Şimdi Ara

General Mobile GM 5 Model Cihazlara Android 8.0 Güncellemesinin Verilmemesi Sayesinde Neyi Öğrendik?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • GM 5'e Android 8.0 Oreo'nun verilmemesi sayesinde neyi öğrendik:
    General Mobile GM 5 Model Cihazlara Android 8.0 Güncellemesinin Verilmemesi Sayesinde Neyi Öğrendik?
    Android One, at gibidir. (AT SESİ)

Safkan Arap Atı'dır. (Safkan Android'tir)

Koşan bir attır, duran bir at değildir. (Güncellenir)

Koşturulduktan sonra nallarına periyodik bakım isteyen bir attır. (Wipe Cache, Format vs.)

Periyodik bakımı yapılmazsa nalları diken bir attır. (Kasar, durduruldu hatası verir, reset atar, güncellerken hata verir vs.)

Ve en önemlisi de; sizi her an üstünden fırlatabilecek, tepebilecek bir attır. (En az 1 adet -ana sürüm veya ara sürüm gibi- önemli yazılım güncellemesinin dağıtılması zorunludur, gerisi garanti değildir. Stabil olması gerekir; cihazı kastıracak bir güncelleme verilmez.)

Bakımıyla uğraşan, ne yapacağını bilen adam bu atı idare eder.(AT SESİ)

Şuradan Google'ın ilgili sayfasına gidip en alta kadar kaydırın, Android One kısmına dokunun ve okuyun. Android One, Nexus cihazlar gibi değildir, Pixel cihazlar gibi hiç değildir. Hatta Nexus cihazlarını da, Pixel cihazlarını da okuyun; aralarındaki o farkı görün! Android One'ın ne olduğunu algılayın.

Ama:

"Google ile Her Zaman En Yenisi" diye slogan atmak,
    "Otomatik güncellemeler 2 yıl ile sınırlıdır" diye klavuzlara ibare yazmak,
    "2 yıl boyunca kesintisiz güncelleme alacak, yeni sürüm çıkınca 3 gün sonra gelecek, doğrudan google gönderecek" diye YouTube'taki ürün inceleme kanallarında ürünü tanıttırmak, Android One'ın ne olduğunu ayrıntılarıyla anlatmamak GENERAL MOBILE'IN YANLIŞIDIR, KUSURUDUR! Bu sebeplerle tüketici heyetinden olumlu bir sonuç alınabilir ve cihaz firma tarafından geri iade alınabilir. TABİİ UĞRAŞIRSANIZ...

-----------------------------------------------------------------
    General Mobile'ın 4G model cihazı neden bütün güncellemeleri aldı?
    Çünkü rekor düzeyde satmışlardı. 3-5 sorun olsa da firmanın en güzel günleriydi. 5.1'den 7.1.1'e kadar -beta programları da dahil- neredeyse bütün güncellemeleri cihaza verdiler, büyük bir başarıydı.
    -----------------------------------------------------------------
    General Mobile'ın GM 5 model cihazı neden Android 8.0 Oreo'yu alamıyor?
    Çünkü firma cihazın Oreo ile biraz kastığını iddia ediyor.

Çoğu kişinin düşüncesi ise: Malum, GM 6'yı bekledikleri gibi satamadılar. Yaklaşık 30 ülkedeler ve ne kadar zarar etme potansiyellerinin olduğunu siz de düşünün... Belki GM 6 Plus'ı çıkarmak için GM 6 model cihazlarının satılmasını beklemektedirler. Sanırım bu da yeteri kadar işe yaramıyor ve GM 5 model cihaza -müşterilerine her na kadar söz vermiş olsalar da- "önemli yazılım güncellemesi" desteğini kesiyorlar, ki millet ₺300 daha az verip GM 5 almasın, Oreo'lu GM 6'yı alsın diye...

edit: TELPA'DAN GELEN CEVAP:
    Kapı tamamen kapatılmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çağatay CAN -- 11 Eylül 2017; 12:36:54 >

• Kısacası android one olayı çığrından çıktı google nin ne kadar pis bir firma olduğunu androidden vazgeçmemiz gerektiğini ögrendik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asıl rezalet şu. Asıl telefon Wileyfox Swift CyanogenMod bittiği için Lineage Oreo almayacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çıkış tarihine bakıldığında Android 9'u bile rahatça alma potansiyeli olan telefonun fişini çektiler resmen.

• Gm6 da alsan 1 sene sonra oda gm5 in durumuna düşecek firmaya güven kalmadı sen verdiğin sözleri tutma sonra gm6 yı satmaya calis ben sana nasıl Güveneyim ki artik

• ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 3 Eylül 2017; 3:6:12 >
  • Asıl mesele General Mobile yönetim stratejisinde.
    Android One li telefonları ortalama bir kullanıcıya hitap etmediğini bilmememelerini sanmıyorum.
    Eğer hakikaten bunu düşünmedilerse ve ayrıca bir yazılım uzmanlığı veya arge si yapamadılarsa büyük hata... Bu hatanın bedelini ağır öderler. Bir kaç teknloji sitesini de arkalarına almaları neticesinde ben de bu telefonu yeğenimle birlikte aldım. Ama bu bir kaç teknoloji sitesi de bu sayede gözümden düştü. Şunu kesinlikle söyleyebilirim gerçek kullanıcı yorumlarına bakmadan bir daha cihaz almam.
    Bu sitede şikayet eden arkadaşlar youtube u kullanın. Bütün cihazlarınıza vakit ayırın ve kullanım videolarını çekip youtube a yükleyin. Yabancılar bı işi çok iyi yapıyor ki bütün şirketler Avrupa pazarından korkar. Bunu nereden biliyorum... Eniştemin Almanya dan aldığı Note 3 neo hala güvenlik güncellemesi alıyor. Bir kaç yere sordum ya bilen yok ya da anlayan. Ama Bir kaç kişi böyle bir durumun olmadığını söyledi...
    Onun için kendinize hoby yapın boş zamanlarınızda bau kullanım videolarını çekin ve yükleyin...

• bluedreamms kullanıcısına yanıt
    Türkiye'dekilere bunu anlatmak zor. Hâlâ GM5 ile 5 PLUS'ı karıştırıyorlar ...

• Yetercell kullanıcısına yanıt
    Telekom'dan telefonu alırken elemana GM 5 ile GM 5 Plus arasındaki farkı anlatmaya çalıştım yarım saat. Adam bana GM 5 yerine Plus veriyordu, keşke alsaydım lan

• TELPA'DAN GELEN CEVAP:

Kapı tamamen kapatılmadı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.