Şimdi Ara

GECKO ROM 3.24.40.87 v6.0 Zenfone 5 Anakonu (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
414
Cevap
9
Favori
13.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @legolaas16 Hocam bu romun xda daki konusunda bi arkadaş kurulumu kendince sıralamış
    kit-kat ..44 e dön sonra şöyle yükle falan... demek istediğim en son yazdığı birşey var;
    "kurulum bittikten sonra bootloader kilit açıcıyı tekrar çalıştr ve sorunsuz kullan"
    tekrar çalıştırmanın ne yararı var? Komutlar aynı, dosyalar aynı. Ben bunu denedim (hali hazırda kullanırken) zenmotion açık kullanıyorum 1,5 gündür hiç donma yok, telefon görüşmesinde zaten kapanma yok, o işlemi yapmak yararlı mı? Doğru mu anlamışım :)
    Birde bu romu kurduktan sonra bootloader kilidini kapatıp kullanmak mümkün mü? Var mı yolu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulutan1 -- 6 Mayıs 2016; 23:59:12 >
  • Stock romda denemek lazım. Şimdi inceledim konuyu yorumlarda işe yaradığını da yaramadığını da yazmışlar. Hatta özel romda deneyince oluşan sıkıntıyı da yazmışlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulutan1 -- 6 Mayıs 2016; 23:50:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulutan1

Aynen hocam bootloader kilidinin açılması gerekiyor
    Orjinal romdan alınırsa bu dosyalar botloader kilitlenmesi gerekiyor diye biliyorum.
    Ayrıca özel rom kullanırken ben bunu denedim telefon açılmıyor, çakılıyor sonra droidboot da çalışan kilit açıcı kullanımak lazım.
    Yazdığınız işlemi özel rom kullanırken denerseniz telefon açılmayabilir, burda paylaşılan kilit açıcı droidboot ta çalışmıoyor fakat bat dosyasının içini açıp ilk komutu silerseniz sorunu çözersiniz format atmaya gerek yok, benim başıma geldi, kolay şekilde çözülür.

ÜSTADIM ŞU ANLATTIĞINI BEN İLK DEFA DENEYECEĞİM, BAŞKA DA DENEYECEKLER OLABİLİR. Anlattığını doğru mu anladım resimledim bir kontrol ediver.
    Düzenlemeyi sağ tuş düzenleden mi yaptın yoksa Notepad++ mı kullandın. bir buradan hangi satır yazabilirmisin. 1- Stock rom üzerinde bu bahsettiğimiz .bat dosyasın işlem yapıyoruz. 2-Dosyayı toparlayıp kaydet deyip çık ve .bat dan çalıştır değil mi?
     GECKO ROM 3.24.40.87 v6.0 Zenfone 5 Anakonu

• Hocam ilk mesajınızda bahsettiğiniz kilit açma yöntemini "özel rom" ile denerseniz telefon muhtemelen çakılacak, açılmayacak bu yüzden droidboot ta kilit açıcıyı çalıştırmak lazım.
    Sizin sorduğunuz olay bu sanırım;

o .bat dosyasının bi kopyasını alın

".bat" olan uzantıyı .txt olarak değiştirin sonra tıklayıp içine girersiniz. İşlemi yaptıktan sonra .txt olarak değiştirdiğin yeri tekrar .bat olarak eski haline aldınız mı tamamdır.
    Eğer telefon çakılırsa droidboot tan düzenlediğiniz kilit açıcıyı çalıştırırsınız telefon açılır.

Sildiğim yeri kırmızı kutu içine aldım.

Komutların üzerine de adb devices yazdınız mı tamamdır.

Stock rom da çakılır mı denemedim çakılırsa aynı yöntem ile kurtulur.

• eyvallah saoğalsın üstadım. Benim kafama takılan başka bir soruya da cevap verdin.
    O zaman bu işte 2 yöntem var.
    1-şayet stock romda kullanacaksak şu linkteki anlatım şekliylehttp://zenfoneasus.com/zenfonelarda-donma-sorununa-yeni-cozum/ işlem yapacağız.
    2- Şayet Custom/Özel Romda ise mesela Root/TWRP den sonra GECKO ROM kurulumundan sonra bahsi geçen ZenFone 5 Bootloader Kilidi Açıcı.bat çalıştırarak Bootloder kilidi açma işlemi yapılacak.
    Özel romda cihaz brick olursa tarif ettiğin şekliyle .bat dosyasını editleyerek cihazı kurtaracağız.

