Şimdi Ara

GEAR S2 ANA KONU (İZLENİMLER-TAVSİYELER) (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.193
Cevap
29
Favori
71.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam uzun zamandır 1 Amperlik şarj aletiyle şarj ediyorum s2 için spesifik bir şarj cihazı aramanıza gerek yok varsa telefonunuzun şarj aletini kullanabilirsiniz sanırım bu cihazlar için amper vs. gibi değerler çok bişey ifade etmiyor zaten kendileri kullanabildikleri kadarını çekiyolar şarj aletinden (eksik yada hatalı biliyor olabilirim yanlış yönlendirmek istemem)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SildenafilSitrat S kullanıcısına yanıt
    Hocam bende arkadasa katiliyorum eski samsung 1 amperlik sarzi kullaniyorum eger sarz ettigniz aparatta sikinti varsa ben aliex.... den getirttim yedek memnunum onuda kullaniyorum

• Hocam yalnız durum şu kablosuz şarj standını kaybettim :) Normalde eve kablosunda sorun olmaz biliyorum ama o stand yok malesef...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SildenafilSitrat -- 4 Ocak 2018; 19:49:17 >
    Sıkıntı o zaman türkiyede nerelerde satılır hiçbir fikrim yok

https://www.samsungwa.com.tr/gear-s3-%C5%9Farj-stand%C4%B1

Buraya bi bak Hocam.
    https://www.samsungwa.com.tr/gear-s2-şarj-standı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Rich

Sıkıntı o zaman türkiyede nerelerde satılır hiçbir fikrim yok

Hocam burda orjinali cok pahali n11 tarzi sitelerde biraz ucuz yurtdisi isterseniz link atarim aliexpresten 25 lira civarina almistim cok da memnunum aylardir kullaniyorum

• ahmydz A kullanıcısına yanıt
    N11'e bakayım hocam çünkü biraz garanticiyim hani gelmesi uzun sürer vs. vs. adamlarla uğraşmayım diye en azından elimde somut bir veri var diye N11 daha iyi gibi :D Teşekkür ediyorum yorumunuz için.
  • Dostlar yaklaşık olarak bir yıldır iphone kullanıyorum.
    Apple saat almayı planlıyorum.
    O yüzden gear s2 klasik model saatimi satmayı düşünüyorum.
    Bu sayfayı sürekli takip ettiğimden öncelikle almak sizlere sormak istedim.
    Almak isteyen veya çevresinde almayı planlayan birini bilen var ise irtibata geçmesini bekleyeceğim.
    İkinci el piyasasını bilmem (Aklımda 350 tl var) kutu içeriği tam ve cihaz her yönüyle tertemiz.
    Saygılar.
  • Gün itibariyle Gear S2 Dark Grey sahibi oldum, sıfır kapalı kutu. Ürünü halen almak isteyen arkadaşlar, şuan fiyatı pahalı, 6 ay kadar önce 500 ₺ dolaylarında bulunabilirken, şimdi 799 ₺ dolaylarında. Şahsımca 500 verilebilir, lakin 799 verileceğini düşünmüyorum. İlk izlenimim olumlu, kutu içeriği ve saat gerçekten kaliteli. Silver renkten şikayet eden çok olmuş, bilhassa zamanla renginin atmasından şikayetçi olanlar var. Dark grey modeli için böyle bir şikayete rastlamadım. Şu an şarj standında, ekran kalitesi ve şarj hızı mükemmel, birazdan güncellemelerini yapacağım. Umarım bir sorun yaşamam. Bu arada çinden aldığım bazı aksesuarlarla ilgili de bilgi vermek istiyorum, almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olabilir belki.

=>https://tr.aliexpress.com/item/9H-Tempered-Glass-For-Samsung-Gear-S2-Classic-Smart-Sport-Watch-Men-Wonmen-LED-Lens-Screen/32784835321.html

Ürün ekranı tam bir şekilde kaplıyor, iz bırakmaması için düzgün yerleştirmeniz önemli. Aksinde kötü bir görünüm sağlayabilir.

