Er
09 Kasım 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
........
Merhaba arkadaşlar, Gaziantepliyim, amatör çekimler yapıyorum ve kentime aşık birisiyim. Gaziantep hakkında tüm bilgileri bu topic altında toplayacağım. Sizi tarihi bir yolculuğa çıkarıp, dünyanın ve Türkiye'nin "en" 'lerinin bu kentte bulunma hikayelerini anlatıp, sizi Gaziantep mutfağına misafir etmek istiyorum. Bunu yaparken başlıkta belirtiğim gibi amatör çekimlerimden yararlanacağım. Ayrıca merak ettikleriniz ve istekleriniz olursa onların yüklenmesini ne alacağım. İşten güçten fırsat buldukça arşivimden görsellerle burada olacağım.


İlk önce Gaziantep hakkında biraz bilgi vermek isterim, Gaziantep M.ö 1800!lü yıllarda Babiller tarafından kurulmuş olan bir kenttir. Şu an üzerinde hala insna yaşayan "Dünyanın en eski kenti" ünvanına sahiptir. Bu şehirde kan ve gözyaşlarıyla geçen, kurulan ve yıkılan medeniyetlerin eserlerine denk gelmeniz kaçınılmazdır. Gaziantep, medeniyeti en çabuk kabul eden bir şehir olmakla beraber, sanılanın aksine çok milliyetçi bir kenttir. Öyle ki, 8 ay 10 gün Fransızlara ve İngilizlere direnmiş düşmemiştir. En sonunda düşmanlarını yıldırmalarına değil açlığa yenilmiş bir şehir olarak 4 ay 8 gün esir düşmüş daha sonra Mustafa Kemal Atatürk tarafından imzalanan Ankara antlaşması ile geri kazanılmıştır.(Fırsat buldukça eklemelere devam edeceğim)

İlk olarak Gaziantep'e 60 km uzaklıkta Yavuzeli ilçesi sınırlarında bulunan Rumkale ile başlayacağım. (Anlatım en kısa sürede eklenecektir.)


1700 yıldır ayakta olan ve Roma döneminden kalan Gaziantep'in simgelerinden biri
Gaziantep Kalesi


Tarihi Gaziantep Evleri, Nam-ı diğer "Antep Evleri"


Hollywood sinemasının başarılı filmlerinden Elegon, 300 Spartalı, ve Harry Potter filmlerine yemenilerin Gaziantep'ten gittiğini biliyor muydunuz ?
Hakkında
Konum: Gaziantep,Şahinbey
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Mesaj Sayısı: 2
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 267 (Bu ay: 16)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.