Şimdi Ara

Gebze Teknik Üniversitesi Hakkında Bilgi İsteyenler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
5
Favori
35.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar bölümü akademik kadrosu :

Gebze Teknik Üniversitesi Hakkında Bilgi İsteyenler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gucluturk2018 -- 1 Temmuz 2019; 15:50:59 >
  • kimya mühendisliği için ne söyleyebilirsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 098321

kimya mühendisliği için ne söyleyebilirsiniz ?
    Kimya ve kimya mühendisliği bölümleri en araştırmacı bölümlerdendir. Sürekli yeni bir araştırma konusu üretmekteler. İnovatif yapısı ile dünyanın en saygın derecelendirme kuruluşu US. News & World Report sıralamasına giren az sayıda üniversite-bölümden biridir.

Kimya mühendisliği bölümünün akademisyenleri de sık sık yaptıkları araştırmalarla hem özel şirketlerden (Loreal gibi) hem de akademik çevreden ödül almaktadırlar.
  • Bilgiler için sağolun. Şöyle bir sorum olacaktı ben hangi mühendisliği seçeceğime daha tam karar veremedim. Makine elektrik elektronik bilgisayar olabilir. Fakat özellikle iki üniversite arasında kaldım İstanbul Teknik Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi. Sizce bu bölümler için hangisini seçmem daha uygun olur. Kriterlerim de genel olarak şu hem kaliteli eğitim almak hem de iş hayatında rahatça ilerleyebilmek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hvl00

Bilgiler için sağolun. Şöyle bir sorum olacaktı ben hangi mühendisliği seçeceğime daha tam karar veremedim. Makine elektrik elektronik bilgisayar olabilir. Fakat özellikle iki üniversite arasında kaldım İstanbul Teknik Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi. Sizce bu bölümler için hangisini seçmem daha uygun olur. Kriterlerim de genel olarak şu hem kaliteli eğitim almak hem de iş hayatında rahatça ilerleyebilmek.
    Okul marka algısı olarak baktığımızda elbette bu bölümleri İTÜ'de okumak daha fazla fayda sağlayacaktır. En azından ilk 3-5 sene daha fazla fayda görürsünüz. İlk bulduğunuz iş büyük ihtimalle daha kurumsal bir firmada olacaktır. Tabi aradığınız buysa.

Eğitim anlamında ise 2 üniversitenin birbirine yakın olduğunu düşünüyorum.

Diğer yandan 3-5 sene sonra artık okuldan çok sizin yetenekleriniz devreye girer.Yani geçmişte yaptığınız projeler, başarılar vs.. bunlar daha önemli hale gelir.

Gebze Tekniğin Endüstrideki algısı henüz bir İTÜ , ODTÜ seviyesinde değildir. Ve kısa vadede de bu algı oluşamaz. Çünkü bu okullar çok çok köklü okullardır. Ama bu okulların puanları yakalanamazsa Gebze Teknik en iyi tercihlerden biridir.

Sosyal imkanlar anlamında da İTÜ Gebze Teknikten üstündür. Ama Gebze Tekniğin üstün olduğu yanlar da vardır. Nedir bunlar bir bakalım :

1) Okulda sadece 3.500 lisans öğrencisi var , akademisyen başına sadece 6 öğrenci düşüyor. Yani akademisyenlerin öğrencilere olan ilgisi Gebze Teknikte daha iyidir. İTÜ'de kalabalıklar arasında kaybolursunuz akademisyenler pek umursamazlar (ilgilenenleri tenzih ediyorum, genel konuşuyorum)

2) GTÜ'de Binaların hemen hepsi yenidir, laboratuvar ekipmanlarının çoğu yenidir. Klimalı , modern sınıflarda eğitim görürsünüz. Bu konuda da Gebze Teknik bariz şekilde üstündür. Alta derslikler ve binalar hakkında fikriniz olsun diye birkaç resim ekledim .

3) Nüfus az olduğu için Gebze Teknik İTÜ'ye göre daha ferah bir okuldur. Öğrenci için daha fazla alan vardır.