=>https://tr.aliexpress.com/item/1pc-Silicone-Protector-Case-Frame-Cover-for-Samsung-Galaxy-Gear-S2-SM-R720-SM-R73/32815799168.html

Bu ürün hiçbir işe yaramıyor arkadaşlar, doğru düzgün kaplamadı bile. Boşuna verilen bir para, tavsiye etmiyorum.

=>https://tr.aliexpress.com/item/Colorful-Fashion-Slim-Designer-Sleeve-Case-Cover-For-Samsung-Gear-S2-SM-R720-SZ1214/32782315539.html

Bu ürünün de ucu yapışkan bir şekilde geliyor, düzgün yerleştirilmesi çok önemli. Aksinde bezele takılıp, zarar verebilir. Pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum ama düzgün yerleştirildiği takdirde koruyacağına eminim, ve doğru renk alındığı takdirde hoş bir görünüm sağlıyor diyebilirim.

Arkadaşlar, ilerleyen günlerde detaylı bilgi vereceğim. Fit 2, Fit 2 PRO ve Gear S3 kullanmış birisi olarak, Gear S3 alacaksanız frontier modelini, S2 alacaksanız Classic modelini öneririm, bariz kalite var. Lakin (S2 için konuşuyorum) Classic modeli ile Sport modeli arasında ki fiyat farkının verilebileceğini hiç sanmıyorum, paranıza yazık olur. Uygun fiyata bulunduğu takdirde Sport modeli gözünüz kapalı alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: arquerox

Gün itibariyle Gear S2 Dark Grey sahibi oldum, sıfır kapalı kutu. Ürünü halen almak isteyen arkadaşlar, şuan fiyatı pahalı, 6 ay kadar önce 500 ₺ dolaylarında bulunabilirken, şimdi 799 ₺ dolaylarında. Şahsımca 500 verilebilir, lakin 799 verileceğini düşünmüyorum. İlk izlenimim olumlu, kutu içeriği ve saat gerçekten kaliteli. Silver renkten şikayet eden çok olmuş, bilhassa zamanla renginin atmasından şikayetçi olanlar var. Dark grey modeli için böyle bir şikayete rastlamadım. Şu an şarj standında, ekran kalitesi ve şarj hızı mükemmel, birazdan güncellemelerini yapacağım. Umarım bir sorun yaşamam. Bu arada çinden aldığım bazı aksesuarlarla ilgili de bilgi vermek istiyorum, almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olabilir belki.

=>https://tr.aliexpress.com/item/9H-Tempered-Glass-For-Samsung-Gear-S2-Classic-Smart-Sport-Watch-Men-Wonmen-LED-Lens-Screen/32784835321.html

Ürün ekranı tam bir şekilde kaplıyor, iz bırakmaması için düzgün yerleştirmeniz önemli. Aksinde kötü bir görünüm sağlayabilir.

=>https://tr.aliexpress.com/item/1pc-Silicone-Protector-Case-Frame-Cover-for-Samsung-Galaxy-Gear-S2-SM-R720-SM-R73/32815799168.html

Bu ürün hiçbir işe yaramıyor arkadaşlar, doğru düzgün kaplamadı bile. Boşuna verilen bir para, tavsiye etmiyorum.

=>https://tr.aliexpress.com/item/Colorful-Fashion-Slim-Designer-Sleeve-Case-Cover-For-Samsung-Gear-S2-SM-R720-SZ1214/32782315539.html

Bu ürünün de ucu yapışkan bir şekilde geliyor, düzgün yerleştirilmesi çok önemli. Aksinde bezele takılıp, zarar verebilir. Pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum ama düzgün yerleştirildiği takdirde koruyacağına eminim, ve doğru renk alındığı takdirde hoş bir görünüm sağlıyor diyebilirim.

Arkadaşlar, ilerleyen günlerde detaylı bilgi vereceğim. Fit 2, Fit 2 PRO ve Gear S3 kullanmış birisi olarak, Gear S3 alacaksanız frontier modelini, S2 alacaksanız Classic modelini öneririm, bariz kalite var. Lakin (S2 için konuşuyorum) Classic modeli ile Sport modeli arasında ki fiyat farkının verilebileceğini hiç sanmıyorum, paranıza yazık olur. Uygun fiyata bulunduğu takdirde Sport modeli gözünüz kapalı alınabilir.