Şayet anladığım doğruysa başka bir soru geliyor üstad,
    Stock Rom 5.0 Lolipop üzerinde ZenFone 5 Bootloader Kilidi Açıcı.bat dosyası ile BTLoaderı açıp sonra Gecko Romu flashlamamızda bir sorun olur mu, brick veya açıldıktan sonra donma - reset gibi
    gerçi Furkan kardeşe de sordum ama cevap gelmedi, yani GECKO İÇİN bOOTLODER AÇMAK GEREKLİ Mİ / GEREKLİ DEĞİL Mİ? STABİLLİK İÇİN

• Hocam 1. Şıkkı uygularken telefon çakılırsa çakılır zaten
    Gecko rom u yüklemek için botlooader açık olması gerekiyor 2. Şıkta çakılma olayı olmayacak yani:)

zentalkta görmüştüm bu şekilde açın sorun yok diye bende de özel rom yüklüydü o şekil denedim çakıldı :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Furkan kardeş son 5,0 fix twrp den yüklüyorum wipe yaptığım halde devamlı kurulum sihirbazında dönüyor başa birtürlü roma geçmiyor. başlangıç android.... hatası vermişti
  • Full wipe yapmayı deneyin. Ben böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sorun devam ederse stock tabanlı başka bir rom kurup sonrasında Gecko Rom'a geçmeyi deneyebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • a be gardaşım yeni güncellemen yakı mı hani şu soon un bi tarihi varmı onu deneseydim yapmışken
  • quote:

Orijinalden alıntı: legolaas16

Full wipe yapmayı deneyin. Ben böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sorun devam ederse stock tabanlı başka bir rom kurup sonrasında Gecko Rom'a geçmeyi deneyebilirsiniz.

üstad full wipe yaptım ama bu hatayı veriyor;

E:Error executing updater binary in zip ‘/external_sd/GECKO ROM- 3.24.40.87-v5 FIX.zip
    Failed

ekran görüntüsü aldım ama siyah çıkyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 12 Mayıs 2016; 15:55:19 >
  • Rom dosyasi bozuk inmiş olabilir. Tekrar indirmeyi deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: legolaas16

Rom dosyasi bozuk inmiş olabilir. Tekrar indirmeyi deneyin.

evet bende öyle düşündüm 3kez verdiğiniz linkten indirdim ama yine aynı

<<<<<<<<<<<<<

servis cihaza firmware yüklemişti, kafama takıldı. belki farklı bir durum olabilir.
    Ben bugün adb den manuel tekrar 4.4.2 atayım belkide sorun ordadır.
    Birde senin romundan önce Bigromun 10.1 i flashlamıştım ondan da kaynaklanabilir.
    A bu arada biz hala seni bekliyoruz gardaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 13 Mayıs 2016; 8:16:49 >
  • Hafta sonu roma guncelleme gelecek.Aynı sorunla karsilasmamanizi umuyorum.

• Rom 5.5 sürümüne güncellendi.

• legolaas16 L kullanıcısına yanıt
    Güncelliyorum :)

• Gecko 2.5 kullanıyorum üzerine direkt olarak 5.5 flashlasam sıkıntı olur mu? (veriler silinmesin diye) Wipe flan yapmaya gerek var mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • üstad eline sağlık 5.5 flashladım sorunsuz ancak ilk göze çarpanlar
    Gecko Rom ayarları ve diğer açılan menüler ve kilit ekranı simsiyah geliyor
    Ayrıca üstad bu Gecko 5.5.rom mu Bigrom 10-10.1 in aynısı olmuş yoksa Bigrom mu Geckonun aynısı olmuş.
    daha önce eleştirdiğimiz konuma düşmeyelim diye diyorum yanlış anlaşılmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademm35 -- 16 Mayıs 2016; 20:44:44 >
  • 5.0 fix kullanıyorum mevcut dosya verilerimi kaybetmeden nasıl yeni sürümü flaslayabilirim
  • Big rom son surumde gecko rom taban olarak kullanıldı.

• doganay08 D kullanıcısına yanıt
    Üzerine herhangi bir wipe işlemi yapmadan flashlayabilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.