Şimdi Ara

GENERAL MOBILE 4G KULLANICILARI KULÜBÜ - (ANDROID ONE) (1190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.115
Cevap
204
Favori
895.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11881189119011911192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu telefonun güç tuşu ve ses yükseltme azaltma tuşunu alabileceğim bir yer var mı garanti bitti ve kendim alıp değiştireyim diyorum ?
  • Dun prifilo avm general mobile servisine gittim. Elimdeki cihazin faturada alim tarihi ocak 2016 diye yaziyor. Fakat servisteki kiz bana garantinin gecen kasim ayinda bittigini soyledi. Ucretli parca degisimi yapilacagini soyledi. Nasil oluyor bu is cozemedim varmi bi fikri olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana da öyle demişti. Dedim ki sen ne saçmalıyorsun telefon piyasaya çıkalı 2 sene olmadı. Elimde fatura mevcuttu, garanti kapsamında ücretsiz tuşları değiştirmiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZaferBiryol

Bana da öyle demişti. Dedim ki sen ne saçmalıyorsun telefon piyasaya çıkalı 2 sene olmadı. Elimde fatura mevcuttu, garanti kapsamında ücretsiz tuşları değiştirmiştim.

Bana faturada telefonun imei yazmiyor dedi kabul edemiyiruz dedi. Peki daha oncedende granti degisimi olmustu ozman neden bunu soyoemedini, dedim orali olmadilar.

• Arkadaşlar telefon bazen şarj oluyor, bazen şarj olmuyor yeni batarya aldım onu hiç şarj etmiyor.Telefonu şarja bırakıyorum,şarj oluyor simgesi var ama aynı geri alıyorum sabah.Yeni batarya yu harici bir şekilde doldurmanın yolu var mı batarya mı bozuk diyorum ama diğer bataryayi da kafasına göre şarj ediyor

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Bu cihaza wileyfox yazılımı yükledikten sonra güncelleme aldığına göre, gm5 yazılımı yüklendiğinde de güncelleme alır mı acaba?

• f_conq kullanıcısına yanıt
    General Mobile guncellemelerde aylik duzenli olarak bile cikartamiyorken neden General Mobile 5 yazilimi atilsin ki ?

Wileyfox Android 8 icin destegini sunmazsa ki General Mobile 5 icin Android 8.0 icin sanirim Nisan 2018 de cikacakmis!
    Gerci o zamana kadar Android 8.2 cikar ki suan Android 8.1 halihazirda cikmis iken.

General Mobile neredeyse 1 yila yayilan bir guncelleme takvimi icin bari gec gelecekler icin daha guncel Android surumu icin soz verselerdi!

Kimse Google i suclayamaz Google zaten OEM firmalarina yayinlamakta misal aylik guvenlik guncellemeleri 2 hafta oncesi son hali ile tester lar ile OEM firmalarina verilmektedir eskiden aramizda General Mobile beta tester lardan biri bahsetmisti .

Yani pratikte General Mobile isterse aylik guvenlik guncellemelerini her ayin 1 inde yayinlayabilir de ...

Wileyfox ayrica 64 bit Android yuklu General Mobile de 32 bitlik ve kamerasi da 32 bitlik olmasindan ve veya yazilimsal onemli optimizasyonlar yapmamasi ile vasat kalmakta iken Wileyfox kamerasi daha ustun ve profesyonel ama basit arayuze sahiptir.

GPS icin de daha dogru ve kesintisiz olcme yapan IZAT GPS uygulamasi da General Mobile lerde yoktur. Cihazi ilk satisa ciktigi gun satin almis ve 1 hafta gecmeden GPS teki kopmalar ustelik acik alanda baska cihazda sorun yapmiyorken diye servise gittim Istanbul merkezd Profilo AVM deki TELPA ya adamlara sordum GPS i sorunlu nasil test edeceksiniz herhangi bir GPS test aleti var mi dedim adam disari cikar acik alanda test ederiz ! demisti ...

