Şimdi Ara

Gasitaly marka sıralı sistem kullananların yorumları (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
6
Favori
62.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ustam fotolari cektim ama tam disari cikartamadigim icin bu kadar oldu regulator ude cektim onada bi baki verirsen sevinirim
     Gasitaly marka sıralı sistem kullananların yorumları Gasitaly marka sıralı sistem kullananların yorumları Gasitaly marka sıralı sistem kullananların yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackal67-78 -- 13 Ocak 2014; 7:22:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Candan hocam ,
    istanbul'dayım proton 415glsi otomatik aracım var gasitaly taktırmak istiyorum .
    DH ile fiyatınız ne kadar olur ?
  • jackal67-78 J kullanıcısına yanıt
    HYRLI AKSAMLAR .ENJEKTÖRLERİ 3 OHM YAPICAKLAR .2.Sİ ARAÇTA SIRALAMA HATASI VAR .NASIL DERSENİZ PEUGEOT FİAT MAREA CİTROEN LERDE ENJEKTÖR SIRALAMASI KAYIŞIN OLDUGU BÖLÜMDEN BAŞLAR .NEDEN BU 3 ARACI SÖYLEDİNİZ DERSENİZ ARAÇ LPG YE GEÇERKEN TEKLEME YAPAR YAPMASADA İLK KAPIŞTA BENZİN TAKVİYESİ YAPAR. ŞUNU DİYEBİLİRSİNİZ ARAÇ ZATEN BENZİN TÜKETİYO.307 LERDE ARAÇ YAKIT GÖSTERGESİNİ ÖN 2 LASTİKTEN OKUDUĞU İÇİN LPGDE GİTTİĞİNİZ ZAMAN ARAÇ KENDİNİ BENZİNDE GİTTİ GİBİ HİSSETİP BENZİN IŞIĞINI YAKABİLİR BU NORMALDİR. BU ARAÇLARDA OLMASI GEREKEN BU.REGÜLATÖR BASINCI 1.20 OLUCAK.VE DAHADA ÖNEMLİSİ ÇEKTİĞİNİZ FOTODA DİKKATİMİ ÇEKEN ŞEY MANİFOLTAN ÇIKAN VAKUM HORTUMU TAKILI DİİL .SİZEDE ŞÖYLE BELİRTEYİM BAKIN ORDA BOŞTA OLAN Bİ REKOR VAR YANİ ENJEKTÖRÜN HEMEN ALTINDA ONA LPG NİN VAKUM HORTUMU TAKSINLAR ARACINIZ DÜZELİR .YİNEDE SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİŞEY OLURSA 05308792060 NUMARAM ARAYABİLİRSİNİZ

• oncelikle hersey icin tesekkur ederim dedginiz gibi bir tane hortum bostaydi regulatore giden onu taktim dogru demi enjektor siralamasi derken 1 3 4 2 diye bisey hatirliyorum acaba bundanmi bahdlsediyoruz. benzin olayindada haklisiniz depo devamli dusuyor simdi bu siralama yanlis ise arac hem benzin hemde lpg mi harciyor

• jackal67-78 J kullanıcısına yanıt
    ARAÇ HEM BENZİN HEM LPG HARCAMASI YAPMIYO .FAKAT SIRALAMA KAYIŞ TARAFINDAN 1.SİLİNDİRDEN BAŞLANMASI GEREKİYO BUNUNDA SEBEBİ ARAÇ İLK KAVRAMA ESNASINDA AZDA OLSA YIĞILMA YAPMAMASI İÇİN ÇÜNKÜ OŞEKİLDE İKEN ANLIK BENZİN İŞEMESİ YAPAR.ÖNCEDENDE DEDİĞİM GİBİ 307 LERDE BENZİN İBRESİ DÜŞER AMA BU BENZİN TÜKETİYO ANLAMINA GELMEZ FARZEDİN YARIM DEPO BENZİNİZ VAR AMA LPG DE GİDİYOSUNUZ İBRE DÜŞER AMA BENZİN TÜKETMEZ.HORTUMU REGÜLATÖRE GİDEN HORTUM DEMİŞSİNİZ FOTOLARINIZDAKİ YEREDE HORTUMUN DEVAMINI TAKTINIZMI .EĞER TAKTIYSANIZ GASİTALY BAYİSİNE GİDİP DEDİĞİM DÜZELTMELERİ YAPMASINI SÖYLERSENİZ HİÇBİ SORUN KALMAZ
  • o dediginiz yere baktim bi hotum bosta idi onu oraya taktim taktigim hortumu takip ettim bir tane t var. t den bi hortum regulatore talili bi taneside asagi dogru giduyor yardimlariniz icin cok tesekkur ederim bayiye dediklerinizi soyliyecegim bi sikinti olursada cepten ararim ramaZan ustam sizden allah razi olsun bol musteriler verir isallah hayirli islerim cok tesekkurler

