Şimdi Ara

***GAZİ ÜNİVERSİTESİ*** GAZİ'Yİ KAZANANLARI BEKLİYORUZ. (499. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.979
Cevap
66
Favori
572.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 495496497498499
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Artık hesaplamalarda DC+ DC- işi kalmadı. Ortalamanız 2.00'dan düşükse DC aldığınız derslerden dolayı mezun olamazsınız.
    Yeni sistemde DC ve DD geçer not kapsamına alındı. Yani DC veya DD aldıysanız dersi şimdilik geçmiş olursunuz. Ama okul biterken ortalamanız 2.00 ve üstünde değilse mezun olamazsınız. DC ve DD notlu derslerinizi yeniden alıp ağırlıklı genel not ortalamanızı 2.00'a yükseltmeniz gerekir.

quote:

Bir dersten (AA), (BA), (BB), (CB), (CC), (DC) ve (DD) notlarından birini alan öğrenci o dersi başarmış kabul edilir. Ancak mezun olabilmek için öğrencinin AGNO’sunun en az 2,00 olması gerekir.

http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=8.5.23871&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=
    15.Madde 7.fıkra

• Fizik1 den kalmisim . Suan Bu donemki fizik2 dersini secebiliyorum.bildigim kadariyla fiz1 den kalinca fiz2 ye giremiyorduk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • parlakzeyid P kullanıcısına yanıt
    Bölümünüzün sitesinden veya gbp.gazi.edu.tr'den fiziğin önşartlı olup olmadığına bakabilirsiniz. Genelde matematik önşartlı oluyor. Fiziğin önşartlı ders olduğunu sanmıyorum.
  • Hocam çok teşekkür ederim .

• Gazi tömere giden var mı ? sıfırdan başlamak için gitmeyi düşünüyorum ama hiç yorum bulamadım, nasıldır acaba ?
  • Gazi'de imalat mühendisliği okuyan var mı? Varsa bölüm ve okul konusunda bilgilendirebilir mi beni? İtü'den sonra en iyi yer burası diye tahmin ediyorum. İTÜ'ye yatay geçiş yapmaya çalışırım eğer gelirsem yapamazsam burası nasıldır onu merak ediyorum. Şu ülkücü konusunda da merakım var. Yorumlarda genel olarak sorun olmuyor yazılmış da merak işte. Teknoloji fakültesinde yer alıyormuş bölüm genel olarak orası nasıldır iyi midir laboratuarlar yeterli midir?

• up

• Daha dün makatını kaşıyan çocukların bugün kendisini profesör sandıkları uydurma öğretim kurumudur gazi üniversitesi.30 yaşına yeni girmiş,neyi araştırdığı belli olmayan,getir götür işlerine bakan bir araştırma görevlisi olan birisi arıyor,telefonu "ben E... hocan" diye açıyor , ukala ukala senli benli konuşuyor,hayat dersi vermeye çalışıyor,konuşmanın sonunda kibir ve terbiyesizlikle telefonu suratına kapatıyor ve numaranı blokluyor.Bahsettiğim şahıs seyahat işletmeciliği bölümündeki araştırma görevlilerinden biri.Yahu kimi eğittin,kime ne öğrettin ki sen benim öğretmenim oluyorsun? sen kim oğlu kimin oğlusun ki bana 3 gram yeni yetme aklınla hayat dersi veriyosun?Bir kere nezaketen,sosyal hayattan tanımadığın birisini telefonla arıyorsan "siz" diye hitap edersin.İlkokul veya lise değil sonuçta,kendine "üniversite" diyen kurumlarsınız.Fakat iki cümle kuramayacak kadar niteliksiz,ucuz araştırma görevlisi parçalarının terbiyesizlikte sınır tanımadığı yerdir gazi üniversitesi.Alçak dağları yaratmış edasıyla ukala ukala konuşurlar.Sakın ezdirmeyin kendinizi.Cevabınızı dimdik verin,karşıdakine saldırır gibi değil,onun eşekliğini boşa çıkarırcasına cevap verin.Böyle yapınca konuşacak bir şeyleri kalmıyor,çaresiz bir şekilde teslim oluyorlar.Bunların havası, daha öğretim görevlisi olmadan bütün kayıtlı öğrencilere hükmedebileceğini sanana kadar.Böyle bir haklarının olmadığını suratlarına çarpınca sus pus oluyorlar.Malesef gazi üniversitesi denen yer,Türkiye'deki eğitim seviyesinin net örneğidir.Aklınız ve paranız varsa uzak durun.Net uzak durun.Size bir halt katmadığı gibi,sahip olduğunuz meziyetleri de baskılayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Le Citron -- 10 Ekim 2018; 18:4:0 >

