Şimdi Ara

Gaziantep.. Tarih kokan memleket ! (ServetKy)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Gaziantepliyim, amatör çekimler yapıyorum ve kentime aşık birisiyim. Gaziantep hakkında tüm bilgileri bu topic altında toplayacağım. Sizi tarihi bir yolculuğa çıkarıp, dünyanın ve Türkiye'nin "en" 'lerinin bu kentte bulunma hikayelerini anlatıp, sizi Gaziantep mutfağına misafir etmek istiyorum. Bunu yaparken başlıkta belirtiğim gibi amatör çekimlerimden yararlanacağım. Ayrıca merak ettikleriniz ve istekleriniz olursa onların yüklenmesini ne alacağım. İşten güçten fırsat buldukça arşivimden görsellerle burada olacağım.

İlk önce Gaziantep hakkında biraz bilgi vermek isterim, Gaziantep M.ö 1800!lü yıllarda Babiller tarafından kurulmuş olan bir kenttir. Şu an üzerinde hala insna yaşayan "Dünyanın en eski kenti" ünvanına sahiptir. Bu şehirde kan ve gözyaşlarıyla geçen, kurulan ve yıkılan medeniyetlerin eserlerine denk gelmeniz kaçınılmazdır. Gaziantep, medeniyeti en çabuk kabul eden bir şehir olmakla beraber, sanılanın aksine çok milliyetçi bir kenttir. Öyle ki, 8 ay 10 gün Fransızlara ve İngilizlere direnmiş düşmemiştir. En sonunda düşmanlarını yıldırmalarına değil açlığa yenilmiş bir şehir olarak 4 ay 8 gün esir düşmüş daha sonra Mustafa Kemal Atatürk tarafından imzalanan Ankara antlaşması ile geri kazanılmıştır.(Fırsat buldukça eklemelere devam edeceğim)

İlk olarak Gaziantep'e 60 km uzaklıkta Yavuzeli ilçesi sınırlarında bulunan Rumkale ile başlayacağım. (Anlatım en kısa sürede eklenecektir.)

Gaziantep.. Tarih kokan memleket ! (ServetKy) Gaziantep.. Tarih kokan memleket ! (ServetKy) Gaziantep.. Tarih kokan memleket ! (ServetKy) Gaziantep.. Tarih kokan memleket ! (ServetKy)

1700 yıldır ayakta olan ve Roma döneminden kalan Gaziantep'in simgelerinden biri
    Gaziantep Kalesi

Tarihi Gaziantep Evleri, Nam-ı diğer "Antep Evleri"

Hollywood sinemasının başarılı filmlerinden Elegon, 300 Spartalı, ve Harry Potter filmlerine yemenilerin Gaziantep'ten gittiğini biliyor muydunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Servet Kaya -- 18 Kasım 2015; 23:58:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güzel fotoğraflar. Başarılar.
  • güzel fotolar
  • Güzel.Gaziantep'i çöl sanıyordum şimdiye kadar.
  • Çok güzel olmuş,
  • güzel fotograflar olmuş başarılar.
  • basarılı hocam

• emeğinize sağlık

• tebrik ederim

• başarınızın devamını dilerim

• umarım devamı gelir

•  Gaziantep.. Tarih kokan memleket ! (ServetKy) 

• Gaziantep en sevdiğim yerlerden biri selamlar Gaziantepe

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel memleket vesselam Gaziantep

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.