Şimdi Ara

Gaza Basmadan Gaza Basıyor Gibi Ses Çıkması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
6.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba. Sorunu nasıl anlatacağımı bilmediğim için böyle garip bir başlık açmak zorunda kaldım. 2007 model lpgli albea var bende. 1 sene önce aldım. Bu zamana kadar Allaha şükür bi sıkıntı çıkmadı. Bugün öğlen saatlerinde kırmızı ışıkta beklerken garip bir sorunla karşılaştım. Araba sanki vites boşta gazq basılıyor gibi ses çıkarmaya başladı. Ses çıktı araç biraz sallandı sonra araba normale döndü. Sonra 1 2 saniye sonra yine aynı ses çıktı. Bu süreç 3 4 kere devam etti. Sonra hiçbir şey olmamış gibi arabayı kullandım. Bunun sebebi nedir acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ses çıkarken devirde yükselme var mıydı? yani gaza basmadan gaza basıyor gibi ses çıkıyor derken arabanın kendi kendine gaz vermesini kastediyorsan
    boğaz kelebeği, rölanti motoru veya gaz telinde problem vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SweentLyy -- 23 Temmuz 2014; 23:47:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SweentLyy

Ses çıkarken devirde yükselme var mıydı? yani gaza basmadan gaza basıyor gibi ses çıkıyor derken arabanın kendi kendine gaz vermesini kastediyorsan

Hocam inan o esnada devire bakmak aklıma gelmedi. İlk kez başıma böyle bir şey gelince biraz evham yaptım. Bu durum büyük bir sorun mudur acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: dincerZ

quote:

Ses çıkarken devirde yükselme var mıydı? yani gaza basmadan gaza basıyor gibi ses çıkıyor derken arabanın kendi kendine gaz vermesini kastediyorsan

Hocam inan o esnada devire bakmak aklıma gelmedi. İlk kez başıma böyle bir şey gelince biraz evham yaptım. Bu durum büyük bir sorun mudur acaba?

büyük bi sorun olup olmadığını bilemem ama eğer sorun benim dediğim parçalardan herhangi birindeyse fazla bi masraf çıkmaz
  • quote:

quote:

quote:

büyük bi sorun olup olmadığını bilemem ama eğer sorun benim dediğim parçalardan herhangi birindeyse fazla bi masraf çıkmaz

Teşekkür ederim hocam. Periyodik bakıma gidecektim. Orada anlatayım durumu olmazsa.

• Muhtemelen devir saati de o esnada yükseliyordur ve muhtemelen rölanti sensöründen kaynaklanıyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARCHITECT

Muhtemelen devir saati de o esnada yükseliyordur ve muhtemelen rölanti sensöründen kaynaklanıyordur.

Hocam arabayla ilgili pek bilgim yok. O yüzden aslında serviste bunu anlatmaya çekiniyorum. Adam şurası burası bozuk masraf şu dese bir şey diyemem. O yüzden buradan bir şeyler öğrenip gideyim dedim. Rölanti sensörü pahalı bir şey değildir umarım :)

• quote:

quote:

Muhtemelen devir saati de o esnada yükseliyordur ve muhtemelen rölanti sensöründen kaynaklanıyordur.

Hocam arabayla ilgili pek bilgim yok. O yüzden aslında serviste bunu anlatmaya çekiniyorum. Adam şurası burası bozuk masraf şu dese bir şey diyemem. O yüzden buradan bir şeyler öğrenip gideyim dedim. Rölanti sensörü pahalı bir şey değildir umarım :)

Aynen benim de çok bilgim yoktur. Sizin aracınkine benzer bir durumu benim aracım da yapıyordu bir kaç ay önce ve sorun rölanti sensöründeydi. Öyle düşünüyorsanız, mümkünse sanayiye bu işlerden anlayan birisiyle gidebilirsiniz ki ben öyle yapmıştım.

Çok pahalı sayılmaz ama orijinal parçaların fiyatına farklı fiyat veren yerler olabiliyor. Mesela ben aracıma (PUG 306) orijinal sensör sorarkan 240 - 200 ve 160 TL fiyat çeken yerler oldu. Pazarlıkla 140 TL'ye aldım en son. Yani parçayı alırken direkt bir yerden gidip almayın, bir kaç yere sorun, orijinal parça için en uygun fiyatı verenden alın.

• quote:

quote:

quote:

Aynen benim de çok bilgim yoktur. Sizin aracınkine benzer bir durumu benim aracım da yapıyordu bir kaç ay önce ve sorun rölanti sensöründeydi. Öyle düşünüyorsanız, mümkünse sanayiye bu işlerden anlayan birisiyle gidebilirsiniz ki ben öyle yapmıştım.

Çok pahalı sayılmaz ama orijinal parçaların fiyatına farklı fiyat veren yerler olabiliyor. Mesela ben aracıma (PUG 306) orijinal sensör sorarkan 240 - 200 ve 160 TL fiyat çeken yerler oldu. Pazarlıkla 140 TL'ye aldım en son. Yani parçayı alırken direkt bir yerden gidip almayın, bir kaç yere sorun, orijinal parça için en uygun fiyatı verenden alın.

Teşekkür ederim hocam ayrıntılı cevap için. Ben de senin yolu izleyeyim o zaman. Maddi olarak da sıkışığım. Çok masraf olmadan halletsem iyi olacak. Teşekkürler tekrardan.

• Sahlanan attan bir sey olmaz kimin yaninda durduysan isiklarda araba gaza gelmistir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorun benim araçta da vardı. Ufak bir sorundur diyerek gittim, enjeksiyonlar arızalı çıktı. 750 lira tutuyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: VOLKANNGUNGORR

Sahlanan attan bir sey olmaz kimin yaninda durduysan isiklarda araba gaza gelmistir

Tabiki isin sakasii bu lamda sensorune bakmak lazim sizin aracta pek bir sey tutmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: UçKutusundakiDelik

Aynı sorun benim araçta da vardı. Ufak bir sorundur diyerek gittim, enjeksiyonlar arızalı çıktı. 750 lira tutuyor...

Ben bu forumda bir yerde okumustum enjeksiyonlarini carbon temizleme ile halletmisti 750 tl verme hemen parana yazik no arastir derim

• quote:

Orijinalden alıntı: VOLKANNGUNGORR

quote:

Orijinalden alıntı: UçKutusundakiDelik

Aynı sorun benim araçta da vardı. Ufak bir sorundur diyerek gittim, enjeksiyonlar arızalı çıktı. 750 lira tutuyor...

Ben bu forumda bir yerde okumustum enjeksiyonlarini carbon temizleme ile halletmisti 750 tl verme hemen parana yazik no arastir derim

2 LPG ci birde servise götürdüm. Temizlemeyle olacak iş değil. Gazı dengesiz veriyor motora...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.