Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (2320. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.393
Cevap
229
Favori
1.710.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23162317231823192320
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar ekranı kırık GM5 plus var. Yaklaşık 1,5 yıldır bir köşede bekliyormuş. Bu telefona masraf ederek yeni bir batarya ve yeni bir dokunmatik ekran (çıtalı) alıp toplamak istiyorum. Sizce masraf etmeye değer bir telefon mu ? Ekran fiyatı n11 gibi sitelerde 350 ila 400 lira. 100 tl kadar fiyatlı deji marka batarya almayı düşünüyorum. 2021 itibariyle bu telefon kullanmaya değer mi? Telefon kardeşime ait . Bize ziyarete geldiklerinde anneme bırakmış. Bense masraf etmeye değer bir telefon mu değil mi bunu merak edip sizlerden fikir almak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mozden M kullanıcısına yanıt

Şubat ayından bu yana Deji batarya deneyiminiz bu telefonda nasıl oldu merak ettim.

• Neselikelebek N kullanıcısına yanıt
    Deji anlatıldığı gibi efsane değil ama boş da değil.
    Telefonun rami, işlemcisi, hafızası bugün bile yeterli sayılır. Uygun fiyata ayağa kaldırabilirseniz güzel güzel kullanırsınız.
    Telefonu şimdi oğlum kullanıyor o da evde fişe takılı geziyor:)
    Ögrenci, masa başı çalışanı ya da vaktinin çoğunu evde geçiren birileri kullanacaksa şarj o kadar sorun olmaz, bir şekilde şarj ederler. Gün içinde sürekli hareket halinde olan birileri kullanacaksa, powerbank taşımayı da alışkanlık haline getirmeli. Sıfır bataryayla bile sabahtan akşama yetmeyebilir bir de bataryanın raf ömrünü de düşünmeli...
    Son: fiyatlar orjinalle aynı ise orjinal tercih ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mozden M kullanıcısına yanıt

Yanıtladığınız için teşekkür ederim. Orjinal batarya fabrikada olur diye yıllardır servise bile değişim yaptırmadım. Markayı üzerine basıp orjinal diye itelemeye çalışıyorlar. Servislerde bile orjinal batarya bulunduğuna inanmıyorum.

• Çıtalardan dolayı serviste cam değiştirirken şarj soketini de değiştirmişlerdi, burada da yazmış olabilirim, o zaman bildirim ışığı da gitmişti yeni ekranlarda kaldırdılar demişlerdi.
    Az önce youtubeda şarj soketi videosu izledim ben değiştirebilir miyim diye... Kolay geldi gözüme... Soket kartını söküp takarken ledleri farkettim. Kartta eski led yerinin sağında ve solunda 2 led var ama ekrandan belli olmuyor. Tornavida ile ekranın ledlere denk gelen yerini hafifçe vida açıyormuş gibi döndürerek boyasını kazıdım. Kartı taktığımda 1 çift bildirim ışığım oldu:)
    Yapmak isteyenler şarj soketi kartlarını kontrol etsin led yoksa boşa ekranı kazımasın. İkisi de aynı anda çalışıyor, iki led gözü rahatsız edebilir sadece bir tarafı da açmak yeterli gelebilir. Tornavidayı hafif hafif deneyerek döndürün fazla led ışığı rahatsız edebilir. Kararında bırakmak isteyebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MySun kullanıcısına yanıt

Yarısı çalışmıyor artık ekranın.

500 TL istiyorlar ekran için değer mi bilemedim, kayınvalide kullanıyor yetiyordu ama batarya da bitik.

500+150 masraf yerinde a101 gibi yerlerde satılan android go işletim sistemli bir cihazı 1500 TL civarı almak daha mı mantıklı sizce?

Birde içindeki resimleri nasıl alırız? Ekran kilidi açılmadığı için bağlanmıyor PC ye, sedece telefon gelince cevaplayabiliyor.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limit001 -- 12 Kasım 2022; 11:42:9 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limit001 -- 12 Kasım 2022; 11:42:40 >
  • balamirkan B kullanıcısına yanıt

MERHABA aynı problemi yaşiyorum. Sorun neden kaynaklanıyor çözebildiniz mi?

• 7 yıllık gm5 + maceramdan sonra a33 e gectim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • GM5 plus batarya önerisi istiyorum. Kaliteli sini Nereden alabilirim

• Hocam elimde bir adet orjinal çıkma batarya mevcut ancak durumu hakkında bilgim yok isterseniz sahibinden aracılığıyla gönderirim.

• 
Sayfa: önceki 23162317231823192320
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.