Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (2018. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.392
Cevap
229
Favori
1.710.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20162017201820192020
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • General Mobile 4G cihazima stok rootsuz Wileyfox Swift Android 7.1.2 Ocak 2018 guncellemeli 64 bitlik Android te varsayilan kendi kamera uygulamasi yuklu gelen yani.

Ilginc olan bendeki rootsuz Android 8.1 Subat 2018 yeni guncellenmis Pixel 2 XL de calismadi ilginc :)

Xiamio Mi A1 ( Android One ) sahip bir arkadas ta yukledi onda ise sorunsuz calisiyor :)

Ilginc bir durum .
  • THH ne gittim, şikayet edeceğin yer TELPA değil aldığın yer olacak diyor. Birde sonuçlanma süresini sordum 5 ay dediler. Çok saçma degilmi bunların dedikleri?!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

@Financierbd

Aslında doğru iade isteseydim fakat önemli olan bu sonucu elde etmek yani arızalı olmasından kaynaklı olduğunu göstermek.

Benim talebim bilirkişinin anakartınada ayıplı olduğunu söylemesi ve ekranında zaten buna bağlı arızalanması. Yani anakartında değişmesi gerekmiyor mu?

@akadirarik

Yok ben ödemeyeceğim, devletim karşılıyor o masrafları. Ben kazanmasaydım ve karara itiraz edip bir üst mahkemeye taşısaydım şayet çıkacak masraflar bana ait olurdu her iki tarafında.

Aldığım yer değil ben telpanın istanbudaki yetkili servisini şikayet ettim.

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi   ★★

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi   ★★

Siz bu şikayeti Edevletten mi yaptınız? Ben oturduğum ilçenin kaymakamlığına gittim az önce sizin durumu anlattım onlar yanlış yapmış diyor. Herkes yanlış yapar ama ben doğru mu yaparım diye soracak olursanız EVET dedi. Yani anlayacağınız mangalda kül bırakmayan türde bir adam 😥😂

• quote:

Orijinalden alıntı: akadirarik

THH ne gittim, şikayet edeceğin yer TELPA değil aldığın yer olacak diyor. Birde sonuçlanma süresini sordum 5 ay dediler. Çok saçma degilmi bunların dedikleri?!

Saçma değil. Şikayet ettiğiniz kurum ürünü satın aldığınız yer (Örneğin Teknosa) ve üretici firmadır (General Mobile)
    Bu 2 firmayı dilekçenize ekleyeceksiniz.

Ayrıca dava süresi yoğunluğa göre 3-6 ay arası değişiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akadirarik

Tamam da dün bende başvuru yaptım, seçenekler arasında ürün para iadesi yoktu

quote:

Tüketicinin seçimlik hakları (Madde 11)

Madde 11 malın ayıplı olması halinde tüketicinin başvurabileceği hakları düzenlemektedir. Bu fıkra tüketiciye dört haktan istediğini seçme imkanı vermektedir. Satıcı tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlü kılınmaktadır. Buna göre;

(1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;

a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,

b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,

c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,

ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,

seçimlik haklarından birini kullanabilir.

Tüketici, satıcıya karşı bu taleplerden istediğini yöneltebilir. Ancak tüketicinin kullanmak istediği talep karşı tarafa ulaştıktan sonra tüketici seçmiş olduğu bu talebi değiştirememektedir.

• Konu amacından saptı biraz. Daha detaylı bilgi almak için 175 Tüketici Danışma Hattı'nı arayın.
  • İki kez sıfırlama yapmak istemiyorum, Oreo artık gelse de batarya için servise versem telefonu.

• Arka kapak sarardı, değiştirmek istiyorum, siyah arka kapak arıyorum bulamadım link atar mısınız??
  • Istanbulboy kullanıcısına yanıt
    SERVİSE VER
  • Canlı desteğe sordum neden bu kadar gecikti Oreo diye.Verdikleri cevap şu: Hatasız olması için.

Yav kimi kandiriyorsunuz be kardeşim.GM 6 da 4 ay sonra aldı güncellemeyi.Bir sürü hata vardı;Telefonun kendi kendine açılıp kapanması,bildirim ışığının sürekli açık yanması vs.

Sonraki güvenlik yaması ile anca çözüldü sorunlar.

4 ayda sen saf android ile çalışan telefonu bir türlü hatasız yapamıyorsun.Ne kadar beceriksiz bir yazılım ekipleri var inanamıyorum doğrusu.

Hadi Android One programı değişti ve Google seni yazılımda yalnız bıraktı.Ee kardeşim Google son anda bundan sonra yalnız basinasin demedi ya.Belliydi herşey.İnsan az yazılım ekibini güçlendirir değil mi?Yok bunlar dalga geçiyor resmen.

Yapacak pek bir şey yok.Hala deli gibi GM'yi savunanlar var.Tmm bizde eskiden savunurduk ama insan gerçeğe karşı bu kadar nasıl kendini kapatır anlamıyorum.Bu firma yine birilerini kandırıyor ve yıllarca bu devam edecek.

Gerçek şu ki servis olan Telpadan da birçok şikayet olsa da Türkiye şartlarında en iyi ve hızlı servis şuan Telpa gibi duruyor.

Ama ne yaparsın, Üretici firma ahmağin, yalancının teii çıkınca insan bu artıları da görmezden geliyor...

• DarkUser81 D kullanıcısına yanıt
    Bakalım bizede 6 ay sonra gelmiş olacak güncelleme, GM 6 daki hatalar olmaz herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerem_Cipa

Bakalım bizede 6 ay sonra gelmiş olacak güncelleme, GM 6 daki hatalar olmaz herhalde

Aylardır test ettiklerini falan sanmıyorum. Kimi zaman hatayı görmemek için kör-cahil olmak gerekiyor. Bunlar "olduğu kadar" diyerek yayınlayacaklar oreo'yu. 1 ay sonra da "hata düzeltmeleri cart curt" diyerek 1 güncelleme daha verip dükkânı kapatacaklar.
  • DarkUser81 D kullanıcısına yanıt
    Bugunde bitti gunler hizlica geçiyor bakalim ne zaman vericekler

İllaki hata olacak ona haziriz

• Yav yok illaki hataolacak en ufak 7.1.1 guncellemesi 2ay gec geldi ondada volte calismiyordu 1ay sonra duzeldi

• Benim asıl merakım bunlar Android 9 da ne yapacak ? Çünkü insanlar artık Android one olayına güvenmiyor bunu şuan 8.0 oreo da görüyoruz yani en güncel vs vs diye kolay kolay telefon satabileceklerini düşünmüyorum. O yüzden GM nin tekrardan bir şekilde bayrağı ele alması gerekiyor marshmalow ve nougat sürümlerinde olduğu gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: cronaldo2

SERVİSE VER

50 lira istiyorlar, garanti kapsamında değilmiş, AliExpress den falan alıp kendim takarım diyorum da, bulamadım

• 8 Şubat oldu hala Oreo yok
  • ★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi   ★★

Gözlerimi açtım ve acaip sevindim. Kara haber tez geldi; Güvenlik yaması. :(

• Ulan oreo sandim ustte bildirim gelince

• Istanbulboy kullanıcısına yanıt
    Gittigidiyorda bulunuyor daha ucuza

• 
Sayfa: önceki 20162017201820192020
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.