Ben 1 yil 1 aydir kullaniyorum.500 liraya sifir almistim dediginiz gibi.Hicbir koruyucu kullanmadim 1 tane koruyucu cam almistim aslinda tam ortaladim fakat hem dokunmatik kotulesti hemde ustunde tekrar koruyuci olunca guzel durmadi cikardim bende.Ekraninda kilcal dahi cizik yok suanda.

Renk atma konusuna gelirsek yan tarafi duvara surtmustum ilk 2 gun boyasi atmisti sonraki gunler kendiliginden orasi tekrar siyahlasti :D

Cizilse bile kendi kendine tekrar renk aliyor yani.

Suanda cok cok memnunum iyiki almisim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

quote:

Gün itibariyle Gear S2 Dark Grey sahibi oldum, sıfır kapalı kutu. Ürünü halen almak isteyen arkadaşlar, şuan fiyatı pahalı, 6 ay kadar önce 500 ₺ dolaylarında bulunabilirken, şimdi 799 ₺ dolaylarında. Şahsımca 500 verilebilir, lakin 799 verileceğini düşünmüyorum. İlk izlenimim olumlu, kutu içeriği ve saat gerçekten kaliteli. Silver renkten şikayet eden çok olmuş, bilhassa zamanla renginin atmasından şikayetçi olanlar var. Dark grey modeli için böyle bir şikayete rastlamadım. Şu an şarj standında, ekran kalitesi ve şarj hızı mükemmel, birazdan güncellemelerini yapacağım. Umarım bir sorun yaşamam. Bu arada çinden aldığım bazı aksesuarlarla ilgili de bilgi vermek istiyorum, almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olabilir belki.

Ben 1 yil 1 aydir kullaniyorum.500 liraya sifir almistim dediginiz gibi.Hicbir koruyucu kullanmadim 1 tane koruyucu cam almistim aslinda tam ortaladim fakat hem dokunmatik kotulesti hemde ustunde tekrar koruyuci olunca guzel durmadi cikardim bende.Ekraninda kilcal dahi cizik yok suanda.

Renk atma konusuna gelirsek yan tarafi duvara surtmustum ilk 2 gun boyasi atmisti sonraki gunler kendiliginden orasi tekrar siyahlasti :D

Cizilse bile kendi kendine tekrar renk aliyor yani.

Suanda cok cok memnunum iyiki almisim

Yorumunuz için teşekkür ederim, kargo hariç 495 ₺ mal oldu bana da. Faturası 5 gün önce başkasının adına kesilmişti sadece bozdurma cihaz yani. Samsung servisini aradım, onlarda bir problem oluşmayacağını belirtti garantide veyahut değişimde servise veren kişi dikkate alınır dediler. Tek sıkıntım şu an Leeco Le 2 3/32 kullanıyorum, gear s2 kurulumu yaparken kurulum aşırı yavaş bir şekilde ilerliyor. %50 ye gelince "Kurulum yavaş ilerliyor, tekrar denemek ister misiniz." şeklinde bir uyarı alıyorum. Evet veya Hayır desem bile kurulum %99'a gelince Error -110 hatası alıyorum. Samsung destek bana farklı bir telefonla deneyin dedi, eve geçince ON 7 Prime dan deneyeceğim umarım bir sorun yaşamam. İlk izlenimim olumlu, umarım ilerleyen dönemlerde cihaz veya batarya performansında bir düşüş yaşamam. Bu arada güncellemeler hakkında bir tecrübeniz var mı, herhangi bir düşüş yaşadınız mı, yapalım mı yoksa yapmayalım mı bilgi verebilirseniz sevinirim.

• arquerox kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir durum var. Hangi telefonda cihazı kurmuşsanız onda kullanmanız gerek. On7 prime da saate kurulum yapıp, leeco da kullanamazsınız. Her yeni telefon için saati sıfırlamanız gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: KNTLG

Şöyle bir durum var. Hangi telefonda cihazı kurmuşsanız onda kullanmanız gerek. On7 prime da saate kurulum yapıp, leeco da kullanamazsınız. Her yeni telefon için saati sıfırlamanız gerekir.