Neyse dallanmasi fazla :) .

Su an icin Wileyfox orjinal stok ROM una gecmek en mantiklisi ...

• Hocam rehberin için teşekkürler, GM5 romu kullanıyordum. GM ona da güncellemeleri aksatınca tek yol bu kaldı. Gittiği yere kadar devam edeceğiz. Bir daha da tövbe, almam da aldırmam da bu markayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raven93 -- 21 Aralık 2017; 20:4:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jose_Gökhan

Arkadaşlar telefon bazen şarj oluyor, bazen şarj olmuyor yeni batarya aldım onu hiç şarj etmiyor.Telefonu şarja bırakıyorum,şarj oluyor simgesi var ama aynı geri alıyorum sabah.Yeni batarya yu harici bir şekilde doldurmanın yolu var mı batarya mı bozuk diyorum ama diğer bataryayi da kafasına göre şarj ediyor

Bataryayi takiyorsun onu da prize takiyosun dolduran bir alet var

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Turkce yardim olacaklari site :

https://forum.turkdevs.com/forum/gm-4g-genel.66/

Orada bile surada bahsetigim Android 7.1.2 KASIM 2017 guncellemelerinden bihaberler .

Ama General Mobile den Wileyfox a gecis icin gerekli adimlar derli toplu Turkce anlatan bir site veya forum bile yok !

Bende bir sekilde paylasayim adimlari :

Bu surecte cihaz resetlenecektir yedeklemeler yapilmasi sart aksi halde silinecektir cihazdaki hersey !

Iste basliyoruz

Telefon ile bilgisayar arasinda kopru kuran islemleri yapan onemli bir arac bilgisayariniza yuklenmelidir iste :
    adb ve fastboot komutlarini heryerde calistirilabilen kurulumu acemilere onermekteyim :

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979 indirin Y yes diyerek ilerleyin.

Simdi ise telefonunuzdan ;

Ayarlar>Derleme numarasina gelip ustune surekli dokunun gelistirici modu aktiflensin.

Ekran dibindeki asagidaki sanal tuslarindan geri secimi yapip en asagida Telefon hakkinda ibaresinin ustunde "Gelistirici secenekleri" ne gidilecektir. Buradan OEM kilit acma secili olacak ! Ayrica asagilardan ise USB hata ayiklamasi da secili olsun.

Bircok komut islemini CMD ile kendiniz de yapabilirsiniz ama birisi bu isi gorsellestirip basit fare tiklamalarina indirgemis kullanisli bir araci oneriyorum indirme linki :

https://drive.google.com/uc?id=0B6fxLeYu3P6Kb1hCQmZ2bmVKbEU&export=download

GM5Plus uygulamasini indirip icerigini bir klasore cikartip GM5Plus Tool.exe yi calistirin .

GMPlus dese de General Mobile 4G ve 5 te destegi eklenmistir .

Cikan arayuzde cihazinizi secmeniz gerek :
    Telefon modeli ibaresi var GM 4G i secin.

Telefonu USB kablosu ile bilgisayara baglayiniz ( telefonun ekrani acikta olsun takip edin onay cikacaktir izin onayi vermelisiniz ) .

Telefonunuzu Bootloader moduna almaniz gerekli bunun icin programdaki Yeniden Baslatma Menusu den Bootloader kutucugu secilerek cihaziniz bootloader moduna gececektir.

Sonra Bootloader kilidi acilacak :

Bootloader kilidi acma : Bunun icin de

Kilidi ac i secin . Telefon silmeye baslayacaktir bitmesini bekleyin.

Bilgilendirme uyari : Bootloader kilit acma veya kilitlemede cihaza format ceker hersey silinir !

