Şimdi Ara

General Mobile Discovery ekranda sarı leke problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
18.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün telefonumu kullanırken ekranın sağ üst köşesinde sarı leke olduğunu fark ettim. Bu leke sadece beyaz ekranda görülebiliyor.Bu sorunu gören oldu mu hiç yoksa sadece ben miyim ?

• Ekranla ilgili bulutlanma probleminin bir değişik versiyonu. Servise gönderirseniz ekranı değiştirirler. Ama şahsen ben olsam çok rahatsız etmiyorsa göndermem. Çünkü yerine takılan ekran çok daha kalitesiz. Mesela benim cihazda da bulutlanma problemi var. Sadece beyaz ekranda görülen parlak beyaz lekeler. Telefonumun garantisi de olduğu için dert etmiyorum. Garantisinin bitmeye yakın bir zamanda servise gönderirim ön paneli komple yenisiyle degiştirirler telefon o kadar süre kullanımdan sonra yenilenmiş olur diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdilik görmek çok zor ilerde büyür diye korkuyorum.
  • Garantiye göndermeni tavsiye etmiyorum bende de 3 ölü piksel var ama korkuyorum

• Bende ölü pikselde var ama sadece 1 tane onu umursamıyorum.Şarj soketi bozuldu,görüntülü görüşmede sorun vardı onları 50 tl ile hallettik.Üstüne bu sorun çıktı Discovery alana kadar kendimi elektronikte şanslı sanıyordum :)
  • akgokhan A kullanıcısına yanıt
    bendede 2 hafta önce falan çıktı iki adet oldu sağ taraftan aşagıya dogru başta sadece beyazda goruluyodu simdi yavas yavas koyulastı buyudu ve acık tondaki diğer renklerdede belirginleşti,aslında garantiye vermeyi dusunuyorum arka kapata sarardı,garantinin kalitesiz ekran taktıgını duydugumdan beri kalsın idare ettiği kadar diyorum,belki ileride kalieteli ekran getirirler diye avutuyorum kendimi 18 ay garantim var daha belki ileride arızalanır değiştiririm,diyorum ama sarı leke sinir bozarsa gondercem mecbur kaliteli ips ten sonra dandik ips ekrana alısabilirmiyim onuda bilmiyorum.
  • Daha kötü ekran taktıkları kesin mi? Hiç ekran değiştiren oldu mu acaba ?
  • telpaya yolladıysan ilk başta garanti gitmemiştir . yolla bir daha
  • Aynı sorun bende de başladı. Ekranın sağ üst köşesinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: muxo

Ekranla ilgili bulutlanma probleminin bir değişik versiyonu. Servise gönderirseniz ekranı değiştirirler. Ama şahsen ben olsam çok rahatsız etmiyorsa göndermem. Çünkü yerine takılan ekran çok daha kalitesiz. Mesela benim cihazda da bulutlanma problemi var. Sadece beyaz ekranda görülen parlak beyaz lekeler. Telefonumun garantisi de olduğu için dert etmiyorum. Garantisinin bitmeye yakın bir zamanda servise gönderirim ön paneli komple yenisiyle degiştirirler telefon o kadar süre kullanımdan sonra yenilenmiş olur diye düşünüyorum

O ekran 50 kere degistirsinler gene oluyo...kronik hastaligi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 19 Mart 2014; 11:52:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akgokhan

Arkadaşlar bugün telefonumu kullanırken ekranın sağ üst köşesinde sarı leke olduğunu fark ettim. Bu leke sadece beyaz ekranda görülebiliyor.Bu sorunu gören oldu mu hiç yoksa sadece ben miyim ?

bende de mesaj ekranında var çok dikkatli bakmak gerekiyor . pek sorun olmuyor diğer yerlerde belli olmuyor çünkü.
  • asihancan A kullanıcısına yanıt
    Dün gece telefonu dikkatle inceledim sağ taraf hafif kavis yapmış karanlıkta screen test ile siyah ekran açtığım zaman ses açma tuşu bölgesinde ışıma gördüm telefonun kasasını düzelttiğim zaman ışıma kesildi. Bir ay önce telefonu şarj soketi yüzünden Telpaya yolladım ana kart değişti acaba düzgün toplayamadılar mı ?
  • Bende de alttaki tuşlarin geri ve seçenek tuşları karanlıkta hafif yanıyor ama ev tusunda yok. Rahatsız etmediği için yollamiyorum.

• quote:

Dün gece telefonu dikkatle inceledim sağ taraf hafif kavis yapmış karanlıkta screen test ile siyah ekran açtığım zaman ses açma tuşu bölgesinde ışıma gördüm telefonun kasasını düzelttiğim zaman ışıma kesildi. Bir ay önce telefonu şarj soketi yüzünden Telpaya yolladım ana kart değişti acaba düzgün toplayamadılar mı ?

:) telefonun her yerinden bir kusur çıkar oldu bu arada şarj soketi için herhangi bir ücret verdiniz mi ?
  • asihancan A kullanıcısına yanıt
    50 tl...
  • Arkadaşlar, dün telefonu sarı leke yüzünden Telpaya elden verdim. 20 dk içinde ekran değiştirip verdiler. Taktıkları ekran eskisin aynısı kalitesiz falan değil. Bu arada Telpa kendini düzeltmiş gerçekten mırın kırın etmeden sorunumu 20 dk da çözdüler...
  • Benim ekranımdada bir leke var açık renklerde belli oluyor ortalarda bende yollayacağım hem yazılı haftası telefondan kurtulurum

• quote:

Arkadaşlar bugün telefonumu kullanırken ekranın sağ üst köşesinde sarı leke olduğunu fark ettim. Bu leke sadece beyaz ekranda görülebiliyor.Bu sorunu gören oldu mu hiç yoksa sadece ben miyim ?

ileride dahada artıyor birken iki oluyo mesela bende ilk başta bir tane oldu çok küçüktü sonra buyudu ve ikiye çıktı iyice belirginleşti şu anda ise alt kisimda beyaz çizikler oluşmaya başladı bu leke ve çiziklerin nedeni sanırım telefonun çok ince olması ekran sıkışıyor camdan dışarı çikacak nerdeyse biraz daha kalın yapsalardı iyi olurdu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

playde deadpixel test var indir bak hemen varsa eğer ölü pixel servise ....

• Mudixz kullanıcısına yanıt
    Screen test ile detaylıca baktım bir tane bile ölü piksel yok :)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.