Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (2008. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.392
Cevap
229
Favori
1.710.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20062007200820092010
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nisan ayına kadar desteği kesmemeleri gerekiyor. 8.0 ağustosta tanıtıldı ve 6. ayında bizlere gelecek. Çoğu marka oreo'yu android one'dan önce dağıttı zaten.

8.1 beklemeyin derim
  • Yarın 1 Şubat. Burası bir müddet oreo gelene kadar beddua edenlerle şenlenecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BellatRixess

Nisan ayına kadar desteği kesmemeleri gerekiyor. 8.0 ağustosta tanıtıldı ve 6. ayında bizlere gelecek. Çoğu marka oreo'yu android one'dan önce dağıttı zaten.

8.1 beklemeyin derim

Nerdeyse 8 i vermiceklerdi :D Gm5 için önce gelmicek dediler sonra tamam vercez dediler. Normalde onun da süresi dolmadı.

O yüzden 8.1 kesin kesin gelmez derim bende
  • balamirkan B kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle

• Ben zamanında diyordum millete, bu cihaz neden kasıyor, neden hantal. Bana dedikleri cihaz zaten işlemci olarak kötü anca bu kadar diyorlardı. Bende onlara gm 4g neden hızlı derdim, madem iki cihazada gncellemeyi veren google neden farklı derdim, yine aynı şey. İşlemci bu kadar derlerdi.

Oysa Nexus 4 ve 5 kullanan biri olarak, yılların cihazları taş gibiler halen. Sizce donanım yüzünden mi? Hayır s5 ile nexus 5 aynı işlemci, ama nexus 5 halen fişek gibi. Samsung s5 kasım kasım kasılıyor.

Demek istediğim gm5 plus ın discovery 2 ile çok benzer tarafı var. İki cihazıda çöpe dönüştürdü gm ekibi..

Tek sevincim official olarak verilen custom romlardı, onlarda bıraktılar bu cihazı. Gm5plus a üzülüyorum. Çok verim alabileceğimiz özellikleri var, ama yazılım yüzünden soguyorum cihazdan
  • Aslında işlemcisi kötü falan değil ram desen çok yeterli, ama bir yerlerde bir sıkıntı var. Telefona 10 tane uygulama yüklersen telefon uyku moduna geçmiyor, tasarruf moduna alınca da Kasım kasım kasılıyor . Aslında Sony cihazlar gibi stamina modu olacak , telefonun ekran kapalı iken arka uygulamaları kapatacak, belirli aralıklarla bildirimleri alacak .

Sony Xperia cihazın vardı ona bir custom rom uydurmuştum ki normalde akşam 5 i görmeyen cihazın bataryası 1.5 günü bulmuştu, rom a entegre greenify falan vardı

Aslında vakit olsa bu cihaza da ayarlarım ama artık eskisi gibi günlerce boş değilim ( en az 1 hafta uğraşmak gerekiyor)

• Tabi ki ben cihazdaki sorunların general mobile'nin zaten. Sonrasında Android tarafında yenilikçi bir şey sunmadıklarına değindim
  • Telefonu kapatıp açtığımda şarjı 80 Ken 50 ye vs düşüyordu pili iyi gitmiyordu tamire verdim pili değiştirdiler ekran süresi normal seviyede mi bana iyi geldi

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi   ★★

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi   ★★

• celotpl kullanıcısına yanıt
    İyi hocam olmasi gerekende

• Tamam hocam

• Benimde batarya sifirlandi sahane oldu sarj surem,dahada giderdi aslinda ama sarj lazimdi cikacaktim evden taktim 18 de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferdi9050 -- 31 Ocak 2018; 18:20:0 >

• Ferdi9050 kullanıcısına yanıt
    Bu cihazın en büyük şanssızlığı uluslararası bir şirket tarafından çıkarılmamış olması. XDA'daki ustaların eline geçse bu cihaz mükemmel, sorunsuz custom ROM'lar çıkacaktı. Bu cihaz için de yığınla ROM var, ama sorun şu ki XDA'dakiler kadar iyi geliştiriciler yok. Hala LineageOS 15 ROM'undaki RIL hatası çözülemedi mesela. Hiçbir custom ROM tamamen hatasız çalışmıyor. Yine de iğrenç hatalarla dolu Stock ROM'den iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FuryMan

Bu cihazın en büyük şanssızlığı uluslararası bir şirket tarafından çıkarılmamış olması. XDA'daki ustaların eline geçse bu cihaz mükemmel, sorunsuz custom ROM'lar çıkacaktı. Bu cihaz için de yığınla ROM var, ama sorun şu ki XDA'dakiler kadar iyi geliştiriciler yok. Hala LineageOS 15 ROM'undaki RIL hatası çözülemedi mesela. Hiçbir custom ROM tamamen hatasız çalışmıyor. Yine de iğrenç hatalarla dolu Stock ROM'den iyidir.

