Şimdi Ara

Gasitaly marka sıralı sistem kullananların yorumları (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
6
Favori
62.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sorunuza kendi başlığımdan cvp verdim .

bilginize
  • quote:

Orijinalden alıntı: raamoo

İSMAİL ÖZ TEKRAR MERHABA MEME UÇLARINI KAÇ MİLİM TAKTIKLARINI SORARMISINIZ HATTA ŞÖYLE SÖYLEYİM 1.8 MEME UCU TAKSINLAR BİRDE BASINCI 1.00 YAPSINLAR ŞUAN MUHTEMELEN 1.20 FELANDIR GAZ BASINCI 1.00 DÜŞÜRSÜNLER SIKNTI KALMAZ BİLGİNİZ OLSUN

Oncelikle tesekkur ederim. Bayiye gittigimde sordum ama daha onceki gaz yememe sorunumdan dolayi 1.8 olan meme uclarini 2.0 ile degistirdiklrini soylediler. Aractaki problemi cozemediler. Arac sogukken denememiz gerektigini soylddi arabayi orada birakip ilk gaz gecisini orada yapmamiz gerekiyor o zaman bakalim dedi arza nerede diye. Suan hala ilk gaza geciste sikinti yasiyorum stop ediyor aracim. Birde 2.0 taktıktan sonra yakıtta artıs gozlemledım doğalmıdır ? Ne yapacam bilmiyorum:(((

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail_oz_41

quote:

Orijinalden alıntı: raamoo

İSMAİL ÖZ TEKRAR MERHABA MEME UÇLARINI KAÇ MİLİM TAKTIKLARINI SORARMISINIZ HATTA ŞÖYLE SÖYLEYİM 1.8 MEME UCU TAKSINLAR BİRDE BASINCI 1.00 YAPSINLAR ŞUAN MUHTEMELEN 1.20 FELANDIR GAZ BASINCI 1.00 DÜŞÜRSÜNLER SIKNTI KALMAZ BİLGİNİZ OLSUN

Oncelikle tesekkur ederim. Bayiye gittigimde sordum ama daha onceki gaz yememe sorunumdan dolayi 1.8 olan meme uclarini 2.0 ile degistirdiklrini soylediler. Aractaki problemi cozemediler. Arac sogukken denememiz gerektigini soylddi arabayi orada birakip ilk gaz gecisini orada yapmamiz gerekiyor o zaman bakalim dedi arza nerede diye. Suan hala ilk gaza geciste sikinti yasiyorum stop ediyor aracim. Birde 2.0 taktıktan sonra yakıtta artıs gozlemledım doğalmıdır ? Ne yapacam bilmiyorum:(((

aracı servise bırakın detaylı olarak kontrol edilsin .soğukken ve sorunun olduğu anda gözlemlemek sorunun çözümünü hızlandırır.aracı bırakın en doğrusu bu olur .

• ismail bey tekrar merhaba aracı servise bırakmakta çözüm olur doğrudur ama siz benim tavsiye ettiğim şekilde servise iletin 1,8 meme ucu taksınlar ve basıncı 1,00 çeksinler bilgsayardanda lpg ayarını 1,60 ile 1,90 arası tutsunlar araç hem sabahları düzelir hem yakıt düşer performans kaybıda yaşamazsınız bilginize gerekirse cep numaramıda vereyim size 05308792060 aramanız gerekirse yardımcı olurum
  • Merhaba.

Bir sene önce Alem Fm den Nihat Sırdar'ın programında hediye olarak Gasitaly otogaz dönüşümü kazandım. Hiç bir ücret ödemeden Sarıgazi de Özka ' da taktılar. Benim de sıkıntılarım başlamış oldu.

Gösterge ışıkları depo dolu olmasına rağmen seviye ışıkları yanmıyor, en alttaki ışık yanıp sönüyordu.Bir süre sonra hiç yanmaz oldu. Gittim, akünün üzerindeki kablo kopukmuş, değiştirdiler.

Aracım rolantideyken devir saaati inip kalkıyor; bunu yaparken arabam da sarsıntılı çalışıyordu. Tekrar gittim ayar yaptılar ama zaman zaman yapmaya devam etti.

Bir zaman sonra arıza lambası yandı, fakir karışım yüzündenmiş, ayarladılar.