Simdi de Wilefox orjinal resmi firmware /imaj/ yazilim /ROM diye adlandirilan dosyayi surdan indirin :

https://wileyfox.wetransfer.com/downloads/fde3e36b18ec85a847af54a1d6c5f6bb20170427183018/1834ad

Indirme sitesinde Agree deyip cikan download kutucugundan indirmeye baslayabilirsiniz. NoScript gibi tarayici eklentileriyle indirmez ( farkli tarayici kullanilmalidir olaki indirmede problem olursa diye ... )

Yazilim atmaya yarayacak komutlari baslatan dosya suradan inidirilecek :

http://www.mediafire.com/file/vueb5c4ozbv41gj/Fastboot.bat

uzantisi silinecek sadece fastboot.bat olacak. Aslinda notepad ile acilabilecek komut satirlarindan olusmaktadir.

Wileyfox yazilim dosyalarinin icine fastboot.bat dosyasi da atilacak .

Hersey hazirdir artik kuruluma gecmek icin Fastboot.bat dosyasini calistirin.

Islem bittikten sonra Wilefox logolari ile acilacaktir turuncu turuncu sirin sicak bir introsu var . Ilk kurulumda cihaz tepkisiz gibi kalabilir acilis esnasinda beklemek istenmiyorsa bataryayi cikartip cihazi tekrardan baslatin bu sefer daha hizli baslayacaktir . Ya da power guc dugmesine uzunca basilarak ta olur ...

Gozlem ve kiyaslamalarim :

FM Radyosu aktif 64 bitlik daha basarili ve ozellikleri zengin kamerasi on kamerasi da artik 1080p kayit yapabilen ( General Mobile 4G ve 5 lerde on kamera video modu anca 720p kayit desteklemekte )

Bildirim isigini da kullanan GPS i daha basarili cift tiklama ile ekrani kapatma ozelligi olan Turkiye ye has arayuz ve medyalari da sunan aslinda General Mobile de beklememiz gereken hizmetler ve arayuzler ile geliyor.

Ekran kayit sesli veya sessiz secenegi de var . Ses kayit programi kendisine ait video ve fotograf gostericisi de var. Elbette Google inkiler de var ...

Android aylik guncellemeler gecmis her ayinki gelecek beklemeden. Simdi yuklerseniz seri bir sekilde her guncelleme bittiginde oteki Android guncellemeleri gelecektir.

Bugun itibariyle KASIM 2017 Android 7.1.2 guncellemesi almistir .

Belki ilerki tarihlerde de ARALIK veya Android 8 guncellemesi de alabilir .

Guvenlik acisindan Wileyfox ta kalinmasini onermekteyim.

Gelismis secenekleri aktifleyip animasyonlari 0 yapilirsa daha da hizlanacaktir. Ayni yerdeki ayarlardan da DPI degeri 450 onermekteyim. Gorseller varsayilan olarak bence biraz iri General Mobile de de oyle idi . Tercih meselesi. Iphone un ekranlarina ikon piksel gorselligine gore kiyaslamaktayim.

Cikartilacak dersler : General Mobile Turkiye su ufacik Ingiliz sirketi kadar ne arayuz iyilestirmesi ne de aylik guvenlik ne de Android surum guncellemesi basaramamistir ne de 64 bitlik islemciye 64 bitlik Android i basaramamistir General Mobile TELPA .

Google a kimse suc atamaz ! Wileyfox urunlerinde donanimlarinda yeni cikan cihazlarinda Snapdragon 430 iken General Mobile inatla ayni donanimli General Mobile 5 diye cikartmasi ertesi yilda MTK dandik islemcisi ile General Mobile 6 diye yayinlamasi kaliteden performanstan hizmetten odun verdiklerini her acidan kanitlamistir MALESEF ! ..

TELPA General Mobile i tuketici mahkemeleri dahil sikayet edilmesini onermekteyim sosyal platformlarda gozardi edilemeyecek herkesin erisebilecegi mecralarda bu rezalet paylasilmalidir. Emsal yapanlar var duzenli aksatmadan.

