Şimdi Ara

Genel Kurmay kavsaginda emniyet kemeri uygulamasi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Genel Kurmay onundeki ekip bir kac gundur emniyet kemeri kontrol ediyor. Diger yerlerde rastlamadim.
    77tl fena para degil.
    Dikkat edin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İyiymiş, tüm polisler yapsa ya. Foto çekip park cezası yazarken, foto çekip kemer cezası da yazabilirler.
  • aracın zırıldamasından sıkıldığım için direk takıyorum ,el alışkanlığı oldu artık . :)
  • Bu aralar cok duyar oldum gecen hafta gmk da bi arkadadim kemerden ceza yedi!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu aralar cok duyar oldum gecen hafta gmk da bi arkadadim kemerden ceza yedi!

• İyi olmuş
  • İyi bir uygulama vatandaşın hayrına en azından
    Genel Kurmay kavşağı zaten sıkıntılı bir yer, cam filmi vb. gibi bir sürü şeye ceza kesiyorlar periyodik olarak, başıma geldiğinden biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: PetrovaFire

İyi olmuş

İyi olan nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: decsan

quote:

İyi olmuş

İyi olan nedir?

Kemerin kontrol edilmesi tabiki
  • quote:

quote:

quote:

İyi olmuş

İyi olan nedir?

Neden peki?

• quote:

quote:

quote:

quote:

İyi olmuş

İyi olan nedir?

Neden peki?

Ne demek neden? Kontrol edilmesin mi?
  • 2012 yılında trafik kazalarında yaklaşık 230000 kişi yaralanmış 5000 kişi de hayatını kaybetmiş. Ölüm ve yaralanmaların yüzde 10 unun emniyet kemeri takmamakdan kaynaklansa her yıl 23000 kişinin yaralanmasını 500 kişininde sağ kalmasını sağlamak adına bu uygulama bence desteklenmeli.

• Bursa'nın Çanakkale tarafından girişinde de her zaman emniyet kemeri kontrolu yapılıyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İyi olmuş

İyi olan nedir?

Neden peki?

Devletimiz ne kadar da sosyal olmus gormeyeli aracimin icinde hemde sehir merkezinde 10 km hizla kaza falan.olursa bir yerime halel gelmesin diye ceza yaziyor.
    Ama oradan gecen taksiciler ve dolmuscular mutantlardan secildikleri icin cevrilmiyorlar.
    Demek devlet bizim hayrimiz icin sehrin en merkezi ve en yavas akan trafiginde kemer kontrol ediyor.
    Kim inanir sanirim kadir bile inanmaz kiciyla guler buna.
    Olay kota dildurmak beyler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ss01

2012 yılında trafik kazalarında yaklaşık 230000 kişi yaralanmış 5000 kişi de hayatını kaybetmiş. Ölüm ve yaralanmaların yüzde 10 unun emniyet kemeri takmamakdan kaynaklansa her yıl 23000 kişinin yaralanmasını 500 kişininde sağ kalmasını sağlamak adına bu uygulama bence desteklenmeli.

Varsayimlarla yola cikilmaz. Yuzde on kemer taksaydi olmezdi derseniz bende yuzde on taktigi oldu derim.
    Boyle bir istatistik yok elimizde.

• benim arkadasa da park cd sinde yazmislar emniyet kemerinden. bu aralar ankara genelinde bakiyolar buna demek ki. tesekkurler, dikkat edelim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İyi olmuş

İyi olan nedir?

Neden peki?

Devletimiz ne kadar da sosyal olmus gormeyeli aracimin icinde hemde sehir merkezinde 10 km hizla kaza falan.olursa bir yerime halel gelmesin diye ceza yaziyor.
    Ama oradan gecen taksiciler ve dolmuscular mutantlardan secildikleri icin cevrilmiyorlar.
    Demek devlet bizim hayrimiz icin sehrin en merkezi ve en yavas akan trafiginde kemer kontrol ediyor.
    Kim inanir sanirim kadir bile inanmaz kiciyla guler buna.
    Olay kota dildurmak beyler.

Kemer batıyor sanki,kemersiz araba kullanmayı marifet sayanlardan mısınız?

Sırf kemer takmadığı için ufak bir kazada karşınızdakinin ölümüne sebep olduğunuzu düşünün bi.Çok mu zor o tokayı çekip de yuvasına oturtmak?

Amaç kota doldurmaksa doldurtmayın arkadaş,takın kemerinizi.

Sanki deli gömleği giyin diyen var.

Konya Yolu'nda da EGO şeridini kullanan sürücülere sürekli ceza yazılıyor.Kuralların bi anlamı olmalı dimi?
  • Arac kullanan biri bile degilim. Marifetimde yoktur pek. 25 yilik soforum kurallara harfiyen uyarim hatta yazili olmayanlara bile.
    Benim burada sorguladigim seyi anlamadan yazdiniz sanirim.
    Genelde yapildigi gibi burada da uygulama amaci icin degil sirf yapilmis olmak icin yapiliyor.
    Ankarada kemer takan insan sayisi azdir. Neden cunku kontrol edilmez. İzmirde yasadim herkes takar neden? polisler bu konuda hassastir.
    Simdi sen yillarca bu konuyu es gec sonra bir sabah uyan ve trafigin icik cicik oldugu yerde uygulama yap.
    Etrafta da bir tane dolmuscu bir tane ticari olmasin. :)
    Sonra da bana bunun benim iyiligim icin oldugunu soyle.
    Madem bu kadar onemli bir aksesuar neden sehir icinde otobuslerde dolmuslarda taksilerde sofor dahil kimseye zorunlu degil.
    Madem ornek verdiniz bende vereyim.Allah vermesin Kemeri takili olan birine vurursaniz ve aractaki kadin hamile olsa ve kemerden dolayi bebek karninda olse ya da aracta sikisip kemer sebebiyle disari cikamasalar yada kemer sebebiyle boyu kisa olan birinin boyun aortu kesilse ve olse siz uzulmez misiniz. Yani kotu ornek ornek teskil etmez.

