Şimdi Ara

Geçmişten günümüze fiyat değişimlerini yazalım (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
2
Favori
17.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
215 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dijital fotoğraf makinalarında'da çok yükseliş var.Bugün sıfır olarak almak isterseniz 1.900 TL'den başlıyor.1.300 olduğu günler vardı.
  • 2010 sonların bitcoin... ilk cıktıgı zamanlar yani 0.1 dolardı...

2013 de 100 dolardı..

2016 basında 400 dolardı..

Sımdı 4200 dolar...
  • Vans ayakkabıyı 2013 te 90 tl ye alıyodum şimdi 250 tl

Levis kotu 60 a alıyodum şimdi 200 den fazla

Yurtdışından parfüm alıyodum şimdi alamıyorum

Ebay den alışveriş yapıyodum şimdi yapamıyorum

Konsol oyunlarını 15 tl ye alıyodum şimdi alamıyorum

Müslümandım şimdi dinsizim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hıhı allahın izniyle, evet kardeşim allahın amerikalisi da allahın izniyle büyüyor dimi

• Bi yorum alalım

• Bu adresten 2003 temel yıllı madde sepeti ve ay ay fiyatlara bakabilirsiniz

http://www.tuik.gov.tr/PreIstatistikTablo.do?istab_id=653
  • quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Allah 5 TL olduğu günleri nasip etsin inşallah yakın zamanda.

Bu vatan hainliğidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Temmuz 2016 Seat ibiza 1.0 EcoTSI 110 HP DSG Start/Stop 56.500
    Agustos 2017 IBIZA 1.0 EcoTSI 110 HP DSG 71.600 TL
  • 2012'de burgerking menü 8,95
    2017'de 8,95 ne koyuyorlarsa içine

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Bizler artık üretmedikçe, bir şeylerin alımını uygun fiyatlarla hiçbir zaman yapamayacağız. Bu ayrı...

Fakat yurt dışından ithal edilmeyen şeyler konusunda böyle bir fiyat artımı yok. Bunlar tamamen kurlarla alakalı fiyat yükselişleri, yükselişleri normal karşılıyorum fakat bizim vatandaşımız bunları hak etmiyor. Sadece bunu söyleyebilirim. Kötü bir durum.

• 2016 başında 65 dolara amazondan 240 lık ssd almıştım. o zaman 190tl ye denk gelmişti . şimdi 120 likler 250tl 250 likler 400tl . yurtdışı fiyatları da gümrük sınırının düşmesiyle avantajını yitirdi . sıkın bu milletin gırtlağını sıkın . yiyecek ekmek bulamasınlar .
  • 2016 Şubat ayında 90000 TL lik aynı donanım aynı kasa focus şuan 120000 TL.

• 2.5litre coca Cola 2008 yılında 2.5tlydi şuan kaç bimiyorum.

Logitech extreme 3d pro 60 tlye almıştım aynı ürün şuan 160 tl sıfırı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar konuyla alakasız olacak ama enflasyon artışı kurun artışıyla mı orantılı yoksa kur + enflasyon mu fiyatlara binen rakam?
  • paracevirici.com/doviz-arsiv/merkez-bankasi/gecmis-tarihli-doviz/2007/amerikan-dolari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arranger. -- 16 Ağustos 2017; 21:20:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanburak61

Bizler artık üretmedikçe, bir şeylerin alımını uygun fiyatlarla hiçbir zaman yapamayacağız. Bu ayrı...

Fakat yurt dışından ithal edilmeyen şeyler konusunda böyle bir fiyat artımı yok. Bunlar tamamen kurlarla alakalı fiyat yükselişleri, yükselişleri normal karşılıyorum fakat bizim vatandaşımız bunları hak etmiyor. Sadece bunu söyleyebilirim. Kötü bir durum.

Keşke üretsek vallaha çok rahatlarım bi nebzede olsa. 10 birim buğday veripte 1 tane araba almak koyuyor bana. Cari açık kapansa ithalat icraat dengelense bi

• Kömür fiyatı 2016-2017 kışında 16-17 tl idi, 2017-2018 kışı daha gelmeden, ağustosta 22 tl ye çıktı acaba kışın ne olur merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Viktor R3znov

quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

quote:

Orijinalden alıntı: Viktor R3znov

quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

Dişlerime 3200$ karşılığında tel takılmıştı. Dr Amerikalı olduğu için fiyat yüksekti ve dolar üzerindendi.

1$ 1,2₺ olduğu için 3700₺ ye hallettik Allah'a şükür. Şimdi dişleri yamuk olan ve tedaviye ihtiyacı olan gençlerimize üzülüyorum. Allah hepsine sabır ihsan eylesin

Bu konu provokatör, troll kaynıyor. 1 dolar hiçbir zaman 1.2 tl'ye düşmedi.

1934'te bir ara 1.26 TL olmuş. Herhalde diş tellerini o zaman yaptırdın :D :D

2006 2007 yıllarında tedavim gerçekleşti. Dekontları avcumda buruşturup ağzına mı sokayım inanman için?

At bekliyorum. Dolar kuru kaç TL göster bekliyorum. Ayrıca dikkat et başka bir yerine buruşmasın o :)

https://tradingeconomics.com/turkey/currency

Historical'a bas, max u sec.

Ben 2000 yilinda mi almistim ilk bilgisayarimi tam hatirlamiyorum yilini ancak dolar o zaman 1.08 tl idi. Fatura da oyle kesildi. Bulursam ilk postuma koyarim.

• Yastık altı yapın sistemin kölesi olmayın sistem sizin köleniz olsun 5 kişiden 1 yada 2 kişi yastık altı yapsa ne olurki diğer 3 kişi yapmadıkdan sonra.

SİSTEM İŞLEMELİ.
  • Hatirladigim en net ornek 2006 2007 kisinda 170 liraya tas gibi adidas bot almistim .Simdi bot 200 en az

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.