Şimdi Ara

GENÇLİĞİMİZ ÇÜRÜYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sokulmuşuz milyonların girdiği at yarışına kendimi parçalıyoruz ne eğitim sistemi iyi ne ekonomi iyi bir markete giriyosun kola almaya kalksan 9 tl sigaradan bahsetmiyorum bile ne olacak bu ülkenin hali hiç bilinmez ama hala daha bazıları osmanlı torunuyuz osmanlı torunuyuz eğğğ türkler kimmi 40 çeriyle çin seddini basan falan filan. bu adamlar dirilse utancından mezarlarına geri dönerler ülkenin halini görseler. o bazı dizileri izleyip gaza gelmeye devam etsin türk halkı aynen osmanlı aynen dünya deviyiz osmanlı torunuyuz evet evet. ben inanmıyorum bu halkın osmanlıdan geldiğini gerçek türk olduğunu hepsi arapdan başka bir şey değil

• bu olay bile ekonomiyle alakalı hocam ya.

mesela amerika da, avrupa da insanlar açlıktan ölücem okumalıyım diye üniversite okumuyor. (genellikle)

çünkü adam garsonda olsa, işçide olsa ortalama bir hayatı olucak ancak burası için aynı şey geçerli değil. aynı şekilde her yere üniversite açılması ve bu sebepten ötürü bir çok üniversitede bir çok bölüm komik sıralamalara girilebildiği için insanlar akın ettiler. bu da dehşet lisans mezunu işsiz yarattı. bir bakıma sizin dediğiniz gibi lise 5 :/

Haklısın aga. Bi üst konuda üni için yazıyordum devlette üni okuyamam falan diye tek sebebi Arap seviciliği ve liyakatsızlık.

Eğitim Sistemi zaten çöp. +1milyondan fazla mezun vere vere aynı sınava 5 kere giren yüz binler var

Sadece yks üzerinde Bi haksızlık yok . Mülakatları konuşmaya kalksak alırlar Silivrye.

Ekonomi hakkında konuşsak yüzlerce paragraf yazrım ama özeti bu :

Eylülde macbook alacağım diye baktım 9800 idi şimdi 12400.

İstihdam zaten yok

Bazen karamsar olma diyorum ama harbi elde değil. Geçen anket yapmışlar greencard çıksa gider misiniz diye? Genci yaşlısı giderim demiş.

Kendimizi geliştirmekten başka şansımız yok . Okul üniversite falan hikaye.
  • Kanka osmanliya nasıl bağladın konuyu 😅

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • başka şansım olsaydı uğraşmazdım ancak olmadığı için köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek zorundayım. bir çoğumuzda böyleyiz.

• çünkü geçmişe bakmakdan geleceğimizi unuttuk

• Milyonların girdiği at yarışı olmadan nasıl olacak bu iş iyiyi kötüden ayirmanın başka yolu yok adi değişebilir yöntemi değişebilir ama o yarış dünyanın her yerinde var ve bence Türkiye'de nispeten daha az bir yarış var Japonya gibi ülkelerdeki rekabeti araştır şükredersin

• Bunlar daha iyi zamanlarınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metufkcr -- 17 Mayıs 2021; 3:13:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • taveuni kullanıcısına yanıt

bu olay bile ekonomiyle alakalı hocam ya.

mesela amerika da, avrupa da insanlar açlıktan ölücem okumalıyım diye üniversite okumuyor. (genellikle)

çünkü adam garsonda olsa, işçide olsa ortalama bir hayatı olucak ancak burası için aynı şey geçerli değil. aynı şekilde her yere üniversite açılması ve bu sebepten ötürü bir çok üniversitede bir çok bölüm komik sıralamalara girilebildiği için insanlar akın ettiler. bu da dehşet lisans mezunu işsiz yarattı. bir bakıma sizin dediğiniz gibi lise 5 :/

• Türkois T kullanıcısına yanıt

şükürmü edersin nerenin eğitim sistemine baktın bilmiyorum ama avrupanın ingilterenin bir bak derim merkezi sınav diye bir şey yok adamlar da koskoca 1 yıl çalışıp tek bi sınava bağlamıyor adamlar :d

• Katılmıyorum. Bu sınavlar bir engel fakat aşılması çok büyük engeller değil. Her şey kişide bitiyor.

• Merkezi sınav olmaması bir yarışın olmadığı anlmına gelmez. Ayrıca Türkiye bazında merkezi sınav en adil yol olur merkezi sınavın olmadığı yerlede okul sınavların ve ortalaman dogrultusunda universitelere başvuruyorsun ama bu sistem Türkiye'de uygulanamaz sadece obp yi etkilemesine rağmen not şişirmeler oluyorken o şekilde ne olur hayal et

• “Yatağımın karşısında bir pencere var. Odanın duvarları bomboş. Nasıl yaşadım on yıl bu evde? Bir gün duvara bir resim asmak gelmedi mi içimden? Ben ne yaptım? Kimse de uyarmadı beni. İşte sonunda anlamsız biri oldum. İşte sonum geldi. Kötü bir resim asarım korkusuyla hiç resim asmadım; kötü yaşarım korkusuyla hiç yaşamadım.”

Biz de sırf iyi üniversite olsun diye durmadan yks'ye çalışıyoruz. Kötü yaşamaktan korkuyoruz bir nevi. 18-25 arası yaşlarımızı yks ile heba ediyoruz.

• Türkois T kullanıcısına yanıt
    Yavaş atın da bir yerden ekmek yemesi lazım. Türkiye'de o istisnalar dışında mümkün olmuyor

• 1 yıl sınava çalışıp sonra yoluna bakıcaksın reis ne gençlik çürümesi. Fosforcu gibi yapma kendini.

• Osmanlıyı arapları nerden çıkardın niye millete arap dedin şimdi? Stresten aklı gitmiş adamın cidden bu sistem sorunlu millete neler yapıyor baksanıza.

• ravbin R kullanıcısına yanıt

hala daha bir şeylerin farkın da değilsin asıl mesele yks sınav değil demek istediğimi bir gün anlarsın :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.