Şimdi Ara

Genelevlerin kapatılması hakkında (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
4.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

olaya "Turkiye musluman ulkedir" diye bakmayin "laik ulkedir, muslumanda gayrimuslim de olabilir" diye bakin. zaten kapatilirsa xxx shop acilmasi gerekli. olmadi insanlar illegal yollarla isini halletmeye ya da sirf bu is icin kiz arkadas bulmaya bakar. cok sakat bi mesele o yuzden hic girmemek lazim bu konuya.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük sorunları küçük ve mantıksız önlemlerle çözemezsiniz.
    İnsanlar neden genelevde çalışmak zorunda kalıyor, bu nedenler tespit edilmeli ve bu sorunlara yönelik kapsamlı çözümler üretilmeli.
    Sorunları çözmeden genel evleri kapatırsanız, bu sefer illegal yollarla bu işler yapılır.
    Bu ülkede fuhuş otobüsü vardı. Sürekli giden bir otobüs içinde fuhuş yapılıyordu.
    Sorunları çözmek istiyorsanız önce nedenleri tespit etmeniz lazım. Sonra bu nedenlere potansyel çözümler üretmeniz lazım. Üretilen çözümler arasından en uygun olanları uygulamalısınız.
    Yoksa hiç araştırmadan,hiç bir önlem almadan genel evleri kapatırsanız sorunlar daha da artar.

• Genelevi kapatsan ne olacak sanki?Sokakta 5 kadın işe çıkıyorsa 10 olacak ücret artacak değişen birşey olmayacak.Bu işi kanunla, yasakla bilmem ne ile bitiremezsin.Şehir merkezlerinde dolu kadın var bu işi yapan.100-200 lira alan yasakla beraber fiyat artacak oysa genelevde ucuza ve devlet güvencesiyle bu hizmeti alabiliyorsun.
  • "erkeğin malı meydanda olur." mantığından hareketle yapılmıştır.
  • Şu anda kapatılmasına karşıyım (maalesef,istemeden karşıyım) ama bir 40-50 yıla genelevlere zaten kendiliğinden ihtiyaç kalmayacağı görüşündeyim.Cinselliğe bakış açısının yavaştan yavaştan değişmeye başladığını düşünüyorum her iki cinstede.

Umarım bu köle zihniyeti bir son bulur tabi.
  • selamun aleykum

genelev tüzüğü olan bir kurum. buna göre devlet uygun şartları taşıyan kimseyi geneleve yönlendirmekte. amaç maddi bir kazanç elde ettirme ya da bu işe devlet kurumunu alet etme değil amaç cezalandırma amaçlıdır. bu şartları haiz kimse toplumdan dejenere edilir.

kişi eğer şartlarını taşıyorsa bir komisyon aracılığı ile durumu tesbit edilir ve bu komisyon bu kişiyi sıradan insanlardan ayırarak bu kimse bu işi sanat etmiştir der.

tüzüğün sanırsam 20 maddesine göre bu kimse zengin fakir ünlü ünsüz yaşlı genç olabilir.

muhattabın tercih hakkı yoktur. mesela bir kadın birden çok erkekle sansayonel ilşkileri para karşılığı yaşadığı zehabı dahi olsa bu komisyon o kişiyi genelevde çalışmaya davet eder.

kişinin tüzüğe karşı kanun yolu hususunda boşluk var. yani komisyon bir kadına sen genelevliksin dediğinde kadın ben fahişe değilim demesi için bir kanun yolu yok gibi. buradaki şey bir tercih değil bir zorlamadır. keyfe keder değil yani. komisyon genelevlik kadını belirler ve orada çalışmaya zorlar.

tüzüğün uygulanabilirliği yanında bir de eksiği var erkeğin de bu işi yapabilir olduğuna dair bir düzenleme gördüğüm kadarıyla mevcut değil.

• Allah sevabı da günahı da yeryüzünde var kılmış ki insanlar seçimini yapsın ve gelecekte konumunu belirlesin. Devlet'in yasaklar koyarak günahlara engel olma çabasını Allah'ın işine karışmak gibi görüyorum. Olaylar insanlara zarar vermediği sürece her şey serbest olmalı.
  • devlet asla böyle bir şeye yasak koymaz koymamalı.çünkü verginin çoğunlugu buradan geliyor.kapatılırsa para karşılı sex devam eder ama bu sefer devlet vergi alamaz.
    diğeride;kulakları çınlasın süleyman demirel "binanaley erbekan keraneleri kapatınca millet benmş si..sin"demişti gibi hatırlıyorum.usta siyasetçi çok doğru söylüyor.
    hatta erkek genelevide açılsın.kadın erkek eşitliği var.erkekler ihtiyacını görüyor kadınlar ne yapsın.kadınların ele avucada gelmiyor.yazık.
  • İşlevini yitirdi artık
    Ama kapatılsın demek değil bu
    Demirel'e atfedilen söz de geçerli olmaktan çok uzak artık
    70 li hatta 80 li yıllarda değiliz
    Baksanıza konu dışına
    16 Yaşındayım hala kız arkadaşım yok diye dert yanan bir nesil var artık
    Ve 16 yaşına kadar kız arkadaşı olmadığı için dertlenen
    Asosyaller için açık kalması da anlamsız
    Okullar ve işyerleri sorunun en yakın çözümü artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: combaba

quote:

Orijinalden alıntı: butze

kapatılması çok saçma ve islam bunu istiyor diye kapatılacaksa herkese 1 kadın verilsin o zaman.

hangi toplumda yaşıyorsun bilmiyorum ama zaten böyle bir şey var. Nikahı bastınmı resmi olarak 1 hanımı eş olarak alabiliyorsun. Eğer gücün yeterliyse 2-3 de dini nikah kıyarsın olur biter.

