Şimdi Ara

Gazeteciyim, işsiz kaldım; pazarcılık yapsam, ne dersiniz...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
2
Favori
2.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bütün güzellikler sizin olsun. Maalesef yıllardır yaptığım gazetecilik artık benim için bitti. Sizlerden, tecrübesi olanlardan öğrenmek istediğim; acaba az sermaye ile nasıl bir iş kurabilirim (en fazla 25 bin liraya kadar) veya arabamı satmadan 2-3 bin liraya çorap, eşofman, çamaşır gibi şeyler alsam pazarlarda satabilir miyim? Pazarcılık için tecrübem neredeyse yok. Sizce yapabilir miyim.
    Güzel fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
    Herkese başarılar, mutluluklar...

• Malum olaydan dolayi mi issiz kaldin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaş kac

• Oyuncak al sat
    Zamanında yaptım gelişi pazardaki fiyatın yarısı. Dükkandakilerin 3de 4de biri

Yani yüzde 200-400kar marjı var ama satabilmek önemli çeşit önemli 1k ile başla zabıtalara dikkat et

• by_web B kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım benim yaptığım işin artık gazetecilikte bir değeri kalmadı. Gerçi gazetecilik de artık popülaritesini kaybediyor, dijitale, internete yeniliyor. Bizimkisi basılı yayında artık pek geçerli olmayan bir uzmanlıktı; onun için... Hayırlısı olsun...
  • Zeen kullanıcısına yanıt
    Yaşın faktörü nedir bu işte bilmiyorum ama 40-45 arası yaşım...
  • Nazlı ılıcak mısınız yoksa

• Amcui kullanıcısına yanıt
    Ne bileyim arkadaşım, oyuncakçılık düşünmedim. Daha çok çamaşır, çorap, eşofman ve kapri gibi giyim tarzı düşündüm. Sizce bunların en iyi alınabileceği piyasa neresidir; malum ticaret alırken kazanılır... Teşekkür ederim...
  • Ben de gazeteciyim, işsizim. Zamanında çiğ köfteci açmadığım için pişmanım.
  • A D M I R A L kullanıcısına yanıt
    Hay Allah, Allah müstahakını versin arkadaşım... Onların halihazırdaki varlıkları 7 sülalesine yeter. Biz helal rızkımızın peşindeyiz. Milletimizin, memleketimizin düşmanlarına herkesten daha düşmanız inşallah... Allah, terör örgütlerinin belasını versin.
  • veyseller V kullanıcısına yanıt
    Şaka yapıyorum be hocam Allah yardımcınız olsun. İdari gazetecilik benim hayalim :))

• yavkar@fb kullanıcısına yanıt
    Her taraf çiğköfteci arkadaş. Ayrıca o işlerden anlamam hiç. Emek olsun, helal para olsun; onun derdindeyiz. Size de geçmiş olsun.

• bende medya ile alakali bir fakulteden mezun oldum 1 sene istanbulda calistim. ama ortam ve sömürmeye dayali calisma sisteminden dolayi memlekete döndum.Daha farkli sektorlerde calismayi denicem.yaşiniz daha genc olsa farkli iş alanlari tavsiye edebilirdim ama tabi tanidik olmadan bu yaşta zor.ticarete baslamak sizin icin daha hayirli olucaktir

• Arranger. kullanıcısına yanıt
    Emekli, terlemeli bir şey olsun arkadaşım. Bu iş daha kodamanların işi. Riskleri ve yer sıkıntıları olur bunun. Her tarafı beğenmez, her tarafa da koydurmazlar; eve koysak para kazandırmaz...
    Hayırlısı...
  • Zeen kullanıcısına yanıt
    Ben 90'lı yıllardan beri çalıştım ama daha önce de dediğim gibi benim yaptığım iş gazetecilikte artık öldü. Eskiden daha revaçtaydı. Bakalım ne yapacağız, inşallah hayırlısı olur...
  • Hayirlisi olsun her sey insanlar icin hayatta inisler de var cikislarda.

is olarak tekstil dusunuyorsan direk birinci elden uretim yapan yerler arastirman lazim. Ya da bir sahis sirketi kurup aliexpress den konteynir dolusu mal ithal edip satabilirsin. Ancak buyuk firmalar ile rekabet etmen cok zor kucuk butikler tek tek kapaniyorlar imsanlar buyuk avm lerden ustelik kucuk yerlerdeki fiyatin daha ucuzuna alisveris yapiyirlar.

Tekstil haricinde kadinlara yonelik incik boncuk taki v.b yerlerde is gorur.

Onun disinda daha niş alanlara yonelmeni tavsiye ederim ben. Belediyeden izin alip kalabalik bi caddede uygun bir stand ayarlayip bir cok sey satabilirsin. Trend olan makineler var patatesi koyuyorsun akordiyon seklinde kesio kizartiyo cubuga takip veriyorsun son zamanlarda populerlesmeye baslasi. Makineleri de 3-5 bin tl alirsin. Aylik bir miktar da belediyeye para vereceksin tabi.

• Mobil pazarlamayı bi araştırın ayrıca freelancer gibi yerlerden 3000 4000 kazanabilirsiniz.

• Hocam yanlış bilgilendirmeyeyim sonuçta kulaktan kulağa aktarılan bilgiler ama çinden araya aracı koymadan avize falan getirtip çok yuksek karlara satanlari ve 2. Dükkânlarını acanlari duydum ,kuzenimin arkadasiymis abarttığını sanmıyorum o da 25 bin gibi bir rakamla başlamıştı yanlış hatirlamiyorsam.Bir araştırın derim çamaşırla falan olacak isler değil gibi.

• DonanımdanBihaber kullanıcısına yanıt
    Öyle işlerden anlamam kardeşim; anladığım para al, mal ver...
    En iyi para çok olan değil, helal olandır...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.