Şimdi Ara

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ *** (2154. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
56.566
Cevap
334
Favori
3.370.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21522153215421552156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende beyazi var, neden istemiyorsunuz ?

Ayrica siyah ve mavi arasinda kaldiysaniz keesinlikle Mavi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serious Cat

quote:

Orijinalden alıntı: encobaskan37

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Orijinalden alıntı: encobaskan37

beyler telefonun ömrünü 4-5 ay diyorlar böyle birşey varmı ? benim gibi duyanda varmı? yoksa sadece söylenti mi :D

Haha milletin uydurmasi hocam kulak asma güzel telefon

hocam uzun zamandır beklediğim zaman geldi elime para geçti fakat tam telefonu alıcam çoğu kişi kafamı karıştırıyor. gene kararsızlıklar içinde kaldım

Konuda 10 kişiye sorsan 9'u telefonu tavsiye eder. Ben şu ana kadar oldukça memnunum

Telefon almayı planlayan arkadaşlara tavsiyem şu olur: Telefon kendini kanıtlamış bir telefon artık. Türkiye piyasasını bilemeyiz ancak ne bu forum ne de başka forumlarda yazılacaklar tüm türkiyenin satış oranlarını değiştirmez. Buraya birçok insan gelir ve birçok insan yaşadığı sıkıntılardan bahseder. Şu ana kadar telefonundan memnun birinin gelipte "bu telefondan çok çok memnunum, hiç bir sorun yaşamadım" dediğini gördünüz mü? hayır. Her telefonu alan kişi telefondan memnun olduğunda buraya gelip konu açar mı? açmaz. Burada konu açan insanlar, bir şekilde tel ilgili kendi sorunlarına çare aramak isteyenlerdir. Doğal olarakta göreceğiniz tek şey sorunların olduğu konulardır. sorunu olan arkadaşlar da yaşadığı sorunun tüm türkiyedeki kullanıcıların da yaşadığını düşünürler. bir telefon alıp inceleme yaptıklarında general mobile'ın fabrikadan çıkış kontrolunu tüm telefonlara yapmış gibi elindeki sorunlu telefonu, normal çalışan tüm telefonlara maal ederler.
    Lütfen telefonu alırken/almayı düşünürken bilinçli olun. Ezbere iş yapıp kontrol etmeden aldığınız ve sim kartı takıp wifi ağına bağlanıp ta daha sonradan sorunu olduğunu farkeden arkadaşlar, tüm sorumluluk size aittir. Hiç kimse kasti yaptığı şeyi kasten yapmadım diye kabul etmez. içindeki ses; ona karşısına çıkan sorunu en ucuz şekilde nasıl halledebileceğinin yolunu buldurmayı planlar. kimse şarj soketini, dikkatsizliği yüzünden kırdığını itiraf etmez. kazalar olmaz mı, olur. ancak bazı şeylerde vardır ki insanın bildiği halde oyle değil miş gibi davranmasını gerektiriyor. şarj soketi ile ilgili mahkeme kararları var. çıkarsa sıkıntı dava açar, tüketici hakem heyetine başvurur sorununuzu çözersiniz. artık bunu yapabilirsiniz. soket haricindeki hemen hemen tüm sorunlar ise garanti dahilinde zaten değiştiriliyor. ekran ips değil mi, gönder ben ips ekran istiyorum bu telefona takılmamış,garanti dahilinde değiştirisinler, ölü piksel mi var, 4.7" ekrandaki 1 piksel gözle görülmez, 3 tane oldğunda gönderin değiştirsinler, garanti dahilinde. buğulanma/puslanma mı var ekranda, solma veya akla gelmeyen diğer sorunlarmı var, gönderin garanti dahilinde değiştirmek zorundadırlar. kamera sorun mu çıkardı, elleri mahkum değiştirmeye, 1 kez olmadı mı gönder bir daha, 2. de de olmadı mı gönder bir daha, 3. de de yapmazlarsa başvurur tüketici heyetine sıfırını paşa paşa alırsın telefonun. lütfen bilinçli olun. aldığınız her türlü elektronik cihazda binbir türlü hakkınız var. Razı olmayın yaşadığınız sorunlara. sonra buraya gelip insanların akıllarını karıştırmayın.
    Yeni alacak arkadaşlar: Sorunlar malum, alırken sim kartı takmadan açın ve üzerindeki koruma jelatinini çıkarmadan şu kontrolleri yapın
    1. ölü piksel kontrolü
    2. ekranda buğu/parlama varmı yok mu
    3. ekran her açıdan düzgün gösteriyor mu
    Bunları kontrol edin. bunlar dışında, yazılımda oluşabilecek her türlü sıkıntı mutlaka ama mutlaka giderilir. Bu konuda birçok arkadaş artık bilgili ve yeterince aydınlatabilecek durumda.
    bu forumda alamadığınız cevaplar için
    http://forum.pittech.net
    iyi günler...
  • Beyler lg smart tv ye bağlanma olayını çözemedim.Yani dosyalara girebiliyorum fakat telefondaki oyunu tvden oynayabilmeyi çözemedim.Samsunglarda allshare kullanılıyor fakat lg de nasıl oluyor bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ddiscoveryy

quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Ne kadar custom rom yanlısı olmasam da, stock romda mutlu olsam da, Custom rom'a geçersem geçeceğim rom budur. Adamlar yapmış. Bizede beğenmek düşer. Denemeyenlere tavsiyemdir.

http://forum.donanimhaber.com/m_86157166/f_//tm.htm#86252187

Bütün Custom'ları denedim ama hepsinds bir sorunla karşılaştım. Kaç gündür bunu kullanıyorum en ufak problem olmadığı gibi görselliğ ve kullanımı da en iyi olan rom bu. Bundan döneceğimi hiç sanmıyorum. Kesinlikle herkese tavsiye ederim..