Sonra sabit hızla giderken kesiklikler başladı. Sanki karşıdan çok kuvvetli bir rüzgar zaman zaman esiyor aracımın hızını kesiyordu. Giittim ayarlarımın normal olduğunu söylediler.

Sarıgazi'deki servis sorunumu çözmeyince internetten Ekip Otogaz firmasının merkezini aradım. Erdi Bey'e telefonda sıkıntımı anlattım. Bana Ümraniye'de servise gitmemi söyledi. Gittim.

İlk montaj sırasında deliklerin açılarının yanlış delindiğini söyleyerek oraları tıkayıp yeniden deldiler. Sorun hallolmayınca bujilerin lpg bujisiyle değişmesi gerektiğini söylediler 4 adet bujiyi değiştirdik. Yine hallolmadı.

Elektrik fardan alınmış, sigorta panosunu söküp oradan aldılar elektriği. Çünkü kapılar açılıp kapanınca gösterge ışıklarının tümü yanıp sönüyordu. (Zaten bir tek o zaman ışıkları yanar görüyordum )Hallolmadı.
    Bu sefer boğaz kelebeği kirlidir diye boğaz kelebeği temizliği yapıldı servis tarafından. Hallolmadı.

EGR valfi ve oksijen sensörlerinden dediler. ''Ama benzinde yapmıyor'' dedim. ''Benzin sıvıdır, onu tölere edebilir ama gaz sıvıdır edemez'' dediler. Bu parçalar 1100 TL tutuyor. Değiştirelim de, ya sorun yine devam ederse? Çünkü önceki dediklerini yaptım, sorun devam etti.

Benzindeyken saat gibi çalışan arabamın lpg ye geçtiğini motorun çalışmasından anlar oldum.

Halâ arabamla giderken ayağımı gazdan çekince ve gaz verince hopluyor. E-5 te giderken bile aksların sesi daha içerden duyuluyor. Hele sokak aralarında giderken debriyaja basmadan ayağımı gazdan çekemez oldum. Çünkü kafam bir güneşliğe bir koltuk kafalığına vuruyor. Bu hoplamalar yüzünden eşim ve çocuğum varken benzine alıyorum arabayı.Akslar daha ne kadar dayanır bilemiyorum.

Gittiğim yetkili-yetkisiz 7-8 servis arabada bir şey olmadığını, sorunun lpg den kaynaklandığını söylüyor.

Benim halâ en alttaki gösterge ışığım yanıp sönüyor. Gazın bittiğini Biip sesinden anlıyorum. '' Çok basit, hallederiz'' dedikleri göstergeyi bile halledemediler.

En sonunda 10 gün önce Erdi Bey'e bir telefon daha açtım. Kiti ya da en azından beynini değiştirip değiştiremeyeceklerni sordum, aldığım cevap beni üzdü: ''Siz zaten buna para vermediniz, getirin sökelim'' dedi.

Berati Kolci
    2002-Skoda Fabia SW-1.4

• 1000 km şehirlararası yol yaptım ( van-mersin) 200 lira yaktı. km de 20 krş.. aracım hyunda 2009 1.4 era
  • merhaba

gasitaly marka lpg yeni takıılmış focus araç aldım.lpg göstergesi arızalı usta diyorki bizimkide arızalı bunlar böyle ayar yapalım usta araba yakıyor.zafer usta baksın o iyi anlıyor 2 kez git zafer usta ortda yok makinaya bagladı çıkardı ayar yaptım dedi yapmadıgını biliyorum . velasıl kelam kralını taktırsan takan usta usta degilse sıkıntı.şimdi gebzede lpg ayar yapan iyi bir usta bulmam lazım .saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkeralav

merhaba

gasitaly marka lpg yeni takıılmış focus araç aldım.lpg göstergesi arızalı usta diyorki bizimkide arızalı bunlar böyle ayar yapalım usta araba yakıyor.zafer usta baksın o iyi anlıyor 2 kez git zafer usta ortda yok makinaya bagladı çıkardı ayar yaptım dedi yapmadıgını biliyorum . velasıl kelam kralını taktırsan takan usta usta degilse sıkıntı.şimdi gebzede lpg ayar yapan iyi bir usta bulmam lazım .saygılar

GASİTALY OTOGAZ SİSTEMELERİ HAKKINDAKİ PAYLAŞIMLARA ARTIK AŞAĞIDAKİ BAŞLIKTAN DEVAM EDİCEZ

PRİNS,KİTMTM,TARTARİNİ,ROMANO,AKL,GASİTALY,KME VE ALDESA OTOGAZ SİSTEMLERİ HAKKINDA..

