Şimdi Ara

Geceleri Ders Calışanlar Buraya -Orjinal- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.339
Cevap
13
Favori
40.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: d.eray
    Ekleyin hocam benide telefonu 1-2 kere çaldırın ben hemen bu sayfaya bakarım.

Ekledim
  • gece çalışmayın.

yegane tavsiyem bu ama yok illa ben çalışacam diyorsanız yapacak birşey yok. günah benden gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: R00T3RR00R
    gece çalışmayın.

yegane tavsiyem bu ama yok illa ben çalışacam diyorsanız yapacak birşey yok. günah benden gitti

Evet sıkıntı oluyor bazı zamanlar :) . Sen nden böyle bi dert yanar gibi oldu :) . Bilipde bizden saklıyorsan aşk olsun :)
  • Mezun değilseniz, büyük ihtimalle yapılamayacak bir uygulama. Malum, okuldan dolayı gece çalışmak diye birşey olmuyor. Yalnız, mezunlar içinde şunu söyleyim, bunu alışkanlık haline getirmeyin bence. Ancak şöyle olabilir, mesela test çözüyorsunuz, baktınız bir kitap bitirme isteği geldi. O kitabı bitirmek için gecenin ilerleyen saatlerine kadar uğraşabilirsiniz ama bunu nadir olarak yapmak gerek. Yoksa, gündüzleri yorgun yorgun ortalarda dolaşırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barman -- 10 Kasım 2010; 18:36:47 >
  • Bu gece bende denicem sizin önerilerinize uycam bakalım neler olucak
  • quote:

Orijinalden alıntı: barman

Mezun değilseniz, büyük ihtimalle yapılamayacak bir uygulama. Malum, okuldan dolayı gece çalışmak diye birşey olmuyor. Yalnız, mezunlar içinde şunu söyleyim, bunu alışkanlık haline getirmeyin bence. Ancak şöyle olabilir, mesela test çözüyorsunuz, baktınız bir kitap bitirme isteği geldi. O kitabı bitirmek için gecenin ilerleyen saatlerine kadar uğraşabilirsiniz ama bunu nadir olarak yapmak gerek. Yoksa, gündüzleri yorgun yorgun ortalarda dolaşırsınız.

Alışkın olmayan bünyeler için(yani benim için) gece ders çalışıp gündüz uyumak sorun olabilir.Mesela ben bu uygulamayı 3-4 günde bir uygulamak istiyorum.O da 2 ye kadar falan çalışırım zannedersem.Diğer günler ise 12'ye kadar idealdir benim için.

• Bayramda 9 gün tatil var galiba. 9 gün çok az uyumayı düşünüyorum ben. Günde 444 soru çözsem 9 günde 4000 soru yapar. Şimdiye kadar tatillerde 1 soru bile çözmüşlüğüm yok yalnız İnşallah bu sefer yapıcam. Çok az uyumayla 444 de geçilir ama bunu yapabilirsem zaten yeterde artar bile. Bol bol soru çözün. Herkese başarılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cebo01
    Bayramda 9 gün tatil var galiba. 9 gün çok az uyumayı düşünüyorum ben. Günde 444 soru çözsem 9 günde 4000 soru yapar. Şimdiye kadar tatillerde 1 soru bile çözmüşlüğüm yok yalnız İnşallah bu sefer yapıcam. Çok az uyumayla 444 de geçilir ama bunu yapabilirsem zaten yeterde artar bile. Bol bol soru çözün. Herkese başarılar.

günde 444 soru verimsiz olur bence demedi demeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

quote:

Bayramda 9 gün tatil var galiba. 9 gün çok az uyumayı düşünüyorum ben. Günde 444 soru çözsem 9 günde 4000 soru yapar. Şimdiye kadar tatillerde 1 soru bile çözmüşlüğüm yok yalnız İnşallah bu sefer yapıcam. Çok az uyumayla 444 de geçilir ama bunu yapabilirsem zaten yeterde artar bile. Bol bol soru çözün. Herkese başarılar.

günde 444 soru verimsiz olur bence demedi demeyin

Niye ki? Konuları biliyorum zaten. 100 tane biyoloji sorusu 50dk bile almaz. Aynı şekilde kimya soruları da. Gerometri,fizik ve matematik biraz uzun sürebilir. Onlarda dakikada 1 soru bile olsa, kaba bir hesapla;

100 biyoloji:50dk
    100 kimya:50dk
    100 matematik 100dk
    100 fizik 100dk
    100 geometri 100dk

Yani toplamda 6.5 saat yapar 500 soru. Tabi 7-7.5 da olabilir veya 5-5.5 da olabilir bu süre. Bence çok yıpratıcı bir süre değil 24 saatte 6-7 saat.

