Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 [ANA KONU] ★★ 5' (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.273
Cevap
19
Favori
70.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    7.1 i ilk Pixel teelfonlari aldi bilindigi uzere. Google amiral teelfonuna oncelik vermis bu da kendi icinde pazarlama bir fark cazip olma strateji vs dir makul sebebi vardir birsey denilmez .

Ama Android 7 yi ilk alan da LG V20 resmi olarak Google tarafindan da paylasildi reklamlari dahi yapildi .

Yani ortada Android 7.1.1 sureci son kullanciya yayinlayan onizleme surumleri baslayali nerdeyse 2. ay olacak bari yeni cikmis Google telefonu olan Android One lar da Android 7.1 ile yeni urunlerini General Mobile de gorseydik ?

Bence burda sorunlu kisim Turkiye gibi . Baksaniza suan ortada General Mobile 4G haric beta surecinde son kullaniciya da sunabilecek ne bir General Mobile 5 Plus var ne de General Mobile 5 var.

General Mobile 4G ye 2. onizleme ( ki stabil gunluk kullanimlik stabil olanidir herzaman ) verilirken diger General Mobile Android One lara neden verilmiyor ? Sunulmayan hizmet anlayisi niye boyle ?

Bunu goren biri gider General Mobile 4G alir yeni cikan General Mobile 5 dururken .

General Mobile 5 bataryasi 50 mah ( cift hatli modeli icin bu minik fark yoktur ayirca ) fark harici kamera caminin General Mobile 5 Plus tan eklenmis olmasi anlasilan General Mobile 5 Plus fazla satisi yok stok eritmek icin parcalarini yeni urun diye aslinda eski kasaya eklemisler . Ayrica General Mobile 5 in cam kismi daha genis olmasi da kirilma riskini artirir ama General Mobile 4G de epey kalin bir simit gibi kamera lensi en dis kismini koruyan camin cercevesi METAL dir .

Bir bakima General Mobile 4G de metal korunma acisindan kasasinda daha dayaniklidir . General Mobile 5 kasasi aynisi gibi gozukse de aslinda geriye gidilmistir.
  • bi firma once ki modelden bir kac farkli ozellik katarak satisa sunar, neden general mobile 2015 senesinin gm 4g'nın tıpa tıp aynı özelliğinde çıkarır, snapdragon 410 yerine 430 kullansalar ve batarya 2800 mah olsa iste olmus derdimde özellikler ayni be abi saçmalık resmen, komedi gibi arka kapağı farklı sadece ben buna gulerim 700 tl fiyata değmez ederi en fazla 580 liradır gecen sene ki gm 4g'de 500 tl eder en fazla, ben sahsen j1 2016 kullanicisiyim giris seviyesi ozellikler kullandığım cihazın sıfırı 550 tl ne dusuk ne pahali ama ben yurtdısı duos modeli kayitsiz aldım 380 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erentpl -- 8 Kasım 2016; 7:16:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Hocam bana pixel telefonunun satışlinkini atarmısınız ...

VE LG V20 telefonun satışlinkini atarmısınız mademcıktı satılıyorlink verirsenizbizde bakarız nerde kaçlira...

Diğer yandan Gm4g 22 agustosta aldı 7.0 ı bahsettiğiniz telefonun lansmanı 6 Eylül de San Fransisco'da yapıldı...
    SAtış tarihleri :
    29 Eylül güney kore
    21 ekim amerika...
    Avrupada nezaman satılacak bilgisi yoktu halende bildiğim kadarıyla yok ... BEnce daha iyi araştırın...

Cihazakulp bulmaya çalışmak yerine kulaktan duyma haberlerle konusmak yerine gerçeği görmek lazım...

Türkiyede 7.0 ı ilk alan telefon gm 4g... 7.0 la satışa cıkan ilk telefon Gm5 ... Öteside yok. 7.1 le satışacıkmalı diyorsunuz satıştan olan üzerinde 7.1 olan link verinde inandırıcı olun ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oskurrr -- 8 Kasım 2016; 12:7:35 >
  • erentpl kullanıcısına yanıt
    430 kullansa 2800 mah batarya olsao telefon olur 800-850 tl ozamanda üzerine 100 daha akoyar gm5 alırımder kimse bu telefonu almaz kendi kendini baltalar.
    Fiyat olarak sizedaha iyi alternatifler varsaonları değerlendirebilirsiniz tabiki gerisi tercih meselesi her telefon cıktıgındaaynı muhabbetşu yerineşu olsaymısbu yerine bu olsaymısbu bitmez
  • arkadaşlar ben gm4g den hiç memnun kalmadım fiyatına göre iyi ama çok kalitesiz. bu telefondamı aynı kasa
  • quote:

Orijinalden alıntı: pemaxs

arkadaşlar ben gm4g den hiç memnun kalmadım fiyatına göre iyi ama çok kalitesiz. bu telefondamı aynı kasa

tamamen aynı.

sadece arka kapak değişik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

quote:

Orijinalden alıntı: pemaxs

arkadaşlar ben gm4g den hiç memnun kalmadım fiyatına göre iyi ama çok kalitesiz. bu telefondamı aynı kasa

tamamen aynı.

sadece arka kapak değişik.

bu fiyat bandında lenevo k5 plus var hocam onumu alsamki
  • pemaxs P kullanıcısına yanıt
    Amacınız saf android kullanıp en gücel sürüm değil ise ozaman daha uygun fiyatlı yada daha gelişmiş özellikli cihazlara yönelebilirisiniz elbette
    Kasa olarak general mobile 5 daha kalitesiz.