Gücün yetiyorsa ne demek koyun mu alıyorsun sen?Konuyu saptırmak istemiyorum ama bu ne biçim bir zihniyet.

Genelev konusuna gelmek gerekirse bir şekilde devletin bu işten elini çekip sektörü özelleştirmeye çalışması gerekir.Bu ortamlardaki koşullar yasalarla sağlamlaştırılmalı ve orada çalışanların kendi rızası ile çalıştığından emin olunmalıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1mpossible

quote:

Orijinalden alıntı: combaba

quote:

Orijinalden alıntı: butze

kapatılması çok saçma ve islam bunu istiyor diye kapatılacaksa herkese 1 kadın verilsin o zaman.

hangi toplumda yaşıyorsun bilmiyorum ama zaten böyle bir şey var. Nikahı bastınmı resmi olarak 1 hanımı eş olarak alabiliyorsun. Eğer gücün yeterliyse 2-3 de dini nikah kıyarsın olur biter.

Gücün yetiyorsa ne demek koyun mu alıyorsun sen?Konuyu saptırmak istemiyorum ama bu ne biçim bir zihniyet.

Genelev konusuna gelmek gerekirse bir şekilde devletin bu işten elini çekip sektörü özelleştirmeye çalışması gerekir.Bu ortamlardaki koşullar yasalarla sağlamlaştırılmalı ve orada çalışanların kendi rızası ile çalıştığından emin olunmalıdır.

bir yanlış anlama var. gücün yetiyorsa derken ekonomik güç başta olmak üzere cinsel güç sosyal yaşam vs onlar kast edilir.

• Konuyu açan kişiye soruyorum kimin yaptığı yasal düzenlemeler ile zina suç olmaktan çıkarılmıştır. Bence ilkin bu durum tartısılmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.ronnie

Kapatsınlar Allah için. İçkide bunları yapan halkı genelevler kapatılınca izlemek ayrı bir keyif olur. Arkadaş, madem cennet falan diyorsun, sen git. Allah ile benim arama girmeye kalkma, benden ayrı, Allah'tan ayrı yersin cezanı.

Not: Hayatımda geneleve falan gitmedim, gideceğimi de sanmıyorum. Meselenin sadece birileri rant uğruna dini kullanırken bana ve başkalarına karışmaya çalışması.

Allah için yapılan eylemler zorla değil, güzellikle yapılır.
    Yani; İnsanların çoğunun serbest kalmasını istediği bir yeri, Allah için zorla kapattırmak benim zihnimde oluşan İslam Dinine pek uymuyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: paardon

quote:

Kapatsınlar Allah için. İçkide bunları yapan halkı genelevler kapatılınca izlemek ayrı bir keyif olur. Arkadaş, madem cennet falan diyorsun, sen git. Allah ile benim arama girmeye kalkma, benden ayrı, Allah'tan ayrı yersin cezanı.

Not: Hayatımda geneleve falan gitmedim, gideceğimi de sanmıyorum. Meselenin sadece birileri rant uğruna dini kullanırken bana ve başkalarına karışmaya çalışması.

Yani; İnsanların çoğunun serbest kalmasını istediği bir yeri, Allah için zorla kapattırmak benim zihnimde oluşan İslam Dinine pek uymuyor..

İlk cümleden sonrasını da okudunuz umarım Sizinle birebir aynı düşünüyoruz.

• quote:

quote:

zihnindeki başka birşeydır seninki, genelev ve islam aynı yerde olmaz,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

quote:

zihnindeki başka birşeydır seninki, genelev ve islam aynı yerde olmaz,

Bence de olmaz. Hayatımda daha önce hiç gitmedim de geneleve.. Ama bırakın insanları kendi kalıplarınıza sokmaya çalışmayı. Giden gider ve onu ilgilendirir. Gitmeyen gitmez ve onu ilgilendirir..

@c.ronnie
    Cümlelerinizin tamamını okudum ancak cevabı ilk cümlenize yazdım hocam.

• ben her ay 5 defa giderim çok memnunum eşiimden daha iyiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyvaan

ben her ay 5 defa giderim çok memnunum eşiimden daha iyiler

Altın üye
  • Ben kapatılmasından yana değilim fakat işleyişin düzeltilmesinden yanayım. Bu işi sektör haline getirip bu kadar el altından yaptırılması yanlış, sonuçları da ağırdır. Daha kontrollü şekilde yapılması taraftarıyım.
  • çok övülen osmanlı döneminde de vardı. gemici bir arkadaşım bugün itibarıyle 50 riyal karşılığı kendisini düzdüren suudi kadınların olduğunu da anlatmıştı. teyit edilmedi haliyle.

prensipte karşıyım, olmamalı.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.