General Mobile genel olarak aylik guvenlik guncellemeleri vermesi gerekiyor.

General Mobile 4G kotunun iyisi olsa da eskiden de biliriz ki Nexus lara geldiginden aylar sonra guncelleme kademeli olarak dagitilirdi simdi goruluyor ki General Mobile 5 General Mobile 6 ve 6 Plus larda guncelleme Android Aylik Guvenlik Guncellemeleri aksatilmakta Android 7.1.1 veya 7.1.2 veya Android 8.1 yayinlanma tarihi hakkinda hicbirsey paylasilmiyor.

Nedense Android 8.0 yani eskimis bir Android uzerinde son cikan cihazi icin ugrasilmaasi da anlamsizlasmakta lakin Android 8.1 Final surumu cikali neredeyse bugun itibariyle 1 haftasini dolduracak !...

Android 8.0 oreo geldi mi acaba

• onur455 O kullanıcısına yanıt
    Wileyfox Hollanda resmi aciklamasina gore geliyor

https://www.facebook.com/wileyfoxnl/posts/1542447912539349

Komt android 8 ook voor de Swift

De update voor de Swift komt er ook aan, wanneer dit is kunnen we nog niet vertellen.

Android 8 bizdeki General Mobile 4G veya 5 e Wilefox ile gelecegi kesin ama tarihi ne zaman belirtilmemis .

Bence yuksek ihtimalle General Mobile in dedigi gibi Nisan 2018 de cikmaz .

Bilgisayar kullanmadan bunu yükleme imkanımız var mı?

• hamunpatra H kullanıcısına yanıt
    Olsaydi bahsederdim. Epey arastirdim OTA ile mevcut olan neyse ona razi kaliyorsun :/

Bilgisayar sart.
  • Boomcu kullanıcısına yanıt
    Dostum naptın parça bulabildinmi? Benim güç tuşu da sert basınca çalışıyor.Bir kere garantiden değiştirmişdim şimdi garantisi de yok kendim parça alıp değiştireyim diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: MuStafA.A

Dostum naptın parça bulabildinmi? Benim güç tuşu da sert basınca çalışıyor.Bir kere garantiden değiştirmişdim şimdi garantisi de yok kendim parça alıp değiştireyim diyorum

n11 de gördüm 15 lira civarına tuş var ama ayın 11inde istanbula gidicem, servise gidip sorucam eğer yüksek fiyat biçerlerse kendim parça alıp değiştirmeye çalışıcam , 10 kadar daha idare edicem bu şekilde
  • Yarın unutmassam servisi arayıp bi fiyat sorayım ama şöyle birşey var 6 ay sonra yine bozulmaya başlıyor o yüzden böyle idare edicem yada çok cüzi bir masrafa parça temin edebileceğim bir yer bulursam kendim degistiricem.@Boomcu

• Servis güç tuşu problemi için bakmamız lazım 65 yada 70 lira masraf tutar dedi.

Verdiğiniz Facebook linkinde bizim cihazlardan bahsettiğini ben göremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: onur455

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Turkce yardim olacaklari site :

https://forum.turkdevs.com/forum/gm-4g-genel.66/

Orada bile surada bahsetigim Android 7.1.2 KASIM 2017 guncellemelerinden bihaberler .

Ama General Mobile den Wileyfox a gecis icin gerekli adimlar derli toplu Turkce anlatan bir site veya forum bile yok !

Bende bir sekilde paylasayim adimlari :

Bu surecte cihaz resetlenecektir yedeklemeler yapilmasi sart aksi halde silinecektir cihazdaki hersey !

Iste basliyoruz

Telefon ile bilgisayar arasinda kopru kuran islemleri yapan onemli bir arac bilgisayariniza yuklenmelidir iste :
    adb ve fastboot komutlarini heryerde calistirilabilen kurulumu acemilere onermekteyim :

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979 indirin Y yes diyerek ilerleyin.

