Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Gaziantep.. Tarih kokan memleket ! (ServetKy)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
7
Cevap
0
Favori
267
Tıklama
Tüm Forumlar >> Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar >> DH Fotoğraf Sergileri >> Gaziantep.. Tarih kokan memleket ! (ServetKy)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar, Gaziantepliyim, amatör çekimler yapıyorum ve kentime aşık birisiyim. Gaziantep hakkında tüm bilgileri bu topic altında toplayacağım. Sizi tarihi bir yolculuğa çıkarıp, dünyanın ve Türkiye'nin "en" 'lerinin bu kentte bulunma hikayelerini anlatıp, sizi Gaziantep mutfağına misafir etmek istiyorum. Bunu yaparken başlıkta belirtiğim gibi amatör çekimlerimden yararlanacağım. Ayrıca merak ettikleriniz ve istekleriniz olursa onların yüklenmesini ne alacağım. İşten güçten fırsat buldukça arşivimden görsellerle burada olacağım.

İlk önce Gaziantep hakkında biraz bilgi vermek isterim, Gaziantep M.ö 1800!lü yıllarda Babiller tarafından kurulmuş olan bir kenttir. Şu an üzerinde hala insna yaşayan "Dünyanın en eski kenti" ünvanına sahiptir. Bu şehirde kan ve gözyaşlarıyla geçen, kurulan ve yıkılan medeniyetlerin eserlerine denk gelmeniz kaçınılmazdır. Gaziantep, medeniyeti en çabuk kabul eden bir şehir olmakla beraber, sanılanın aksine çok milliyetçi bir kenttir. Öyle ki, 8 ay 10 gün Fransızlara ve İngilizlere direnmiş düşmemiştir. En sonunda düşmanlarını yıldırmalarına değil açlığa yenilmiş bir şehir olarak 4 ay 8 gün esir düşmüş daha sonra Mustafa Kemal Atatürk tarafından imzalanan Ankara antlaşması ile geri kazanılmıştır.(Fırsat buldukça eklemelere devam edeceğim)

İlk olarak Gaziantep'e 60 km uzaklıkta Yavuzeli ilçesi sınırlarında bulunan Rumkale ile başlayacağım. (Anlatım en kısa sürede eklenecektir.)

1700 yıldır ayakta olan ve Roma döneminden kalan Gaziantep'in simgelerinden biri
    Gaziantep Kalesi

Tarihi Gaziantep Evleri, Nam-ı diğer "Antep Evleri"

Hollywood sinemasının başarılı filmlerinden Elegon, 300 Spartalı, ve Harry Potter filmlerine yemenilerin Gaziantep'ten gittiğini biliyor muydunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Servet Kaya -- 18 Kasım 2015; 23:58:39 >

|
    |

• Yarbay
    2038 Mesaj
    Güzel fotoğraflar. Başarılar.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    güzel fotograflar olmuş başarılar.
    |
    |

ÜMİDİNİ YİTİRMİŞ OLANIN BAŞKA KAYBEDECEK ŞEYİ YOKTUR.
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
üniversite
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.