen "Kamera çalışmıyor, telefonu yeniden başlatın." gibi saçmalıklar.. Müşteri hizmetleri zaten para kovalıyor, serviste aynı şekilde. Demem o ki, alacak olanlar almasın. Üstüne 500 daha koyun, sıkın dişinizi 1000 daha koyun, farklı bir marka telefon alın. Geçen sene çıkan ya da bu sene çıkan telefonlar, yine fiyat performans listesinde olanlardan bahsediyorum, emin olun parasını kat kat hak ediyor, özellikle yerli olmayan telefonlar..

valla kardeşim ne güzel diyorsun 500 kyun üstüne 1000 koyun diye keşke söylemek kadar koly olsa gm de ne işimiz var ozaman neyse sen kendini kurtarmışsın darısı bizim başımıza ben başka bir şey sormak istiyorum telefonum bir hafta içinde 2 kez kendi kendine kapanıp açıldı neden olabilir acaba

Alıntıları Göster
    *Forum hatasından dolayı atılan yanlış mesaj, edit.*

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi al-Alamut -- 19 Mart 2018; 14:16:17 >

• quote:

quote:

Dostum bu bir anda olacak bir şey değil zaten, emin ol, ben de çat diye almadım telefonu, dediğin gibi GM ile ne işimiz var o halde değil mi? Ki sen cihazı aldığında servise kesin göndereceksin, senden garanti kapsamında olmasına rağmen para isteyecekler, bununla birlikte 1200-1300 liraya geliyor zaten 899 liralık telefon Diğer konuda da yardımcı olmak isterim. Telefona factory reset at düzelir belki, bende de oldu aynı durum 3-4 gün önce..

• quote:

quote:

quote:

Dostum bu bir anda olacak bir şey değil zaten, emin ol, ben de çat diye almadım telefonu, dediğin gibi GM ile ne işimiz var o halde değil mi? Ki sen cihazı aldığında servise kesin göndereceksin, senden garanti kapsamında olmasına rağmen para isteyecekler, bununla birlikte 1200-1300 liraya geliyor zaten 899 liralık telefon Diğer konuda da yardımcı olmak isterim. Telefona factory reset at düzelir belki, bende de oldu aynı durum 3-4 gün önce..

Aynı problem bende de var. Garantide format atıp yolladılar. Günde veya 2 günde 1 kapanıyor açılıyor kendi kendine. Anakart arızası olabilir diyenler var. Bilmiyorum donanımsal mı yazılımsal mı ama servise gitmekten ciğerim soldu 😂 Allah'tan servis iyi 1 saatte hallediliyor yoksa bu cihazı kırmamak elde değil.

• selcuk005 S kullanıcısına yanıt
    kendinden resetleme bendeki 2 cihazda da var,çevremde olmayan yok herkes aynı problemi yaşıyor.
  • tabi tabi formu doldurup seçerlerse gitmeyi planlıyorum,bahaneler ve gerçekleri görelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: martin palermo

gm ofis turu hazırmıyız ;)

https://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/General-Mobile-ofisi-ve-teknik-servisini-gezmek-ister-misiniz.htm

Sadece İstanbul için mi geçerli bu?

Birde ricam gitme imkanı olan varsa gitsin bazı konuda rahatsızlıkları dile getirsin. Neden oreonun bu kadar geç verildiği ve özellikle 8.1 güncellemesini alması gerektiğini iletin.

• 
Sayfa: önceki 20912092209320942095
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.