Şimdi Ara

Gasitaly marka sıralı sistem kullananların yorumları (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
6
Favori
62.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zuzese

aracı aldım işcilik gayet güzel,biraz kullanma fırsatım oldu şu anlık sıkıntısız.inş. böyle devam eder.kullandıkça yorum yapacağım.

aracınızın resimlerini izninizle burda paylaşıyorum ,dönüşümünü merak edenlere örnek teşkil eder.

ekonomik ve güvenli sürüşler

YILDIZ OTOGAZ FİAT PUNTO T.JET LPG MONTAJI

Gasitaly marka sıralı sistem kullananların yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sönmez usta-yıldız otogaz -- 25 Temmuz 2012; 12:24:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sönmez yıldız

quote:

aracı aldım işcilik gayet güzel,biraz kullanma fırsatım oldu şu anlık sıkıntısız.inş. böyle devam eder.kullandıkça yorum yapacağım.

aracınızın resimlerini izninizle burda paylaşıyorum ,dönüşümünü merak edenlere örnek teşkil eder.

Merhabalar;

Gasitaly de turbo map kullanılıyor değil mi? Bir de bu araçlara yağlama sistemi gerek miyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: paliogo

quote:

quote:

Merhabalar;

Gasitaly de turbo map kullanılıyor değil mi? Bir de bu araçlara yağlama sistemi gerek miyor mu?

gasitaly turbo map kullanmıyor ecüden turbo parametreleri giriliyor,yani yazılım parametreleriyle.her araca yağlame sistemi takılabilir.ama her yağlama sisteim istediğimiz sonucu vermeyebilir.

siz forumları takip ediyorsunuz ne demek istediğimi anladığınızı umuyorum.

arz talep dengesi birazda tabi

selamlar

• bugün aracı daha uzun süre ve değişik şartlarda kullandım sıkıntı yok.çok tedirgindim ama şu an iyiki taktırmışım diyorum ama bu turbo map ve yağlama sistemi konusunu açarmısınız.bilgilenmek amacıyla tşk.
  • turbo map denilen diğer markaların normal map sensörü yerine aracınız turbolu kaldırmaz deyip üstüne extra ücret talep ettikleri tamamda, bu yağlama sisteminide motora sonradan takılıp 10numara yağ verilen sistemmi yoksa kitlerin kendi sistemlerimi var.faydası ne ?
  • quote:

turbo map denilen diğer markaların normal map sensörü yerine aracınız turbolu kaldırmaz deyip üstüne extra ücret talep ettikleri tamamda, bu yağlama sisteminide motora sonradan takılıp 10numara yağ verilen sistemmi yoksa kitlerin kendi sistemlerimi var.faydası ne ?

evet bahsettiğiniz gibi size takılan ürün turbo map referansı istemeden lpg haritasını oluşturabilir ,aracınız bu sistemde turbo map ihtiyaç duymuyor

yağlama sistemleri yanma odasında oluşan sıcaklıktan subapların daha az etkilenmesi için subap başlarında koruyucu bir film tabakası oluşturuyor patlama anında egzostan dışarı atılıyor.fakat dürüst olalım ki piyasadaki %90 yağlama sisteminin test raporları yok yani sonucu ve yarırı ıspatlanmamıştır .bunu sadece bir firma test raporlarıyla açıklamış yarar sağladığını göstermiştir o firmanında bu ünitesi sadece kendi ürünü ile senkronize çalışmaktadır .

kafanız ve içiniz rahat bir şekilde aracı keyifle kullnabilirsniz.

keyifli sürüşler

• merhabalar, bugün aracımla kartal'a gittim ve nitro data chip uygulattım.chipin aracımdaki etkisi gayet güzel,ondan güzel olan gasitaly'nin problemsizliği.sıkıntısız,tabii her zaman söylüyorum izlenimlerimi burada paylaşacağım.şu an için herşey beklentilerimin üstünde ve ben bunu daha önceki aracı 1.8 t toledo olan,aracı lpg.sıkıntısı yüzünden satan biri olarak yazıyorum.bu kit piyasada çok bilinen bir kit(fiyatı yüksek olanlardan).kit veya işcilik bilemem ama araca emeği geçenlere teşekkür ederim.
  • quote:

merhabalar, bugün aracımla kartal'a gittim ve nitro data chip uygulattım.chipin aracımdaki etkisi gayet güzel,ondan güzel olan gasitaly'nin problemsizliği.sıkıntısız,tabii her zaman söylüyorum izlenimlerimi burada paylaşacağım.şu an için herşey beklentilerimin üstünde ve ben bunu daha önceki aracı 1.8 t toledo olan,aracı lpg.sıkıntısı yüzünden satan biri olarak yazıyorum.bu kit piyasada çok bilinen bir kit(fiyatı yüksek olanlardan).kit veya işcilik bilemem ama araca emeği geçenlere teşekkür ederim.

