Şimdi Ara

GENERAL MOBİLE DİSCOVERY ELİTE EKSİKLERİ ve GÜNCELLEME BEKLENTİLERİ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
5
Favori
29.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Gmd elit modeli için daha sosyal bi forum veya başlık varmı cevaplarinizi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ana konu var oraya bir bakin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hazin44 -- 27 Aralık 2014; 21:49:37 >
  • Burada bir suru sorundan bahsedilmis, bu sorunlarin hic biri bende yok sukur. Discovery 2+ cihazimi satio ikinci el bi 32 gb elite aldim ve cok mutluyum. Yanliz sunu soylemeliyim discovery 2+ eliteden daha stabil calisiyor. Ekran dokunmatigi ve gec sarj olma problemi olmasa degistirmezdim. Menu giris ve cikislarda sayfa tasimalarda , nette yada programlarda asagi kaydirma yaparkn takilmalar oluyor, su an canimi sikan tek sey bu. Discovery 2+ bu konuda cok basariliydi, sanise dinma olmazdi

• Arkadaşım bende ayni telefonu kullanıyorum bence dediklerin yanlış ben gayet memnunum çok hızlı ve kamerası mükemmel interneti super hızlı ekran 10 numara

• Güzel ama harika değil..
    Beklenti harika sebeb donanım harika
    Sonuç yazılım ve destek berbat !

• kit kat güncellemesi geldi evet eksikler hala var mesela klasör şişmesi yapıyor bazen menü geçişlerinde kasma devam etmekte,şarj kötü durumda,acilen şarj için güncelleme gelmesi lazım.
  • hazin44 H kullanıcısına yanıt
    YENİ BİR ÜYEYİM, ARKADAŞLAR GENERAL MOBİL DİSCOVERY ELİTE KULLANIYORUM 1 YILDIR, MENÜ TUŞUNU ÇOCUK KALDIRDI NASIL GERİ GETİRİRM
    ASLINDA KALDIRILAMIYORDU DAHA ÖNCE BİRKAÇ GÜN ÖNCE BİR GÜNCELLEME GELDİ, GÜNCELLEDİM SANIRIM KALDIRILABİLİR HALE GETİRMİŞLER. MENÜYE TEK GİRİŞ
    BURADAN YAPILIYOR DU, KALDIRILABİLİR YAPMALARI ÇOK YANLIŞ OLMUŞ. YOKSA BEN Mİ GERİ ALAMIYORUM. ŞUAN AYARLARDAN BAŞKA HİÇ BİŞEY YAPAMIYORUM
    (ASLINA BAKARSANIZ BUNUN İÇİN ÜYE OLDUM NE ZAMANDIR, ZAMAN YO DU ÜYE OLMAYA , ŞİMDİ TELİ KULLANAMAYINCA ZAMAN OLDU) ACİL VE AÇIKLAYICI BİR CEVAP OLURSA ÇOOOOK SEVİNİRİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkem su arıtma

YENİ BİR ÜYEYİM, ARKADAŞLAR GENERAL MOBİL DİSCOVERY ELİTE KULLANIYORUM 1 YILDIR, MENÜ TUŞUNU ÇOCUK KALDIRDI NASIL GERİ GETİRİRM
    ASLINDA KALDIRILAMIYORDU DAHA ÖNCE BİRKAÇ GÜN ÖNCE BİR GÜNCELLEME GELDİ, GÜNCELLEDİM SANIRIM KALDIRILABİLİR HALE GETİRMİŞLER. MENÜYE TEK GİRİŞ
    BURADAN YAPILIYOR DU, KALDIRILABİLİR YAPMALARI ÇOK YANLIŞ OLMUŞ. YOKSA BEN Mİ GERİ ALAMIYORUM. ŞUAN AYARLARDAN BAŞKA HİÇ BİŞEY YAPAMIYORUM
    (ASLINA BAKARSANIZ BUNUN İÇİN ÜYE OLDUM NE ZAMANDIR, ZAMAN YO DU ÜYE OLMAYA , ŞİMDİ TELİ KULLANAMAYINCA ZAMAN OLDU) ACİL VE AÇIKLAYICI BİR CEVAP OLURSA ÇOOOOK SEVİNİRİM.

evet ilginç bi durum,abrika ayarlarına çekilince düzelir ama bende kaldırılamıyor hocam.Sende nasıl oldu anlamadım.

• BENDEDE KALDIRILMIYORDU SON GELEN GÜNCELLEMEYİ YAPTIM, ÇOCUK KALDIRDI SANIYORDUM AMA , SANIRIM DEĞİL. BAŞKALARIDA BU SORUNU YAŞAMIŞ. SON GÜNCELLEMENİN EKSİLERİNDEN BİRİ SANIRIM. MENÜ TUŞUNU DURDURUYOR. İNTERNETTE DOLAŞIRKEN ANLADIM. YOKSA BENDEDE KALDIRAMIYORDUN YANİ, KISMİ BİR ÇÖZÜM BULDUM (İNTERNETTEN İNDİRDİM, BİRAZ DEĞİŞTİRDİ RENGİNİ FOTOĞRAF KALİTESİ 8 MP DÜŞTÜ - ŞİMDİLİK TESBİT ETTİĞİM BUNLAR) ÇÖZÜM BULAN-BİLEN OLURSA İYİ OLUR CEVAP VERİRSE
  • kit kat sürümü geldi uzunca bir süre incelemek istedim yorum yapmadan önce bu sürümü.. Ancak benim için yine hüsran oldu :( ilk kitkat güncellemesinden sonra bir güncelleme daha aldı geçen günlerde ama sorunlara bir çözüm bulacağı yerde daha da sorun ekledi benim cihaza.. (16 GB rom 2 GB ram)