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkeralav

merhaba

Hangi ildesiniz ,istanbulda iseniz GASITALY için yardımcı olalım.
  • Merhaba,
    Daha önce gasitaly kit ile ilgili görüşlerimi sizlerle paylaşmıştım 35 bin km yol yaptım ve bir kaç hafta öncesine kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım, Gerek performans gerek tüketim anlamında beni gayet tatmin ediyor. LPG bakımını ve araç bakımını süresi gelmeden önce düzenli olarak yaptırırım.
    Aracım 2002 Scenic RXE 1.6 16v son zamanlarda devir göstergesi sorunları yaşıyordum aracım kırmızı ışıklarda yavaşladığımda, park ederken stop ediyordu hemen servise götürdüm hemen hemen tüm müşir soket vs değişti fakat sorun düzelmedi. Servis ustalarıyla sorunu araştırırken emme manifoltu etrafından çıkan hava borularının birbirine çok sağlam monte edilmediğini gördük, hava borularını ufak kelepçe ve cırtlarla ekstra hava almayacak duruma getirdik. Araç biraz topladı fakat devir hala 500 400 civarlarında nadir de olsa stop etme sorunu devam ediyor. En sonunda sorunun emme manifoltuna delinen lpg delikleri etrafından hava aldığı kanaatine vardık. Manifolt üzerine biraz yağ dökerek bekledik ve egzostan siyah dumanlar çıktı. Arızadan da emin olmuş olduk. Önümüzdeki günlerde lpg taktırdığım yere giderek sorunu onlarada anlatacağım. Daha evve götürdüğümde bir kaç müşir ve sensörden olduğunu değişmesi gerektiğini söylediler tabi değiştirmeme rağmen düzelmedi. Aracım !60 bin civarında olduğı için değişmesi de fena olmadı aslında.
    Şİmdi lpg servisi bu soruna nasıl bir çözüm bulacak aracın fazladan hava almasını nasıl engelleyecek bilmiyorum. Hava deliklerinin conta ve somunlarını değiştirip sıkılaştırabilirler belki silikon iş görür belki de yeni bir emme manifoltu alıp tekrardan delinebilir.
    Bu sorunu yaşayan arkadaşlar olduğıunu okumuştum bu durum kitten kaynaklanmıyor kesinlikle yapılan işçilikle alakalı olduğunu ya da zamanla olan aşınmalardan olabileceğini düşünüyorum.
    Yazımın başında da yazdığım gibi kitle ilgili çok büyük sorunlar yaşamadım sadece gaz seviye lambaları yanmıyor depo tam dolu olsa dahi ilk kademe ışığı yanıp sönüyor. Servisin bunu hemen halledebileceğini düşünüyorum.
    Sorun giderildiğinde gelişmeleri ve neler yapıldığını sizlere aktarırım.

• 100km 11 lt yakıyor Hyundai 1.4 aracım.( şehir içi) çok değil mi ?
  • Cok lpgli aracim oldu.
    Polemik konusu acmak istemiyorum. Sadece tecrubelerimi paylasacam, gasitaly kit sorunsuz, gayet guzel ve bakimsiz (20 binde bir filtre degisimi sart tabi)
    Yol bilgisayarinda 7.6 lt/100 km yazarken gercekte 8.4 lt/100 km lpg harcadi uzun yolda.
    Yani lpg benzinden yaklasik %10 fazla harciyor, cogu kitin dedigi gibi %20 degil.