Merhabalar;

İnşallah yıllarca problemsiz kullanırsınız. Sönmez ustanın elinden gelen en iyi işçiliği yaptığına eminim. Araca chip tuning yaptırdıktan sonra doğal olarak beygir ve tork artışı olacaktır. Bildiğim kadarıyla lpg montaj sırasında aracın beygir gücüne göre enjektör kullanılıyor ve siz sonradan chip tuning yaptırınca ulaştığınız beygir değerleri kullandığınız enjektörün limitini aşıyorsa yani bir üst kademe enjektör kullanmanız gereken değere geldiyse, mevcut enjektörünüz yetersiz kalabilir. Yanlışım varsa Sönmez usta düzeltecektir zaten.

Goksel.

• teşekkür ederim.ben montajdan önce chip uygulaması yapacağımı ve sistemin buna göre montajının yapılmasını eğer bu uygulamayı kaldırmayacaksa bu işe girmemelerini belirttim,hatta sistemden sıkıntı yaşarsam söktüreceğimi bile belirttim.yani dostum, sistem buna göre montajlandı ve kendileri bana bu güvenceyi verdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: paliogo

quote:

merhabalar, bugün aracımla kartal'a gittim ve nitro data chip uygulattım.chipin aracımdaki etkisi gayet güzel,ondan güzel olan gasitaly'nin problemsizliği.sıkıntısız,tabii her zaman söylüyorum izlenimlerimi burada paylaşacağım.şu an için herşey beklentilerimin üstünde ve ben bunu daha önceki aracı 1.8 t toledo olan,aracı lpg.sıkıntısı yüzünden satan biri olarak yazıyorum.bu kit piyasada çok bilinen bir kit(fiyatı yüksek olanlardan).kit veya işcilik bilemem ama araca emeği geçenlere teşekkür ederim.

Merhabalar;

İnşallah yıllarca problemsiz kullanırsınız. Sönmez ustanın elinden gelen en iyi işçiliği yaptığına eminim. Araca chip tuning yaptırdıktan sonra doğal olarak beygir ve tork artışı olacaktır. Bildiğim kadarıyla lpg montaj sırasında aracın beygir gücüne göre enjektör kullanılıyor ve siz sonradan chip tuning yaptırınca ulaştığınız beygir değerleri kullandığınız enjektörün limitini aşıyorsa yani bir üst kademe enjektör kullanmanız gereken değere geldiyse, mevcut enjektörünüz yetersiz kalabilir. Yanlışım varsa Sönmez usta düzeltecektir zaten.

Goksel.

evet chip tuning uygulamsından sonra enjektörde ve debi ayarlarında değişim isteyebilir sistem fakat gasitaly nin çalışma prensipleri bildiğim için böyle bişeye ihtiyaç duyacağımızı sanmıyorum . mevcut ayar ve enjektörlerle sorunsuz sürüş keyfi elde edilelecektir.

konu işçilik ve montaj olunca pek alçak gönüllü olamayacağım işimizi layıkıyla yapmaktan keyif alan bir servisiz.

selamlar dostlar

• quote:

teşekkür ederim.ben montajdan önce chip uygulaması yapacağımı ve sistemin buna göre montajının yapılmasını eğer bu uygulamayı kaldırmayacaksa bu işe girmemelerini belirttim,hatta sistemden sıkıntı yaşarsam söktüreceğimi bile belirttim.yani dostum, sistem buna göre montajlandı ve kendileri bana bu güvenceyi verdi.

ekonomi ve performansı bir arada kullanmanın ayrıcalığını, yaşamanın keyfini sürün
  • quote:

quote:

teşekkür ederim.ben montajdan önce chip uygulaması yapacağımı ve sistemin buna göre montajının yapılmasını eğer bu uygulamayı kaldırmayacaksa bu işe girmemelerini belirttim,hatta sistemden sıkıntı yaşarsam söktüreceğimi bile belirttim.yani dostum, sistem buna göre montajlandı ve kendileri bana bu güvenceyi verdi.

ekonomi ve performansı bir arada kullanmanın ayrıcalığını, yaşamanın keyfini sürün

Merhaba;

sayın sönmez yıldız;

Fiat bravo t-jet 120 bg aracıma LPG uygulatmak istiyorum.
    Bu örnek sorunsuz göründüğü için İzmir de Gasitaly uygulatmayı düşünüyorum.
    Bu örnek de model olarak F1 mi yoksa F5 mi uygulandı?

Siz hangisini tavsiye ediyorsunuz?

Sayın zusese;
    Maliyeti p.m. atarmısınız?