4) İTÜ çok kozmopolittir, Gezbe daha muhafazakar insanlardan oluşur.(Bunu bir avantaj olarak değil bilgi olarak veriyorum)

5) İTÜ şehrin içindedir sosyal hayatın içindedir, Gebze bunlara uzaktır. Sadece eğitime odaklanma açısından aslında avantajlıdır.

6) 2 üniversitede de iş bulmak kolaydır.

Gene de bana sorsanız bu bölümleri öncelikle İTÜ de yazardım. Bunlar gelmezse Gebze'yi yazardım.

Eğer bu karşılaştırmayı Yıldız Teknikle yap deseydiniz kesinlikle Gebze'yi tercih ederdim . Benim yorumum böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gucluturk2018 -- 28 Temmuz 2019; 16:46:49 >

• Gucluturk2018 G kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim gayet güzel açıklamışsınız. Eğer rahatsızlık vermiş olmayacaksam sizden şu konuya da bir cevap vermenizi rica edebilir miyim?
    https://forum.donanimhaber.com/universitede-ortalama-kasma-muhendislik-yardim--138976994

• quote:

Orijinalden alıntı: hvl00

Çok teşekkür ederim gayet güzel açıklamışsınız. Eğer rahatsızlık vermiş olmayacaksam sizden şu konuya da bir cevap vermenizi rica edebilir miyim?
    https://forum.donanimhaber.com/universitede-ortalama-kasma-muhendislik-yardim--138976994
    Ortalama kasmanın en büyük kuralı derslere devam etmektir. Mümkün mertebe ders kaçırmamanız gerekiyor. Bolca tekrar yapmanız ve ders çalışmanız gerekiyor. Ama bunların yanı sıra işin bazı gizemli yönleri de var . Neler bunlar bir bakalım :

1) Bazen aynı dersi birden fazla hoca verir. O hocaların gruplarına katılırsınız. Bu hocaların daha önceki yıllarda dersini almış öğrencilerle konuşun ve notu bol olan veya itiraz esnasında öğrenci lehine karar verenleri seçin. Gerçi notları genelde Proflar Doçentler okumaz. Araştırma görevlileri okur. Bu sebeple onları da inceleseniz iyi olur.

2) Tuhaf bir not aldığınızı düşündüğünüzde bunun peşine mutlaka düşmelisiniz. Gerekirse itiraz etmeli kağıdınızı görmelisiniz.
    Harf notlarının aralığını ve vize-final oranlarını dersin hocası belirlediğinden bunları mutlaka sınav öncesinde öğrenmelisiniz. 40-60 olan oran 30-70 e çekilebilir. Çan eğrisi yaptıklarından dolayı harf notları aralığı da istemediğiniz şekilde olabilir bunları hep takip etmeniz gerekiyor.

3) Bazen yarım puanla 1 puanla harf notları kırılır bunları tespit edip konunun üzerine gitmeniz gerekiyor.

4) Seçmeli derslerde gereksiz ve sevmediğiniz dersleri almayın. Bilhassa ilk sene ortalama kasmak istiyorsanız mecbur kalmadıkça İş güvenliği vs. gibi ezber derslerini ilk seneden almayın.

Bunları sayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gucluturk2018 -- 6 Temmuz 2019; 14:41:55 >

Çok teşekkür ederim. Bu değerli bilgileri kesinlikle değerlendireceğim.
  • İYTE ile kıyas yapabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raydr1c

İYTE ile kıyas yapabilir misiniz?
    Yukarıda yapmıştım bu kıyası konu başlığı altında var.. İkinci sayfanın başlarında bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gucluturk2018 -- 7 Temmuz 2019; 8:4:24 >
    Okudum şimdi, ikisi de kalite olarak aynı. Peki İngilizce eğitimleri nasıl kalite olarak bunları da yorumlayabilir misiniz? Bir kaç yerde dil eğitimi yetersiz diye yorum görmüştüm, 1 sene hazırlıktan o eğitimi aldıktan sonra rahat olur muyum dil açısından? Ha bir de son olarak okul içi sosyallik, bir uğraş olması vs. durumlar, barınma gibi durumları da göz önünde bulundurunca sizce hangisini önce yazmak mantıklı olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raydr1c -- 7 Temmuz 2019; 13:56:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raydr1c