Belli ki anlıyorsunuz bu işlerden. Bir el atın da bizi kurtarın kasılmalardan.

• balamirkan B kullanıcısına yanıt
    Telefon değiştirdim, üzgünüm. Eğer hala kullanıyor olsam ve zaman bulabilecek olsam deneyebilirdim, ama çok basit bir iş değil, ve kullanmadığım bir cihaz için bu yükün altına girmek istemiyorum maalesef :(
  • Pazartesi garantiye gönderdim telefonu 3 gündür orada bakalım ne zaman gelecek elimize.
    Soket ve pil sorunundan dolayı gönderdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BellatRixess

1 şubat saat 00.00'da "hani nerede kaldı bu oreo" diyenleri göreceğiz. Vaziyet alın buralar karışacak

ŞUBAT GELDİ NEREDE KALDI BU OREO YEEAAAOOUUWWW
  • BellatRixess kullanıcısına yanıt
    harbı nerde kaldı ya okadar ay bekledık barı gece 12de verelerdi
  • Lemansky kullanıcısına yanıt
    bende yogunluk var dedıler elıme gelmesı 11günü buldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerem_Cipa

İnansakmı, inanmasakmı bilemedim

quote:

Orjinalden alıntı: cronaldo2

Bize gelmez

quote:

Orjinalden alıntı: Kerem_Cipa

Bence de bize yetişmez 8.1

quote:

Orjinalden alıntı: Ferdi9050

8.1 ? Kesin gelmicek zaten. Adamlar üşengeçlikten 7.1.2 vermediler Siz gittiniz 8.1 e

quote:

Orjinalden alıntı: Kerem_Cipa

2 yıllık takvime bakınca normalde vermeleri gerekiyor. Ayrıca nasıl 7.1.1 verdilerse bunuda vereceklerdi ama daha 8.0 alamadık

quote:

Orjinalden alıntı: cronaldo2

Ellerine gecsede bize vermezler gm6yada 7.1 vermeden direk 8gelmisdi 8.1 ona bile gelmeyebilir

quote:

Orjinalden alıntı: BellatRixess

Nisan ayına kadar desteği kesmemeleri gerekiyor. 8.0 ağustosta tanıtıldı ve 6. ayında bizlere gelecek. Çoğu marka oreo'yu android one'dan önce dağıttı zaten.

8.1 beklemeyin derim

GM 6 için 8.1'in verilip verilmemesi pek önemli değil; o Android 9.0'ı alır. Ama GM 5+ ve 5 sahiplerine yazık olacak... O beyaz-gri "odun" arayüz zamanla sizi sıkacak. 8.1'de bazı yerlerin rengi duvar kağıdına göre koyu renk alabiliyor, saydamlık da var hafif. Sistemsel iyileştirmeleri söylemiyorum bile... Tepki de artmıştı; akıyor, kayıyor, tüy gibi... Çok yazık olacak...

https://www.donanimhaber.com/android/haberleri/Android-81-Oreo-yayinlandi-Android-81-ile-gelen-yenilikler.htm
    http://www.webtekno.com/android-8-1-ile-gelen-9-yeni-ozellik-h35554.html
    http://www.webtekno.com/google-in-android-8-1-ile-sunacagi-sinir-aglari-ne-ise-yariyor-h35518.html
    http://www.webtekno.com/android-8-1-de-ilk-kurulum-sirasinda-verileri-geri-yukleyebileceksiniz-h35764.html
    http://www.webtekno.com/android-oreo-8-1-kullanicilara-wi-fi-aglari-ile-ilgili-muthis-bir-ozellik-sunacak-h39786.html

GM 5+ ve 5'lere anca düzeltme güncellemesi yayınlarlar eğer bir hata olursa; aynı GM 6'da olduğu gibi. Yeni cihazlar da çıkıyor hani; isteseler de yetişmez... 8.1 hayali kuran arkadaşlara şimdiden büyük geçmiş olsun. Verirlerse de öpün başınıza koyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GM Savunucusu -- 1 Şubat 2018; 0:22:43 >

• GM Savunucusu kullanıcısına yanıt
    8.1den umudu kesdık zaten o gelmez garantısı bıtsın ben farklı romlarla ugrasırım buyuk ıhtımal bi çare bakarız 8.0 sorunsuz gelsın de. Kamera degısırse yayınlama gelırse cok ıyı olacak
  • 
Sayfa: önceki 20062007200820092010
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.