Simdi ise telefonunuzdan ;

Ayarlar>Derleme numarasina gelip ustune surekli dokunun gelistirici modu aktiflensin.

Ekran dibindeki asagidaki sanal tuslarindan geri secimi yapip en asagida Telefon hakkinda ibaresinin ustunde "Gelistirici secenekleri" ne gidilecektir. Buradan OEM kilit acma secili olacak ! Ayrica asagilardan ise USB hata ayiklamasi da secili olsun.

Bircok komut islemini CMD ile kendiniz de yapabilirsiniz ama birisi bu isi gorsellestirip basit fare tiklamalarina indirgemis kullanisli bir araci oneriyorum indirme linki :

https://drive.google.com/uc?id=0B6fxLeYu3P6Kb1hCQmZ2bmVKbEU&export=download

GM5Plus uygulamasini indirip icerigini bir klasore cikartip GM5Plus Tool.exe yi calistirin .

GMPlus dese de General Mobile 4G ve 5 te destegi eklenmistir .

Cikan arayuzde cihazinizi secmeniz gerek :
    Telefon modeli ibaresi var GM 4G i secin.

Telefonu USB kablosu ile bilgisayara baglayiniz ( telefonun ekrani acikta olsun takip edin onay cikacaktir izin onayi vermelisiniz ) .

Telefonunuzu Bootloader moduna almaniz gerekli bunun icin programdaki Yeniden Baslatma Menusu den Bootloader kutucugu secilerek cihaziniz bootloader moduna gececektir.

Sonra Bootloader kilidi acilacak :

Bootloader kilidi acma : Bunun icin de

Kilidi ac i secin . Telefon silmeye baslayacaktir bitmesini bekleyin.

Bilgilendirme uyari : Bootloader kilit acma veya kilitlemede cihaza format ceker hersey silinir !

Simdi de Wilefox orjinal resmi firmware /imaj/ yazilim /ROM diye adlandirilan dosyayi surdan indirin :

https://wileyfox.wetransfer.com/downloads/fde3e36b18ec85a847af54a1d6c5f6bb20170427183018/1834ad

Indirme sitesinde Agree deyip cikan download kutucugundan indirmeye baslayabilirsiniz. NoScript gibi tarayici eklentileriyle indirmez ( farkli tarayici kullanilmalidir olaki indirmede problem olursa diye ... )

Yazilim atmaya yarayacak komutlari baslatan dosya suradan inidirilecek :

http://www.mediafire.com/file/vueb5c4ozbv41gj/Fastboot.bat

uzantisi silinecek sadece fastboot.bat olacak. Aslinda notepad ile acilabilecek komut satirlarindan olusmaktadir.

Wileyfox yazilim dosyalarinin icine fastboot.bat dosyasi da atilacak .

Hersey hazirdir artik kuruluma gecmek icin Fastboot.bat dosyasini calistirin.

Islem bittikten sonra Wilefox logolari ile acilacaktir turuncu turuncu sirin sicak bir introsu var . Ilk kurulumda cihaz tepkisiz gibi kalabilir acilis esnasinda beklemek istenmiyorsa bataryayi cikartip cihazi tekrardan baslatin bu sefer daha hizli baslayacaktir . Ya da power guc dugmesine uzunca basilarak ta olur ...

Gozlem ve kiyaslamalarim :

FM Radyosu aktif 64 bitlik daha basarili ve ozellikleri zengin kamerasi on kamerasi da artik 1080p kayit yapabilen ( General Mobile 4G ve 5 lerde on kamera video modu anca 720p kayit desteklemekte )

Bildirim isigini da kullanan GPS i daha basarili cift tiklama ile ekrani kapatma ozelligi olan Turkiye ye has arayuz ve medyalari da sunan aslinda General Mobile de beklememiz gereken hizmetler ve arayuzler ile geliyor.