Başarılı bir şekilde kurulum yapılmıyor hocam, sıkıntı burada. Kurulumda okey alsam zaten sorun kalmayacak, kurulum aşamasında hata alıyorum. Umarım gün içinde çözerim bu durumu. Saati de sıfırlayamıyorum hal böyle olunca, açılır açılmaz otomatik olarak kurulum ekranı geliyor, bir cihaza bağlantı istiyor, herhangi bir seçeneğe erişemiyorum anlayacağınız.
  • quote:

quote:

Başarılı bir şekilde kurulum yapılmıyor hocam, sıkıntı burada. Kurulumda okey alsam zaten sorun kalmayacak, kurulum aşamasında hata alıyorum. Umarım gün içinde çözerim bu durumu. Saati de sıfırlayamıyorum hal böyle olunca, açılır açılmaz otomatik olarak kurulum ekranı geliyor, bir cihaza bağlantı istiyor, herhangi bir seçeneğe erişemiyorum anlayacağınız.

Merhabalar eğer ekrana Gear S2(XXXX) şeklinde gelen kurulum ekranı mesajından bahsediyorsanız en üstteki Sarı renkli Gear ikonuna art arda basarsanız telefon ile eşleştirme yapmadan cihaz açılacaktır birde o şekilde dener misiniz ?

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar eğer ekrana Gear S2(XXXX) şeklinde gelen kurulum ekranı mesajından bahsediyorsanız en üstteki Sarı renkli Gear ikonuna art arda basarsanız telefon ile eşleştirme yapmadan cihaz açılacaktır birde o şekilde dener misiniz ?

Sorunu başarıyla çözdüm hocam, verdiğiniz bilgi için de teşekkür ederim ayrıca. Normalde Samsung Android 5.1.1 ve 2 GB RAM üstü tüm Android cihazlarda çalışabildiğini belirtmiş, lakin Leeco Le 2 ve Leeco Le Pro 3 cihazlarımın ikisinde de çalışmadı. Samsung ON 7 Prime ve Xiaomi Redmi Note 4 de başarıyla çalıştırıp, kurulumunu yaptım. Şuan aktif olarak kurcalıyorum cihazı, birkaç güne kadar ayrıntılı izlenimimi paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arquerox -- 19 Ocak 2018; 20:28:34 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sorunu başarıyla çözdüm hocam, verdiğiniz bilgi için de teşekkür ederim ayrıca. Normalde Samsung Android 5.1.1 ve 2 GB RAM üstü tüm Android cihazlarda çalışabildiğini belirtmiş, lakin Leeco Le 2 ve Leeco Le Pro 3 cihazlarımın ikisinde de çalışmadı. Samsung ON 7 Prime ve Xiaomi Redmi Note 4 de başarıyla çalıştırıp, kurulumunu yaptım. Şuan aktif olarak kurcalıyorum cihazı, birkaç güne kadar ayrıntılı izlenimimi paylaşacağım.

Aramıza hoşgeldiniz bende bütçemi toparlayıp gear sport almayı düşünüyorum saati çıktığından beri kullanıyorum artık iyice haşat oldu diyebilirim ekranında kocaman çizikler var ve beni rahatsız ediyor hatta samsung gear sport ile gear s3 karışımı bir saat yapıp gear s4 diye piyasaya sunarsa direk onu alacağım istediklerim biraz daha fazla ram olsun 1gb hatta daha fazla, işlemcisinin enerji verimli olması ve hızlı olması gerekiyor nm ler artık iyice düşmeye başladı, ekran boyutu s3 den bir tık büyük olursa iyi olur 1.4" gibi, kesinlikle su geçirmez olması gerekiyor gear sport gibi 5 atm/50 metre, bluetooth teknolojisinin artık 5.0 olma zamanı geldi sanırım dahili depolamasını da 8gb yapsalar pili de 500mAh- 1 hafta gibi bir süre olsa fiyatını da 1.500 tl den koysalar direk talibim o saate