Okudum şimdi, ikisi de kalite olarak aynı. Peki İngilizce eğitimleri nasıl kalite olarak bunları da yorumlayabilir misiniz? Bir kaç yerde dil eğitimi yetersiz diye yorum görmüştüm, 1 sene hazırlıktan o eğitimi aldıktan sonra rahat olur muyum dil açısından? Ha bir de son olarak okul içi sosyallik, bir uğraş olması vs. durumlar, barınma gibi durumları da göz önünde bulundurunca sizce hangisini önce yazmak mantıklı olur?
    Gebze Tekniğinde İYTE'nin de ingilizce seviyeleri orta seviyede diyebilirim. Yani bir Boğaziçi bir ODTÜ değiller. Aslına bakarsanız İTÜ bile ODTÜ Boğaziçi kalitesinde İngilizce eğitim vermiyor. Bu konuda Türkiye'de en iyi 2 okul Boğaziçi ve ODTÜ.

Özetle Gebze ve İYTE'nin ingilizce seviyeleri çok farklı değil, orta seviyede. Bu sebeple hazırlık okuduğunuzda rahatça derslere adapte olursunuz.

Okul içi sosyallik 2 okulda da iyi seviyede. Her türlü sportif imkan var, kulüpler aktif şekilde organizasyon yapıyorlar. Gebze'de pek eğlence konser filan yapılmıyor İYTE'de şenlik, konserler filan yapılıyor diye biliyorum.

Yukarıda da yazdığım gibi Gebze 'nin tercihlerde 1 tık önde olması gerektiğinin sebebi sanayi ile ve devlet kurumları ile (Tübitak,Aselsan vs...) olan kuvvetli ilişkileri, Gebze Organize sanayinin okula yakın olması durumudur.

Yurt konusunda ise İYTE şu an bir adım önde çünkü Urla'da KYK yurdu var. Gebze'nin yurdu biraz uzakta. Servis otobüs vs. ile gidiyorsun. Ama Gebze'nin yurdunun da kampüs içinde inşaatının başlandığı söyleniyor. Diğer yandan Gebze'nin çevresinde birçok özel yurt ve uygun fiyatlı kaliteli konut imkanı da var. Bir de Marmaray durağı da okulun içine giriyor. Yani nerede oturursan otur okula kolay gidiyorsun. İYTE'de bu imkan pek yok yurda mecbursun.

Geçen gün Gebze Teknikteydim ve kapalı bir tenis kortu ve kapalı basketbol sahası inşaatına başlamışlar. Bir kültür merkezi projesi vardı o bitmiş. Şimdilerde bir yurt ve öğrenci merkezi inşa ediyorlarmış bunu duydum. Ama önümüzdeki seneye hazır olur mu bilemem.

2 okul da birbirine çok benziyor, iki okul da geleceğin gözde okulları olacak. Tercih sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gucluturk2018 -- 14 Haziran 2020; 14:33:6 >

• Gebze Teknik Üniversitesi TANITIM GÜNLERİ tarihleri belirlendi.

18-31 Temmuz 2019 tarihleri arasında adaylar ve aileleri okulun tanıtımına katılabilecek. Katılanlara profesyonel danışmanlık verilecek, bölüm gezileri, akademisyenlerle görüşme imkanı sağlanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gucluturk2018 -- 7 Temmuz 2019; 16:47:45 >

Telegram grubu açılacak mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elw1s

