Şimdi Ara

Geçen hafta AMD fx6200 aldım, bu hafta 6300 gelmiş..fark varmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

geçen hafta bilgisayar topladım. vatandan kampanyayla fx6200 işlemci almıştım. bu hafta baktım fx6300 gelmiş üstelik 5 lira fark var aralarında. sizce ne kadar etkiler genel performansı(oyun-ofis)

diğer parçalar:

sapphire 7850 1gb
    8 gb corisair 1600 mhz ddr3 ram
    60 gb ssd corsair 555yazma /495 okuma
    uyumlu anakart

• iade edebilme şansın varsa 6300 daha iyidir. piledriver mimarisi var yeni mimari. 95w tdp değeri ile daha az güç tüketir. öyle gözle görülecek bir fark olacağını zannetmiyorum ama.
  • fx 6200 125w fx 6300 95w ve 6300 daha güncel bi cpu pek uçuk farklar yok ama insanın içine düşüyo bir kurt
  • performans olarak pek fark yok ama güç tüketimi konusunda fark var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence degis tabiki fx6300 daha iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiç 6200 ile 6300 kıyas olurmu. 6200 suyunu sıksan 6100 kadar overclock olan bi işlemci.
  • AMD'leri pek bilmem ama o/c de marifetlidirler. Her hafta dergi gibi işlemci takip edeceğine sıkı o/c olabilen full unlocked bir işlemci al vur kırbacı vur kırbacı oooh. Para dökmeye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

hiç 6200 ile 6300 kıyas olurmu. 6200 suyunu sıksan 6100 kadar overclock olan bi işlemci.

İki işlemci arasındaki fark taş çatlasa %5
  • olurmu Raki. stok eğerlerde bile fark var, 6300 ü 4,5 yaptınmı,ki 6200 4,5 yapsan bile aradaki fark çok daha fazla açılır.

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/fx-8350-8320-6300-4300_6.html#sect0
  • quote:

olurmu Raki. stok eğerlerde bile fark var, 6300 ü 4,5 yaptınmı,ki 6200 4,5 yapsan bile aradaki fark çok daha fazla açılır.

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/fx-8350-8320-6300-4300_6.html#sect0

İki işlemcinin aynı saat hızlarında yapılmış bir testi varmı ?

• Ben bulamadım Raki,ama FX 6200 stok hızında 3,8 Ghz - FX 6300 ise stok hızında 3,5 Ghz iken yukardaki değerler çıkıyor,
    yeni nesil FX ler her bakımdan çok daha iyi.

aradaki fiat farkı da 6 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 31 Aralık 2012; 20:46:46 >
  • quote:

Ben bulamadım Raki,ama FX 6200 stok hızında 3,8 Ghz - FX 6300 ise stok hızında 3,5 Ghz iken yukardaki değerler çıkıyor,
    yeni nesil FX ler her bakımdan çok daha iyi.

aradaki fiat farkı da 6 tl.

Aradaki fiyat farkı 6 tl ise fx 6300 almak daha mantıklı tabi ben 40-50 tl civarında fark var sanıyordum yahu
  • bence gidin değiştirin benım ekran kartını 10 gun olmasına rağmen değiştirdim.
  • bir ay içinde aldığınız herhangi bir ürünü sorgusuz sualsiz değiştirme hakkına sahipsiniz

ambalajı kutusu vs tam olduğu taktirde

5 tl fark var ise değiştirmek fazlasıyla yerinde bir hamle olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ResVR

bir ay içinde aldığınız herhangi bir ürünü sorgusuz sualsiz değiştirme hakkına sahipsiniz

ambalajı kutusu vs tam olduğu taktirde

5 tl fark var ise değiştirmek fazlasıyla yerinde bir hamle olacaktır

herşeyi tam dutruyor hocam fakat indirim bitti. acaba haftaya olur mu indirim. onlar yılbaşı indirimleri mi idi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: prooge
    herşeyi tam dutruyor hocam fakat indirim bitti. acaba haftaya olur mu indirim. onlar yılbaşı indirimleri mi idi acaba

çalışanları da hangi aralıklar ile %25 indirim olduğunu bilmiyor

evet yılbaşına özel indirimlerdi son olanlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.