General mobile 4g arka kamera çerçevesi metal ve cam kısmı daha ufak bu da çizilme çatlama ihtimali önceki modelde sağlam olduğunu kanıtlar ama yenisi general mobile 5 te dev anlamsız gereksiz arka kamera cami ile kalitesizlik ve güvensizlik hissi vermektedir.

Herhalde general mobile arka kamera cami büyük olursa tüketici kamerası süper filan algısını mi oluşturuyorlar .

FM radyo zaten imajı çıktığında yani birileri yayınlandığında general mobile 4g FM radyo yazılım ile kapatılmıştı tekrar açılmış olacak.

General mobile 4g ye ota ile FM radyo aktiflendiginde epey sevindik ama 1 ay sonra başka bir ota ile telpa engelletti oem firma olarak !

Sonuçta general mobile 4g almak daha mantıklı kasasında yani dışında metal var kamera çerçevesinde.

General mobile 4g sahibiyim.

Gm5 in kamera çevresinde de metal ama daha ince. BU hiçbirşeyi kanıtlamaz. Biraz bekleyip görmek lazım. BU 4gdeki soruncıkaran parçalar değiştirip daha sorunsuz bir cihaz haline gelip gelmediğini.
    4g su saatten sonra alınmaz fiyatı düşmedikten sonra .
  • Şuanda zaten gm 4g kullanıyorum bunu bir arkadaşa sattim bana cok kalitesiz geldi telefon daha doğrusu alışamadım. Kamerasi rezalet heleki zoom yapinca temelli bulanık gösteriyor. Sesi az çıkıyor gm5 de aynısı ise hic almaya gerek yok yani adamlar sadecenarka kapağı değiştirmiş diyorlar

• O kadar bekle GM 4G'nin aynısını çıkarsınlar. Ram tamam ama insan işlemciyi bir tık yukarı taşır. Zaten elimdeki telefon(GM 4G) sıkıntılı artık GM almak için bir nedenim kalmadı gibi.
    700 tl lik birtelefonun kamerasından çok şey beklemeyeceksiniz. ben gm5 kullanıyorum lakin zoom yaptıgınızda buda aynı şekle geliyor... Zooda ve düşük ışıkta kaliteli olsun bozulmaazolsun diyorsanız amiral gemisi telefonlara bakacaksınız
  • pemaxs,
    camera kalitesi, zoom vs gibi şeylerde kalite arıyorsan, başka da bir kıstasın yoksa
    600-700 TL ye canavar gibi Nokia'lar var.
    WP işletim sistemine sahip fakat kamerası 2klık telefonlara eşdeğer.
  • oskurrr kullanıcısına yanıt
    General mobile 5 ve 5 plus aynısı ve metal olan kısım incecik şerit ama general mobile 4g deki kamera koruması kapkalin bir simit gibi işte

★★ General Mobile GM 5 [ANA KONU] ★★ 5"

Hangisi daha çok koruma sağlar?

General mobile 4g kamera çerçeve alanı general mobile 5 ve 5 plus inkine göre kıyaslarsak yüz kattan fazla alan kaplıyor.

Göz var nizam var ...

General mobile 5 ve 5 plus kamera burdayım diye kendisini olduğundan fazla abartılmış.

Sonuçta kamerasının kocaman geniş camlı olmasının hiçbir kalitesi yoktur aksine kırılma çatlama riskini alanını artirmsilar.

Tümbunlar varsayım uzaktan bakıp bunun demiri çok bunun camı cok deyip sağlamlık kararına varılmaz. gm5 lerde kamera camı da gorillagalss 4 mesela... bunda öyle bir durum varmı öğrenmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oskurrr -- 12 Kasım 2016; 9:37:15 >
  • oskurrr kullanıcısına yanıt
    Verilir. Ne kadar az arka cam o kadar kırılma çizilme riski düşük olmakta. Bunun varsayım ile alakası yoktur.

O bölgelere kılıf dahi olmaz kamera diye koca koca anlamsız büyük cam alanın koruması da çok çok zordur.

Öncelikle telefonu gömmek için yer aramaktan vazgeçin. Gm5 kullanıyorum aynı büyüklükte birkameracamı var cihaz 6-7 aydır piyasada henüz düştü takla attı kameracamı kırıldı vs diye herhangi bir yorumyazan be burda ne facebook sayfalarında vs görmedim. YAni bu abartılacak bir durumdeğil. HA hoşunuza gitmez almazssınız. BEn gm5 ten aşina oldugum için yadırgamadım siz 4g ye alışık oldugunuz için sizekullanışssız gelmiş olabilir oda sizin görüşünüz...
  • İnceleme bekleyenler için detaylı inceleme ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oskurrr -- 12 Kasım 2016; 10:1:16 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.