• peşin 1100, 10taksit 1200 dediler.ben peşin taktırdım. ben kendi izlenimlerimi paylaşıyorum,yalnızca bir kullanıcıyım, şu an için sorun yaşamıyorum.inş.dönüşüme karar verirseniz sizde sorunsuz kullanırsınız.
  • quote:

peşin 1100, 10taksit 1200 dediler.ben peşin taktırdım. ben kendi izlenimlerimi paylaşıyorum,yalnızca bir kullanıcıyım, şu an için sorun yaşamıyorum.inş.dönüşüme karar verirseniz sizde sorunsuz kullanırsınız.

peki uygulanan modeli biliyormusunuz?
    F1 mi F5 mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakatem

quote:

quote:

Merhaba;

sayın sönmez yıldız;

Fiat bravo t-jet 120 bg aracıma LPG uygulatmak istiyorum.
    Bu örnek sorunsuz göründüğü için İzmir de Gasitaly uygulatmayı düşünüyorum.
    Bu örnek de model olarak F1 mi yoksa F5 mi uygulandı?

Siz hangisini tavsiye ediyorsunuz?

Sayın zusese;
    Maliyeti p.m. atarmısınız?

içiniz rahat sistemin montajını yaptırabilirsiniz f1 versiyonu uygulanmıştır.turbo fiyat farkı yoktur.

1.200 tl 10 taksitli fyiatı türkiyenin her yerinde standarttır .

şimdiden hayırlı olsun diyorum

• merhaba...
    gecen hafta dıyarbakırdan ford fıesta ghia aldım 2001 model....arkadas uzerınde gas ıtaly marka sıralı sıstem lpg var dedı...deposu 25lt lık ama uzerınde gas ıtaly dıye yazmıyor..ceylan lpg dıye bır fırmadan takılmıs...aracı antebe getırdık...25 lt depo ıle yaklasık 100-110 km hızla ve yuzde 85 klıma acık 285 km geldım...sehırler arası yolda...bana bıraz fazla yakıyor gıbı geldı...lpg den kaynaklanabılırmı?urunun garantısının olup olmadıgını nerden ogrenecegım ve garantısı varsa eger anteptede ucretsız bakarlarmı?yardımcı olursanız sevınırım....cok acemıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumhurfatih

merhaba...
    gecen hafta dıyarbakırdan ford fıesta ghia aldım 2001 model....arkadas uzerınde gas ıtaly marka sıralı sıstem lpg var dedı...deposu 25lt lık ama uzerınde gas ıtaly dıye yazmıyor..ceylan lpg dıye bır fırmadan takılmıs...aracı antebe getırdık...25 lt depo ıle yaklasık 100-110 km hızla ve yuzde 85 klıma acık 285 km geldım...sehırler arası yolda...bana bıraz fazla yakıyor gıbı geldı...lpg den kaynaklanabılırmı?urunun garantısının olup olmadıgını nerden ogrenecegım ve garantısı varsa eger anteptede ucretsız bakarlarmı?yardımcı olursanız sevınırım....cok acemıyım

yakıt verileriniz gayet normal görünüyor .depo kıtın dışındadır farklı bir ürün olabilir.ceylan lpg yi arayıp garantisi varmı yokmu öğrenebilirsiniz.

• gosterge kısmında GI yazıyor.....ceylan lpg yı aradım gasıtaly marka dedı..ama garantısı hakkında bırsey demedıler..sımdı antepteyım....anteptede gasıtaly nın yetkılı servıslerı var...sanırım oraya goturcem ..onerecegınız servısler varmı ?antep te yada adanada?bana bıraz fazla yakıyor gıbı geldı...normalde forumda lpg ıle kullanan arkadaslar yaklasık 30 lt ıle 500 km cıvarı sehır dısı gıttıklerını soyluyorlar...o yuzden bana fazla geldı..aracım 1.2 fiesta ghia...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumhurfatih -- 6 Ağustos 2012; 13:20:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumhurfatih

gosterge kısmında GI yazıyor.....ceylan lpg yı aradım gasıtaly marka dedı..ama garantısı hakkında bırsey demedıler..sımdı antepteyım....anteptede gasıtaly nın yetkılı servıslerı var...sanırım oraya goturcem ..onerecegınız servısler varmı ?antep te yada adanada?bana bıraz fazla yakıyor gıbı geldı...normalde forumda lpg ıle kullanan arkadaslar yaklasık 30 lt ıle 500 km cıvarı sehır dısı gıttıklerını soyluyorlar...o yuzden bana fazla geldı..aracım 1.2 fiesta ghia...

30 lt ile 500 km gitmek abartı bir durum olmuş yani 12 krş geliyor .szin değerleriniz 175-180 kuruş civarı buda gayet normal bir rakam .yani o arakamlar biraz şehir efsanesi olmuş
  • sehırler arası...100 km 7 kt yaksa 400 km yaklasık gıtmesı lazım..en asagı....dıye dusunuorum....herneyse gasıtaly ıcın herhangı bır servıs bana yardımcı olacaktır oyle degılmı???
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.