• Tatillerde mutalak çalısın arkadaslar. Ben çalısamıcam ama tecrübeme dayanarak söylüyorum ki;

15 tatilde ve bayramlarda çalısan digerlerinden 1 adım öne gecer. Tatil yapmayın. Eger ev çok kalabalıksa bile en az 1-2 saat çalısıp ailenizle vakit gecirin. Emin olun ögrencilerin %60'ı bayramlarda çalısmıyo.

Ben calısmamıstım zamanında
  • iyi de her testten sonra dönüp yanlislari kontrol etmek falan lazim
    yine herkesin taktigi farklidir tabi de ben kendime gore söluyorum
  • quote:

iyi de her testten sonra dönüp yanlislari kontrol etmek falan lazim

Tabi canım yanlışları kontrol edicem zaten. Yoksa ne anlamı var 20 soruluk testi kontrol etmek 20sn anca alır zaten. Çok abartılacak bir süre değil yani. 1 günde çözdüğün tüm soruları 10-15dk'da kontrol edersin. Bu dediklerim hep pratikte böyle ama Böyle foruma "günde 444 soru çözücem" demek kolay. Önemli olan onu yapabilmek. Ben 444 diyorum ama dediğim gibi taillerde hiç çalışmayan ben 300 çözsem bile çok iyi benim için.

• quote:

quote:

Tabi canım yanlışları kontrol edicem zaten. Yoksa ne anlamı var 20 soruluk testi kontrol etmek 20sn anca alır zaten. Çok abartılacak bir süre değil yani. 1 günde çözdüğün tüm soruları 10-15dk'da kontrol edersin. Bu dediklerim hep pratikte böyle ama Böyle foruma "günde 444 soru çözücem" demek kolay. Önemli olan onu yapabilmek. Ben 444 diyorum ama dediğim gibi taillerde hiç çalışmayan ben 300 çözsem bile çok iyi benim için.

yok tamam orası öyle de benim kastettiğim mesela ben yanlışlarım çıktığımda dönüp onlara tekrar uğraşıyorum konuya tekrar dönüyorum o yanlışla ilgili yeri beynime kazıyorum ondan biraz daha vakit alıyor

• quote:

quote:

quote:

yok tamam orası öyle de benim kastettiğim mesela ben yanlışlarım çıktığımda dönüp onlara tekrar uğraşıyorum konuya tekrar dönüyorum o yanlışla ilgili yeri beynime kazıyorum ondan biraz daha vakit alıyor

Aynı şeyi ben de yapıyorum. Mesela 20 soruluk testi hızla 10dk içinde çözüyorum ama 2 yanlışım çıkarsa onlara 15dk falan harcıyorum Gerçi geçen sene öyle yapıyordum. Artık işlem hatası falan yapmışmıyım diye en fazla 1dk bakıyorum ve çözemesem işareti koyuyorum direkt. Ben 10dk uğraşana kadar hoca 1dk içinde çözer onu. 4000 soru çözsem 200 tane falan çözemediğim çıkar herhalde çünkü kaynaklarım pek kolay değil. 200 soruyu bir ara çözdürcez artık. Hiç 4000 soru çözebileceğime inanmıyorum ama Kaç çözdüğümü buraya yazarım. En fazla 2000-2500 falan çözerim gibime geliyor. Hayırlısı.

• Günaydın beyler. Hadi bakalım ders bası.

Kaç kisiyiz bu gece ?
  • Sağ baştan sayıyorum. 1
  • Konuyu ve cevapları okumadan yazacağım, ukalalık yaptığımı falan düşünmeyin yani.

Eğer gerçekten gece çalışmak zorunda değilseniz, geceleri uyuyun arkadaşlar. 23:00'den sonra mutlaka uyumalısınız. Beynin daha aktif çalışabilmesi için bu gerekli. Ayrıca en verimli saatler sabah 05:00-08:00 arasıdır. Güzel bir uykunun ardından sabahın ilk ışıklarında uyanıp çalışırsanız, kolay kolay unutmazsınız o bilgileri.

Ama illa "gece çalışacağım" diyorsanız, nescafe yüklemesi şart tabi. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: knotaqram34
    Günaydın beyler. Hadi bakalım ders bası.

Kaç kisiyiz bu gece ?

Iki kişimiyiz yine. Sen ben başka kim var ?
  • Yok yav d.eray'da var.

Simdilik 3.
  • Bende burdayım ygs çalışmalarına yeni başlayacağım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.