• ARKADASLAR merhaba. bir sorum olacaktı.yaklasık 5 6 aydır saati kullanıyorum. sarj konusunda beni hiç üzmedi gün içinde aktif bir şekilde hep kolumda. ama şöyle bir durum var ki gece saatin sarjı su gibi gidiyor. 12 de %100 sarjla uyusam sabaha kadar sarj bitmiş oluyor. mantığını bir türlü çözemedim. bilgisi olan varsa aydınlatsın lütfen ??
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aramıza hoşgeldiniz bende bütçemi toparlayıp gear sport almayı düşünüyorum saati çıktığından beri kullanıyorum artık iyice haşat oldu diyebilirim ekranında kocaman çizikler var ve beni rahatsız ediyor hatta samsung gear sport ile gear s3 karışımı bir saat yapıp gear s4 diye piyasaya sunarsa direk onu alacağım istediklerim biraz daha fazla ram olsun 1gb hatta daha fazla, işlemcisinin enerji verimli olması ve hızlı olması gerekiyor nm ler artık iyice düşmeye başladı, ekran boyutu s3 den bir tık büyük olursa iyi olur 1.4" gibi, kesinlikle su geçirmez olması gerekiyor gear sport gibi 5 atm/50 metre, bluetooth teknolojisinin artık 5.0 olma zamanı geldi sanırım dahili depolamasını da 8gb yapsalar pili de 500mAh- 1 hafta gibi bir süre olsa fiyatını da 1.500 tl den koysalar direk talibim o saate

Hoş bulduk. Biraz geç cevap oldu ama, görüşlerinize katılıyorum şöyle ki; bende ilk başta Gear Sport almayı düşünmüştüm. Benim için mikrofon önemli, ortalıkta james bond gibi konuşmak mesele değil, bilhassa trafikteyken, veya ahizeli bir görüşme gerçekleştirmek için elinizi cebe atmadan saat üzerinden her işlemi halledebilmek mümkün. Gear S3 ün bu fonksiyonu gerçekten mükemmeldi. Gear Sport ilk tanıtıldığında lansman da detaylı bilgi verilmemişti, bende sonradan öğrendim ki ne yazık ki mikrofon koymamışlar. Sözde nedeni, ağırlıklı olarak hard swim, tracking ve fitness sport faaliyetler için kullanılacağından ötürüymüş. Tüm bunların yanında 2018 yılında piyasaya sürülen saatde, neredeyse 3 sene öncesine ait Gear S2 de işlemciyi koyarsan oda olmaz, aynı işlemciyi hiçbir değişiklik yapmadan yapıştırmışlar. Tizen 3.0 daki yazılım abuklukları da cabası, dahada geliştirilmesi lazım sistemin. Dediğiniz gibi Gear S4 istenilen performansı sunduğu takdirde 1500 ₺ altı bir fiyat dan alınabilir. Tabi, Gear S3 deki performansı daha iyi bir şekilde sunmasıyla beraber, bilhassa batarya konusunda bir yenilik yapmaları önemli.

Arkadaşlar bu arada,www.guncelmiyiz.com dan kontrol ettiğime göre, Gear S2 için en son yazılım sürümü R720OXA2EQC1 olarak gözükmekte, lakin benim cihazım da R720XXU2EQL1 olarak gözükmekte, iki sürüme de bakarak herhalde güncel diye düşünüyorum, belki üretim tarihleriyle alakalı bir durum olabilir. Bu konuda bir bilgisi olan var mı acaba ? Birde bizim cihazlar zannedersem tizen 3.0 güncellemesini almayacak, Samsung destek bir bilgileri olmadıklarını söyledi, buna müteakip bendeniz de böyle bir bilgiye de rastlayamadım, bilgisi olan varsa paylaşabilirse hep birlikte öğrenmiş oluruz.

• Arkadaşlar 3 saat arasında kaldım da seçim yapmaya çalışıyorum. 2 sorum var cevap verebilirseniz çok mutlu olurum:
    Saatin şarjı çok kurcalamadan ne kadar gidiyor?
    Harita kullanılabiliyor mu telefondan bağımsız?

Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.