• slm aracım asrta 2001 model 1.6 oto vit. edition aracımı yaklaşık 1 ay kadar önce aldım ama malum artan akaryakıt sebebi ile lpg taktırmaya karar verdim şimdi sıra geldi işin ehli bir usta bulmaya bir tanıdığım refaransı ile florya da ÖMER USTA ya gittim gasitaly adında bir marka vardı tavsiye üzerine gasitaly taktırdım 1 haftadır kullanıyorum şükür hiç bir sıkıntı yok takılan markanın parçaları çok samimi söylüyorum cezbediyo insanı adeta ben kaliteyim diyor enjektörleri benzin enjektörlerinden daha sessiz çalışıyo kit çok güzel uyum sağladı aracımla ayrıca burdan ÖMER USTAYA ilgi alakası ve yaptığı işçilik için çok teşekkür ederim işini severek yapıyo dönüşüm yapacak olan arkadaşlara ÖMER USTAYLA görüşmeden dönüşüm yapmayın. NOT: buraya yazmış olduğum isimler kesinlikle reklam amaçlı deyildir tamamen memnuniyet açıklamasıdır çünkü geçmişde çok lpg dönüşümü yaptırmış birisi olarak dönüşüm yapan ustaların herhangi bir problem olduğunda bu gün git yarın gel bu modeller arza ışığı yakıyo demeleri agız burun kıvırmalarından çok sıkıldım onun için ince eledim sık dokudum ve ÖMER USTA yı tavsiye ediyorum saygılar.

• arkadaslar ustalarim. yardim edin artik biktim bu lpg den 307 1.6 otomatik aracim var ne yaptiysak ne ettiysek care bulamadik durmaya yakin stop etme veya rolanti dalgalanmasi kastamonuda care yok bana ankarada bu iste iyi bir usta soyleyin gidecem gaz kiti. gazitaly f1 yardimlarinizi bekliyom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackal67-78 -- 21 Mart 2014; 22:27:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackal67-78

arkadaslar ustalarim. yardim edin artik biktim bu lpg den 307 1.6 otomatik aracim var ne yaptiysak ne ettiysek care bulamadik durmaya yakin stop etme veya rolanti dalgalanmasi kastamonuda care yok bana ankarada bu iste iyi bir usta soyleyin gidecem gaz kiti. gazitaly f1 yardimlarinizi bekliyom

Karabük safranbolu da ,Akyol otogaz var sanayide mehmet akyol,aracı ankaraya götürmeden önce buraya götürebilirsiniz.
  • megane1 aracıma 5 ay önce taktırdım 7000 km yapmışım sorunsuz problemsiz kullanıuyorum size önerim gazınızı opet aygaz alın o zaman performansta çok daha iyi heryerden gaz aldım ama opetten gaz alınca araba sanki benzinde gidiyor gazda oldugunuzu anlamıyorsunuz bile herhangi bir arıza ışıgı felan yanmadı şimdiye kadar taktırmadan önce çok yerde araştırdım önemli olan hangi ustanın taktığı ben kartal sanayide mavi ay otogaz da (gasitaly bayisi) taktırdım çokta rahatladım
  • selamlar;
    2 gün öncesi itibariyle taktırdım kiti,çekiş ve performansta bir sorun gözükmüyor (hatta daha artmış gibi geldi bana ) sadece ilk gaz vermede bir böğürtü gibi bir ses geliyor,servisi aradığımda ilk 1500 km sonrasında bu sesin kesileceğini söylediler (regülatörden geliyormuş) birde enjektörlerdeki sesi tamamen kesme veya izole etme imkanı varmıdır acaba
  • Bende 2011 lancer aracımda kullanıyorum çok memnunum.kablosunu aldım internet ten ayarını da kendim yapıyorum mükemmel oldu.performans çok iyi yakıt tüketimi ise 75tl ye 400-430 km değişmekte

• Arkadaslar foruma yeni katildim. Herkese mrb. Konuyu hortlatmam gerek. Goruslerinize ihtiyacim var. 2010 Honda civic 1.6 piremium aracim var. 35000 kmde ve garantisi devam ediyor. Bugun lpg firmalarini dolastim gasitaly 100000 km ye kadar motor garantisi verdi. Hondaya lpg uyumlumu, bu kitten memnun kalirmiyim. Birde 1500 tl istadiler. Goruslerinizi bekliyorum.