Peki siz kraldan cok kralci olanlardan misiniz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ss01

2012 yılında trafik kazalarında yaklaşık 230000 kişi yaralanmış 5000 kişi de hayatını kaybetmiş. Ölüm ve yaralanmaların yüzde 10 unun emniyet kemeri takmamakdan kaynaklansa her yıl 23000 kişinin yaralanmasını 500 kişininde sağ kalmasını sağlamak adına bu uygulama bence desteklenmeli.

Varsayimlarla yola cikilmaz. Yuzde on kemer taksaydi olmezdi derseniz bende yuzde on taktigi oldu derim.
    Boyle bir istatistik yok elimizde.

buyrun TÜİK 2011 verileri. Bu veriler EGM tarafından kaza raporlarından derlenerek her yıl yayınlanması için TÜİK e verilen rakamlar. Aşağıdaki istatistikte özellikle takmayanlar kısmına bakmanızı öneririm.Kemer takmayan sürücülerin karıştığı 705 kazada 88 ölü 382 yaralı. Ölüm oranı %12 yaralı oranı %50 nin üzerinde. Kemer takan sürücülerin karıştığı 2163 kazada 42 ölü 809 yaralı. Ölüm oranı sadece %2 yaralı oranıda %50 nin altında.

Genel Kurmay kavsaginda emniyet kemeri uygulamasi
  • quote:

Arac kullanan biri bile degilim. Marifetimde yoktur pek. 25 yilik soforum kurallara harfiyen uyarim hatta yazili olmayanlara bile.
    Benim burada sorguladigim seyi anlamadan yazdiniz sanirim.
    Genelde yapildigi gibi burada da uygulama amaci icin degil sirf yapilmis olmak icin yapiliyor.
    Ankarada kemer takan insan sayisi azdir. Neden cunku kontrol edilmez. İzmirde yasadim herkes takar neden? polisler bu konuda hassastir.
    Simdi sen yillarca bu konuyu es gec sonra bir sabah uyan ve trafigin icik cicik oldugu yerde uygulama yap.
    Etrafta da bir tane dolmuscu bir tane ticari olmasin. :)
    Sonra da bana bunun benim iyiligim icin oldugunu soyle.
    Madem bu kadar onemli bir aksesuar neden sehir icinde otobuslerde dolmuslarda taksilerde sofor dahil kimseye zorunlu degil.
    Madem ornek verdiniz bende vereyim.Allah vermesin Kemeri takili olan birine vurursaniz ve aractaki kadin hamile olsa ve kemerden dolayi bebek karninda olse ya da aracta sikisip kemer sebebiyle disari cikamasalar yada kemer sebebiyle boyu kisa olan birinin boyun aortu kesilse ve olse siz uzulmez misiniz. Yani kotu ornek ornek teskil etmez.

Peki siz kraldan cok kralci olanlardan misiniz?

Ehliyetimi 1992 yılında aldım.
    Ön koltuklarda emniyet kemeri takma zorunluluğu da 1992 yılı başında getirildi.
    Bana alışması hiç zor gelmedi, zaten artık takmazsam kendimi boşlukta hissediyorum ve hep takıyorum.

O yıllara kadar şehir içinde kimse emniyet kemeri takmazdı.
    Kontroller ve cezalar ile insanlar yola getirildi ve takmaya başladı.

İzmir'deyim. İzmir'de emniyet kemeri kontrolünü üçyol'da ve karabağlar'da düzenli olarak görüyorum.
    Bence çok mantıklı bir uygulama.

Ankara'da bu kontrollerin şimdi yapılmaya başlanmış olması Ankara'nın ve Ankara'lı yöneticilerin ayıbıdır.
    Emniyet müdürü bu kontrollere daha eskiden de başlayabilirdi.
    Ama Ankara'daki bürokrat sayısı, herkesin bir tanıdığı olması emniyet kemeri ve telefon konuşması gibi cezaları kesmeyi zorlaştırıyor olabilir.

Hamile kadınlar ile ilgili olarak, ani bir fren veya kazaya emniyet kemersiz yakalanan hamile bir kadın hem kendisini hem de bebeğini daha büyük bir tehlikeye atmış olur. Bebeğini ve kendi hayatını düşünen bir hamile kadın emniyet kemerini takmak durumundadır.
    Boyu kısa olan biri de emniyet kemerini kendi boyuna göre ayarlamalıdır. Bu özellik neredeyse standart oldu.

İstatistiklerde sizin verdiğiniz örnekler binde bir bile değildir. Belki de milyonda bir.

Selamlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.