2. güncellemeyi yapmadan önce yaşanılan sorunlara gelecek olursak;
    - Yapımcısı outfit7 olan yani bu talking angela, talking tom vb. uygulamaları kurduğumda açılmadan kapat uyarısı vermeye başladı güncellemeden sonra. 4.2.2 sürümünde çok rahat çalışmakta idi ama 4.4.2 sürümünde açılmıyor bile
    - 4.4.2 sürümüne geçtikten sonra eskisine nazaran şarj daha az gitmeye başladı. en basit örnek olarak gece yatarken şarjdan çektiğim telefon sabah işe giderken baktığımda %95 den az olmazdı 4.2.2 sürümünde ve 48 saate yakın rahat kullanabilirdim cihazı. 4.4.2 sürümünde ise 24 saat veya biraz daha fazla kullanım imkanı sunmakta ama 36 saati geçmedi daha onu da belirteyim.

2. kitkat güncellemesinden sonra ise;
    - Cihaza uygulama kurmak istediğimde yeterli hafıza yok uyarısı vermeye başladı ancak hafıza ya girip baktığımda 1 gb gibi bir boş yer olduğu bilgisine ulaşıyorum. sd kart yazan yerde 5 gb telefon hafızası yazan yerde ise 1gb ama uygulama kuramıyorum.
    - Telefonun şarjı daha da az gitmeye başladı.
    - outfit 7 uygulamaları için sorun devam etmekte. ( sanırım bu sorunuda sadece ben yaşıyorum )
    - çok ilginç bir sorun olmakla beraber farkettiğim diğer sorun ise herhangi bir uygulama için markete girip kurduktan sonra 1-2 gün geçiyor yada 1-2 saat kurduğunuz oyun yada uygulamaya girmek istiyorsunuz ama bir de bakıyorsunuz uygulama yok hatta markete girip baktığınızda uygulama yükle seçeneğini görüyorsunuz. mecbur tekrar yüklüyorsunuz. ve bu sorun için cihaz uygulama seçmiyor hangi uygulama yada uygulamaları gözüne kestirirse onları yok ediyor kendi kendine.

şimdi gionee yani telefonun gerçek üreticisinin romuna geçiş yapmaya karar verdim birde onları deneyeceğim onlar daha stabil çalışacaktır diye düşünüyorum ama konu ile ilgili yorumlarımı yine yazmaya çalışacağım. Aslına bakılırsa saf android bulup kurma imkanımız olsa keşke. şu yeni çıkan general mobile 4G gibi birşey google yeni android çıkarttığında nexuslar gibi otomatik son sürüme geçen.

• Lollipop +1

• Şarjı kullanımda en fazla 4-5 saat dayanıyor güç tasarrufu modunda denemedim ondada en fazla 6 saatir . Güncelleme desteğini acmiyacagim bile. Telefon 30-40 dk kullandıktan sonra donmaya başlıyor.

• En kısa surede güncelleme gelmeli,

-Duvar kağıdı telefonu açıp kapatınca ayarı bozuluyor
    - telefon girişmesi sirasinda telefonu kulaktan çekince arama ekranı aradığım kişinin rehber bölümüne giriyor telefonu kapatmak için uğraşıyordum.

- 3g internet hızındaki dengesizlik giderilmeli AC kapa yapmak artık kabak tadı verdi

-telefonu sıfırdan açarken çift animasyon olayinida anlamadım eski yıldızlı animasyon ile yeni kıtalar olan animasyonun peşpeşe olması garip yanı biri olsa yeterli yarım saat açılsın diye bekliyoruz ( bu sadece bendemi öyle anlamadım )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meliii -- 8 Kasım 2015; 23:54:39 >
  • necvox marka arac multimedia ekraninda gmd elite bluetooth ile baglaniyor fakat rehberi indirme yapinca hicbirsey gozukmuyor,gmd 1 de ayni..samsung note 3 denedik +90 la baslayan numaralari indirip listeledi..varmi bilgisi olan..

• Arkadaşlar ikinci el olarak GM Elite 16GB cihaz aldım,cihazın kasasını değiştirmek istiyorum piyasada 60TL ye satılan kasalar orjinalmidir acaba,ekranı değişmiş bir cihaz bu yüzden ekranı tam takılamamış veya kasada açıklık var sanırım bunu kasa değişimi ilende halledebilirim.

Birde önemli bir sorun cihazımın ses kısma ve açma tuşu çalışmıyor acaba sorunu ne olabilir hangi parça değişmesi hakkında bir bilgisi olan varsa bilgilendirirse çok memnun olurum.
  • General Mobile Discovery Elite telefonumda rehberde birisini arayabilmem için 4 kere tıklamam gerekiyor.
    Bu sorunu nasıl çözebilirim?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.