Şimdi Ara

Gaming Anakart Özellikleri Fiyata Değer Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar. Yakın zamanda yeni anakart alıyorum. Bilgisayarı sadece oyun için kullanıyorum diyebilirim. Bu nedenle H97 gaming 3 ü almayı düşünüyordum fakat normal H97 ile aralarında yaklaşık 100tl bir fark var. Sizce bu farka değer mi? Gaming 3 te Audio Boost ve Ethernet Killer var. Bu özellikler oyundaki ses kalitesini ya da pingi gerçekten gözle görülür derecede etkiliyor mu yoksa normal H97 yi alırsam da benzer bir performansı yakalayabilir miyim? İyi denebilecek seviyede bir kulaklığım var. Yorumlarınızı bekliyorum.

• farka değer gaming olması bileşenlerin sıcaklığa karşı daha dayanıklı olmasını, onun yanında audio boost2 7.1 channel hd ses yongası ile mükemmel ses deneyimi ve killer ethernet ile ağ trafiğini yönetme imkanı,gaming device port'lar kısacası gaming serisi için alınır ben öyle düşünüyorum bu arada h97 gaming 3 çok satan kartlardan özellikle vatan bilgisayarda elini çabuk tut derim
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Evet ben de çoğu kişinin o anakartı almak istediğini gördüm fakat bu özelliklerin sadece pazarlama taktiği olduğu mu yoksa gerçekten fark edilir düzeyde bir kalite mi var diye ikilemde kaldım. Teşekkür ederim cevabınız için büyük ihtimalle gaming olanı alırım. Almışken iyisi olsun :D
  • Arkadaşlar merhaba, H97 chipsetler hepinizin bildiği gibi yüksek amaçlı kullanım için değildir. Mutlak suretle eğer profesyonel oyun
    oynuyorsanız -ki sadece oyun amaçlı kullanıyorum- demişsin Z97 chipset bir anakart tercih et.

Zaten dikkat ederseniz Intel chipsetler H81, B85, H97 ve Z97 şeklinde ucuzdan pahalıya fiyatlandırılır.

Z97 ucuz ama dayanıklı bir anakart olarak aşağıdakini önerebilirim;

GA-Z97X-GAMING 3
    http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-z97x-gaming-3-intel-z97-soket-1150-ddr3-3200mhzoc-hdmidvi-anakart.html

Gaming Anakart Özellikleri Fiyata Değer Mi?

• İşlemci k serisi bir işlemci degilse z97 almanım bir mantıgı yok işlemcinizi belirtirseniz daha iyi yardımcı olabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wolwes kullanıcısına yanıt
    İşlemcimin çarpan kilidi kapalı. K serisi değil yani o yüzden ben de H97 yonga seti almayı düşünüyordum da yukarıdaki yorumu görünce aklım karıştı biraz :D Fakat 530TL benim bütçemi fazlasıyla aşan bi rakam zaten. İşlemci i5 4590.
  • H97 almanız yeterli olucak ama h97 var h97 var şimdi bütçenize göre bi h97 tercih etmeniz faydaniza olucaktır

• wolwes kullanıcısına yanıt
    Benim anakarta maksimum verebileceğim fiyat 400tl. Asus istiyordum normalde fakat H81 Gamer 5. nesil işlemcileri desteklemiyor yani ileride bir durum olursa 5. nesil işlemci takamama gibi bir durumla karşılaşacağım. H97 Pro gamer da Asus'un ülkemizdeki fiyatları malum olduğundan 500tl den yüksek bir fiyatta. O yüzden MSI H97 Gaming 3 aklımda :) Onunda şu özellikleri gerçekten fark ediyor mu diye merak ettiğimden öyle bi konu açıp sorayım dedim.
  • 5. Nesil işlemciler 5820k x99 anakartlar ve 2011v3 soketli çıktı 1150 soketler tarihe karışıyor 1150 soket max i7 4790k takılabilir ki buda yeterli bile bence

• adı "gaming" kırmızı renge boyayıp ses yongasının ustüne artistik bi kapak basıp gaming diye satıyorlar bence gereksiz
  • o.c için z97 tercih edilebilir işlemciniz k serisi değilse almanın pek manası yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 9 Temmuz 2015; 22:13:07 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.