• Arkadaşım , 2011 yaris kullanıcısıyım, yaklaşık 45000 km sir gaz italy takılı. Ben ilk taktırdığımda araç stop etme problemleri vardı. Enjektörden dediler değiştirdiler az çok problem çözüldü. Aradan 6 ay geçtikten sonra motor arıza lambası yandı, benzinde sönmesine rağmen gaz italy servisi bunun normal olduğunu hatta motor ile ilgili olduğunu söylediler , bende saf saf aylarca yordum arabayı taki geçen aya kadar . Geçen ay eski ustalardan biri enjektörlerden gelen çıtlama sesinin normal olmadığını ve enjektörlerden birinin çalışmadığını söyledi. Anlayacağınız motor arıza lambası yandığından buyana meğer Aracın 3 silindir çalışmış. Bu düzeltmeden sonra yaklaşık 1500 km yol yaptıktan sonra şuan tekrar aynılarını yapmaya başladı aracım ve şuan b r c marka tüp taktırmayı düşünüyorum...

• Yaklaşık 1 yıl olacak taktıralı ve 10.000 km den fazla yapmışım,ilk başlardaki böğürtü gibi seste sistemden gelmiyormuş birkaç gün sonra gittiğimde montaj sırasında eksik takılan bir vida yüzündendi dolayısıyla ben çok memnunum ,fiyat olarak 1300 TL'ye taktırmıştım, şimdi 80 liralık gaz aldığımda rahat 420 km gidiyorum,tavsiye ederim
  • Beyler benimkinde arıza var ama uşakta program yok diolar enyakun nerde bulabilirim acaba

• Selam arkadaşlar son zamanlarda regülatör değiştiren var mı ? Sabah biraz geç çalışıyor araç regülatör görevini yitirmeye başlamış burda sordum 225 tl fiyat çektiler

• arkadaşlar, yaklaşık dört yıldır gasitaly marka lpg kitini kullanıyorum, naçizane görüşlerimi yeniden değerlendirmek isterim;

* dört yılda yaklaşık 100.000 km yol yaptım, kendim izmir'deyim, eşim ankara'lı, memleket de muğla olunca, km normal
    * bu zamana kadar gerek kullanım gerek yakıt ekonomisi gerekse performans bakımından bir şikayetim olmadı
    * ancak bu kiti izmir'de satan ve montajlayan firma işi bıraktı, artık bir iki yerde servisi var, bu canımızı sıkıyor ama yapacak birşey yok
    * yüzbin km olmuş bir kitte çoktan değişmesi gereken parçalar bile ancak değiştir demeye başladı, zira filtrelerimi mutlaka zamanında hatta erken değiştirdim
    * arabamın da kendi bakımlarını zamanında ve eksiksiz yaptım, herşeyini olabildiğinde orijinal bulup kullandım, ki şu an 265.000 km deyim
    * araçlarda bulunan her aksamın en büyük düşmanı bakımsızlık ve sıcak, mutlaka bakımlarını tam yapıp olabildiği kadar ısıdan korumak gerek
    * ilk iki sene birkaç ayar denemeyle güzel bir ayar tutturmuştum, geçen sene biraz ayarı değişir gibi oldu, klima açamıyordum vs
    * ustaya rica minnet bir ayarı değiştirttim, usta çok yakar diyordu, aksine hem az yakma başladı hem de daha performanslı oldu
    * artık ömrünü tamamlamış olan rail enjektörlerin değişmesi gerekiyor, tamir kiti yerine komple enjektör seti alacağım
    * ustası fiyat olarak biraz yukarı söyledi, piyasada bulunan bir malzeme, tedarikçi ile görüştüm, eskisini söküp aynı bağlantı sırasıyla yenisini takarsın diyor
    * bunun dışında henüz bir aksilik yaşamadım, son zamlardan sonra 95 liraya dolan 40lt simit tank ile 450-500 km gidiyorum
    * maşallah maşallah maşallah diyelim, nazar değmesin

arz ederim

• Aracım Renault Scenic 2 1,6 ..üzerinde gasitaly marka lpg kiti var.

Samsunda yaşıyorum..Bu tüp kitine samsunda bir tane bakan yer var.

Sorunum rölantide ansızın devir düşmesi...ve uzun durduğunda stop etmesi...Soruna ait çözüm bulamadı bu kite bakan yer...
    Yardımcı olabilecek var mı?

Saygılar...
  • therammsteiner58 T kullanıcısına yanıt
    gaz ayarı tamamsa. benzinde de benzer şeyler yapıyorsa sorun ilk önce rolanti motorunda sonra motorun manifold basınç sensöründedir.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.