• slm arkadaşlar bende yaklaşık 2 ay önce gasitly marka tüp taktırdım hiç tavsiye etmem yarın söküp zavoli takacağım sabahları araba çalışmıyor tüpü iptal ettiğimde araba tek marşta çalışıyor tüpü tekrar taktığımda 15.marşta araba çalışıyor bu konu ile ilgili gerekli yerlere şikayet edeceğim.
  • selamlar bende kısı süre önce skoda felicia 1.6 motor 75hp araç aldım. üzerinde gasitaly f3 kit var. lpg de sorunlar yaşayınca birazda fazla yakması sonucu bayisine gitti ve ayar vs derken pek bir şey fark etmedi. birde bayi elinde f3 ayar programı yoktu mimgas pro ile bağlandı. ne ise hizmetten ve bayinin bana uzak olmasından biraz sıkıntılar çektim. ve ayarı kendim yapmak için interface yaptım mimgas pro yazılım indirip bağlandım. ayarları baya bir titizlikle yaptım hemen hemen tüm sorunları çözdüm.
    sorum şu araç üzerinde 1.75 cm nozzle var. enjektörler 3ohm valtek en son ayarlarıma göre degerler
    basınç 1.000 bar
    benzin süresi 05.58 ms
    gaz süresi 07.97 ms
    kalibrasyonda herhangi bir uyarı vermeden tamamladı. valtek yada rail enjektörlerde 75 hp için 1.80 cm
    nozzle kullanılması gerekiyor tabloya göre 1.75 cm sorun olur mu gaz enjeksiyon süresini biraz uzatır gibi
    düşünüyorum. birde mimgas pro ile değilde kendi gasitaly f3 ayar programı var ise onunla ayar yapmak isterim.
    iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necc7 -- 7 Ekim 2013; 0:57:02 >

• Bende yaklasik 6 ay once taktirdim.9 bin km yol yaptim ama sıkıntı yoktu taki bu sabaha kadar.gaza gecince arac stop ediyo.dur kalk yapamıyorum. Frene yada debriyaj a basinca duruyor motor.sebebini anlamadım. Ayni yerden gaz aliyorum. Bujiler 15 bin km yapti daha.
    Foruma bakinca büyük bir sıkıntı ile karsi karsiya olduğumu hissediyorum.
    Ben Bayburtta yasiyorum.servis trabzonda.surekli git gelde yapamam. Hayirlisi bakalim....
  • Bende yaklasik 6 ay once taktirdim.9 bin km yol yaptim ama sıkıntı yoktu taki bu sabaha kadar.gaza gecince arac stop ediyo.dur kalk yapamıyorum. Frene yada debriyaj a basinca duruyor motor.sebebini anlamadım. Ayni yerden gaz aliyorum. Bujiler 15 bin km yapti daha.
    Foruma bakinca büyük bir sıkıntı ile karsi karsiya olduğumu hissediyorum.
    Ben Bayburtta yasiyorum.servis trabzonda.surekli git gelde yapamam. Hayirlisi bakalim....
  • gasitaly servis sıkıntısı yaşayanlar florya otogaz olarak servis hizmeti vermekteyiz saygılar
  • merhaba aracim pejo 307 2010 yilinda takilan. f1 kit. mevcut. benim ogrenmek istedigim aracta gaz basinci yani regulator basinci gostermiyor bunun yerine basinc farki diye bisey var bu gokuzenimi baz alacaz benim arac 1.5 bar gosteriyor baya yuksek geldi bana birde araca yanlislikla formaat atildi butun hersey gitti. regulator olarak GAMA. sicaklik sensoru 4.7KOHM. enjektorde RAIL1 OHM secildi araba stop etmeyye basladi kastamonun cide ilcesinde oturuyorm bu secilenler dogrumu acaba yardinci olursaniz cok sevinirim
     Gasitaly marka sıralı sistem kullananların yorumları

• jackal67-78 J kullanıcısına yanıt
    MERHABA ARKADAŞIM ÖNCELİKLE HAYIRLI KANDİLLER BEN RAMAZAN İZMİRDEN ÖZENES OTOGAZDAN ÖNCELİKLE ŞUNU BELİRTEYİM BASINÇ SENSÖRÜ YAZAN YERDEKİ SEÇİM YANLIŞ VPS 04-PRESS OLUCAK İKİNCİ OLARAKTA REGÜLATÖR BASINCI DEMİŞSİN ORDA Bİ SIKINTI YOK GASİTALY DE BASINÇ FARKI OLARAK GÖSTERİLİR ENJEKTÖRLERİNDE RESMİNİ ÇEKİP BANA GÖNDERİRSEN ONADA YARDIMCI OLURUM
  • saol ustam sizinde kadiliniz mubarek olsun yarin cekip gonderirim basinc farki 1.2 barmi olacak yoksa 1.5 normalmi ilginiz icin cok tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackal67-78 -- 12 Ocak 2014; 22:12:06 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.