Ekran kayit sesli veya sessiz secenegi de var . Ses kayit programi kendisine ait video ve fotograf gostericisi de var. Elbette Google inkiler de var ...

Android aylik guncellemeler gecmis her ayinki gelecek beklemeden. Simdi yuklerseniz seri bir sekilde her guncelleme bittiginde oteki Android guncellemeleri gelecektir.

Bugun itibariyle KASIM 2017 Android 7.1.2 guncellemesi almistir .

Belki ilerki tarihlerde de ARALIK veya Android 8 guncellemesi de alabilir .

Guvenlik acisindan Wileyfox ta kalinmasini onermekteyim.

Gelismis secenekleri aktifleyip animasyonlari 0 yapilirsa daha da hizlanacaktir. Ayni yerdeki ayarlardan da DPI degeri 450 onermekteyim. Gorseller varsayilan olarak bence biraz iri General Mobile de de oyle idi . Tercih meselesi. Iphone un ekranlarina ikon piksel gorselligine gore kiyaslamaktayim.

Cikartilacak dersler : General Mobile Turkiye su ufacik Ingiliz sirketi kadar ne arayuz iyilestirmesi ne de aylik guvenlik ne de Android surum guncellemesi basaramamistir ne de 64 bitlik islemciye 64 bitlik Android i basaramamistir General Mobile TELPA .

Google a kimse suc atamaz ! Wileyfox urunlerinde donanimlarinda yeni cikan cihazlarinda Snapdragon 430 iken General Mobile inatla ayni donanimli General Mobile 5 diye cikartmasi ertesi yilda MTK dandik islemcisi ile General Mobile 6 diye yayinlamasi kaliteden performanstan hizmetten odun verdiklerini her acidan kanitlamistir MALESEF ! ..

TELPA General Mobile i tuketici mahkemeleri dahil sikayet edilmesini onermekteyim sosyal platformlarda gozardi edilemeyecek herkesin erisebilecegi mecralarda bu rezalet paylasilmalidir. Emsal yapanlar var duzenli aksatmadan.

General Mobile genel olarak aylik guvenlik guncellemeleri vermesi gerekiyor.

General Mobile 4G kotunun iyisi olsa da eskiden de biliriz ki Nexus lara geldiginden aylar sonra guncelleme kademeli olarak dagitilirdi simdi goruluyor ki General Mobile 5 General Mobile 6 ve 6 Plus larda guncelleme Android Aylik Guvenlik Guncellemeleri aksatilmakta Android 7.1.1 veya 7.1.2 veya Android 8.1 yayinlanma tarihi hakkinda hicbirsey paylasilmiyor.

Nedense Android 8.0 yani eskimis bir Android uzerinde son cikan cihazi icin ugrasilmaasi da anlamsizlasmakta lakin Android 8.1 Final surumu cikali neredeyse bugun itibariyle 1 haftasini dolduracak !...

Android 8.0 oreo geldi mi acaba

Bu yazılımı yukleyince ekran yansıtma özelliği çalışıyor mu ben bir türlü ekran yansıtmayı bulamadım var mı bir bilen Android TV box um var ikisi arasında bağlantı kurmak istiyorum birde bu yazılım stabil mi 6 ay daha garantisi var cihazın riske değer mi İzmir'de kim atar ki bu yazılımı ?

• Arkadaslar merhaba. Bende de bu telefondan var icinde 7.1.1 var. Sarjdan %100 cekiyorum hic ellemeden hersey kapaliyken 4-5 dk sonra 95 lere falan dusuyor durduk yere. Sonra kurcalamaya basladikca hizlica %70 leri falan goruyor sarj sonra normal gidiyor ama anlayamadim. Ekran suresi olarak ise %1 de yaklasik 4 bucuk saat ekran suresi aldim o ayri.

• 
Sayfa: önceki 11881189119011911192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.