Şimdi Ara

Gece spora giden birisi Whey protein tozunu ne zaman içmeli?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Şu anda hem ogrenciyim hem calisiyorum. Yapilacak islerimin yogun olmasi sebebiyle haftada 4 gun spora gidebiliyorum, onda da gece gidiyorum, ortalama saat 00.00’da yani. Hem spor salonu da bos oluyor.

Su an 3 aydir takviyesiz, sadece doğal beslenme ile fitness yapiyorum. Programim şöyle:
    1) gogus + on kol
    2) sirt + arka kol
    3) omuz + bacak

Kilom: 73 kg
    Boyum: 174 cm

Beslenmem su an fena degil. Yag alımımı cok dusurdum, proteine onem verdim. Yumurta, tavuk, et, süt, balık, hindi, fistik ezmesi, yulaf, kuruyemiş vs. devamli yedigim seyler.
    Ama bunun yaninda ek takviye olmasi icin “Weider Premium Whey Isolate” satin aldim. 2.3 kilo kutuda gelecek.

Benim yasantima gore bu tozun dogru kullanimi icin bana tavsiye verebilir misiniz, spordan once mi sonra mi ve gece spordan sonra icilir mi vs?
    Ayrica günde kac gram ve ne zaman icmeliyim onu da tam bilmiyorum.

Yardiminiz icin tesekkurler!

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• spordan sonra

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ölçeği var içinde günlük protein ihtiyacını öncelikle yemek olarak alcaksin. kalan ihtiyaci toz ile kapatcaksin

• tek başına protein gelişimini çok fazla etkilemez

• istersen suplement ayarlayabilirim ayrıca kuzenim bu işi yapıyor

• Protein tozu normal şartlarda antrenman sonrası kullanılır çok yoğun antrenman yapıyorsan önce ama sizin için antrenman sonrası daha uygun

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Beavis34 kullanıcısına yanıt

Ben de sonrasinda kullanildigini duydum hep fakat gece spora gidiyor olmam beni dusundurdu. Acaba gece spor cikisi protein tozu icmek mantikli midir diye korktum, cunku antrenmandan 30-40 dakika sonra uyuyorum. Uyumadan once protein tozunu icmis olacagim 🤔

• Hangi salon o ya gece 12 de gidebiliyosun ?

Ayrıca istediğin zaman iç günlük protein miktarını al zaman önemsiz.

• 24 saat rutininde alman gereken proteini karşıladığın sürece ne zaman aldığının pek de bir farkı olmuyor. Spordan önce ve sonra içebilirsin. Gün içinde herhangi bir vakitte de içebilirsin.

Uyumadan önce alman kötü değil. Ben yatmadan öncede bir ölçek içerim.

• double or nothing kullanıcısına yanıt

Hocam yurtdisindayim, burada McFit var 7/24 acik. Bazen daha da gec saatte gidebiliyorum spora, ama tabi cok verimli gecmiyor, egri oturup dogru konusayim.

O zaman spordan sonra icebilirim. 30-40 dakika sonra da uyumak sorun olmaz umarim.

• ONUR251 O kullanıcısına yanıt

Uyumadan once icebiliyorsam o zaman oyle yapayim. Ben sorun olacagini dusundugum icin spordan once icmistim dun gece, ama sanirim sonra icmek daha iyi gibi.

Bilgi icin tesekkurler.

• Yag alımımı cok dusurdum demişsiniz, Yumurta, tavuk, et, süt, balık, hindi, fistik ezmesi, yulaf, kuruyemiş vs. devamli yedigim seyler demişsiniz

yumurta sarısı, et, süt, fıstık ezmesi ve kuruyemiş ciddi oranda yağ içeriyor, heleki fındık fıstık ceviz kaju vs nasılsa faydalı, yağ azdır diye avuç avuç yiyorsanız ciddi miktarda yağ alıyor olabilirsiniz. yağ alımını kilonuzun 0,8-1 oranında gram olarak aldıgınız sürece yeterlidir, fazlası gibi az olması da sizi etkileyecektir. kalori ihtiyacınızı karşıladığınız ve makroları takip edebildiginiz sürece protein tozuna gerek yok, ama makroları tutturmakta zorlanıyorsanız yağ ve karbo oranı az olduğu için belki faydasını görebilirsiniz, onun dısında normal yollardan vücüt agırlıgınızın ortalama 1,3-1,7 gibi bir oranında protein alıyor iseniz cokta gerek yok bence.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.