Kesinlikle

• quote:

Orijinalden alıntı: rza_35

En hızlı rom ve en çok tutulanı hangisi acaba?

http://forum.donanimhaber.com/m_86157166/f_//tm.htm#86252187

• quote:

Orijinalden alıntı: metin-22

Hocam cwm moda giremiyorum ses açma+açma tuşuna basarak alıyorum telefona general mobile yazısı geliyor ve ondan sonra kapanıyor ne yapacam ben telefon normal açılıyor hiç bir problem yok

Eşit:yanlış alıntı düzeltildi

Hocam bu sorunu yasayanlar icin cozum bulunmustu. En gec aksama linki atarim buraya

• quote:

quote:

Hocam cwm moda giremiyorum ses açma+açma tuşuna basarak alıyorum telefona general mobile yazısı geliyor ve ondan sonra kapanıyor ne yapacam ben telefon normal açılıyor hiç bir problem yok

Hocam bu sorunu yasayanlar icin cozum bulunmustu. En gec aksama linki atarim buraya

Allah razı olsun şimdiden

• quote:

quote:

quote:

Çözümü forum.pittech.net adresine gir.Discovery Genel bölümünde sabitlenmiş konularda 1. Sirada.
    Eger yine yapamaz isen haberdar et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lee Blacksea -- 10 Ocak 2014; 8:16:01 >
  • quote:

quote:

quote:

Lee blacksea

http://forum.pittech.net/index.php?topic=19501.0

• Sırf widget yuzunden muzik calari degistirdim, rocket player kullaniyorum suan. Onerisi olan var mi?

• Duzgun,root gerektirmeyen bir muzik calar tavsiye edebilecek var mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • color os romunu beğenen çok , bende incelediğim kadarıyla beğendim denemeye de karar vermiştim ancak görüntülü görüşme yok denmiş pittech forumlarında dolayısıyla soğudum denemeden. siz bizzat denediğinize göre gerçekten görüntülü görüşme olup olmadığını söyleyebilir misiniz

edit : sim1 de görüntülü görüşme olduğu söyleniyor color os için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmir -- 10 Ocak 2014; 10:12:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirtas980

Beyler lg smart tv ye bağlanma olayını çözemedim.Yani dosyalara girebiliyorum fakat telefondaki oyunu tvden oynayabilmeyi çözemedim.Samsunglarda allshare kullanılıyor fakat lg de nasıl oluyor bulamadım.

malesef Samsunglar da da olmuyor ben beceremedim. Ancak Lg tv lerde aktarım yapanlara nette rastlamıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmir

color os romunu beğenen çok , bende incelediğim kadarıyla beğendim denemeye de karar vermiştim ancak görüntülü görüşme yok denmiş pittech forumlarında dolayısıyla soğudum denemeden. siz bizzat denediğinize göre gerçekten görüntülü görüşme olup olmadığını söyleyebilir misiniz

Ben denemedim hocam romu. Fakat goruntulu gorusme var

• 16GB UHSI 40MB/sn kart almıştım. Lenovo yogada verimli kullanamıyorum. Kenid card readerı 2.0, USB3.0 portuna taktığım reader da 2.0.
    Discoveryi kablo ile pc ye bağlayınca 30+MB/sn ile yazıyorum. Discoverye bir adet +1 :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: xeon82

16GB UHSI 40MB/sn kart almıştım. Lenovo yogada verimli kullanamıyorum. Kenid card readerı 2.0, USB3.0 portuna taktığım reader da 2.0.
    Discoveryi kablo ile pc ye bağlayınca 30+MB/sn ile yazıyorum. Discoverye bir adet +1 :)

kardeş markası modeli neymiş bende alayım 30+ mb yazma hızı hiç hafife alınacak gibi durmuyor. ( micro sd ye yazma hızı +30 değilmi yoksa karttan bilgisayaramı 30 la aktarım yapıyo diye kastettin )
  • musixmatch widget ve özelllik açısından çok önde tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CooL_ROMEO -- 10 Ocak 2014; 12:47:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

musixmatch widget ve özelllik açısından çok önde tavsiye ederim

Tesekkurler deniycem

• quote:

Eyvallah hocam da ben markette goremedim yoksa bu sadece widget mi?Muzik calar degil mi?Root yok telefonda

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Eyvallah hocam da ben markette goremedim yoksa bu sadece widget mi?Muzik calar degil mi?Root yok telefonda

Markette mevcut fakat ben sevmedim. Telefonda suan rocket player ve poweramp var. İkiside guzel aslinda. Aksam ustu daha detayli inceliycem. İkisinden birine karar vericem

• 
Sayfa: önceki 21522153215421552156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.