Telegram grubu açılacak mı?
    Okul açar mı bilmiyorum. Okulun internet sitesinden takip edin lütfen. Buradan ise soru cevap şeklinde devam edeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gucluturk2018 -- 7 Temmuz 2019; 23:29:47 >
  • Havacılık ve uzay kulübünün yaptığı çalışmaları merak ediyorum. Uydu, uçak, iha vs. tasarlayıp ulusal ve uluslararası yarışmalara katılıyorlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Billy Bauer -- 8 Temmuz 2019; 0:21:31 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Yazılanlara aynen katılıyorum şunu belirteyim. İyte'de KYK yurdu kampüs içinde ama yurt leş :D Anlatılmaz, yaşanır. En başta ben nereye geldim, bu nasıl oda diyorsunuz ama sonradan alışırsınız :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Billy Bauer

Havacılık ve uzay kulübünün yaptığı çalışmaları merak ediyorum. Uydu, uçak, iha vs. tasarlayıp ulusal ve uluslararası yarışmalara katılıyorlar mı?
    Gebze Teknik'te yurtdışı yarışmalarına katılan bir çok kulüp var. Mesela bu sene NASA'nın ve Lockheed martinin sponsorluğunu yaptığı Cansat mini uydu yarışmasına 3 takımla katıldılar. 3 takımdan en iyi dereceyi gtusat takımı yaptı.http://gtusat.gturobotik.com/

Houston'a gittiler ve 12 gün kadar Amerika'da kaldılar. Bu takım yarışmada dünya çapında 17. oldu. Aynı yarışmada İTÜ Apis takımı büyük bir başarı elde edip dünya birincisi oldu. Tabi İTÜ'nün takımının uzun yıllardır bu yarışmaya katıldığını, Gebze'nin ise henüz 2. kez katıldığını da belirtelim. Gebze geçen sene ilk katıldıklarında yüzrlerce takım arasında 31. olmuştu, bu sene 17. liğe yükselttiler. Yarışmayı kazanmadan duracaklarını sanmıyorum.

Bunun gibi birçok yarışmaya katılıyorlar yurt içinde ve yurt dışında. Ve bu yarışmaların maliyetleri gerek okul, gerek sponsorlar tarafından karşılanıyor. Yani bir projeyi sıfırdan alıp , bir takım çalışmasıyla nasıl yürüteceğinizi öğreniyorsunuz,yurtdışına gidip vizyonunuzu geliştiriyorsunuz, sponsorları ikna etmeyi öğreniyorsunuz, kazanmayı kaybetmeyi de öğreniyorsunuz. Bu takımlara sürekli şekilde yeni arkadaşlar da dahil oluyor ve bunu deneyimliyorlar.

Hem yarışıyorlar hem de gezip, eğleniyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gucluturk2018 -- 8 Temmuz 2019; 8:13:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Artyom A. C.

Yazılanlara aynen katılıyorum şunu belirteyim. İyte'de KYK yurdu kampüs içinde ama yurt leş :D Anlatılmaz, yaşanır. En başta ben nereye geldim, bu nasıl oda diyorsunuz ama sonradan alışırsınız :D
    Gebze Teknik aslında Gebze'de değil. Tuzla Çayırova'dadır.

Gebze Tekniğin yurdu ise kampüse 12-13 km uzaklıkta. Bunun sebebi de yurt yapılırken kampüs oradaymış geçmişte ama sonradan Gebze Tekniğe şu anki güzel kampüs alanı verilmiş ve taşınmışlar . Yurt'da uzakta kalmış. Gebze tekniğin yurdu fena değildir. Deniz manzaralı güzel bir konumu vardır. Ama eninde sonunda KYK yurdu yani Alta video koyuyorum. Kampüs içi yurt yapılana kadar yurt bu.

Yurt 1.000 kişilik bir yurt. Bu sebeple hemen herkese yurt çıkıyor.

https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3Dfh0BS8CRyAc&q=EgQuLZpEGPKWmPcFIhkA8aeDS9tY5WkmcS7gN93_BRpWLl4eFXVTMgFy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gucluturk2018 -- 14 Haziran 2020; 14:35:14 >

Otel gibi yemin ederim. Banyo on numara. Duşakabin falan var. İyte'deki yurdun yanında bu baya iyi. Bizde duşakabin yok. Klozetler sararmış. 3 kişilik oda ama 2 masa 2 komodin var :D

Banyo böyle, klozeti atmayayım :D

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.