Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 [ANA KONU] ★★ 5' (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.272
Cevap
19
Favori
70.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TechinProf

Dostlar bu telefon ayda 1 problem veriyor ben artık çok sıkıldım. Ve daha öncede 4 defa servise girdi 6 aylık telefon. Tüketici heyetine gitsem olumlu sonuç alabilirmiyim sizce?

Sürekli verdiği problemler nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kere Ghost Screen(Telefon degismesine rağmen devam ediyor). 2 kere güç tuşu bozuldu. Dokunmatim hassasiyeti kötüleşti. Birisini aradığımda biranda şebeke gidiyor pin kodunu istiyor hat. Bir de dün telefonum çok geç şarj oldu. Yani say say bitmiyor.

Not: Telefony hiç düşürmedim. Oyunda oynamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TechinProf

Bir kere Ghost Screen(Telefon degismesine rağmen devam ediyor). 2 kere güç tuşu bozuldu. Dokunmatim hassasiyeti kötüleşti. Birisini aradığımda biranda şebeke gidiyor pin kodunu istiyor hat. Bir de dün telefonum çok geç şarj oldu. Yani say say bitmiyor.

Not: Telefony hiç düşürmedim. Oyunda oynamıyorum.

Hiç oyun vesaire oynamamanıza, telefonu düşürmemenize rağmen 6 aylık bir telefonda bu kadar sorun çıkıyorsa eğer bu beni aşar.

Telefonu da değiştirmişler. Başkasının değişttirttiği kronik sorunlu cihazları size mi kakalıyorlar anlayamadım.

Cihazı gerçekten koruyarak kullandıysanız; çizik, yamulma vesaire yoksa ve buna rağmen bu kadar sorun çıkardıysa tüketici heyetinden olumlu bir sonuç alabilirsiniz. Firma cihazı iade aldığında, eğer 700'e vesaire almışsanız size tam ödeme yapamayabilir. ₺600 - ₺500 öder diye düşünüyorum. Haklıysanız elinde sonunda olumlu bir sonuca varırsınız ama uğraşmanız gerek.

Benim cihazım GM 5 Plus, kötü anılan bir cihaz olmasına rağmen ben 11 aydır bir sorun yaşamadım fakat, General Mobile'ın zorda olduğu belli. Google'ın Android One kapsamında Xiaomi ile anlaşması vesaire, bir gariplikler var, Google bir şeylerden memnun değil. General Mobile git gide daha kalitesiz malzemeler kullanmaya başladı sanırım. Firmada ters giden bir şeyler var. Aslında General Mobile'da sorun yok, Çin'de cihazlarını ürettirdikleri o fabikalarda bir gariplik var, cihazlar kaliteli malzemeyle üretilmiyor galiba. Birde bizim TELPA'da bir gariplik var. Bazı illerde TELPA'ya övgü yağarken bazı ilerde de küfredilmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çağatay CAN -- 30 Ağustos 2017; 20:22:58 >

• Aklınız var ise almayın derim samsung'dan bu telefona geçtim pişmanım ama kullanmak zorundayım artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mons35

Aklınız var ise almayın derim samsung'dan bu telefona geçtim pişmanım ama kullanmak zorundayım artık

Samsung'un 2016 model J7 için Nougat'ı dağıtıma başladığını duyduğumda şok oldum. Cihaz 5.1'di anasını satayım! Tabi o yayınladıkları Nougat bizimki gibi değil, kim bilir daha neler eklemişlerdir. Geçen hafta da Note 4'e birden bire 6 aylık 200 MB boyutunda güvenlik güncellemesi dağıtmaları ise Allah Allah dedirtti.

• Kardeşim dediğin gibi biraz şans meselesi ben her telefonuma gözüm gibi bakarım bir çizik bile olmaz ama hep beni yarı yolda bırakır. Dediğiniz gibi tüketici hakem heyetine gideceğim direk çünkü ne değisim istiyorum ne de tamir. Direk para iadesi isteyince General Mobile reddedeceği için tüketici hakem heyetine zaman kaybetmeden gideceğim

• Hocam benim telefonun zaten yarısından çoğu telefonun kendi sistem güncellemlerinden dolayı dolu.
  • General mobile vasat bir firma google ile iyileşiyordu zaten ama google android one den çıkarak kendini de yaktı

• GM5 çöp olmuş Kullananlar dava açıp telefonu iade etsinler...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne demek Android 8 yok. Rezalet

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • A5'in kasma sebebi o ağır arayüz. Saf Android (AOSP) GM5'te kasmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yetercell -- 3 Eylül 2017; 9:2:45 >
  • Arkadaslar ekran kararmasi sorunu yasayan var mi ? Bataryayi cikarip takinca duzeliyor

• Ne demek Oreo GM 5'e gelmiyor? S.karım böyle işe, telefonu Android 7 olarak aldık 8'e geçemeden çöpe mi atacağız? Bu nasıl iş la?!
  • quote:

Orijinalden alıntı: LorneMalvo

Ne demek Oreo GM 5'e gelmiyor? S.karım böyle işe, telefonu Android 7 olarak aldık 8'e geçemeden çöpe mi atacağız? Bu nasıl iş la?!

Sebebini şurada anlattık efenim.

• GM 6 SATIŞI yüzünden büyük olasılık. Yoksa ellerin de patlayacak..

• Kilit tuşu zor basmaya başladı. Ne yapmalı?
  • Bir daha Gm almayacağım bu güncelleme konusundaki tavrı yüzünden
  • Bu fiyattaki bütün telefonlara destek verilmiyor android 7 alması bile mucize bende samsung j2 var android 5 te kaldı bir de 750 tl ye almıştım 50 lira verip gm5 almak varmıştı 1 sene önce

Bu fiyata bu kadar oluyor android 7 yi aldığına şükredin

Google anlaşmayı bozup alacağım telefona destek kestiği için bundan sonra google'nin cihazlarını almayacağım android i sildim attım kafadan iphone 5s veya 6 alabilmek için bütçe zorlayıp para biriktireceğim

GOOGLE'DEN NE KADAR UZAK KALIRSAM O KADAR İYİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4C740587D -- 7 Eylül 2017; 1:30:31 >
  • Bakın buraya bu fiyata bu kadar olurmuşta şükredinde vs yazanların çok fena kalbini kırarım telefon zaten 7 ile geldi dalgamı geçiyosunuz? GM 4G 5.1 ile geldi 6 aldı 7 aldı 7.1 aldı bu telefonun gm 4g den hiç farkı olmayacak böyle bi saçmalık olabilirmi? madem fiyattı bilmemneydi o nasıl olurda 3 tane güncelleme alır? hele hele gm 5 plus daha eskiyken güncelleme alır? daha neler neler. Şirket şakşakçıları gelip burda zırvalamasın GM 5 kullanıcıları olarak burda mağdur olan biziz.
  • Arkadaşlar şu cihazın GPS konusunu çözemiyor muyuz? Eski sayfalara baktım ama bulamadım.

GPS locker da en fazla 3 adet uyduya bağlanabiliyorum. Google mapste giderken bazen konum donuyor yolu bulamıyorum, çözümü var mı? 4.5G den 3G ye aldım yine en fazla 3 uydu yakaladı.
    Yardım rica...
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.