• umarım yardımcı olacak birileri vardır, bir sorum olacak...

gazi teknolojiye bu sene yerleşme ihtimalim olabilir. meslek liseliyim ama mtok değil de daha yüksek puanlı olan normal teknoloji bölümlerinden birine yerleşeceğim.

hazırlık okumam gerekecek mi ve herhangi bir teknoloji bölümünü seçebilir miyim? bunlar hakkında bilgisi olanlar ceva verebilrse sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur90dh

umarım yardımcı olacak birileri vardır, bir sorum olacak...

gazi teknolojiye bu sene yerleşme ihtimalim olabilir. meslek liseliyim ama mtok değil de daha yüksek puanlı olan normal teknoloji bölümlerinden birine yerleşeceğim.

hazırlık okumam gerekecek mi ve herhangi bir teknoloji bölümünü seçebilir miyim? bunlar hakkında bilgisi olanlar ceva verebilrse sevinirim.
    MTOK kalktı diye biliyorum. Normal olarak teknoloji fakültesinden bir bölüm seçtiğiniz takdirde hazırlık okumadan direk eğitime başlarsınız.
  • serokar1 kullanıcısına yanıt
    hocam hala devam ediyor mtok. zaten o nedenle sordum. teknolojiden istediğim herhangi bir yeri yazabilir miyim diye.. mtok sadece meslek lisesinde o bölümü okuyanlara göre devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur90dh

hocam hala devam ediyor mtok. zaten o nedenle sordum. teknolojiden istediğim herhangi bir yeri yazabilir miyim diye.. mtok sadece meslek lisesinde o bölümü okuyanlara göre devam ediyor.
    yüksek puanlı olanlara yerleştiğin zaman okuman gerekmez. Tamamen türkçe teknoloji fakültesi. Herhangi bir bölümü MTOK'tan seçebiliyor musun bir bilgim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serokar1 -- 4 Haziran 2019; 15:49:38 >
  • fizikte mehmet kasap nasıldır arkadaşlar bilen var mı
  • Arkadaşlar merkez kampüse giriş için öğrenci araç pulu satılıyor mu? Bazı yerleşkelerde öğrenci girişi yapılmıyor derken bazılarında giriş yapılabiliyor yorumu gördüm. Merkez kampüs için güncel durum hakkında bilgisi olan bilgilendirebilir mi?
  • Araç pulu akademik ve idari halen merkezde, öğrenci pulu ayrı kampüslerde işliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cevabınız için teşekkür ederim. Eğer bilginiz varsa yakınlarda aracımı park edebileceğim uygun bir yer bulabilir miyim? Araçla gelmek çok sıkıntı olacak gibi duruyor ama toplu taşıma da çekilecek gibi değil, ne yapacağım bilemiyorum.
  • öğrenci aracını içeri almıyorlar.
  • Abant 1 caddesini boylu boyunca otopark olarak kullanıyor akademisyen ve öğrenciler ve hatta dhmi ama yer bulamazsınız muhtemelen, yine abant 1 caddesinde cami altında ve okul altında ücretli otopark var orası boş oluyor genelde. A giriş tarafında da parkın etrafında boş yerler oluyor ama güvenliğinden pek emin değilim ceza ve çekilme olayı olur mu bilmiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Ankara'lı değilim etrafı pek bilmiyorum. Ücretli otopark dediğiniz yer tam olarak neresi oluyor, haritalardan yazınca tam ulaşabileceğim şekilde yazarsanız çok yardımcı olmuş olursunuz.

Cadde, sokakların park alanı olarak kullanıldığını ben de gördüm ancak arabayla gelmek dışında çarem olmadığı için etraftaki ücretli otoparkların yerlerini öğrenmem iyi olacak görünüşe göre.
  • 
Sayfa: önceki 495496497498499
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.